Вступний путівник по Каїру, Єгипет

Posted on

Вступний путівник по Каїру, Єгипет

Романтично відомий як місто тисячі мінаретів, єгипетська столиця – це місце крайнощів, наповнене старовинними орієнтирами, бурхливим рухом, прикрашеними мечетями та блискучими сучасними хмарочосами.

Велика столиця Каїра є другою за величиною в Африці, яка забезпечує житлом для понад 20 мільйонів людей, морем людства, яке сприяє хаосу міста, забезпечуючи його серцебиття. Багато відвідувачів, сповнені пам’яток, звуків та запахів, вважають, що шалена енергія Каїра є надзвичайною; але для тих, хто має почуття гумору та певну терпіння, він містить скарбницю переживань, які неможливо повторити більше ніде.

Коротка історія

Хоча Каїр – відносно сучасна столиця (принаймні за єгипетськими мірками), історія міста пов’язана з історією Мемфіса, старовинної столиці Старого царства Єгипту. Зараз розташований приблизно в 30 кілометрах на південь від центру міста Каїр, витоки Мемфіса сягають понад 2000 років. Сам Каїр був заснований у 969 р. Н. Е. Для того, щоб служити новою столицею династії Фатімідів, зрештою, включаючи старі столиці Фустата, Аль-Аскара та Аль-Каттаї. Протягом XII століття династія Фатімідів потрапила до Саладіна, першого султана Єгипту.

Протягом наступних століть правління Каїра перейшло від султанів до мамлюків, за ними йшли османи, французи та британці. Після періоду масової експансії в першій половині 19 століття мешканці Каїра повстали проти англійців у 1952 році і успішно повернули незалежність міста. У 2011 році Каїр був основним центром протестів, вимагаючи повалення президента-диктатора Хосні Мубарака, який пізніше пішов у відставку в лютому 2011 року. Діючий президент Абдель Фаттах аль-Сісі оголосив про плани відкриття нової адміністративної столиці на схід від Каїра в 2019 році.

Каїрські сусідства

Каїр – величезне місто, межі якого важко визначити. Багато його кварталів (включаючи супутникове місто Наср з блискучими торговими центрами та анклав посольства Мааді) технічно виходять за межі міста. Так само все, що на захід від річки Ніл є частиною міста Гіза, хоча такі західні передмістя, як Мохандізін, Докі та Агуза, багато хто досі вважають частиною Каїра. Основні туристичні мікрорайони включають центр міста, ісламський Каїр та коптський Каїр, тоді як заможні Геліополіс та острів Замалек відомі своїми ресторанами, нічним життям та готелями супермаркету.

Розроблений в середині 19 століття командою європейських архітекторів, хаотичний Центр міста є єгипетським музеєм та сучасними політичними орієнтирами, такими як площа Тахрір. Ісламський Каїр представляє частину міста, побудовану його засновниками Фатімід. Це лабіринтний лабіринт мечетей, суків та дивовижно красивих ісламських пам’яток, всі вони перегукуються на звук незліченних мюеззинів, що закликають вірних до молитви. Найдавніше околиці – коптський Каїр, місце римського поселення Вавилон.

Датується 6 століттям до нашої ери, він славиться своїми історичними християнськими пам’ятками.

Популярні пам’ятки

  • Великий єгипетський музей: Розташований недалеко від площі Тахрір, у Великому Єгипетському музеї знаходиться неймовірна колекція артефактів, що стосуються історії Єгипту, починаючи від доісторичної епохи до правління римлян. Переважна більшість цих артефактів сягає часів фараонів, і як такий музей робить першу зупинку для тих, хто планує відвідати знакові старовинні пам’ятки Єгипту. Основні моменти включають колекцію музею королівських мумій Нового Королівства та скарби, знайдені з гробниці царя-хлопчика Тутанхамона.
  • Базар хана Аль-Халілі:  Каїр – рай покупців, і тут можна розглянути сотні різних сук і базарів. Найвідоміший з них – хан Аль-Халілі, розкиданий ринок у самому центрі ісламського Каїру, що датується 14 століттям. Тут вироби варіюються від туристичних сувенірів до срібних прикрас та екзотичних спецій, які продаються серед какофонії продавців, що рекламують свою продукцію або торгують цінами зі своїми покупцями. Коли вам потрібна перерва, зупиніться на шашлику або чашці традиційного чаю в одному з багатьох кафе на ринку.
  • Мечеть Аль-Азхар: За замовленням халіфа Фатіміда в 970 році нашої ери, мечеть Аль-Азхар була першою з багатьох мечетей в Каїрі. Сьогодні він відомий як місце мусульманських культів і навчання, а також знаходиться знаменитий університет Аль-Азхар. Відкриті і для мусульман, і для немусульман, відвідувачі можуть помилуватися приголомшливою архітектурою дворця з білого мармуру мечеті та її багато прикрашеного молитовного залу. Багато аспектів нинішньої структури були додані з часом, даючи візуальний огляд ісламської архітектури протягом століть.
  • Висяча церква: в основі коптського Каїру лежить висяча церква. Нинішня будівля датується 7 століттям і є однією з найдавніших християнських церков Єгипту. Свою назву він отримав від місця розташування на вершині воріт Римської вавилонської фортеці, що надає їй вигляд того, що він підвішений у повітрі. Інтер’єр церкви є ще більш вражаючим, серед яких виділяються фасадна стеля (призначена для нагадування Ковчега Ноя), її амвон, обкладений мармуром та колекція релігійних ікон.

