ארמון וגני ורסאי: המדריך השלם

Posted on

Chateau השופע ביותר של צרפת יש היסטוריה מלכותית מרתקת

ארמון וגני ורסאי: המדריך השלם

המילה “ורסאי” חבילות מנה טובה של המיסטיקה: גם אם אתה לא יודע הרבה על הטירה הצרפתית האגדית, שם לבד נוטה להעלות תמונות של פאר מלכותי, כוח ושפע במוחם של רוב האנשים.

זהו כל מסיבה טובה מאוד: הארמון והגנים, בעיקר שפותח תחת שלטונו של מלך לואי ארבעה עשר במאה ה -17 המאוחרות, הם בין ביותר בעולם הבזבזני, ולייצג הישג באדריכלות נוף צרפתי. לא פלא שהוא כבר בשם כאתר מורשת עולמית של אונסק”ו. כביתו של המלך והמלכה האחרונים של צרפת,  ורסאי  גם מסמלת את הגובה של דקדנטיות מלוכה צרפתיות, ואת הסוערת של המדינה, מאות שנים במעבר מקיסרות הרפובליקה.

ממוקמים פחות משעה ממרכז פריז ברכבת או במכונית, שאטו והגנים למשוך כ -6 מיליון מבקרים מדי year– מגיעים ממש מאחורי מגדל אייפל כאחת האטרקציות הפופולריות ביותר של צרפת. זה במיוחד אידילי במהלך החודשים החמים כאשר הגנים השופעים, המרחיבה, מזרקות והפסלים אומרים שאתה יכול לבלות חלק ניכר מזמנו מחוץ לטיולים, פיקניקים לפרט ” Musical מים” מופעים .

בין אם אתה מבקר לראשונה מחפש מידע מעשי על הטיול הבא שלך ל- הארמון, או רוצים לחפור קצת לעומק את ההיסטוריה המרתקת ורסאי ויראו מדגיש מהטירה, לגלול למטה הרבה יותר.

מה כדאי לראות בוורסאי: סקירה


במיוחד בטיול ראשון אל הארמון והגנים, מבקרים לעתים קרובות מרגישים מאוימים על ידי עוצם בטענה: מה לראות ולעשות עדיפות, ומה ניתן להשאיר לביקור שני לאורך הקו?

דברים חיוניים ראו & האם בביקור ראשון

ראשית, לאחר שרכשת את הכרטיס שלך והשגת מדריך אודיו חינם בכניסה הראשית, לחקור את הארמון העיקרי . אפשר שעות עד שלוש שעות כדי לחקור את הארמון מלא, או להתמקד בכמה התאים המפורסמים יותר שעה או שעות.

מורכב 2300 חדרים מסחררים, את הארמון הרחב ידות הכולל דגשים כגון להיכל המדהים של מראות, מגורי המלך רויאל חדר השינה, The Operahouse המלכותי, מארי אנטואנט של חדרי השינה, ואת קרבות גלריה.

גנים, מזרקות ופסלים

במיוחד אם אתה מבקר באביב, בקיץ או בסתיו מוקדם, טיול ארוך דרך הגנים הרשמיים המשוכללים שעצבו אדריכל נוף הנודע אנדרה לה נוטר הוא בסדר.

מזרקות רבות ומורכב ופסלים לכסות בטענה סביב ורסאי שווות מתפעל בפירוט. לשקול הזמנת כרטיסים למופע ערב שמציע מוסיקת תאורות ברחבי גן המזרקות / הפיסול.

גרנד ואת פטי טריאנון 

אם יש לכם יום שלם להקדיש כדי לחקור את האחוזה העצומה בוורסאי, לשקול לראות את הגרנד פטי טריאנון ולהתרחק מן המוני תיירים. רבעים אינטימיים יותר אלו נבנו על ידי מלכי צרפת לברוח המהומה ותככים פוליטיים של חי פאלאס – ולהביא האוהבים שלהם, כמובן. הארכיטקטורה המעודנת ידועה, מדי – ויש אפילו בגן שקט, בסגנון אנגלי בשטח של Trianon נדל”ן.

