Посібник для відвідувачів мечеті Аль-Азхар, Каїр, Єгипет

Posted on

Посібник для відвідувачів мечеті Аль-Азхар, Каїр, Єгипет

Спочатку присвячена практиці шиїтського ісламу, мечеть аль-Азхар майже така ж стара, як і сам Каїр . Він був введений в експлуатацію в 970 році Фатімідським халіфом аль-Музіз і був першою з багатьох мечетей міста. Як найдавніший пам’ятник Фатімідів в Єгипті , його історичне значення є незмірним. Він також відомий у всьому світі як місце ісламського навчання і є синонімом дуже впливового університету Аль-Азхар.

Історія мечеті

У 969 р. Єгипет був завойований генералом Джахаром ас-Сікілі, який діяв за наказом Фатімідського халіфа аль-Муізза. Аль-Муіз відзначив свої нові землі, заснував місто, назва якого перекладається як “Перемога аль-Муіца”. Це місто одного разу стане відомим як Каїр. Через рік аль-Муіц наказав побудувати першу мечеть міста – аль-Азхар. Збудована всього за два роки, мечеть вперше відкрилася для молитов у 972 році.

Арабською мовою ім’я Аль-Азхар означає «мечеть найбільш чудових». Легенда стверджує, що цей поетичний посередник – це не натяк на красу самої мечеті, а на Фатіму, дочку пророка Мухаммеда. Фатіма був відомий епітетом “аз-Захра”, що означає “сяючий або блискучий”. Хоча ця теорія непідтверджена, вона правдоподібна – адже халіф аль-Муізз стверджував, що Фатіма був одним із його предків. Сігналы абмеркавання

У 989 році мечеть призначила 35 науковців, які проживали біля свого нового місця роботи. Їх метою було поширити вчення Шиї, і з часом мечеть стала повноцінним університетом. Відомі по всій території Ісламської імперії студенти їхали з усього світу, щоб навчатися в Аль-Азхарі. Сьогодні це другий найстаріший університет, який постійно працює у світі, і залишається одним із головних центрів ісламської наукової науки.

Мечеть сьогодні

Мечеть отримала статус незалежного університету в 1961 році, і зараз викладає сучасні дисципліни, включаючи медицину та науку поряд з релігієзнавством. Цікаво, що в той час, як оригінальний халіфат Фатімідів будував Аль-Азхар як центр поклоніння шиїті, він став найважливішим у світі авторитетом сунітської теології та права. Заняття зараз викладаються в будівлях, побудованих навколо мечеті, залишаючи самого Аль-Азхара безперебійну молитву.

Протягом останнього тисячоліття Аль-Азхар зазнав багатьох розширень, реконструкцій та реставрацій. Результат сьогодні – багатий гобелен різних стилів, який разом зображує еволюцію архітектури в Єгипті. Багато найбільш впливових цивілізацій у світі залишили свій слід у мечеті. Наприклад, п’ять існуючих мінаретів є реліквіями різних династій, включаючи Маллукський султанат та Османську імперію.

Оригінального мінарету вже немає, доля поділяється більшою частиною оригінальної архітектури мечеті, за винятком аркад та деяких оздоблених прикрас ліпниною. Сьогодні мечеть має не менше шести входів. Відвідувачі заходять через Барберські ворота, так зване додаток 18 століття, оскільки студенти колись були поголені під його порталом. Ворота відкриваються у білий мармуровий двір, який є однією з найдавніших частин мечеті.

З подвір’я видно три мінарети мечеті. Вони були побудовані у 14, 15 та 16 століттях відповідно. Відвідувачам дозволяється заходити в сусідній молитовний зал, в якому знаходиться дуже тонкий міхраб , напівкругла ніша, вирізана в стіну кожної мечеті, щоб вказати напрямок Мекки. Значна частина мечеті закрита для туристів, включаючи її чудову бібліотеку, де розміщені томи, що датуються 8 століттям.

Практична інформація

Мечеть Аль-Азхар розташована в самому центрі ісламського Каїра, в районі Ель-Дарб Ель-Ахмар. Вхід безкоштовний, а мечеть залишається відкритою протягом дня. Важливо завжди бути поважними в межах мечеті. Жінки повинні носити одяг, що прикриває руки і ноги, і зобов’язані носити шарф або вуаль над волоссям. Відвідувачам обох статей перед входом потрібно зняти взуття. Очікуйте, що після повернення чоловіки доглянуть за взуттям.