Екскурсії в Каїр

Жоден візит до Каїру не був би повним без одноденної поїздки до пірамід Гізи, можливо, найвідомішого стародавнього місця у всьому Єгипті. Розташований приблизно в 20 кілометрах на захід від центру міста, пірамідний комплекс Гізи включає Піраміду Хафре, Піраміду Менкауре та Велику піраміду Хуфу. Останнє – одне із семи чудес Стародавнього світу і єдине, що стоїть і сьогодні. Усі три піраміди охороняються Сфінксом і датуються приблизно 4500 роками.

Ще одне нагородне цілоденне подорож – Саккара, некрополь стародавнього Мемфіса. У Саккарі є кілька пірамід, серед них всесвітньо відома Піраміда Джосера. Побудована під час Третьої династії (приблизно 4700 років тому), схожа структура піраміди вважається прототипом для пізніших стилів пірамід, що спостерігаються в Гізі. Відвідавши старовинні пам’ятки Гізи та Саккара, подумайте про перерву у швидкому темпі життя міста Каїра з круїзом по Нілу в традиційній фелукці.

Коли їхати

Каїр – цілорічне призначення; Однак погода в Єгипті робить деякі сезони більш комфортними, ніж інші. Взагалі кажучи, клімат в Каїрі жаркий і вологий, температура в розпал літа (червень-серпень) часто перевищує рівень комфорту. Більшість відвідувачів воліють подорожувати з пізньої осені до ранньої весни, коли температура більш помірна. Однак мандрівники, які знають бюджет, повинні знати, що грудень – це пік туристичного сезону в Єгипті, а ціни на проживання та тури можуть різко зрости.

Як дістатися туди і навколо

Міжнародний аеропорт Каїра, як другий за величиною аеропорт Африки, є головним пунктом в’їзду для відвідувачів міста. Він розташований в 20 кілометрах на північний схід від центру міста, і варіанти транспорту в місто включають таксі, громадські автобуси, приватні лондонські кабіни та Uber. Більшість національностей потребують візи для відвідування Єгипту. Деякі (включаючи громадян Великобританії, ЄС, Австралії, Канади та США) можуть придбати її після прибуття в будь-який порт в’їзду.

Як тільки ви дістанетесь до центру Каїра, є кілька варіантів громадського транспорту, серед яких таксі, мікроавтобуси, річкові таксі та громадські автобуси. Мабуть, найшвидший і найдоступніший варіант – це Каїрське метро, ​​яке, хоча і часто переповнене, пропонує головну вигоду від уникнення загальнозміцненої дорожньої мережі міста. Служби таксі в приватному режимі, такі як Uber і Careem, пропонують гідну альтернативу громадському транспорту.

Де зупинитись

Як і кожне велике місто, Каїр може похвалитися безліччю варіантів розміщення на будь-який уявний бюджет та смак. Основні поради щодо вибору готелю включають перевірку відгуків попередніх гостей на надійному веб-сайті, на зразок TripAdvisor; і звужує ваш пошук відповідно до мікрорайону. Якщо близькість до аеропорту є пріоритетним, розгляньте один із розумних готелів Геліополіса. Якщо визначні пам’ятки є основною метою вашого візиту, кращим вибором стане західний берег, який знаходиться в межах легкої досяжності від пірамідного комплексу Гізи.