המלכה של מלט 

ואחרון חביב, פינה מקסימה זו באחוזה המקום המועדף של מארי אנטואנט (מלבד Le Petit Trianon) להתרחק, ו (שערורייתי) לשחק על החיים איכר פשוט. זה מקסים, פסטורלי, ובאופן מעורפל-בבניין דיסני – אבל שווה כשעה.

איך מגיעים, כרטיסים & מידע שימושי אחר

אופן ביצוע: רכבות & אוטובוסים 

הדרך הקלה ביותר להגיע ורסאי ממרכז פריז היא לקחת את ה- RER (רכבת פרברית) קו C לתחנת Chateau de Versailles-Rive Gauche, אז לפי השילוט בכניסה לארמון (10 דקות ברגל).

עבור מבקרים עם ניידות מוגבלת, לוקח אוטובוס או מאמן יכולה להיות אפשרות טובה יותר. אקספרס ורסאי הוא שירות הסעות פועל ממגדל אייפל לארמון, והוא פועל מיום שלישי עד יום ראשון.

לחלופין, קו אוטובוס עירוני 171 פועל מדי יום בין הסמוכים לתחנת המטרו פונט דה סוור (קו 9) וטיפות מבקרים קרוב לכניסה פאלאס. הנסיעה נמשכת רק סביב 30 דקות.

זמני פתיחה

הארמון והגנים הם פתוחה כל שנה , אבל לעשות להיות מודעים לכך שיש גבוהת עונה ושעות נמוכה עונה. להלן-עונת השיא לשעות הפעילות; לראות בדף זה לקבלת מידע על עונת השפל (1 בנובמבר עד ל -31 במרץ).

בין ה -1 באפריל ה -31 באוקטובר, ארמון העיקרי הוא  יום שלישי פתוח עד יום ראשון, 9:00 עד 06:30 בערב (סגור בימי שני ב -1 במאי). כרטיסים אחרונים נמכרים בשעה 5:50 בערב, הודאה האחרון הוא בשעה 6:00 pm

עזבון Trianon פתוח במהלך אותו היום, משעת 12.00 pm כדי 6:30 אחר הצהריים ההודאה האחרונה היא בשעת 6:00 pm

הגנים פתוחים כל יום מ 08:00 am כדי 8:30 אחה”צ, כולל בימי שני. כרטיס נפרד עבור הגנים לבדם ניתן לרכוש.

נקודות גישה 

עבור הכניסה לארמון העיקרי, ראש אל החצר המרכזית. אם כבר יש לך מודפס או כרטיס אלקטרוני או זכאים לכניסה חופשית, ראש ישירות כניסה; אחרת, המשך אל משרד הכרטיסים, הממוקם בצד השמאלי של החצר.

שביל גישה מיוחד למבקרים עם ניידות מוגבלת ממוקם בסמוך לשער הראשי. מותר להכניס כלבי נחייה באחוזה עם תעודה מזהה.

לקבלת גישה Trianon גרנד או Petit, יש לעקוב אחר השילוט מהכניסה הראשית; קיים במשרד כרטיסים נפרד עבור אורחים המבקשים רק כדי לבקר את Trianon נדל”ן או להתחיל הביקור שלהם שם.

כרטיסים & זכיונות 

לקבלת רשימה עדכנית של מחירי הכרטיסים ואיך להשיג אותם, לראות בדף זה באתר הרשמי . רכישת כרטיסים באינטרנט מומלץ מאוד להימנע המתנה בתורים ארוכים.

דוכנים / כרטיסים במחיר מופחת מוענקות לסטודנטים, לאנשים עם קשיי ניידות והמדריכים שלהם. הכניסה חופשית לכל המבקרים מתחת לגיל 18 ועל אזרחי האיחוד האירופי מתחת לגיל 26.

