היזהרו: הונאות נפוצות שכדאי להימנע מהן קואלה לומפור

Posted on

היזהרו: הונאות נפוצות שכדאי להימנע מהן קואלה לומפור

כמו כל עיר בירה גדולה באסיה, ישנם מספר הונאות בקואלה לומפור כי נוסעים לתפוס שנה אחר שנה. התווסף לאחרונה הם הכי רגישים.

רוב ההונאות הן לא הרבה יותר מפגעי מזיקים שנועדו להקל לך כי רינגיט המלזי הצבעוני שאתה נושא. אל תתנו לזה לקרות לפני שאתה מקבל הזדמנות ליהנות מהדברים כיף רבים כדי לעשות בקואלה לומפור!

כמה ההונאות הנפשעות יותר בקואלה לומפור יכול להתפשר זהותך. לאחר כרטיס הכספומט שלך מנוטרל בגין הונאה יהיה מטרד הזה תוך כדי הנסיעה. למרבה המזל, וערנות קטנה באמת יכולה להפחית את הסיכויים שלך שיש להתמודד עם הטרחה.

מה לעשות אם אתה הופך לקורבן

למד מהניסיון, אז להזהיר אחרים. כל כסף חסר הוא כנראה בלתי הפיך, אבל אתה יכול לדווח על הפעילות למשטרת התיירות ידי התקשרות 03 2149 6590 (מקומיים) או 60 3 2149 6590 (בינלאומיים).

אם אתה או מישהו נמצא בסכנה פיזית, לחייג “999” -The מספר שירותי החירום במלזיה.

זכור: הונאות לקרות בכל רחבי העולם, וגם תיירים הם לרוב היעד. אל תאפשרו ניסיון רע להרוס את ההנאה שלך מלזיה!

נהגי מוניות כונן הדרך הארוכה

כל המוניות הרשמיות בקואלה לומפור היה שלט על הדלת שעליו כתוב “זהו מונית מודד האויר. ההתמקחות היא אסורה.” אבל אולי הסימן אמור להתפרסם שבו הנהג יכול לראות את זה טוב יותר! הדבר הראשון ביותר לעשות הוא לצטט נסיעה קבועה אשר בהכרח גבוה יותר ממה המד ייתן.

כמו במקומות אחרים בדרום מזרח אסיה, אתה צריך לסרב המחיר ואת הביקוש כי נהג להשתמש במד . למרות התיירים מנסים לעשות את הדבר הנכון, קואלה לומפור הפך מונע-get the-ארוך-דרך-סביב בירת אסיה. זה קורה הרבה כאשר המשתנה שכונות ב KL . לא רק את משך הנסיעה מבוזבז בפקקים, נסיעת מודד האוויר לעתים קרובות מסתיימת גבוהה יותר מהמחיר המצוטט פעם היית מונע בחוגים מספיק!

לעולם אל תזלזל החוצפה של נהג מונית בקואלה לומפור. אם הם רואים שאתה מתעדכן המסע ב- Google Maps, הם יחזיקו אותך מפטפטים מוסחים. כמה יבקשו לראות את תמונות של המשפחה שלך, כך תצטרך לחפור מסביב בסמארטפון שלכם ולא בצע את המפה.

כל הכבישים (ומעקות) להוביל KL Sentral ליד הודו הקטנה בקואלה לומפור. אם אתה נשאר בצ’יינה טאון או Bukit Bintang, אתה יכול להגיע גם באמצעות קו המונורייל KL מצוין עבור 1 $ או פחות. מערכת הרכבת בקואלה לומפור היא יתרון נרחב וקח! אלא אם כן אתה נע סביב לאחר חצות כאשר רוב הרכבות מפסיקות להופיע אתה באמת יכול להגיע לכל מקום על ידי שילוב של רכבת והליכה.

אפשרות נוספת להימנעות הונאות מונית היא להתקין אפליקצית rideshare של מלזיה, תפוסה . בניגוד Uber, אתה יכול לשלם לנהג ישירות עם מזומנים. שימו לב כי חלק נהגים תפוס גם יבקשו כסף נוסף על גבי כל יישום מצוטט לך.

