ג’ים תומפסון בבנגקוק בית: המדריך השלם

Posted on

סיפורו של ג’ים תומפסון כיצד לבקר במוזיאון הפופולרי בבנגקוק

ג'ים תומפסון בבנגקוק בית: המדריך השלם
נבנה ב 1959, את ביתו של ג’ים תומפסון בבנגקוק הוא הפוגה שלווה, חצי דונם בחלק העמוס של העיר לתיירים.

מיקומו של המוזיאון הוא מושלם: זהו מפלט נוח ממש מעבר לפינה מן megamalls הרב באזור – מושלם כאשר ההמונים הללו החלו עצבי קלחת וסבלנות. ג’ים תומפסון ההאוס מגיש כמו נווה מדבר של אמנות והתרבות למטיילים עם עומס הקמעונאי בשוגג. בגנים המעוצבים והגן שליו הם בניגוד חריף בלב הקדחתני של בנגקוק.

סיפורו של ג’ים תומפסון

ג’ים תומפסון היה יזם אמריקאי זוכה בתיקון תעשיית המשי התאילנדי. זה לא נשמע כל כך מרגש, אבל הסיפור שלו יכול להיות שסיים זה עתה את הוליווד. היעלמותו המסתורית של מליונר בעלי פרופיל גבוה, הרצח של אחותו, CIA מעורב-מה עוד אתם צריכים? תיאוריות הקונספירציה בשפע, אבל עדיין, את תעלומת היעלמה של ג’ים תומפסון ב 1967 נותרה לא פתורה.

אחרי תחילת הקריירה שלו כאדריכל, תומפסון פרש והצטרף המשמר הלאומי דלאוור. תאוות התרגשות יותר לא היו מפתיעות מדי בהתחשב בעובדת סבו היה ג’יימס ה וילסון, יועץ איחוד גברים אשר נתפס קונפדרצית הנשיא ג’פרסון דייוויס.

במהלך מלחמת העולם השנייה, ג’ים תומפסון גויס לשמש בתור עובד עבור המשרד לשירותים אסטרטגיים-the קודמו של ה- CIA ימינו. הוא הגיע בזכות כבושה בידי יפני תאילנד לאחר כניעתה של יפן להקים את משרד OSS בבנגקוק.

לאחר שעזב שירות, תומפסון ושותף ייסדו את החברה המוגבלת משי התאילנדי בשנת 1948. המהלך היה הגיוני; אביו של תומפסון היה מוצלח בתעשיית הטקסטיל. תאילנדי משי החברה הפכה רווחית מאוד כמו ג’ים תומפסון נסע מזרח אסיה בהרחבה, בניית ידע אינטימי של האזור. הוא גם צבר יצירות אמנות ועתיקות נדירות לאורך הדרך, בסופו של דבר לבנות אחוזה (כיום ביתו של ג’ים תומפסון בבנגקוק) כדי להציג אותם.

ביום 26 במרס, 1967, תוך שמירה בבונגלו קמרון של מלזיה, 61 בן ג’ים תומפסון הלך לטיול קצר הפסחא יום ראשון ולא חזר. התנהגותו הייתה דיווחים מוזר; חשבונות וחלקם אף טוענים שהוא אמר “לילה טוב, נאהבים” לחברים שלו כפי שהוא עוזב באותו אחר הצהריים. חיפוש על גבי שנים מסיביים של חקירה מיוצרת אף גוף ולא הסבר.

הוספה לתעלומה, אחותה הגדולה של תומפסון נרצחה בביתה פנסילבניה כמה חודשים אחרי שהוא נעלם. למרות שאף אחד לא יודע אם האירוע קשור, במקרה זה גם נשאר לא מפוענח.

היכן למצוא את ביתו של ג’ים תומפסון

נוח, בית ג’ים תומפסון ממוקם מאוד מרכזי בליבה של פעולה ממש ליד ראמה שאני כביש. יש המון אפשרויות אכילה לחקור לפני ואחרי סיור במוזיאון.

תחנת הרכבת העילית BTS הקרובה לבית ג’ים תומפסון הוא האצטדיון הלאומי, למרות שאתה יכול להשיג בקלות לשם על ידי הליכה 20 דקות מתחנת סיאם BTS העיקרי.

די טוב כל טוק-טוק ונהגה מוניות ידעו את ביתו של ג’ים תומפסון. תצטרך להילחם עבורם להשתמש במד, או במקרה של לקיחת טוק-טוק, תצטרך לנהל משא ומתן על נסיעה טובה יותר לפני שתסכים ללכת.

הכתובת הרשמית היא:

ג'ים תומפסון מוזיאון בית
6 Soi Kasemsan 2
ראמה 1 Road
בנגקוק, תאילנד 10,330

ביקור בית ג’ים תומפסון

למרות שאתה יכול להסתכל סביב החלק הקדמי של הגן ללא ליווי, אתה חייב לקחת את אחד הסיורים מודרכים לראות את החלק הפנימי של הבית.

