איפה לצפות במירוץ הנהר הגדול של לונדון

Posted on

איפה לצפות במירוץ הנהר הגדול של לונדון
המירוץ הגדול הנהר הוא גזע חתירה שנתי על נהר התמזה בלונדון, לפעמים המכונה מרתון הנהר של לונדון. הקורס הוא ארוך 21.6 קילומטרים מפרכים והוא פועל נגד זרם מאזור הדוקלנדס במזרח להאם בריצ’מונד במערב. במשך 300 סירות בשורה מסורתיות ומלאכות חתרו לקחת חלק באירוע כולל סירות הדרקון סיניות, קאנו המלחמה הוואי, וסירות הצלה ויקינג.

האירוע מושך אליו מתחרים מכל רחבי העולם. רבים להתחרות כדי לנצח אבל יש הרבה יותר כי לקחת חלק בשביל הכיף או כדי לגייס כסף לצדקה.

הכללים קובעים כי סירות חייבות להתרגש משוטים או מטקות ויש לי קוקס נוסע (אם כי הן קוקס יוכל הנוסעים לסירוגין עם חותרים במהלך המירוץ). עד 300 סירות לקחת חלק כולל קומבינות, סירות מנוע, סירות הצלה סלטיק, Cutters, Currachs, סירות הדרקון, לווייתנית ומבחר מלאכה החידוש. סירות הם מוגבלים בשל מעמד כדי לספק תחרות הכוללת כמו גם תחרויות על פי מעמד. כפי וניחושים היא על בסיס כל הקודם האטית ביותר משם, זה הופך למרוץ תוסס.

המרוץ מושך בשיפורים נוספים וכן חותרי פנאי, מה שהופך אותו שווה ערך מבוסס-מים של מרתון לונדון, וכן מחזה מעניין וצבעוני עבור הרבים שבאים לצפות מן הגשרים גדות נהר. כל סירה נדרשת לשאת דגל, ואת הפרסים כוללים אחד עבור תחפושות.

ההיסטוריה של האירוע

המרוץ הראשון התקיים בשנת 1988, כאשר 72 מתחרים ירדו אל המים ב 20 סירות מייצגות שש מדינות שונות. המתחרים כללו צוערים ים צעירים, חיילים משוחררים חתירה, וחובבי שיט. האירוע הפך כעת ארבעה בגודל משך מערך של כלי כמו קאלי יוון ברונזה העתק ואת סירת משוטי מירוץ העתיקה בעולם אשר שתחילתה 1800. האירוע הבינלאומי משך כמה כוכבים בדרך כולל סטינג וג’רי הול וזה האירוע היוקרתי ביותר מסוגו באירופה.

מרוץ כביש

התחלה: מרכז השיט Docklands , מילוול ריברסייד, Westferry Road, London Docklands
סיום: Ham House , ריצ’מונד

מתי זה קרה

האירוע השנתי הזה מתרחש קרוב ספטמבר פסטיבל התמזה של ראש העיר. שעת ההתחלה היא בדרך כלל סביב 10 AM.

היכן לצפות

מגדל גשר הוא אחד המקומות הצופים הפופולריים ביותר ולכן מומלץ לצפות מן גשר לונדון, הגשר הבא לאורך הנהר התמזה.

גשרים פופולריים אחרים כוללים:

  • גשר ריצ’מונד
  • גשר Hammersmith
  • וונדסוורת ברידג’
  • גשר באטרסי
  • גשר וסטמינסטר