בית המקדש הלבן בצ’יאנג ראי, תאילנד

Posted on

בית המקדש הלבן בצ'יאנג ראי, תאילנד
באופן רשמי המכונה המקדש הלבן, המקדש הלבן בצ’יאנג ראי כבר לפתות תיירים בצפון מצ’יאנג מאי מאז 1997. הדוגמה אחד- of-a- סוג של אמנות אפוס נוצר על ידי אמן מקומי אקסצנטרי, Ajarn Chalermchai Kositpipat. הוא תוכנן ונבנה בית המקדש הלבן עם כספו הפרטי.

למרות המקדש הטהור-לבן חזק תאר נושאים סמליים מן טהרוואדה בודהיזם, האמן אינו לוקח את עצמו יותר מדי ברצינות. מר Kositpipat מתייחס מבקרי יצירות אמנות עמוסים אזכור קומיקס גיבורים-העל, בסרטי מדע בדיוניים, ונושאים מודרניים אחרים.

כן, המקדש הלבן הוא מאוד אטרקציה תיירותית. אין מה להשוות אותו אל המקדשים העתיקים שנמצאו במקומות אחרים בתאילנד. במקום זאת, לחשוב על המקדש הלבן בתור דוגמה מדהימה של אמנות ואדריכלות נבנה על ידי אמן מקומי לצייר יותר מבקרים לעיר הולדתו.

אודות בית המקדש הלבן (המקדש הלבן)

הצבע הלבן נבחר מקדש לבן כי האמן הרגיש זהב – הצבע הרגיל נבחר מקדשים אחרים בתאילנד – “היה מתאים לאנשים מתאווים מעשים רעים.” הבניין טואלט למעשה הוא זהב בצבע.

הגשר של המחזור של לידה מחדש מוביל שער שמים; שני שומרים עזים להגן על הדרך. ידיהם המושטות באגם של נשמות ארורות שמתחה לייצג את הרצונות הגשמיים כגון חמדנות, תאווה, אלכוהול, עישון, ופיתויים אחרים. הביטו מקרוב על הפרטים הקטנים כגון מה הידיים ייתכן מחזיק. אנשים חייבים לחצות את הגשר, תוך עקיפת פיתוי, להיכנס לגן עדן.

בית המקדש הלבן נפגע ברעידת אדמה בשנת 2014. Kositpipat למעשה טען שהוא הולך להרוס את המבנה כולו – מפעל חייו – מטעמי בטיחות. לאחר בדיקה מדוקדקת, בית המקדש נחשב בטוח שוב למבקרים. שיקום שנמשך שנים, ואת הפופולריות של האטרקציה המפורסמת ביותר של צ’יאנג ראי גדל.

הבניין הראשי, המכונה ubosot , אינו גדול מספיק כדי להכיל את ההמונים שמגיעים לראות את זה. אבל זה לא ubosot המקדש כרגיל: ציורי קיר בתוך מתארים דמויות החל הארי פוטר הלו קיטי מייקל ג’קסון ניאו מן מטריקס סרטים!

במשך עשרות שנים, Kositpipat טען שהוא לא רוצה כסף כדי להיות גורם בפרויקט. המסר האנטי-החמדנות ניתן לראות עבודות בשטח מסביב. הוא אפילו להגדיר מגבלות על סכום הכסף כי ארגונים יכולים לתרום! דמי כניסה של 50 באט (פחות מ 2 $) עבור מבקרים זרים סוף הסוף נוספו ב 2016 כדי לכסות את עלויות תחזוקה.

כיווני לבית המקדש הלבן בצ’יאנג ראי

ראשית, לקבל את עצמך מצ’יאנג מאי לצ’יאנג ראי.

בית המקדש הלבן הוא קצת יותר משישה קילומטרים (סביב 13 ק”מ) מדרום לעיר בצומת של כביש 1 וכביש 1208.

האפשרות העצלה להשגה לבית המקדש הלבן היא להצטרף לסיור (שניתן להשיגו ברוב ההארחה ובתי מלון) שכולל את המקדש הלבן, השחור House, ומראות אחרים. אחרת, אתה יכול לשכור קטנוע ולנסוע עצמך; פשוט לעלות על האוטוסטרדה דרומה – אתה לא יכול לפספס את המקדש הלבן זוהר מבריק על זכותך. תנועה על כביש 1 בין צ’יאנג מאי צ’יאנג ראי יכולה להיות מהירה ואינטנסיבית. הישארו בצד שמאל סעו בזהירות!

