אם אקח את הרכבת באיטליה – איך לנסוע ברכבות איטלקיות

Posted on

אם אקח את הרכבת באיטליה - איך לנסוע ברכבות איטלקיות

נסיעות הרכבת באיטליה היא דרך נוחה, זולה לראות הרבה של המדינה, במיוחד בערים ובעיירות הגדולות שלה. מערכת הרכבות הארצית החלה בשנת 1800, והרחיבה מאוד תחת המשטר הפשיסטי של מוסוליני, אשר התפרסם כאשר “יצאו הרכבות בזמן.” הפצצה במלחמת העולם השנייה הרסה את קווי הרכבת אבל השיקום התרחש תחת שלאחר המלחמה תוכנית מרשל. הרכבות המהירות הראשונות לראשונה בשנת 1970 וכיום, איטליה ממשיכה, מעט אחר מעט, לפחות, לחדש ולהרחיב את מערכת הרכבות שלה.

נסיעה ברכבת היא בדרך כלל האפשרות הטובה ביותר עבור ביקור בערים גדולות ובינוניות, שבו הנהיגה היא מורט עצבים והחניה היא נדירה ויקרה. בערים גדולות, ותחנת הרכבת נמצאת בדרך כלל במרכז העיר או ממש על ההיקף. בערים בינוניות קטנות יותר, במיוחד אלה בגובה גבוה (כמו סיינה או אורבייטו, למשל), התחנה נמצאת בגובה נמוך והוא מחובר למרכז באמצעות אוטובוס, רכבל או הליכה קצרה או נסיעה במונית.

זה ראוי לציין כי אם אתה רוצה לראות את האזור הכפרי האיטלקי ולסייר על גבעות רחוקות יותר שלה, רכבות אינן האפשרות האידיאלית ביותר, כמו ערים רבות אין תחנות סמוכות. ומכיוון פסי רכבת קרובות יש סוללות משני הצדדים, אתה לא תמיד יש הכפרית האידילית להציג את החלון שלך.

סוגי הרכבות באיטליה

למעט חריגים כאמור, כל הרכבות חלק מקו הרכבת הלאומיים, Trenitalia .

Frecce מהר רכבות
Frecce הן הרכבות המהירות של איטליה שפועלות רק בין ערים גדולות.

הסתייגויות מושב ברכבות Frecce הן חובה וכלל בדרך כלל במחיר הכרטיס. כרטיסי Frecciarossa, Frecciargento, ו Frecciabianca קווי אינטרנט המהיר (Frecciarossa הוא המהיר ביותר) זמינים באתר האינטרנט Trenitalia – תבחינו מייד כאשר הוא מחפש כי הרכבות המהירות הן באופן משמעותי יותר יקרות, גם, מהר יותר מאשר Trenitalia האחר רכבות.

כיתות נסיעות שונות זמינות, אך גם את שירות Freccia הבסיסי הוא נקי ונוח.

רכבות בינעירוניים ו בינעירוניים פלוס

בינעירוניים יחסית מהר הרכבות הפועלות אורך איטליה, עוצר ליד ערים ועיירות גדולות. שירות מחלקה ראשונה ושנייה נגיש. מאמני מח’ ראשונים להציע מושבים מעט טובים יותר ויש להם פחות מיושבים. הסתייגויות Seat הן חובה על רכבות פלוס בינעירוניים, והעמלה כלולה במחיר הכרטיס. ניתן לבצע הרשמה Seat עבור רוב הרכבות בינעירוניים, מדי.

Regionale (רכבות אזוריות)
אלו הם הרכבות המקומיות, לעתים קרובות מתרוצצים לוחות זמנים לעבודה ולבתי ספר. הם זולים בדרך כלל אמינים, אבל מושבים יכולים להיות קשים למצוא בדרכים ראשיות. יש רכבות אזוריות רבות מושבים מדרגה שנייה בלבד, אלא אם קיים, לשקול קניית כרטיס במחלקה ראשונה. זה פחות צפוי להיות מלא במיוחד בתקופת זמן נסיעה ואינו עולה הרבה יותר. אנחנו צריכים להיות כנים – Regionale רכבות, בעוד זול תכוף, יכול לנוע בין נקי ונוח (עם מיזוג אוויר במזג אוויר חם) ללכלך ואפילו מסריח -. עם אמבטיה כי ייתכן שלא רוצה להגדיר רגל זוהי ידי אין הדבר כך בכל מקרה, אבל יודע כי רכבות Regionale הם קצת זריקת קוביות.

איטלו

איטלו , חברת רכבת פרטית, מפעילה רכבות מהירות בקווים בין כמה ערים מרכזיות. בשנים האחרונות, זה לקח ביס לעניינים של Trenitalia, בפרט כאשר היא מתחרה עם רכבות Freccia. יש איטלו צי מודרני מאוד של רכבות נקיות, נוחות, עם כיתות שירות הנעים בין חכם (סטנדרטי) כדי Executive Club (כיתת VIP).

כמה חברות רכבות פרטיות קטנות לשרת עיירות בתחום אחד כמו תינטה Autonomo Volturno כי יש מסלולים מנאפולי למקומות כמו חוף אמאלפי לבין פומפיי או  Ferrovie del Sud Est  המשרת בדרום Puglia.

