גבעת הפלטין ברומא: המדריך השלם

Posted on

 גבעת הפלטין ברומא: המדריך השלם
גבעת הפלטין ברומא היא אחד “שבע הגבעות של רומא” המפורסמות -The גבעות ליד נהר הטיבר שבו יישובים עתיקים שונים שפותחו פעם ובהדרגה חברו יחד כדי ליצור את העיר. הפלטין, אחת הגבעות הקרובות לנהר, נחשב באופן מסורתי כמו האתר המכונן של רומא. מקרא גורס כי זה היה כאן ב 753 לפנה”ס כי רומולוס, לאחר רצח אחיו, הרמוס, בנינו סביבת חומת מגן, להקים מערכת של ממשלה והחל היישוב כי יגדל להיות המעצמה הגדולה של העולם המערבי הקדום.

כמובן, הוא על שם העיר לאחר עצמו.

הפלטין היל היא חלק מהאזור הארכיאולוגי המרכזי של רומא העתיקה, בסמוך אל הקולוסיאום והפורום הרומי. עם זאת מבקרים רבים לרומא רק לראות את הקולוסיאום והפורום ולדלג על הפלטין. הם מחמיצים. גבעת הפלטין מלאה חורבות ארכיאולוגיות מרתקות, וכניסת הגבעה כלולה עם כרטיס פורום / הקולוסיאום בשילוב. זה תמיד הרבה פחות ביקר מאלה שני אתרים אחרים, כך יכול להציע הפוגה נחמדת מההמון.

הנה כמה מן האתרים החשובים ביותר על גבעת הפלטין, בתוספת מידע על איך לבקר.

איך להגיע גבעת הפלטין

גבעת הפלטין ניתן להגיע מן הפורום הרומאי, במקום והביא לאחר שער טיטוס ברגע שאתה כבר נכנסת הפורום מהצד הקולוסיאום. אם שתיכנס הפורום מן Via di הפורה אימפריאלי, תראה את הפלטין מתנשא גדול על הפורום, מעבר לבית של Vestals. אתה יכול לקחת את המראות של הפורום כפי שאתה הראש לכיוון הפלטין-אתה לא יכול באמת ללכת לאיבוד בדרך.

המקום האהוב שלנו להיכנס הפלטין הוא מ- Via di San Gregorio, שממוקם בדרום (מאחורי) הקולוסיאום. היתרון של הנכנסים כאן הוא כי ישנם צעדים פחות לטפס, ואת, אם לא רכשת את הכרטיס שלך אל הפלטין, הקולוסיאום והפורום, אתה יכול לקנות את זה כאן. כמעט לעולם קו, ואתה לא צריך לחכות בתור ארוך מאוד על תור כרטיס הקולוסיאום.

אם אתה לוקח תחבורה ציבורית, ותחנת המטרו הקרובה ביותר היא Colosseo (הקולוסיאום) על קו B. 75 אוטובוס שיוצא טרמיני ועוצר ליד הכניסה גרגוריו סן Via di. לבסוף, חשמליות 3 ו -8 עוצרים בצד המזרחי של הקולוסיאום, במרחק הליכה קצר אל כניסת הפלטין.

הבהרה של גבעת הפלטין

כמו אתרים רבים ארכיאולוגיים ברומא, גבעת הפלטין היה האתר של פעילות אנושית מתמדת ופיתוח במשך מאות שנים. כתוצאה מכך, חורבות להניח אחד על גבי השני, וזה לעתים קרובות קשה להבחין פריט אחד למישנהו. כמו כן, כמו אתרים רבים ברומא, חוסר שילוט תיאורים מהווה אתגר יודע על מה שאתה מחפש. אם אתה מאוד מעוניין בארכיאולוגיה רומית, זה שווה את זה כדי לקנות ספר הדרכה, או לפחות מפה טובה, המציעה מידע נוסף באתר.

אחרת, אתה יכול פשוט לשוטט הגבעה בשעות פנאי, ליהנות השטח הירוק ולהעריך את גודלו של הבניינים שם.