סיורים מודרכים, Audioguides & זמניים  תערוכות

סיורים מודרכים במתחם הארמון והגנים מוצעים בימים נבחרים עבור יחידים וקבוצות. ראה דף זה לקבלת רשימה מלאה של סיורים במחירים שוטפים, כמו גם מידע על אופן שומר.

מדריכי אודיו חינם לכל המבקרים ניתן להשיג בנקודת הכניסה הראשית לארמון, כמו גם בגלריה התחתונה ליד Apartments גבירותיי.

תערוכות מתחלפות ומופעים מוסיקליים בוורסאי לתת למבקרים עם עניין לחפור קצת יותר עמוק מבט ממוקד יותר על ההיסטוריה, יצירות אמנות, ואנשים לציין שמסביב לארמון. “Musical ווטרס” המופע הוא פופולרי מאוד בקיץ.

ומתקנים אחרים 

מתקני מבקרים בוורסאי כוללים גישה חופשית לאינטרנט אלחוטי, חנויות מתנות, רב  לבתי קפה ומסעדות , מטען שמאלה תחנות החלפה לתינוק, ושולחנות מידע.

אולם מראות: החדר המפורסם ביותר של הארמון

שום ביקור ורסאי יהיה שלם בלי ביקור מעורר ההשתאות, אם אמנם די צעקני, באולם מראות.  עוצב כדי לגלם את הכוח, פאר ואלגנטיות של בית המלוכה הצרפתי תעוזה צבאית ניכרת שלה, בגלריה 73 מטר – אשר שופץ לאחרונה עטרה ליושנה – כולל 373 מראות הממוקם סביב 17 קשתות. בזמנים של בניית הגלריה, מראות של קליבר זה היו פריטים מפוארים לרשות רק לבחור כמה. התקרה המקומרת של לה ברון מעוטר 30 ציורים הממחישים את היכולת הצבאית הצלחה של צרפת.

הגלריה הארוכה ארוכה שמשה לקבל נכבדים ופקידים, על מנת לקיים אירועים רשמיים, כמו כדורים וחתונות מלוכה. זה גם היה בחדר שבו חוזה ורסאי שנחתם ב 1919, שהביא לסיום הפורמלי של מלחמת העולם הראשונה

ודא לראות את שכנו, ומרשים, חדרים כמו חדר המלחמה ואת החדר שלום.

מגורי המלך רויאל חדר שינה

נקודת שיא נוסף בין כותלי הארמון הראשי בוורסאי הן מגורי המלך וחדרי שינה מלכותית. יותר אינטימי מאשר דירות מדינת המלך , אשר שימשו בעיקר באירועים רשמיים והם מפוארות בהתאם, דירות אלה מציעים קצת יותר הצצה אל חיי היומיום של המלך לואי הארבעה עשר.

החדר המכונה antechamber בול פגיעה מוביל ישירות אל אולם המראות ואת מגורי המלכה; בעוד רויאל שולחן המבואה הייתה המקום המועדף של מלך השמש עבור אוכל ציבור.

המלך של חדר השינה, בינתיים, הוא חדר ענקי שמחברת בשלושה מקומות באולם המראות. מלך לואי ארבעה עשר בצעו משוכללים “התעוררות” ו “שפרש למיטה” טקסי כאן, ומתו בחדר ב 1715, בעקבות השלטון שנמשך 72 שנים.

גנים, מזרקות & פסלים: ההדגשה לראות

לאחר ביקור בארמון הראשי, הראש החוצה אל הגנים הנרחבים ונהדרים. תוכנן ע”י Le Notre, הגנים מייצגים את הגובה של הרמוניה מתקופת הרנסנס וסימטריה, עם, לדירות קרקע והעצים והשיחים שלהם נוצרו בקפידה. עשרות זנים של פרחים ועצים בשפע על נדל”ן, עם מזרקות ופסלים עצומים מוסיפים לאווירה של regality הרגוע כי ממלאת לאורך.

מקומות ראשיים 

הגנים הם עצומים, ולכן התמקדות הביקור שלך הוא רעיון טוב אם אין לך בבוקר או אחר הצהריים כולו בנחת לחקור אותם.

