Путівник по озеру Насер – що слід знати перед відвідуванням

Posted on

Путівник по озеру Насер - що слід знати перед відвідуванням

З загальною площею 2030 квадратних миль озеро Насер – одне з найбільших техногенних озер у світі. Створений в результаті проекту Асуанської високої дамби, він охоплює кордон між Єгиптом та Суданом, де він відомий місцево як озеро Нубія. Він виробляє велику частину гідроелектрики Єгипту і є цінним джерелом прісної води. Для туристів, драматичні пейзажі пустелі, багаті старовинні пам’ятки та легендарні можливості риболовлі додають привабливості круїз по озеру Насер .

Керівництво озером Насер: Історія озера

Озеро Нассер названо на честь колишнього президента Єгипту Гамаля Абделя Нассера, за розпорядженням якого була побудована Асуанська висока гребля. Гребля, яка була завершена в 1970 році, спричинила затоплення, що створило озеро Насер і занурює озеро на його північному кінці. Хоча Висока гребля в Асуані експоненціально збільшувала гідроелектричну потужність Єгипту і давала змогу контролювати щорічні повені Нілу, щоб можна було підтримувати ріллі на північ від греблі, її будівництво було суперечливим.

Створення озера Насер вимагало переселення близько 90 000 єгипетських та суданських кочівників; в той час як кілька старовинних пам’яток (включаючи всесвітньо відомі храми Абу-Сімбела) довелося перенести на вищі місця за великі кошти. Деякі, як древнє поселення Бухен, були розкопані, а потім залишені зануреними. Сьогодні продуктивність греблі загрожує продовженням будівництва греблі Великого Ефіопського Відродження, розташованої на кордоні Ефіопія / Судан. Експерти побоюються, що нові греблі можуть вплинути на приплив води в озеро Насер, тому зменшить електричну потужність Асуанської високої греблі.

Неймовірні старовинні місця на озері Насер

Для багатьох відвідувачів озера Насер найдавніші пам’ятки стародавніх місць, розташованих на його берегах. З них найвідоміший – це, безсумнівно, Абу Сімбел, чиї величезні кам’яні храми були побудовані Рамсесом II і містять колосальні статуї, найбільші, що збереглися в епоху фараона. Інші основні моменти включають храм Калабша , переселений на острів на південь від Асуанської високої греблі; та Каср Ібрим , поселення, походження якого сягає ще у 8 столітті до нашої ери. Перша цікава тим, що поєднує єгипетську та римську іконографію, а остання є єдиним археологічним пам’ятником на озері Нассер, що досі знаходиться у своєму первісному місці.

Хоча він розташований на північ від Асуанської високої греблі, Філа – ще одне неймовірно гідне місце. Реконструйований до затоплення на острові Агілкія, комплекс включає кілька храмів, з яких найвідомішим є храм Ісіди. Філа піднявся на чільне місце під час династії Птолемеїв, був присвячений культу богині Ісіди і відомий як один з останніх бастіонів старої релігії. Звукове та світлове шоу у Філа – одне з найкращих в Єгипті, і його не можна пропускати.

Інші заходи на озері Насер

До озера Насер є більше, ніж його давнє минуле. Його довжина та глибина дозволяють мешканцям видів риб рости до небачених розмірів, що робить місце паломництва для серйозних рибалок. Для більшості нільський окунь – це найвища нагорода (дійсно, тут потрапив поточний світовий рекорд нільського окуня). Інші види риб, що перераховують відро, включають масивного вуду вуду та люту велику тигра. Ви можете ловити рибу з берега чи з човна, при цьому кілька операторів пропонують спеціальні багатоденні риболовлі .

Пішохідні екскурсії в пустелю навколо озера дають вам можливість відвідати бедуїнські табори кочівників та стежити за дикою природою мешканців озера Насер. Найважливішими плямами є пустельні лисиці, доркас-газелі, шакали та смугаста гієна, що майже загрожує. Саме озеро також є домівкою останнього населення Єгипту нільських крокодилів. Гострі птахівники оцінять статус озера як важливої ​​зони зимівлі для міграції палеарктичних водяних птахів. У пік сезону присутні близько 200 000 птахів. Це також єдине в країні відоме місце для розведення рідкісного африканського скиммера.

Як відвідати озеро Насер?

Традиційний спосіб випробувати озеро Насер – це круїз, при цьому більшість кораблів відправляється або з Асуану, або з Абу-Сімбеля, і проходить кілька днів, щоб завершити подорож між ними. Існує кілька різних варіантів, починаючи від розкішних круїзних суден, таких як 5-зірковий Steigenberger Омар Ель-Хаям, до приватних чартерів, пропонованих такими компаніями, як Lake Nasser Experience . Перші надають комфорт кондиціонеру, басейну, ресторанів для гурманів та прекрасних каютах із приватними балконами; тоді як останні дозволяють досліджувати озеро у власному темпі, зупиняючи зосереджуватися на речах, які вас найбільше цікавлять.

Якщо ви не хочете жити на воді, на березі озера є кілька готелів, більшість з яких поблизу Абу-Сімбел. Готель Seti і Nefertari Abu Simbel Hotel – це два 4-зіркові варіанти, обидва з видом на озеро, ресторан, басейн і номери з Wi-Fi і кондиціонером.