Путівник для відвідувачів Луксору та Стародавніх Фів, Єгипет

Posted on

Путівник для відвідувачів Луксору та Стародавніх Фів, Єгипет

Луксор, один з найважливіших і найулюбленіших старовинних пам’яток Єгипту, зазвичай називають найбільшим у світі музеєм під відкритим небом. Сучасне місто Луксор побудовано на місці стародавнього міста Фіви та навколо нього, яке, за оцінками істориків, було заселено з 3200 року до н. Тут же знаходиться храмовий комплекс Карнак, який служив основним місцем культу для фіванців. Ці три об’єкти разом приваблюють туристів ще з греко-римських часів, усі вони намальовані неймовірною колекцією старовинних храмів та пам’яток.

Золотий вік Луксора

Історія Луксора датується сучасним містом і нерозривно сплетена з Фівою, легендарним мегаполісом, відомим стародавнім єгиптянам як Васет.

Фіва досягла висоти своєї пишності та впливу в період з 1550 по 1050 р. До н. У цей час він служив столицею щойно об’єднаного Єгипту і став відомим як центр економіки, мистецтва та архітектури, пов’язаний з єгипетським богом Амуном. Фараони, які правили в цей період, витрачали величезні суми грошей на храми, покликані вшанувати Амона (і самих себе), і так народилися неймовірні пам’ятники, якими сьогодні славиться місто. У цей період, відомий як Нове Царство, багато фараонів та їх королеви обрали бути похованими в некрополі у Фівах, який сьогодні відомий як Долина королів та Долина королеви.

Популярні пам’ятки міста Луксор

Розташований на східному березі річки Ніл, сучасний Луксор повинен стати першою зупинкою для відвідувачів регіону. Почніть з музею Луксор, який Lonely Planet оцінив як один з найкращих музеїв країни. Тут виставки, наповнені артефактами з навколишніх храмів та гробниць, дають всебічне ознайомлення з визначними пам’ятками району. Знаки, написані арабською та англійською мовами, представляють безцінне фараонське мистецтво, колосальні статуї та хитромудрі прикраси. У додатку, присвяченому скарбам Нового Королівства, ви знайдете дві королівські мумії, одна з яких вважається останками Рамсеса I.

Якщо ви потрапили в захоплений процес муміфікації, не пропустіть неподалік музей муміфікації з його експонатами ретельно збережених останків людини і тварин.

Головною визначною пам’яткою самого Луксора є храм Луксор. Будівництво було розпочато Аменхотепом III приблизно в 1390 р. До н. Е. З доповненням ряду пізніших фараонів, включаючи Тутанхамона та Рамсеса II. Архітектурні моменти включають колонаду високих стовпчиків, прикрашених ієрогліфічними рельєфами; і шлюз, який охороняють дві масивні статуї Рамсеса II.

Популярні пам’ятки Карнака

На північ від самого Луксора лежить храмовий комплекс Карнак. У давнину Карнак був відомий як Іпет-ісут, або Найбільше вибраних місць, і служив головним місцем культу для фіван 18-ї династії. Першим фараоном, який там побудував, був Сенусрет І за часів Середнього царства, хоча більшість будівель, що залишилися, відносяться до золотого віку Нового царства. Сьогодні на місці знаходиться величезний комплекс святилищ, кіосків, пілонів та обелісків, всі присвячені тріаді «Фіван» (Амун, його супрут Мут та їх син Хонсу). Вважається, що це другий за величиною релігійний комплекс у світі після Ангкор-Ват у Камбоджі. Якщо у вашому списку ковшів є одне видовище, це повинен бути Великий зал гіпостилю, який є частиною району Амун-Ре.

Найпопулярніші пам’ятки Стародавньої Фіви

Попряміть через річку Ніл на Західний берег і відкрийте для себе чудовий некрополь стародавньої Фіви. З його багатьох розділів найбільш відвідуваною є Долина Царів, де фараони Нового Царства вирішили захопитись під час підготовки до потойбічного життя. Їх муміфіковані тіла були поховані поряд із усім, що вони хотіли взяти з собою, включаючи меблі, прикраси, одяг та запаси їжі та напоїв, що містяться у великих урнах. У Долині царів є понад 60 відомих гробниць, багато з яких уже давно позбавлені скарбів. З них найвідоміша (і найбільш неушкоджена) – гробниця Тутанхамона, другорядного фараона, який правив лише дев’ять років.

На південь від Долини королів лежить Долина королеви, де були поховані члени родин фараонів (включаючи чоловіків і жінок). Хоча на цьому ділянці некрополя є понад 75 гробниць, лише жменька відкрита для публіки. З них найвідоміша – королева Нефертарі, стіни якої покриті чудовими картинами.

Коли їхати

У літні місяці (з травня по вересень) спека може зробити екскурсії незручними, але бюджетні мандрівники можуть отримати хороші знижки на проживання та тури в Луксор. Зима (грудень-лютий) – найкрутіша пора року, але також найжвавіша і найдорожча. Найкращий час для подорожей – це березень-квітень та жовтень-листопад плечових сезонів, коли натовп менш інтенсивний, а температура все ще переноситься.

Де зупинитись

У Луксорі є багато варіантів розміщення, більшість з яких розташовані на східному березі. Ви повинні мати можливість знайти що-небудь для кожного бюджету, з доступних варіантів, таких як 3-зірковий готель «Нефертіті» з найвищим рейтингом (тарифи починаються від $ 22 за ніч на одномісний номер); до чудової розкоші п’ятизіркових готелів, таких як історичний Зимовий палац Луксор Sofitel. Курс валют такий, що іноземні відвідувачі зможуть комфортно зупинитися, не порушуючи банк. Перегляньте в списку TripAdvisor Луксор повний список варіантів.

Потрапити туди

Багато людей відвідають Луксор у рамках тривалої екскурсії або круїзу по Нілу (це відправна точка для більшості круїзних маршрутів). Якщо ви плануєте відвідати самостійно, ви можете ловити регулярні автобуси та поїзди з Каїра та інших великих міст по всьому Єгипту. Крім того, Міжнародний аеропорт Луксор (LXR) дозволяє прилетіти з безлічі внутрішніх та міжнародних пунктів відправлення. Подумайте про приєднання до цілоденної екскурсії під керівництвом керівника єгиптолога, щоб краще зрозуміти, що ви бачите. На Viator перераховано багато різних варіантів, починаючи від приватних розкішних турів до польотів на повітряній кулі над храмами.