האם ברז בטוחים לשתייה בלונדון בבריטניה?

Posted on

האם ברז בטוחים לשתייה בלונדון בבריטניה?

רבים נוסעים לראשונה לבריטניה רוצה לדעת אם מי ברז יש בטוח לשתייה; אחרי הכל, אין כמו באג בטן לשים דאונר בחופשה שלכם. התשובה הקצרה היא כן-כל המים ברז החשמל בבריטניה ואירלנד בטוחה. זה יבוא כמו הקלה לנוסעים על תקציב, מאז מים בבקבוקים טעונים בפרמיה, במיוחד בלונדון. “ממלאים בקבוק המים שלך מהברז הוא דרך קלה כדי לקצץ בעלויות.

העובדות והמספרים

מי ברז בריטי הוא לא רק בטוח, אבל זה גם מדורג כמו כמה הנקי ביותר בעולם (כן, לפני ארצות הברית!). בשנת 1897, בעיר מיידסטון בקנט היה הראשון בעולם יש מערכת המים כולה שלה שטופלו כלור כאמצעי מניעה נגד מגיפות המועברות במים, כמו טיפוס, כולירה, דיזנטריה. היום,  94% של אזרחים בריטיים  מדווחים כי הם מרוצים אספקת המים העיקרית שלהם, וכן מבחני טעימה עיוורים, אנשים רבים אינם מסוגלים להבדיל בין מי ברז ומים מינרליים.

למעשה, עיתון האנגלי הטלגרף פרסם מאמר בשנת 2013 וקבע כי מים מינרליים לא יכולים להיות בטוחים כמו מי ברז משום שהוא אינו נתון באותה הבדיקה מחמירה. בכל שנה, מ’בדיקות מבוצעות כדי להבטיח כי מי החשמל של בריטניה שומרים על סטנדרטים במידע מחקרי מארגון הבריאות העולמי. בשנת 2014, תוצאות הראו שיעור היענות 99.96% באנגליה, שיעור ציות 99.98% בסקוטלנד ושיעור היענות 99.86% בצפון אירלנד.

היכן המים באים?

68% של מי ברז של בריטניה מגיע ממקורות מים עיליים לרבות מאגרים, אגמים ונהרות. השאר מגיע מעיינות האקוויפרים מחתרת. בין אם אתה תהיה שתייה או מי תהום משטח תלוי במידה רבה על איזה אזור של בריטניה אתם מתכננים ביקור. באופן כללי, ברז במערב אירלנד ואת מזרח אנגליה (כולל בלונדון) מגיע ממקורות מי תהום, תוך מי ברז בתוך אנגליה המידלנדס, בצפון, רוב ווילס, סקוטלנד קורנוול מגיע ממקורות מים עיליים.

מי תהום הם עמוסים באופן טבעי עם מינרלים יותר ממים עיליים, זה נותן טעם “קשה” זה יכול לקחת זמן מה עבור להתרגל כמה מבקרים. לשם השוואה, במים הרכים בדרך כלל נמצאים צפונה משם שוכן שבחו לעתים קרובות עבור הטעם הטהור שלה , אשר כמה תכונה לאקלים הספוג לשמצה בבריטניה. גשמים תכופים הזמן ומחדש האגמים של המדינה ומאגרי, כך המים לא מורשים לקפוא על השמרים.

המדינה- of-the-art תהליך הסינון

תהליך הסינון שונה במקצת עבור מי תהום ומים עיליים, עם מספר צעדים נוספים נדרשים האחרונים בשל העובדה כי היא חשופה באופן טבעי לזיהומים סביבתיים יותר. במפעל הטיפול, מים עיליים בדרך כלל נשמרים במשך ימים רבים מאגר אחסון פתוח, כך מזהמים מוצקים יכולים ליישב לתחתית. אור שמש גם עוזר לפרק חומרים אורגניים וחיידקים. בסופו של דבר, הוא מסונן באמצעות גריל מתכת כדי להסיר אובייקטים צפים, כגון עלים.

לאחר מכן, התהליך הוא זהה עבור שני הסוגים של מים. מקריש כימי נוסף כדי לאפשר חלקיקי סחף כדי לסתום ביחד, מה שהופך אותם קל יותר להסיר באמצעות סינון. הבא, המים מוגזים להסיר גזים לא רצויים (כמו פחמן דו חמצני ו המימן גפר), בטרם עבר דרך פחמן מגורען כלי (GAC). מכשיר זה מכיל חלקיקי פחמן נקבוביים לספוג תרכובות אורגניות מן המים כדי לשפר את בהירותו. לבסוף, המים מוזרק עם האוזון לשבור חומרי הדברה, אז שטופלו כלור כדי להרוג את כל החיידקים הנותרים.

זה יכול לקחת בין כמה שעות לכמה ימים עבור המים לנסוע מהמפעל ברז שלך. אם יש נסיעה ארוכה לפני זה המים מטופלים עם אמוניה, אשר מגיבה עם כלור כדי ליצור חיטוי ארוך טווח.

דברים שיש לזכור

למרות כל מי החשמל בטוחים לשתייה בבריטניה, יש כמה נקודות שיש לזכור לפני שאתם ממלאים את הכוס שלך. פקוח מי השתייה (DWI)  נמסר, כי עדיף להימנע משתיית המים החם מן הברז, כי ברזים חמים בדרך כלל מחוברים למכל אחסון או מחמם ולא ישירות לרשת החשמל והמים לא יכולים להיות כמו טריים. במקרים נדירים, ברזי מים קרים עשויים להיות מחוברים למקור מים פרטי או טנק גשם. בדרך כלל, מלונות ומקומות ציבוריים יסמנו ברזים אלה עם סימן “לא לשתיית מים”, כך שאתה יודע למלא בקבוק המים שלך במקום אחר.

לפעמים, מים מופיעים מעונן כשזה יוצא ראשון של ברז. זו נגרמת על ידי אוויר עודף, ואת המים צריכים ברור בקרוב אם אתה משאיר אותו לעמוד במשך דקה או שתיים. אם אתם נוסעים ללונדון או אחר בעיר דרומית (כמו אוקספורד או אמבטיה), אתה עשוי לגלות כי את הטעם של מים קשים הוא לא לטעמך. במקום לשלם בשביל מים בבקבוק יקר, לשקול הוספת נענע, מלפפון או לימון כדי לשנות את הטעם. באופן דומה, מצמרר מי ברז שלך מוחק את טעם הלוואי של הכלור הקל שלפעמים שנשאר מתהליך הטיפול.