אירועים ופסטיבלים רומא באפריל

Posted on

אפריל הוא חודש עמוס של חגים ומועדים ברומא. זוהי תקופה טובה במיוחד לבקר בעיר הנצח בגלל מזג האוויר נעים-לא חם מדי ולא קר מדי-וגבוה קהל העונה (מלבד בשבוע הפסחא) לא הגיעו לשיאם. בגלל כמה אירועים אלה הם ייחודיים לרומא, זה גם זמן טוב לראות תושבים רומים בחוץ ונהנו העיר שלהם.

הנה הפסטיבלים והאירועים שקורים כל באפריל רומא.

שבוע וחג הפסחא הקודש

למרות שזה יכול לנפול או מרץ או אפריל, שבוע הקדוש הוא אחד הזמנים העמוסים ביותר של השנה לבקר ברומא הוותיקאן, אבל מסיבה טובה. החל מונית פאלם יום ראשון בראשות האפיפיור בכיכר פטרוס הקדוש, אל נעים  Via Crucis  התהלוכה והשירותים הטובים יום שישי ב הקולוסיאום, ולבסוף, פסחא יום ראשון המון בכיכר פטרוס הקדוש, שבוע הפסחא ברומא הוותיקאן היא בלתי נשכחים. מכיוון שזהו זמן כה פופולרי, זה נחשב עונת שיא ברומא. הקפד הזמן מלון מראש אם אתם מבקרים במהלך תקופה זו, במיוחד אם אתה רוצה להישאר ליד הוותיקן.

ישנן מספר מסורות לפני ואחרי הפסחא באיטליה. יום לאחר חג הפסחא,  La Pasquetta , הוא גם חג לאומי ולעתים קרובות נחגג על ידי טיול מחוץ לעיר או בפיקניק. ברומא, היום מסתיים עם תצוגת זיקוקים גדול מעל נהר הטיבר.

פרימוורה דל פסטה

האביב הוא זמן יפה להיות ברומא. הפסטה  דלת  Primavera , או פסטיבל האביב, מתחיל בתחילת אפריל ורואה המדרגות הספרדיות מעוטרות מאה סירים האזליות צבעוני. קונצרטים גם מתקיימים  טריניטה דיי מונטי  במהלך הפסטיבל.

יום ההולדת של רומא

החגיגה של המייסד של רומא , או של יום ההולדת לרומא, היא לרוב החזיקה בסוף השבוע שנופל הקרובים עד אפריל 21. בתאריך זה בשנת 753 לפנה”ס, רומא הוא אמר כבר נוסדה על ידי רומולוס. אירועים מיוחדים, כולל קונצרטים, תהלוכה, מחדש החיקוקים היסטורי מתקיימים קרקס מקסימוס, השדה הגדול שבו למרוצי מרכבות התקיימו פעם. זיקוקין ומציגים התגוששות על הקולוסיאום הם גם חלק בחגיגות.

יום השחרור

יום קודר של חגיגה, 25 באפריל הוא יום השחרור, לציון היום רומא ושאר איטליה שוחררו בתום מלחמת העולם השני ב -25 באפריל, 1945. טכסי הנצחה מתקיימים בארמון קווירינלה בין מקומות מדינה אחרים העיר.

מאז 1 Holiday מאי של יום העבודה נופל פחות משבוע לאחר מכן, איטלקי קרובות לקחת  פונטה , או גשר, יש חופשה ארוכה מ -25 באפריל עד מאי 1. לכן, בתקופה זו יכולה להיות מאוד צפופה ב מאתרי תיירות מובילים. אם אתם מתכננים לבקר בכל מוזיאונים או אתרים מובילים, זה רעיון טוב לבדוק כדי להיות בטוח שהם פתוחים (כמה קרובים ב -1 במאי) ולקנות כרטיסים מראש.

מרתון רומא

השנתי Marathona di Roma מתקיים בסוף השבוע האחרון של חודש מרץ או סוף השבוע הראשון בחודש אפריל. זו הזדמנות עבור רצים כדי לקחת את המראות של רומא על מסלול 26.2 קילומטר המתפתל בעבר כל המונומנטים החשובים ביותר של העיר. כמו רחובות רבים ייסגרו לתנועה במהלך המרתון, מבקר גם לקבל הפסקה בתנועת כלי רכב ואת ההזדמנות לעודד רצים.