Skip to main content

האמת על עונת הגשמים של תאילנד

 האמת על עונת הגשמים של תאילנד

אתה יכול לנסוע לתאילנד במהלך העונה הגשומה, רוב הסיכויים שיהיו לכם חופשה נהדרת, אבל להיות מוכן עננים, ממטרים, במקרה הגרוע ביותר, שיבושים חמורים אפשריים תוכניות הנסיעה שלך. רוב אסיה תאילנד ובדרום מזרח הוא רטוב במשך כמעט חצי שנה בין יוני לאוקטובר.

באיזו תדירות זה גשם מה בגשם כאילו?

ב בנגקוק, פוקט צ’אנג מאי, יורד גשם לעיתים קרובות מאוד (כמעט כל יום) במהלך עונת הגשמים, אם כי לעתים רחוקות יורד גשם כל היום. סופות בחלק הזה של העולם יכולות להיות אינטנסיביות, עם גשמים עזים כבדים מאוד, רעמים חזקים הרבה ברקים. גשמים עזים מתרחשים בדרך כלל בשעות אחר הצהריים המאוחרים או בשעות הערב מוקדם, למרות שהיא עושה לפעמים גשם בבוקר, מדי. גם כאשר לא יורד גשם, השמיים הם לעתים קרובות מעונן והאוויר יכול להיות מאוד ולח.

מציף נפוץ?

כן. צפה קורית בתאילנד כל שנה, אם כי לא תמיד באזורים נפוצים בקרב תיירים. חלקים של בנגקוק תמיד סובלים הצפה קטנה לפחות במהלך עונת הגשמים. דרום תאילנד חווה הצפה מספיק חמורה כי התושבים שנעקרו קרובות מבתיהם.

מהו מונסון?

עונת הגשמים של תאילנד עולה בקנה אחד עם עונת גשמי המונסון של האזור ולעתים קרובות תשמע אנשים מתייחסים העונה לעונת מונסון הגשומה לסירוגין. למרות מילת המונסון מעלה תמונות של בגשמים עזים, המונח בעצם מתייחס דפוס רוח עונתי שמושך לחות מהאוקיינוס ​​ההודי ליבשת אסיה, לא בגלל מזג האוויר הרטוב כי לעתים קרובות מלווה אותו.

הוא מטייל במהלך עונת הגשמים זול?

כן. זה בהחלט זול יותר מאשר הנסיעה במהלך עונת שיא, ובהתאם המסלול שלך, אתה יכול לשמור ככל 50% הנחה על מחירי מלונות מגניב עונה. תראה גם פחות נוסעים אחרים.

האם עונת הגשמים להשפיע על תוכניות המסעות שלי?

זה יכול. תלוי איפה אתה מבקר, עונת הגשמים יכולה אין השפעה על תוכניות הנסיעה שלך בכלל. אבל זה גם יכול להרוס לגמרי את החופשה שלכם. הצפה עונתית וחלקם סופות אינטנסיביות במיוחד בשנים האחרונות גרמו לבעיות גדולות לא רק עבור תיירים, אך עבור אלה חיים בארץ גם כן. בחודש מרץ 2011, Koh טאו Koh Pha Ngan פונו בשל גשמים עזים (וזה לא היה אפילו במהלך עונת גשמים). תושבים ותיירים הועברו באמצעות נושאת מטוסים ליבשת, בעוד שיכול להיות הרפתקה מהנה כשלעצמו, אין שום דבר כיף בלהיות לכודים על אי בעוד מחכה שמישהו יבוא להציל אותך.

בחודש אוקטובר של 2011, חלקים של תאילנד חוו כמה המציפים הגרועים בעשורים. חלק גדול במחוז איוטאיה היה מתחת למים ולמרות האטרקציה התיירותית העיקרית במחוז, חורבות עיר הבירה לשעבר, היו מושפעות בעיקר, הרבה של האזור שמסביב היה מוצפות, נתיבי תחבורה גם היו סגורים במשך ימים. אפילו כמה מתיחות של דרכים ראשיות צפונית לבנגקוק נסגרו.

למרות האירועים הללו, אלפי תיירים לנסוע לתאילנד במהלך עונת הגשמים בכל שנה, ואת הרוב המכריע לא מוצאים את עצמם הצילו בים או מדשדש במים בגובה הברכיים תוך חפצים הצפייה. אם אתה יכול להיות גמיש רוצה לנצל את המחירים זולים יותר קהל לקוחות קטנים, זה יכול להיות שווה את הסיכון. אם אתם מתכננים חופשת פעם בחיים, או שאתה נוסע לתאילנד לבלות את רוב הזמן שלך על החוף, אתה כנראה יהיה מאושר גם בעלייתו בעונה החמה או בעונה המגניבה.

העונה המגניבה הוא לא “מגניבה” כל כך הרבה כמו פשוט לא חם והאב מבחינת מזג האוויר, זה הזמן הטוב המוחלט לבקר בתאילנד. בעוד רוב השנה במדינה כולה מרגישה חמה ודביקה, בעונה המגניבה זה רק נעים ונוח אך עדיין חם מספיק כדי ליהנות החופים ואיים. אם זה חשוב לך, לתכנן חופשה בתאילנד בין סוף נובמבר ותחילת פברואר.

האם יש מקום שאני יכול לבקר במהלך עונת הגשמים?

כן. ראש עבור סאמוי, Koh Pha Ngan או קו טאו. זה לא יהיה לגמרי יבש אבל זה נעשה באופן משמעותי פחות גשם בעונת הגשמים מאשר שאר חלקי הארץ. למרות העונות של תאילנד נוטות להיות עקבי ברחבי הארץ, הסמוי ארכיפלג, בחלק המערבי של המפרץ תאילנד, יש עונת גשמים שונה במקצת ורוב המשקעים מתרחשים בין אוקטובר לינואר. אז, אם אתה רוצה לנסוע לתאילנד בין יוני לאוקטובר, האיים של האזור הם אלטרנטיבה טובה.

סאמוי הוא לא לגמרי יבש במהלך סוף העונה הגשומה של המדינה, אם כי, כך שאתה עלול להיתקל שמים מעוננים, גשמים קצת הוגן של לחות. כמובן, האיים הסמוכים סאמוי היו זירת חלק הגשמים מחוץ לעונה הגרועים ומציפים את הארץ ראו מזה זמן ב 2011, כך שאין ערבויות כשמדוברות מזג האוויר!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *