ביקור הפורום ברומא – היסטוריה של הפורום הרומאי כיצד להבחין בה

Posted on

ביקור הפורום ברומא - היסטוריה של הפורום הרומאי כיצד להבחין בה

הפורום הרומאי (הידוע גם בשם רומנו פורו באיטלקית, או רק את הפורום) הוא אחד האתרים העתיקים למעלה ברומא וכן אחת האטרקציות ברומא למעלה למבקרים. כובשת שטח רחב ידיים בין הקולוסיאום, גבעת הקפיטול, ושל גבעת הפלטין קומות, הפורום היה מרכז החיים הפוליטיים, הדתיים, והמסחרי של רומא העתיקה ומספק תובנה פאר שפעם היה האימפריה הרומית. אימפריאלי הפורה Via dei , שדר רחב נבנו בתקופת השלטון של מוסוליני במאה ה -20, מהווה את הקצה המזרחי של הפורום.

מידע למבקר פורום רומאי

שעות: יומי 8:30 עד שעה לפני השקיעה; סגור 1 בינואר, 1 במאי ו -25 בדצמבר.

מיקום: Via della Salaria Vecchia, 5/6. תחנת מטרו Colosseo (Linea B)

דמי כניסה: מחיר הכרטיס הנוכחי הוא 12 € וכולל כניסה לקולוסיאום Palatine Hill. אתה יכול למנוע את קו הכרטיסים על ידי רכישת הקולוסיאום הרומי פורום כרטיסים מראש.

מידע: בדוק שעות במחירים שוטפים באינטרנט או לקנות כרטיסים באינטרנט באירו עם עמלת הזמנה.

ניתן גם לבקר בפורום הרומי באמצעות Pass Roma, כרטיס מצטבר המספק שיעורים חינם או מופחתים עבור יותר מ 40 אטרקציות וכולל הסעות חינם באוטובוסים של רומא, רכבת התחתית, וחשמליות.

הפורום מכיל הרבה מבנים עתיקים, מונומנטים, ועל חורבות. אתה יכול להרים תכנית של הפורום בכניסה או מכל מספר הקיוסקים ברחבי רומא.

רומי פורום היסטוריה

הבניין בפורום שתחילתה מוקדם ככל המאה ה -7 לפנה”ס בצד הצפוני של הפורום ליד גבעת הקפיטול הם כמה החורבות הוותיקות של הפורום כולל שאריות שיש מן אמיליה הבזיליקה (לציין כי בסיליקה בתקופה רומית הייתה אתר עסקי הלוואות כסף); בקוריה, שבו סנטורים רומים התאספו; ואת Rostra, פלטפורמה שעליה מוקדם נואמי נאומים, נבנה במאה ה -5

עד המאה ה -1 לפנה”ס, כאשר רומא החלה שלטונו שלו מעל הים התיכון נרחבים באירופה, ומבנים רבים עלו בפורום. בית המקדש של שבתאי ואת טאבולאריום, גנזך המדינה (כיום נגיש דרך המוזיאונים הקפיטולין), שניהם נבנו סביב 78 לפנה”ס יוליוס הקיסר החלו בבניית ג’וליה הבזיליקה, אמורה להיות בפני בית דין, ב 54 לפנה”ס

דפוס של בנייה והרס המשיך בפורום במשך מאות שנים, החל משנת 27 לפנה”ס עם הקיסר הראשון של רומא, אוגוסטוס, ונמשך דרך במאה ה -4 לספירה, כאשר האימפריה הרומית המערבית נכבשה על ידי האוסטרוגותים. לאחר פרק זמן זה, הפורום התדרדר מצבם וערפול כמעט מוחלט. במשך מאות שנים בעקבות ביזת רומא, הפורום שמש בעיקרו כמחצבה עבור מבנים אחרים ברחבי רומא, כוללים הקירות הוותיקן ורבי הכנסיות של רומא.

זה לא היה עד המאה ה -18 המאוחרות שהעולם גילה מחדש את הפורום הרומאי והחל לחפור בניינים ומונומנטים שלה בצורה מדעית. גם היום, ארכיאולוגים ברומא להמשיך בחפירות בפורום בתקווה לחשוף עוד שבר מפז מימי קדם.