את ” פרספקטיבת גרנדה” (הפרספקטיבה גדולה) מעל הגנים ניתן לראות מתוך הארמון באולם מראות: השקיף על “Parterre המים” המרכזי מאפשר נקודת מבט מהמזרח למערב מרהיב על הגנים הגדולים – החינני, משחק סימטרי בין בריכות מים וצמחיה, גדול, מזרקות ופסלים. השביל ממרגלות “פרספקטיבת גראנדה” הולך המזרקה בגינות הנוי המצועצעת של העבר לטו, דרך לתעלת המים.

מסביב לבסיס של הארמון ישנם שני מסלולים עיקריים אחרים או “לדירות קרקע”, אשר שניהם ניתן לצפות מן Parterre מים: בצפון ובדרום לדירות קרקע . האגן הצפוני הוא “הציג” על ידי שני פסלי ברונזה בולטים מן 1688, “המטחנות” ו “ונוס הצנוע”. בריכה עגולה מחלק את השטח. נע צפונה, לקחת את מזרקת הפירמידה המדהימה, שתוכננה על ידי שארל לה ברן, והוא כולל פסלים משוכללים של דולפינים, סרטנים ו טריטונים.

בינתיים, בגינות נוי הדרום (המכונים גם לגן הפרחים) היא “שומר” על ידי שני ספינקסים ארד הוסיפו 1685 (שהם היו בעבר במקום אחר על Estate). מן המעקה, אתה יכול לקחת נקודות מבט מדהימות על Orangery העבותה.

Parterre של לטו  הוא ללא ספק אחד המקומות היפים ביותר באחוזת ורסאי. גן עצום, מינימליסטי זה, הוזמן על ידי לואי ארבע עשר ונבנה ב 1660s, מציג את המתנה של Le Notre עבור צורות הרמוניות ב גינון, עם זאת הפשוט שלה חזותי מעצר “תלתל” וצורות “אוהד”. המזרקה המרכזית מרהיבה עם הפסלים אלגוריים שלה בהשראת הסיפורים המיתיים של אובידיוס ב בגלגולה.

גרנד Trianon & הפטיט טריאנון

בהזמנת מלך השמש (לואי הארבעה עשר) כמו מגורים חלופי על נדל”ן – אחד שיעניק לו קצת הפוגה מלחצי והפוליטיקה של החיים courtly – טריאנון Estate הוא אחד המקומות המפוארים ביותר, אינטימי ואלגנטי בוורסאי. תיירים רבים לחלוטין הזנחה זה, מה שהופך אותו מקום צפוף פחות, שקט יותר לחקור על נדל”ן.

גרנד טריאנון , ארמון בהשראה איטלקי שמציע שיש ורוד, קשתות מהודרות וגינות מטופחות כי מרגישות הרבה יותר אינטימי אלה איגוף הארמון הראשי, היה מקום שבו המלך בדימוס להמשיך את הרומן שלו עם המאהבת שלו, מדאם דה Montespan.

הפטיט טריאנון, בינתיים, היה המקום המועדף עבור המלכה מארי אנטואנט לפרוש, לצד “המלט” לה הפסטורלי.

המלכה של המלט: “כפר האיכרים” של מארי אנטואנט

אחד המקומות המוזרים על נדל”ן הוא מפלט נעים זה מיועד מארי אנטואנט, שוב כמקום לסגת מפני לחצים של חי courtly. החל משנת 1777, מלכת הורה עיצוב מחדש של אחוזת טריאנון; יש לה הראשון הגנים האנגליים שנבנה מול האופי הרציונליזם סטארק הפאר של הגנים הקיימים בוורסאי. אז היא הזמינה “מלט” המורכב בתוך-כפר faux – מייצג, אולי, את פשטות מרגיע חיים פשוטים – ואגם מלאכותי. עבור חלק מהאנשים, המלט מייצג את הנטייה של המלכה הכושלת הילה רגשנית חיים איכר מבלי להכיר בסבל של נתיניה; עבור אחרים, הוא מדגים לה הטבע סלידה ביישן החיים courtly, עם כל הקשיים ואת הדרישות שלה.