מציאת היעד שלך על לוחות הזמנים של הרכבת

לוח זמנים של רכבת מוצגים תחנות רכבת, הן יוצאות (partenze) וההגעה (arrivi). רוב תחנות הרכבת יש גם לוח גדול או רכבות רישום טלביזיה קטנות יהיה או יצאו בקרוב ואשר לעקוב הם משתמשים.

גם אם הרכבת שלך מופיעה על המסך, ייתכן שיהיה צורך להמתין זמן מה לפני שראיתי את המסלול מפורט ולהפוך את דרכך אל הפלטפורמה הנכונה.

רכישת כרטיס רכבת איטלקית

ישנן מספר דרכים כדי לקנות כרטיס רכבת באיטליה או לפני שאתה הולך:

  • לוחות זמני חיפוש ולקנות כרטיסי רכבת באינטרנט ולראות לוחות זמנים של רכבות  Trenitalia  או  איטלו . זוהי השיטה המועדפת עלינו קונים כרטיסים, אשר תוכל להדפיס או לשמור על הטלפון החכם שלך כדי להראות את המנצח.
  • עבור אל חלון כרטיסים בתחנת מצויד הזמן והיעד של הרכבת שאתה רוצה לקחת, מספר הכרטיסים שאתה צריך, ומעמד כרטיס ( Primo או סקונדו ).
  • להשתמש במכונת כרטיסים אם התחנה יש להם. אלו הם די קלים לשימוש, ואתה יכול להימנע מתורים ארוכים לקופה אך ייתכן שתצטרך לשלם במזומן.

הערה: אם אתה באמת עושה דברים ברגע האחרון, אנו ממליצים לקנות את כרטיסי בתוקף באינטרנט.

עבור נסיעות ברכבות אזוריות, לציין כי כרטיס רכבת קונה לך תחבורה ברכבת, זה לא בהכרח אומר שתקבל מושב ברכבת. אם אתה מוצא כי הרכבת שלך הוא צפוף ואתה לא יכול למצוא מקום ישיבה בכיתה השנייה, אתה יכול לנסות למצוא מנצח ולשאול אם הכרטיס שלך יכול להיות שדרוג למחלקה ראשונה.

העלאת הרכבת שלך

ברגע שיש לך כרטיס, אתה יכול לצאת החוצה אל הרכבת שלך. בשינה איטלקית, המסלולים נקראים binari (מספרי מסלול מופיעים תחת סל על לוח העזיבה). בתחנות הקטנות שבו הרכבות לעבור לתחנה תצטרך לרדת למחתרת באמצעות sottopassagio, או underpassage, כדי להגיע למסלול שאינו uno Binario או מסלול מספר אחד. בתחנות גדולות יותר כמו מרכזי של מילאנו , שבו הרכבות למשוך לתוך התחנה ולא עובר דרך, תראה את הראש-ברכבות, עם סימנים על כל מסלול המציינים את הרכבת צפויה הבאה וזמן היציאה שלה.

אבל לפני שאתה הולך הרכבת שלך – לאמת כי כרטיס רכבת! אם יש לך כרטיס רכבת אזורי או כרטיס אחד הקווים הפרטיים הקטנים (או כל כרטיס ללא מספר רכבת ספציפי, תאריך והשעה), רגע לפני שאתה לעלות לרכבת שלך, למצוא את המכונה הירוק ולבן (או במקרים מסוימים המכונות צהובות בסגנון הישן) ולהכניס סוף הכרטיס שלך. זו מדפיסה את השעה ותאריך של השימוש הראשון של הכרטיס שלך, והופכת אותו תקף את המסע. ישנם קנסות כבדים על לא תוקף הכרטיס שלך. אימות חלה כרטיסי רכבת אזוריים או כל כרטיס כי אין תאריך ספציפי, שעה ומספר מושב עליו.

שים לב שאם יש לך כרטיס אלקטרוני כרטיס או PDF, או מודפס עם קוד QR על זה, אין צורך לאמת את זה – פשוט להראות אותו המנצח כאשר הוא או היא עוברת ברכבת.

אם אין לך מושב שהוקצה, רק לוח אחד של קרונות רכבת לשיעור של נסיעות שלך. בדרך כלל, ישנם מתל מעל המושבים עבור מטען, או מדפים ייעודיים ליד הקצוות של כל מאמן עבור המטען הגדול שלך. שים לב, אתה לא תמצא סבלים בתחנה או מחכה ליד המסילה כדי לעזור לך עם המטען שלך, תצטרך לקבל את המטען שלך על הרכבת עצמך.

נהוג לברך הנוסעים כשאתה מתיישב. פשוט Buongiorno יספיק בהחלט. אם אתה רוצה לדעת אם מושב פנוי, פשוט לומר Occupato? או E libero? .

ליעדך

תחנות רכבת הם מקומות הומים, במיוחד בערים גדולות. תיזהר על כבודה ועל הארנק שלך. אל תתנו לאף אחד להציע כדי לעזור לך עם המטען שלך ברגע שאתה מהרכבת או להציע לך תחבורה. אם אתם מחפשים מונית, הראש מחוץ לתחנה עד לתחנת המוניות או תחנות האוטובוס. בערים עם מערכות הרכבת התחתית (מטרו), יש בדרך כלל תחנת המטרו בתוך תחנת הרכבת.