כפי שאתם משוטטים, לחפש אתרים חשובים ביותר אלה על גבעת הפלטין:

 • ארמונות קיסריים:  מתחם עצום זה כולל את Augustana דומוס פלאביה Domus והיה ביתו של קיסרים רומאים מהרגע של אוגוסטוס כדי נפילת האימפריה המערבית לספירת -5 מהמאה זה הורחב ושופץ בשנה, הים ומה נותר היום הם שברי חמש מאות שנה או יותר של הבנייה. הבהרה כוללת את האצטדיון, אשר עשויים שמש עבור מירוצי סוסים או כמו הגינה הפרטית של הקיסר דומיטיאנוס ומרחצאות מהמאה ה -3 של ספטימיוס סוורוס, שנבנה במהלך אחת ההרחבות הגדולות האחרונות של הארמון.
 • צפה של קרקס מקסימוס:  מאזור ארמון, אתה יכול לשוטט עד קצה גבעת הפלטין ומסתכלים למטה מעל קרקס מקסימוס, במהלך המירוץ עצום מתחת הפלטין. תעמיס עליה באותו המבט הקיסרים הרומים נהנו-כשצפו למרוצי מרכבות ומשקפים אחרים ממרום זה גבוה מעל הקלחת.
 • מוזיאון Palatine:  מוזיאון קטן זה מכיל פסלים גדולים, רובם שברים, שנמצא במהלך חפירות על הפלטין. זה חינם להיכנס, כדאי לעצור לרגע קט, ויש בשירותים גם כאן.
 • בתי אוגוסטוס ליוויה:  הקיסר אוגוסטוס ואישתו ליויה היו בתים side-by-side על הפלטין. שניהם היו מעוטרים בעושר עם ציורי קיר ופסיפסים, שרבים מהם נותרו. ב’בית אוגוסטוס, אתה אפילו יכול לראות את המחקר הפרטי של הקיסר, שם הוא כתב את האוטוביוגרפיה שלו, המעשים של אוגוסטוס האלוהי,  ב 14 לספירה מודסט בחור. אתה יכול לבקר בשני הבתים על כרטיס משולב, אבל אתה חייב להזמין מקום מראש, ואת האתרים לסגור קרובות לשימור ותיקונים. כדי לברר פרטים נוספים, בקרו באתר התרבות לול .
 • Romulan Huts:  ליד הבתים של אוגוסטוס ליוויה, תראה שלט שמצביע על Casa Romuli . לעשות עיקוף אל הצד המרוחק של גבעת הפלטין הקרוב לנהר, ואתה יכול לראות את מה שנשאר מה ארכיאולוגים מאמינים הוא האתר הקדום של למגורי אדם על הפלטין. לאחר בקתות להדס וציפוי פשוט מכוסות גגות סכך, מה שנשאר עכשיו הם חורי פוסט וקרנות לחתוך לתוך מיטת רוק אבן סיד. הקבוצה של דירות שזכתה לכינוי “בית רומולוס” -though אין הוכחות מוצקות כי רומולוס אי פעם חי כאן. ובכל זאת, הם מייצגים חלק חשוב של הפיתוח המוקדם של רומא. מנקודת ראות זו, תצטרך גם נוף יפה של הכיפה של בזיליקת פטרוס הקדוש הלאה למרחקים.
 • Cryptoporticus:  130 זה מעברים מקורים באורך מטר נבנו עבור הקיסרים לנסוע מארמון אחד למשנו בחשאיות יחסית מפני מזג אוויר שואפים להיות מתנקשים. (זה לא עבד עבור קליגולה הרודני, שנרצח לכאורה במסדרון הזה ב 41 לספירה) הפרוזדור מכיל כמה שברי תקרות מקומרות, מגולפים, ו, ביום חם, שמש ברומא, אין מקום קריר להיות.
 • גני פרנזה:  נבנה על ידי הקרדינל אלסנדרו פרנזה ב 1500s, גני פרנזה היה בגן הבוטני הפרטי הראשון באירופה. למורת רוחם של ארכיאולוגים מודרניים, בגן לכסות חלק גדול ממה שהיה הארמון של טיבריוס ולשלב כמה החורבות. למרות שזה לא דומה ליושנה, בגינה הוא עדיין מקום די להסתובב, ויש שפע של שטחים מוצלים, דשא שבו אתה יכול לנוח ולהתקרר. הקפד ברווז לתוך Nymphaeum, מערה מלאכותית שנבנתה כדי לעורר מבנים רומיים קודם לכן. כמו כן בגני פרנזה, ישנם מספר מרפסות המשקיפות אל הפורום הרומאי, גבעת הקפיטול ומעבר. נקודות תצפית אלה מציעים כמה מן הנופים הנודעים ביותר ברומא והם שאסור להחמיץ.

