אוכל סיני גנון: איך לאכול עם צ’ופסטיקס

Posted on

לא משנה היכן אתם נמצאים נהנה אוכל אסייתי בעולם, לדעת איך לאכול עם מקלות אכילה נכונה יגיע שימושי.

מעט ידע של כללי התנהגות מקלות אכילת נימוסי שולחן מנומסים עובר דרך ארוכה כאשר וליהנות מארוחת משתה או קבוצה באסיה.

אתה תתפוס במהירות – אין צורך להיכנס לפאניקה או סובל דרך המבוכה של להיות היחיד בשולחן לבקש מזלג!

עצות זהב

אל תהיה מאוים על ידי המקלות! המכניקה של שימוש במקלות אכילה בדרך הנכונה היא פשוט; זה רק עניין של תרגול עד שאתה הופך מיומן.

ברגע שאתה מקבל את העניין של אכילה עם מקלות אכילה, אתה עלול למצוא את עצמך מצפה להזדמנות הבאה כדי לשפר.

באמצעות מקלות אכילה לטובת כוחות אותנו להאט, לבחור עקיצות מכוונות, ובסופו של דבר ליהנות מארוחה קצת יותר ממה שהיה לנו רק “גרף” אותו עם כפית או מזלג! אכילה עם מקלות אכילה יכולה להיות דרך איטית יותר, בריא יותר, יותר זהירה כדי ליהנות מארוחה.

המפתח לאכול עם מקלות אכילה הוא פשוט להעביר את המקל העליון בלבד. מקל התחתונה מוחזק נייח ב אצבעות תוך המקל העליון – נשלט על ידי שתי אצבעות והאגודל הראשונים שלך – מועבר לצבוט עקיצות של מזון. להחזיק את המקל העליון הרבה באותו אופן שהיית להחזיק עט או עיפרון.

אכילת מזון טריקים

רייס מקלות אכילה נראים כמו חוסר התאמה. באמצעות מקלות אכילה לאכול מזונות מסוימים לעתים נראה לא נוח ולא מעשי, אולם, ישנם דרכים לעקיפות מנומסות. כפית הסקופ בצורה לפעמים תלווה מנות שקשה ליהנות עם מקלות אכילה.

 • אורז אלא אם כן הוא מוכן מספיק דביק, אוכל אותו עם מקלות אכילה הוא מייגע. בשנת אסיה, שזה בסדר להרים הקערה שלך לרמת פן דחיפה אורזת לתוך הפה שלך. אכילת ככה מקובל בכל רחבי אסיה – למעט קוריאה. הם מעדיפים כי קערות להשאיר על השולחן. צ’ופסטיקס יכול לשמש יחד כדי חפירה אורז מהצלחת שלך.
 • רעש יניקה מרק אטריות – עם רעשים מכוונים, אפילו – מקובל ברחבי אסיה. ניתן גם לשתות ישירות קערת המרק בלי להשתמש בכפית.
 • להשתמש במקלות אכילה שלך כדי לקרוע לגזרים נתחים גדולים של מזון. אין לדקור פירור גדול של מזון כדרך להרים אותה בפיך. שיפוד מזון אינו גנון טוב.
 • אם אין כלי הגשה ניתן ארוחה קהילתית או משפחתי בסגנון, להפוך מקלות האכילה שלך סביב להשתמש הקצוות הנקיים בעת העברת מזון מן המנות קהילתיות לצלחת שלכם. אתה בדרך כלל לא צריך לדאוג לעשות זאת.
 • בסין, חתיכות גדולות של מזון שלא ניתן שברה מזה (למשל, רגל עוף מטוגנת) יש הרים עד הסוף עם מקלות אכילה מפצח; להימנע משימוש הידיים על מזון בכל הזדמנות אפשרית. ישנם כמה יוצאים מן הכלל. אכילה עם יד ימין היא נורמלית באינדונזיה, מלזיה, הודו, ועוד כמה מדינות.

טיפ: למעט סשימי , רוב סוגי סושי – במיוחד ניגירי – נאכלים עם האצבעות ולא מקלות האכילה. רק להשתמש במקלות אכילה כאשר אוכלים נתחי דג נא.

כללי התנהגות בסיסיים

עכשיו אתה יכול להביא אוכל בהצלחה מהצלחת שלך אל הפה שלך באמצעות מקלות אכילה, מספר כללי התנהגות בסיסי תשמורנה אותך מלבוא על פני כ למתחילים מוחלטים, או גרוע מכך, גילום מישהו ליד השולחן.

חוק מספר 1: זכור כי מקלות אכילה הם כלי אוכל,  כמו כפות, סכינים, מזלגות. אתה לעולם לא לנגן בתופים על השולחן עם שתי כפיות, נקודת מישהו עם מזלג, או לדקור בסכין אנכי לתוך סטייק!

