ברכות סיניות פשוטות מנדרינית, קנטונזית

Posted on

ברכות סיניות פשוטות מנדרינית, קנטונזית

לדעת איך להגיד שלום בסינית מאפשר לך לברך יותר כראוי מ -1.3 מיליארד בני אדם שמדברים סינית. לא רק ברכות הסיניות הבסיסית אלה עבודה באסיה, הם יהיו הבינו בקהילות לא משנה לאן אתה הולך. מנדרין היא השפה המדוברת ביותר בעולם – לדעת איך אומר “שלום” זה דבר טוב!

זה נכון: מנדרין היא שפה קשה עבור דוברי שפה-אנגלית מאסטר. מלה קצרה יחסית יכול לקחת משמעויות שונות לגמרי תלוי באיזה מארבעת הגוונים מנדרין משמש. כדי להחמיר את המצב, העדר האלפבית משותף אמצעים שעל ללמוד Pinyin – המערכת ליטון ללימוד סינית – יחד עם האזהרות וצורות הגייה על זה. תחשוב Pinyin בתור “שפת הביניים” בין אנגלית וסינית עם האלפבית מוכר.

למרבה המזל, צלילים הם לא ממש בעיה ללימוד דרכים פשוטות להגיד שלום בסינית. הקשר עוזר. אתה בדרך כלל יהיה מובן תקבל הרבה חיוכים על המאמץ, במיוחד אם אתה משתמש כמה טיפים לתקשורת עם דוברים סיניים .

קצת על סיני מנדרינית

אמנם יש כמה וריאציות, מנדרינית היא הדבר הקרוב ביותר משותף, הניב מאוחד בסין. תיתקל מנדרין בעת הנסיעה בבייג’ינג , ובגלל זה הוא “הנאום של פקידים,” לדעת איך להגיד שלום במנדרינית הוא שימושי בכל מקום שאתה הולך. מנדרין משמשת שפת האם של כ -1 מיליארד אנשים, ועוד רבים למדו לדבר זה.

מנדרין קרובות מכונה “סינית פשוטה” מכיוון שהוא מכיל רק ארבעה גוונים:

  • טון ראשית: שטוח ( MA אמצעי “אמא” )
  • טון שני: עולה ( MA אמצעים “קנבוס “)
  • טון שלישי: נפילה ואז עולה ( אמצעים “סוס” )
  • הטון רביעי: נפילה ( MA אמצעים “לנזוף” )
  • אין צליל: מא עם ניטראלי / לא טון הופך הצהרה לתוך שאלה.

מילות נוטות להיות קצר יותר באנגלית (2 – 4 אותיות), כך מילה אחת יכולה להיות כמה משמעויות שונות בהתאם הטון המבוטא. כדוגמא המפורסמת עם (MA) מראה מעל, באמצעות הצלילים טעה בזמנים הלא הנכונים יכול לגרום לבלבול גדול.

באשר לקריאה וכתיבה, לא מרגיש רע אם אתה מבולבל כאשר התעמת עם אותיות סיניות; אנשים מאזורים שונים בסין יש לעיתים קרובות תעבירו צרות עם השני! זו הסיבה שאנחנו מתחילים ללמוד כיצד להשתמש Pinyin.

הדרך הקלה להגיד שלום בסינית

Ni האו  (מבוטא “haow לבית”) הוא בסיסי, ברירת המחדל ברכה בסינית. זה כתוב כמו你好/ nǐ hǎo. התרגום המילולי הוא “אתה בסדר / טוב,” אבל זו היא הדרך הקלה ביותר כדי להגיד “שלום” בסינית.

למרות שני מילות Pinyin מסומנות טון שלישי (nǐ hǎo), ההגייה משתנית מעט בגלל שני גוונים שלישיים ברציפות להתרחש גב אל גב. במקרה זה, המילה הראשונה (nǐ) בולטת עם טון שני שעולה מגרש במקום. המילה השנייה (hǎo) שומרת על הטון השלישי והוא מבוטא עם “מטבל,” צליל נפילה-דאז עולה.

יש אנשים, במיוחד בטייוואן, לבחור כדי לשפר את הברכה על ידי הוספת השאלה ” ma ” עד הסוף כדי ליצור ” ma האו ני? ” מפנה “אתה טוב” לתוך שאלה בעצם משנה את המשמעות ידידותית “מה שלומך? ” אבל זה לא משמש לעתים קרובות בבייג’ינג כמדריכי שפה חושבים שזה. בעת נסיעה ליבשת סין, פשוט האו ני יספיק!