אפשרות נוספת קלה להגיע למקדש הלבן היא לקחת אוטובוס ציבורי דרומה מתחנת האוטובוס בעיר. תגיד לנהג שאתה רוצה לעצור בתחנת המקדש הלבן. כדי לחזור, אתה תצטרך גם לשכור טוק-טוק או לאותת באוטובוס צפונה.

ביקור המקדש הלבן בצ’יאנג ראי

  • שעות: בית המקדש הלבן הוא פתוח מדי יום בין השעות 8 am כדי 5 בערב, עד 05:30 בערב ובסופי שבוע.
  • כניסה: 50 באט עבור מבקרים זרים; חינם עבור אזרחים תאילנדים.
  • קוד לבוש: למרות העיצוב המוזר כולל באטמן, קונג פו פנדה, ודמויות אחרות מהוליווד, המקדש הלבן עדיין נחשב ליעד דתי. כתפיים וברכיים צריכות להיות מכוסות; בסארונגים זמינים להשכרה. חולצות עם נושאים דתיים או פוגעים לא צריכות להיות משוחקות.

בשטח המקדש

בית המקדש הלבן שוכן מתחם של מבנים יפים – אפילו בניין זהב דיור בשירותים מעוצב בצורה מורכבת! אתה בהחלט לא צריך לדאוג באמצעות שירותי כריעה מלוכלכת כמו נמצא לעתים קרובות לאטרקציות אחרות.

משאלות היטב מוקם באזור המקדש יחד עם פגודות רבות אחרות ומבנים אמנותיים. בניין קל מיס מאחורי הבית הלבן מאכלס אמנות דתית ידי Kositpipat. האולם של שרידים מעניין גם כן. כן, יש כמה חנויות מתנות, יצירות אמנות מכירה ומזכרות כדי לשמור על עלויות כניסה נמוכות.

להיות על המשמר עבור נושאים נסתרים ודמויות בין ארור אשר לא הורשו להיכנס לגן עדן על ידי שני השומרים. תראה מצד אחד עם יחס רע, יד וולברין, חייזרים, סימני שלום, רובים, והרבה ממצאים נסתרים אחרים.

אודות האומן

The White מקדש צ’יאנג ראי הוא יצירת המופת של אמן מפורסם, Chalermchai Kositpipat , אותו המוח המבריק מאחורי הבית השחור ומגדל השעון הצבעוני במרכז צ’יאנג הראי. הוא בנה את המקדש הלבן בעזרת מעל 60 עוקבים במחיר אישי של מעל 1.2 מליון $ דולרים. Kositpipat הוא מאוד ומסור לעבודתו ופעם הפיק יותר מ 200 ציורים בשנה כדי לעזור לממן את הפרויקט. באחד הראיונות, הוא הצהיר כי הוא מתחיל כל יום בשעה 2 לפנות בוקר עם מדיטציה.

מגדל השעון המפורסם של צ’יאנג ראי הושלם על פני תקופה של שלוש שנים, וכמו כל עבודת Kositpipat, זה נעשה כל כך על חשבונו מתוך אהבת צ’יאנג הראי. מופעי אור הם בשעה 7, 8 בערב, 9 בערב לילי.

העבודה האקסצנטרית של Kositpipat נעה בין חתיכות יפות של אמנות הדתית לחתיכות מוזרות, קיטש עם מסרים חזקים. אחת מתאר ג’ורג ‘בוש ואת אוסאמה בן לאדן רכיבת טיל גרעיני בחלל ביחד. אפילו התשיעי Bhumibol המלך המנוח היה אחד הלקוחות של Kositpipat!

אחרי המקדש הלבן

המעקב הגיוני לבקר במקדש הלבן הוא לנהוג 12.5 ק”מ (20 ק”מ) צפונה על כביש 1 כדי לראות מקבילתה: שחור האוס, המכונה כאן Baan דאם.

בזמן שבית המקדש הלבן מייצג עדן, הבית השחור – המכונה לעתים קרובות בטעות כאל “המקדש השחור” – מייצג לעזאזל. The Black House הוא יותר קשה למצוא. סע צפונה על כביש 1, ולחפש פנייה קטנה בצד השמאל. עקבו אחרי השילוט או לבקש Baan דאם.

ביקור במקדש הלבן ניתן לשלב גם עם טיול אל מהממת, 70 מטר גבוה מפל Khun קון בפארק הלאומי. קח שמאלה על 1208 בעת יציאת המקדש הלבן, ואז עוד שמאלה אל 1211 כאשר מסתיימים הכביש. עקבו אחרי השילוט אל המפלים. עצרו בדרך חזרה לעיר בשעה Singha פארק עבור צילום מהיר עם אריה הזהב הענק.