ביקור כיכר פטרוס הקדוש בקריית הוותיקן

Posted on

 ביקור כיכר פטרוס הקדוש בקריית הוותיקן
ממוקם מול בזיליקת פטרוס הקדוש, כיכר פטרוס הקדוש או  פיאצה סן פייטרו היא אחת הכיכרות הידועות ביותר בכל איטליה והיא מהווה מקום מפגש חשוב עבור תיירים לביקור באתרים של הוותיקן. שניהם הכיכר ואת הבזיליקה נקראות על שם פטרוס הקדוש, שליח של ישו נחשב על ידי קתולים רבים להיות האפיפיור הראשון. למרות כיכר פטרוס הקדוש היא בלב הוותיקן, תיירים רבים רואים בו חלק חשוב של רומא, כמו גם. מכיכר פטרוס הקדוש, מבקרים יכולים גם לראות את מעונו הפרטי של האפיפיור, לא רק את מקום המגורים של האפיפיור, אלא גם המקום שבו האפיפיור קרוב עומד להתייחס המוני צליינים.

אתה יכול לבקר בכיכר פטרוס הקדוש עבור 24 שעות ללא תשלום יום, אלא אם הפיאצה סגורה למשך טכס.

היסטוריה של כיכר פטרוס הקדוש

בשנת 1656, האפיפיור אלכסנדר השביעי הזמין הפסל והאדריכל ג’אן לורנצו ברניני כדי ליצור ריבוע ראוי ההוד של בזיליקת פטרוס הקדוש. ברניני עצב פיאצה אליפטי כי הוא חבק על שני צדדים על ידי ארבע שורות של הטלת עמודים דוריים מסודרים עמודים מהממת. העמודים כפול נועדו לסמל את זרועותיו החובקות של בזיליקת פטרוס הקדוש, כנסיית אמא של הנצרות. מקציפים את אכסדרת הם 140 פסלים המתארים קדושים, קדושים, אפיפיורים, ואת מייסדי מסדרים דתיים בתוך הכנסייה הקתולית.

ההיבט החשוב ביותר של הפיאצה של ברניני הוא תשומת לבו סימטריה. כאשר ברניני החל בהכנת התוכניות שלו בכיכר, הוא נדרש לבנות סביב אובליסק מצרי 385 טון הביא במקור לרומא על ידי קליגולה סביב 37 לפנה”ס, ואשר הוצב מיקומו 1586. ברניני נבנה הפיאצה שלו סביב הציר המרכזי האובליסק. ישנם גם שתי מעיינות קטנות בתוך הפיאצה אליפטי, שכל אחד מהם נמצאות במרחק שווה בין אובליסק העמודים. מזרקה אחת נבנתה על ידי קרלו Maderno, אשר שיפץ חזית סנט

בזיליקת פטרוס ב בתחילת המאה ה -17; ברניני שהוקם מזרקת התאמה בצד הצפוני של האובליסק, ובכך לאזן את העיצוב של הכיכר. אבני הריצוף של הכיכר, שהן שילוב של אבני מרצפת אבני טרוורטין מסודרים כדי להקרין מן “רכזת” המרכזי של האובליסק, גם לספק אלמנטים של סימטריה.

Viewpoints Best

על מנת לראות את הסימטריה של מהמקור ראשון מופת ארכיטקטונית זו, אחד חייבת לעמוד על מדרכות מוקדי roundel הממוקמות ליד המזרקות של הפיאצה. מתוך המוקדים, בארבע שורות העמודים בשורה מושלמת מאחורי אחד אחר, יצירת אפקט חזותי מדהים.

כיצד להגיע למסקנה הזאת

הוותיקאן הוא בצד המערבי של נהר הטיבר בעוד אתרים כמו הראשי של רומא מזרקת טרווי, הפנתיאון, ואת המדרגות הספרדיות-נשואות לאזור. הדרך הקלה ביותר להגיע אל כיכר פטרוס הקדוש היא לקחת את קו המטרו לתחנת אוטאביאנו “סן פייטרו”. אתה יכול גם לקחת מונית ופשוט להגיד לנהג לנסוע פיאצה סן פייטרו. אם אתה עושה לנסוע במונית, הקפד לבקש את המחיר מראש כדי להימנע משלם יותר מדי.