Долина царів, Єгипет – факти та інформація

Posted on

Долина царів, Єгипет - факти та інформація

Долина королів – одна з найпопулярніших туристичних напрямків країни, яка містить у собі всю велич давнього минулого Єгипту . Він розташований на західному березі Нілу, прямо через річку від стародавнього міста Фіви (нині відомий як Луксор). Географічно долина не примітна; але під його безплідною поверхнею лежать понад 60 порізаних скелями гробниць, створених між 16 та 11 століттями до нашої ери для розміщення померлих фараонів Нового Царства.

Долина складається з двох відокремлених гілок – Західна долина та Східна долина. Більшість гробниць розташовані в останній руці. Хоча майже всі вони були розграбовані в давнину, фрески та ієрогліфи, що покривають стіни царських гробниць, дають неоціненну уяву про похоронні обряди та вірування стародавніх єгиптян.

Долина в давнину

Після багаторічних досліджень, більшість істориків вважають, що Долина царів використовувалася як царський могильник приблизно з 1539 по 1075 рр. До н.е. – період майже 500 років. Перша могила, яку вирізали тут, була фараона Тутмоси I , тоді як остання царська гробниця вважається такою як Рамсес XI. Невідомо, чому Тутмос I вибрав долину як місце його нового некрополя. Деякі єгиптологи припускають, що він був натхненний близькістю Аль-Курна, піку, який, як вважають, священним для богинь Хатор і Мерецегер, і форма якого перегукується з пірамідами Старого царства .

Ізольоване місце розташування долини також може бути привабливим, що полегшує охорону гробниць від потенційних рейдерів.

Незважаючи на свою назву, Долина королів не була заселена виключно фараонами. Насправді більшість його гробниць належали прихильним вельможам та членам королівської родини (хоча дружини фараонів були б поховані в сусідній долині королеви після того, як будівництво розпочалося там приблизно в 1301 р. До н. Е.). Гробниці в обох долинах були б побудовані та прикрашені кваліфікованими працівниками, що мешкають у сусідньому селі Дейр-ель-Медіна. Такою була краса цих прикрас, що гробниці були центром туризму вже тисячі років.

Написи, залишені давніми греками та римлянами, можна побачити в декількох гробницях, особливо в Рамзесі VI (KV9), який містить понад 1000 прикладів античних графіті.

Новітня історія

Зовсім недавно гробниці стали предметом великої розвідки та розкопок. У 18 столітті Наполеон замовив детальні карти Долини царів та різних її гробниць. Дослідники продовжували відкривати нові місця поховань протягом усього 19 століття, поки американський дослідник Теодор М. Девіс не оголосив це місце повністю розкопаним у 1912 році. Однак він виявився помилковим у 1922 році, однак, коли британський археолог Говард Картер очолив експедицію, яка розкрила могилу Тутанхамона . Хоча сам Тутанкамон був відносно другорядним фараоном, неймовірні багатства, знайдені в його гробниці, зробили це одним з найвідоміших археологічних відкриттів усіх часів.

Долина царів була створена як об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у 1979 році разом з рештою Фіванського некрополя і продовжує залишатися предметом постійних археологічних розвідок.

Що побачити і зробити

Сьогодні громадськість може відвідати лише 18 із 63 гробниць долини, і вони рідко відкриваються одночасно. Натомість влада обертається, які з них є відкритими, щоб спробувати пом’якшити згубний вплив масового туризму (включаючи підвищення рівня вуглекислого газу, тертя та вологість). У кількох гробницях фрески захищені осушувачами та скляними екранами; а інші зараз оснащені електричним освітленням.

З усіх гробниць у Долині Царів найпопулярнішою є все ще Тутанкамона (KV62). Незважаючи на те, що він порівняно невеликий і з того часу був позбавлений більшості своїх скарбів, він все ще зберігає мумію хлопця-короля, укладену в позолочений дерев’яний саркофаг. Інші основні моменти включають гробницю Рамсеса VI (KV9) та Тутмоса III (KV34). Перша є однією з найбільших і найдосконаліших гробниць долини, і славиться своїми детальними оздобленнями, які зображають повний текст книги печер печерного світу. Остання є найдавнішою гробницею, відкритою для відвідувачів і датується приблизно 1450 р. До н. Е. На стенописному стенописі зображено не менше 741 єгипетського божества, тоді як похоронна камера включає прекрасний саркофаг, виготовлений з червоного кварциту.

Не забудьте запланувати візит до Єгипетського музею в Каїрі, щоб побачити скарби, які були вилучені з Долини царів для їх власного захисту. До них належить більшість мумій та знакова золота маска смерті Тутанхамона. Зауважимо, що нещодавно кілька предметів з безцінного кеша Тутанхамона були перенесені до нового музею Великого Єгипту біля комплексу пірамід Гізи – включаючи його чудову похоронну колісницю.

Як відвідати

Існує кілька способів відвідати Долину Царів. Незалежні мандрівники можуть взяти напрокат таксі з Луксора або з паромного терміналу Західного берега, щоб взяти їх на цілоденну екскурсію по місцях Західного берега, включаючи Долину королів, Долину королеви та храмовий комплекс Дейр аль-Бахрі. Якщо вам здається, що найняти велосипед – це ще один популярний варіант – але пам’ятайте, що дорога до Долини королів крута, запилена і гаряча. Можна також походити в Долину царів з Дейр аль-Бахрі або Дейр-ель-Медіна – короткий, але складний маршрут, що забезпечує захоплюючий вид на фіванський ландшафт.

Мабуть, найпростіший спосіб відвідати один з незліченних цілих або південних турів, що рекламуються в Луксорі. Мемфіс-тури пропонують чудову чотиригодинну екскурсію до Долини Королів, Коллоссі Мемнона та Храму Хатшепсут, із цінами, що включають транспорт з кондиціонером, англомовний путівник єгиптолога, всі ваші вступні внески та воду у пляшках.

Практична інформація

Почніть свій візит у Центрі відвідувачів, де модель долини та фільм про відкриття Картером гробниці Тутанхамона дають огляд того, що чекати всередині самих гробниць. Між Центром відвідувачів та могилами є невеликий електричний потяг, який заощаджує вам гарячу та запилену прогулянку в обмін на мінімальну плату. Майте на увазі, що в долині мало тіні, і температура може бути палючою (особливо влітку). Обов’язково одягайтеся круто і приносіть багато сонцезахисного крему та води. Немає сенсу брати камеру, оскільки фотографування категорично заборонено – але факел може допомогти вам краще бачитись у неосвітлених гробницях.

Квитки коштують від 80 єгипетських фунтів на людину, за пільговий внесок у 40 єгипетських фунтів для студентів. Сюди входить вхід до трьох гробниць (яка б відкрита в день). Вам знадобиться окремий квиток, щоб відвідати єдину відкриту гробницю Західної Долини, KV23, що належала фараону Ай. Так само гробниця Тутанхамона не входить у звичайну ціну квитка. Ви можете купити квиток на його гробницю за 100 єгипетських фунтів на людину або 50 єгипетських фунтів на одного учня. У минулому щодня до Туристів долину відвідували аж 5000 туристів, і довгі черги були частиною досвіду. Однак останнім часом нестабільність в Єгипті спричинила різке падіння туризму, і в результаті цього могили будуть менш переповнені.