בהתאם לאופן עסוק המוזיאון הוא, שאתה יכול להינתן זמן לחזור לסיור שלך; אחזור מוקדם 10 דקות. הסיורים האחרון להתחיל בשעה 6 בערב, זמינים תאילנדי, אנגלית, צרפתית, סינית ויפנית.

לפי מנהג תאילנדי להזנת בית או מקום מקודש, יצפו ממך להסיר את הנעליים בתחילת הסיור.

שעות פתוחות

ג’ים תומפסון בית פתוח שבעה ימים בשבוע משעה 9 am כדי 6 pm

כדי לאשר את ביתו של ג’ים תומפסון פתוח בחגים ציבוריים גדולים, קוראים 66 2 216 7368.

עלויות כניסה

  • מבוגרים: 200 באט
  • תחת 22 שנים: 100 באט (אתה חייב להראות תעודת זהות)
  • ילדים מתחת לגיל 10: חינם

מה לראות

ג’ים תומפסון הבית הוא אחד ממוקדי המשיכה העיקרית של בנגקוק עבור מספר הסיבות. תומפסון היה ארכיטקט ומעצב, אז הוא בנה בביתו בכוונה מקולטי וקירות עץ שנלקחו מבנים ישנים ברחבי תאילנד. הנכס המוגמר מייצג סגנונות ואזורים מרובים.

אמנם העיצוב של הבית עצמו הוא מרשים, האוצרות האמיתיים מחכים בפנים. במהלך מסעותיו בדרום מזרח אסיה, ג’ים תומפסון שנאסף פסלי בודהה עתיקים ויצירות אמנות נדירות כולל ציורי פורצלן. גם רוב הרהיטים הוא בגילופים מרשימים ויפים. כמובן, תוכל גם לראות תצוגות של נולים ישנים משי צבעוני.

כמו כן באזור

ג’ים תומפסון הווילה ממוקמת קרוב מאוד חלק מהקניונים הגדולים של בנגקוק לאורך ראמה שאני כביש. MBK Center, סיאם דיסקברי, מרכז סיאם נמצא במרחק של 15 דקות הליכה משם. ספא רב וחנויות עיסוי הם גם באזור.

אם תחליט ללכת ראמה שאני Road, לחפש היכל ארוואן העסוק על המדרכה במרחק של כ- 25 דקות הליכה מבית ג’ים תומפסון.

תיאוריות בדבר היעלמותו של ג’ים תומפסון

הריאליסטי של התיאוריות להסביר ההיעלמות של תומפסון הוא כי הוא נהרג בתאונה בתאונה פגע-וברח על ידי מקומי. כשראה תומפסון היה מערבי עשיר, ידוע, שנוהג ייתכן חיפה התאונה מחשש ענישה מחמירה על ידי הרשויות המקומיות. ג’ים תומפסון עזב את הסיגריות שלו אישי אחר משפיע בבית, ואולי להוכיח כי הוא לא מתכוון להיעלם לזמן רב.

תאוריה יותר מופרכת היא כי ג’ים תומפסון היה קשר על ידי ה- CIA לסיוע במהלך מלחמת וייטנאם. בהתחשב במוניטין שלו, הרקע OSS, וידע נרחב של האזור, הרעיון הוא מתקבל על הדעת. תאילנד הייתה בעלת ברית בסיס מבצעים של ארה”ב במהלך המלחמה. לאוס היה בסתר ביתם לימה אתר 6, מסלול בהרים ששימשו את אמריקה האוויר של ה- CIA לטוס למשימות חשאיות. תומפסון הבין בשתי המדינות היטב היו קשרים הרבה. באופן מוזר, מסלול נחיתת CIA לימים ואנג ויינג, עיר תיירות ותחנה פופולרית עבור לחגוג על שביל התרמילאי!

אם תומפסון לא להשתתף במלחמת וייטנאם, הוא היה צריך לעשות זאת בחשאי בשל הפרופיל הגבוה שלו. אם כן, גם דברים לא הולכים כמתוכנן או שהוא בכוונה לא חזר.

למרות כופר לא התבקש, יש סבורים כי ג’ים תומפסון נחטף. הזמן המגזין דיווח ב -1967 כי תומפסון “ידע רב של הסוכנים של הו צ’י מין.” אולי הוא היה נהרג בעת שניסה להימלט ללכוד, או פשוט נחטף (בין אם על ידי סוכנים סיניים או ויאטנמית) ב מידה יזומה כדי למנוע ממנו הסיוע בארה”ב במהלך המלחמה. אישה מלזית התראיינה במהלך חקירת הדיווח שראתה שיירה של כלי רכב דומים לנהוג בהמשך הדרך הישנונית כלל ביום שנעלם.

האחרונה-ואולי הכי רומנטית התאוריה-היא כי ג’ים תומפסון פשוט היה מספיק והתרחק האימפריה שלו. הוא היה ידוע להתחיל מחדש באימפולסיביות כשזה פגע מפואר שלו. למרות תומפסון היה עשיר ומוצלח, יכול להיות שהוא רצה “לפרוש” פשוט על ידי חיים סודיים עם גנאי פחות. היה לו את המשאבים, אנשי קשר, והידע של אסיה לעשות זאת.