סביר להניח שאתה שומע “היי” ו “שלום” לעתים קרובות כאשר להיות ברכה כבת מערב בבייג’ינג. אתה יכול להגיב עם ני האו עבור כיף להתאמן קצת.

שלום אומר באירועים רשמיים

בעקבות הרעיון של הצלת פנים באסיה , זקנה ושל מעמד חברתי גבוה צריכים תמיד לראות כבוד תוספת קטן. הוסיף רק אות אחת נוספת ( NI הופך נין ) יגרום שלך ברכה קצת יותר פורמלי. השתמש  נין האו  (pronouned “haow neen”) – וריאציה מנומסת יותר של הברכה המקובלת – כשהם מקבלים אנשים מבוגרים. המילה הראשונה ( נין ) היא עדיין צליל שהולך ומתגבר.

אתה יכול גם לעשות נין האו לתוך “מה שלומך?” על ידי הוספת המילה השאלה ma עד הסוף עבור ma נין האו?

תגובות פשוט בסינית

אתה יכול פשוט מגיב מתקבל בברכה על ידי הצעת ני האו בתמורה, אלא לקיחת צעד אחד הברכה נוספת הוא בטוח לקבל חיוך במהלך האינטראקציה. לא משנה, אתה צריך להגיב עם משהו – לא מכיר הידידותי של מישהו ני האו הוא כללי התנהגות רעה .

  • האו: טוב
  • חן האו: טוב מאוד
  • Bu האו: לא טוב (רע)
  • שיה שיה: תודה (מבוטא דומה “zh-יה zh-יה” עם שני גוונים נופל) הוא אופציונלי ניתן להוסיף עד הסוף.
  • Ni ne: ואתה? (מבוטא “נו לבית”)

רצף ברכה פשוטה יכול להמשיך ככה:

אתה:  Ni Hao! (שלום)

חבר: ma האו Ni? (מה שלומך?)

אתה: וו תרנגולת האו! שיה שיה. Ne Ni? (אני מאוד טוב, תודה. ואתה?)

חבר:  האו. שיה שיה. (טוב תודה.)

איך להגיד שלום ב קנטונזית

למרות שזה דומה ל מנדרין, קנטונזית , המדוברת בהונג קונג ובחלקים הדרומיים של סין, יש ברכה שונה מעט. הואו Neih  (מבוטא “המעדר לאו”) מחליף ני האו ; לשניהם יש מילים צליל שהולך ומתגבר.

הערה: למרות neih הואו ma? הוא נכון מבחינה דקדוקית, זה נדיר לומר זאת קנטונזית.

תגובה נפוצה בקנטונזית גיא הואו שפירושו “בסדר.”

בהתחשב בהיסטוריה האנגלית של הונג קונג, לעיתים קרובות אתה תשמע “חה-lo” כמו שלום ידידותי! אבל מילואים “חה-lo” עבור מזדמנים ומצבים בלתי פורמליים. בכל הזמנים האחרים, אתה צריך להגיד הואו neih .

כדאי לי Bow כאשר אומרים שלום בסינית?

בשונה המס ביפן שבו הקדים נפוץ , אנשים נוטים להרכין רק בסין במהלך אומנויות לחימה, כמו התנצלות, או כדי להראות כבוד עמוק בהלוויות. סינים רבים בוחרים ללחוץ ידיים , אבל אל תצפו חברת כרגיל, לחיצת יד בסגנון מערבי. קשר עין וחיוך חשובים.

למרות הקדים בסין הוא נדיר, לוודא שתחזור אחד אם אתה מקבל קשת. כמו כאשר הקדים ביפן, שמירה על קשר עין כפי שאתה משתחווה נתפס אומנויות לחימה לאתגר!

איך לומר Cheers בסינית

לאחר אמירת שלום בסינית, אתה עלול בסופו של דבר קבלת חברים חדשים – במיוחד אם במשתה או מוסד שתייה. היה מוכן; ישנם כמה כללים כללי התנהגות שתייה נאותה. אתה בהחלט צריך לדעת איך לומר תרועות בסינית !

יחד עם לדעת איך להגיד שלום בסינית, ללמוד כמה ביטויים שימושיים מנדרין לפני הנסיעה בסין הוא רעיון טוב.