הגיאוגרפיה של איטליה

Posted on

 הגיאוגרפיה של איטליה

הגאוגרפיה והאקלים של איטליה

איטליה היא מדינה ים תיכונית הממוקמת בדרום אירופה. היא גובלת בים האדריאטי בחוף המזרחי, הים הטירני ממערב או חוף הים התיכון, ואת הים היוני דרומה. בצפון, איטליה גובלת במדינות צרפת, שווייץ, אוסטריה, סלובניה ו.

היבשת האיטלקית היא חצי אי ארוך שדומה אתחול גבוה, עד כדי כך שהמדינה לעתים קרובות מכונית “המגף,” עם אזור פוליה בדרום המזרח היווה “העקב של המגף” ובאזור קלבריה ב מערב היווה “חרטום המגף.”

איטליה רק ​​הפכה למדינה מאוחדת ב 1861, אם כי בחצי האי יש כמה אלפי שנות היסטוריה לפני כן.

איטליה ידועה אקלים ים תיכוני שלה, אשר נמצא בעיקר בחוף. Inland זה בדרך כלל קריר ורטוב יותר אבל בדרך כלל חם יותר בקיץ. יש דרום איטליה אקלים חם ויבש בעיקר תוך בצפון יש יותר של אקלים האלפיני, מקבל הרבה שלג בחורף.

מפה של איטליה


האזור של איטליה הוא 116,305 קילומטרים רבועים (301,230 קמ”ר), כולל האיים סרדיניה וסיציליה, מה שהופך אותו רק מעט גדול יותר ממדינת אריזונה בארצות הברית. האומות הריבוניות הזעירות של הוותיקן וסן מרינו הן מובלעת בתוך איטליה.

איטליה מחולקת 20 אזורים שונים, כולל האיים סיציליה וסרדיניה בים התיכון אשר כל אזור נפרד. לכל אזור תרבות ייחודית משלה, מנהגים, ומטבח אז אתה תמצא הרבה הבדלים בין אזורים בצפון ואלה בדרום. אזור במרכז איטליה טוסקנה הוא כנראה הכי ידוע והכי מבקרי תיירים. ראה מפה זו של האזורים של איטליה על מיקומם ומידע נוסף עליהם.

מאוכלוסיית איטליה היא קצת מעל 60,000,000 אנשים. למרות שיעור הילודה האיטלקי הוא נמוך, האוכלוסייה גדלה עקב עולים הנכנסים לארץ. צפיפות האוכלוסייה היא כ 200 נפש לקמ”ר. בעוד איטלקית מדוברת ברחבי הארץ, ניבים אזוריים רבים עדיין נאמרים.

העיר האיטלקית הגדולה היא רומא, עם אוכלוסייה של קרוב ל -3 מיליון בני אדם. רומא היא גם הבירה בראש הרשימה של ערים איטלקיות העליונות לבקר.

רכסי הרים איטלקים והרי געש


אודות 40% של הקרקעות של איטליה הם הרריים, המציעים מקומות נהדרים לעשות סקי בחורף לטייל בקיץ. ישנם שני רכסי הרים גדולים, האלפים Appennino או האפנינים. האלפים, בצפון, מחולקים לאזורים שנקרא, ממערב למזרח, את Occidentali  , את Centrali , ואת Orientali והם על הגבולות עם צרפת, אוסטריה ושוויץ.

עמוד השדרה של איטליה נוצר על ידי מצפון לדרום במגמת Appennino שרשרת. הדולומיטים הם באמת חלק האלפים, הממוקם בדרום טירול, טרנטינו, ו Belluno. הנקודה הגבוהה ביותר באיטליה הוא מונטה ביאנקו (Mont Blanc) ב 15,770 רגל, בהרי האלפים בגבול צרפת.

וזוב הר, בדרום איטליה ליד נאפולי, הוא הר הגעש הפעיל היחיד ביבשת האירופית. זה היה וזוב כי קבור בעיר הרומית המפורסמת של פומפיי, ושרידיה הם אתר תיירותי פופולרי. באי סיציליה, הר אטנה, גם עדיין פעיל, הוא אחד מהרי הגעש הגדולים בעולם.

נהרות ואגמים באיטליה

הנהרות באיטליה מתאימים לחלק מאתרי התיירות המרכזיים. נהר פו נהר מתחיל בהרי האלפים בצפון וזורם מזרחה מהעיר טורינו אל החוף המזרחי והים האדריאטי, עובר בעמק הפו מאוד פורה. בסופו של אותו הנהר, דלתא פו היא מקום מעניין לבקר.

ארנו נהר זורם מן האפנינים הצפון מרכזי דרך ערי פיזה ופירנצה (איפה שזה עלה בידי וקיו פונטה המפורסם) ונשפך לים הטירני בחוף המערבי.

נהר הטיבר הזורם מן האפנינים והולך דרומה דרך העיר של רומא, גם שנשפך לים הטירני.

יש איטליה אגמים רבים, בעיקר בחלק הצפוני של המדינה. אגם גארדה הוא האגם האיטלקי הגדול, עם מרחק סביב האגם של 158 ק”מ, או כ 100 קילומטרים. ראה אגמים עליונים לבקר באיטליה.