מה לא לעשות

 • אין לשפשף מקלות אכילה יחד כדי רסיסים להסיר או מחרוזות עץ.
 • אל תלחץ מקלות האכילה שלך יחד באוויר לאימון או על קערה לרעשי איפור.
 • אין להשאיר מקלות אכילה בעמידה בקערה אנכית; זה מסמל מוות בתרבויות רבות באסיה.
 • אין לתפוס מקלות אכילה ביד שלך עם כל חמש אצבעות שלו נכרכו סביב כפי שהיית נשק.
 • אין להשתמש במקלות אכילה כדי המחווה תוך כדי דיבור או להצביע על אנשים או מאכלים. טעות נפוצה היא להשתמש במקלות אכילה להצביע על צלחת מסוימת אתה מבקש או המלצה. לא משנה כמה מאכל טעים, מסמן בכף מקלות אכילה תוך נהמות עם פה מלא אוכל הוא רציני משגה .
 • אין להעביר מזון לאנשים עם מקלות האכילה שלך – כך דומה בפועל של העברת עצמות נשרפו בין יקיריהם בבית הלוויות. אתה יכול באמת הערב של חורבן מישהו על ידי באוב זכרונות עצובים! במקום, לשים את פיסת מזון שאתה מתכוון נתח ישירות לצלחת של האדם האחר.
 • אין למצוץ רוטב מעל קצות מקלות האכילה שלך. כלל זה חל במיוחד כאשר באמצעות מקלות אכילה חד פעמיים שייתכן מולבן.

טיפים גנון מתקדם

כרגיל, בעת הנסיעה באסיה, המקומיים מבינים כי ייתכן שלא יודעים את כל האזהרות התרבותיות שלהם. אתה בדרך כלל תסלח טעויות אלא אם אתה באמת לגרום להפסד של פן.

שימו לב למה שאחרים עושים אחרי בעצמם, במיוחד בסעודות רשמיות או בעת ביקור בבית של מישהו באסיה.

 • כאשר לוקחים הפסקה, למקם מקלות האכילה שלך בצורה מסודרת בצד ימין של הצלחת שלך, רצוי עם טיפים על שאר מסופק. נסים לא לכוון אותם בכיוון המיידי של כל אדם. תיזהר: לשים מקלות אכילה על גבי הקערה או הצלחת שלך עולה כי תסיימו וצוות עלול לחטוף אותו משם!
 • במיוחד כאשר אוכלים ביפן, לאפשר זקנים או בכירים ליד השולחן כדי להרים מקלות האכילה שלהם ראשונות.
 • אל תרים ניכרו באמצעות כלים עבור מרכיבים ספציפיים שקורים להיות האהוב עליך. זה חל כאשר טובל מקערות קהילתיות או כאשר אוכלים מצלחת משלך. פשוט לאכול וליהנות!
 • הימנע חציית מקלות האכילה שלך לתוך “X” – הוא מסמל מוות בתרבויות מסוימות. תמיד לשמור אותם שנערך לאכול עמדה או ומסודר, זה לצד זה, ליד הצלחת שלך. שים את מקלות האכילה שלך בזמן ההמתנה המנה הבאה או לא לאכול.
 • בסוף הארוחה, מציבים שום מקלות אכילה חד פעמיים לגבות לתוך מעטפת נייר, ולהשאיר אותם בצד ימין של הצלחת שלך.
 • קוריאנים להשתמש כפיות לאכול מרקים ולפעמים אורז. תמיד לשים מקלות האכילה שלך לצד ימין של הכף שלך כאשר נחו על השולחן; ההפך נעשה בארוחות לזכר יקיריהם מנוחים.

תוכל להגדיר כלל קל אצבע כללי התנהגות מקלות אכילה הוא פשוט להתייחס אליהם כפי שהיית מזלג וסכין. למרות יותר כיף, הם כלי אוכל; לא לעשות כלום איתם אתה לא תעשה כלל עם מזלג (למשל, תופים לשחק, לסובב, נקודה, וכו ‘…)

איזה צ’ופסטיקס הוא הטוב ביותר?

מקלות אכילה מעץ הם פחות חלקלק למתחילים מאשר גרסאות פלסטיק או מתכת, מה שהופך אותם קצת יותר קל לטפל. אבל יש בעיה עם מצלם מקלות עץ פרידתנו כל ארוחה: ביקוש מקלות אכילה חד פעמיות עולה בהרבה על היכולת להפוך אותם משאריות עץ.

אל תלך שולל על ידי גודל הפשטות או קטנה – לא כל מקלות אכילה חד פעמיים עשויים עץ גרוטאות. לפי הערכות, 20 מיליון בוגרי עצים נרשמים מדי שנה רק כדי לספק סין עם מליארד מקלות אכילה זה חד פעמי. הנתון הזה אינו כולל את שאר העולם!

ומה שיותר גרוע, מקלות אכילה חד פעמים רבות נעשות באמצעות חומרים כימיים רעילים (מלבינים תעשייתיים כדי להפוך אותם די) אשר יכול לדלוף החוצה לתוך מזון.

פלסטיק ומקלות אכילה מתכת, אם כי קצת יותר חלקלק לשימוש, הן הרבה בחירות טובות יותר עבור הנוסעים באופן אחראי יותר.