היום, חיות משק שונות נשמרות בכל מקלט על המלט, מה שהופך אותו מקום נעים לטיול עם מבקרים צעירים בפרט.

תאריכים מרכזיים & עובדות היסטוריות: מסנוור ואת העבר האפל

ורסאי אפשר לומר לייצג הן את זניט ואת פטירתו של בית המלוכה הצרפתי. ראשית נקבע, כי היא בקתת ציד על ידי המלך לואי השלושה עשר, זה הוכנס במלוא הדרו על ידי המלך לואי הארבעה עשר – הידוע גם בכינוי ‘מלך השמש, עבור קורנת וכל-עוצמה האופן שבו המלך האהוב פסק צרפת. זה ישרת כמרכז הסמלי והממשי של המלוכה האבסולוטית דרך שלטונו של לואי השישה עשר, לפני המהפכה הצרפתית הפילה אותו ותפס ורסאי ב 1790s מוקדם. הנה כמה תאריכים ועובדות מפתח:

1623-1624: הנסיך הצעיר אשר ייקרא מאוחר המלך לואי השלושה קובע ורסאי כמו בקתת ציד, מאוהב עם יופיו ואת המשחק בשפע. הוא החל בבניית ארמון בנימוק מ 1631, והיא הושלמה בשנת 1634.

1661: הצעירים המלך לואי הארבעה עשר, המבקשים לבסס שלטון המלוכה בוורסאי ולעקור אותו מן המושב המסורתי שלה בפריז, מתחייב בנייה שאפתניות שתימשך עד סוף חייו. הארמון והגנים שאנו רואים היום הם בעיקר תוצאות החזון וכוח ההתמדה שלו; הוא בעיקר שכר אדריכל הנוף המבריק אנדרה לה נוטר להרות הגנים המפוארים של הארמון, מזרקות ופסלים.

היה תומך נלהב של אמנות, תרבות ומוסיקה, ורסאי שגשגה תחת מלך השמש לא רק כמקום מושבו של כוח מלוכה הצרפתי, אלא גם כמקום לאמנים מבריקים כמו המחזאי מולייר לבוא להציג את עבודתם בבית המשפט.

1715:  לאחר מותו של לואי הארבעה עשר, ורסאי הוא נטש זמנית כמו בנו, לואי XV, עולה לשלטון בחזרה בפריז. המלך יחזור ורסאי ב 1722, ותחת שלטונו, האחוזה פותחה נוספת; בית האופרה המלכותי הושלם בעיקר בתקופה זו. ניסיון התנקשות נעשה על ידי דמיאן על המלך בשנת 1757; בתקופה זו היא גם ראויה לציון בשל ילד פלא בשם וולפגנג אמדאוס מוצרט בביצוע כאן.

1770 : המלך לעתיד לואי השישה עשר, שנולד בוורסאי, יינשא האוסטרי Archduchess מארי אנטואנט בבית האופרה המלכותי באחוזה. הם 15 ו 14 שנים, בהתאמה, בעת נישואיהם. הנסיך חוגג הכתרתו לואי השישה עשר בשנת 1775.

1789: בלהט המהפכה הצרפתית, לואי שישה עשר, מארי-אנטואנט ואת ילדיהם הקטנים נאלצים לעזוב ורסאי לפריז, שם הם מודחים (1791) והוצאו להורג מאוחר יותר על ידי הגיליוטינה על כיכר הקונקורד ב 1793.

המאה ה -19:  לא עוד מקום המושב של כוח מלכותי או קיסרי – נפוליאון בחרתי לא למלוך מורסאי – האחוזה נכנסה לתקופה של שטף, ובסופו של דבר הופכת מוזיאון מלכותי תחת מונרכית השיקום.

1919: האמנה לשמצה של ורסאי, וכלה במלחמת העולם הראשונה, אך ללא ספק שתילת הזרעים למשבר הבא “המלחמה הגדולה” באירופה, נחתמה כאן.