תכנון ביקורך גבעת הפלטין

כניסה אל גבעת הפלטין כלולה כרטיס משולב הקולוסיאום והפורום הרומי. מכיוון שאתה מאוד סביר להניח שתרצה לבקר באתרים אלה על הטיול שלך לרומא, אנו ממליצים לכם לראות את גבעת הפלטין גם כן. אתה יכול לקנות כרטיסים מראש מפקיד אתר תרבות לול  או דרך ספקי צד שלישיים שונים. כרטיסים 12 € למבוגרים חינם למי שטרם מלאו לו 18 שנים. לול תרבות גובה 2 € לכל עמלת כרטיס עבור רכישות באינטרנט. זכור, אם אין לך כרטיסים מראש, אתה יכול ללכת בכניסת Palatine Hill ב Via di San Gregorio ולרכוש כרטיסים עם מעט המתנה.

כמה טיפים נוספים על הביקור שלך:

 • לנעול נעלי הליכה טובות.  האדמה מתחת לרגליים נעה בין מסלולי עפר כבושים כדי למלט מדרכות כדי אבני ריצוף אחידים וכבישים הממוקמים ברומא. ישנם גם במדרגות בכמה מקומות. אתה צריך להיות בכושר סביר טוב להליכה לנעול נעלי הליכה יציבות, נוחות.
 • להביא בקבוק מים. במיוחד אם אתה מבקר בקיץ, אתה תהיה הליכה תחת השמש החמה, לעתים קרובות באזורים ללא צל, כך להביא בקבוק מים refillable. ישנם כמה מזרקות מים על גבעת הפלטין שבו אתה יכול למלא את הבקבוק שלך, אבל אין מים בבקבוקים למכירה על הגבעה.
 • תביא חטיף או לפיקניק, אבל להיות דיסקרטי. במיוחד ליד גני פרנזה, ישנם ספסלים ועוד כמה תחומים שבהם אתה יכול מתרסקים על הדשא ולאכול כריך שהבאת יחד. עם זאת, לא להביא סל שמיכת פיקניק להבין על רובצים במשך כמה שעות. פיקניקים כשלעצמה אינה מותרת על גבעת הפלטין, לעומת זאת, אף אחד לא ירדוף אותך אם אתה מפסיק לכמה דקות עבור ארוחה זריזה. שים לב שאין מכירות מזון ושתייה על גבעת הפלטין, כך שאם אתה לא מביא חטיף, זמן הביקור שלך לפני או אחרי ארוחת צהריים.
 • אל תנסה לראות את כל שלושת האתרים ביום אחד.  האזור הארכאולוגי בשילוב של גבעת הפלטין, הפורום הרומאי ואת קולוסאום ומתפרס, צפוף מכריע. אל תנסה לקחת את כל שלושת האתרים ביום אחד, תכף הרוח כשהוא מותש ובסופו של דבר לא יעריכו את מה שאתה רואה. הכרטיס שלך הוא טוב 24 שעות מהרגע שאתה נכנס האטרקציה הראשונה. לכן, אם אתם מבקרים בפורום הפלטין היל ביום הראשון ונכנס, למשל, בשעה 10 בבוקר, אתה יכול לראות את הקולוסיאום למחרת, כל עוד אתה מזין ידי 10 am אנו ממליצים לך להפיץ הביקור שלך מעל שני ימים.