מכוון סוג השגוי של מוניות

הגודל קובע מתי מוניות בקואלה לומפור מודאגים. “תקציב” מוניות, מכוניות הנוסעים אדום בכל מקום נראה נוסע סביב קואלה לומפור, הם ברירת המחדל. אבל אם מיניוואן, מוצלב SUV, או רכב גדול עונה לשיחה שלך, זה כנראה מונית “המבצעת” או “משפחה”. מוניות הפועלות כמעט ביקוש כפול שיעור המטר הרגיל עבור מוניות תקציב. תצטרך הרבה מקום לעצמך, אבל תצטרך לשלם הרבה יותר עבור המרחק מכוסה.

לא שואלת אותך על מעמד המונית היא טעות תיירים רבים עושים כשמגיעים ב KLIA, KLIA2 , או בתחנת רכבת KL Sentral. אם לא תציינו בקיוסק לדלפק או מונית כי מונית “רגילה” או “תקציב” תספיק, אתה עשוי להימכר קופון על המונית “מבצעת” יקרה יותר, הידוע גם בשם מונית “המתקדמת”.

תיירי Overcharging ב מסעדות מקומיות

הנשיא kandar / נאסי campur מסעדות נמצאות בכל פינה בקואלה לומפור-נצל! לפעמים-תזזיתיות, כיף אלו מזללות הן הדרך הטובה ביותר לטעום מאכלים מקומיים טעימים עבור זול .

לקוחות מקבלים צלחת אורז ולאחר מכן לקבל מחויב עבור מה הם לוקחים מן הבשרים מוכנים כבר וירקות מוצגים בסגנון מזנון. מחירים בדרך כלל לא מסומנים. המקומיים יודעים בערך כמה הוספת חתיכת בשר או מצקת של עלויות רוטב; תיירים לא. מנות קטנות (בדרך כלל כפית). שמכהן אתה יכול להכפיל את כל. הם נתקלים נדיבים, אך תחויבו עבור חלקים כפולים בסוף.

למרות שרוב מסעדות נאסי kandar נוטים רק לאסוף מעט עבור פטרוני הדיוט, כמה ממוקם באזורי תיירות באמת מתחיל צמר. מחירים לקבל מורכב על המקום, ואתה תהיה חייב לשלם אם אתה כבר קיבלת את המזון. מונה “רייס הכלכלה” האוכל מול בית משפט מזון טאנג סיטי בצ’יינה טאון הוא מקום אחד כזה.

למרבה המזל, הונאה זו בקואלה לומפור הוא יותר מטרד מאשר כלום. אכילה במסעדות בסגנון מזנון הללו הוא עדיין יתרון ניסיון-טייק תרבותי יקר! זכור: רבים של מסעדות אלה לשרת קהל צהריים, כך הנפקות מוכנות מוקדם אז חמות כל זמן כל היום. תוכל להבקיע את המזון הטרי מוקדם יותר באותו היום.

מכירת ילדי פרחים מתחננים

בעוד אכילה או שתייה בשולחנות בחוץ, ברוב המקרים אתה צפוי לקבל התקרב ידי ילדים למכור פרחים או מתנות קטנות. אלור Jalan, הקבלת המזון המפורסמת Bukit Bintang, הוא עבד הלילי ידי קבוצות מתחננות .

למרות התרחיש יכול להיות קורע לב, הילדים הם בדרך כלל חלק טבעות מתחנן מאורגן. הם נאלצים למסור כסף הבוסים המתעללים בהם. מתן כסף או לקנות פרחים תומך בפועל פלילי זה . הימנע שמירה על הילדים רווחיים.

כספומט ברפרוף

התקני כרטיס-ברפרוף מותקן על כספומטים הם בעיה ברחבי העולם. דרום מזרח אסיה, בפרט, סובלת מכונות מבוימות. תיירים שאינם מכירים עם סגנונות רבים של כספומטים בקואלה לומפור רגישים גניבת פרטי כרטיס שלהם.

הנה איך זה עובד: פושע להתקין הרחפנים כרטיס מעל החריץ לכרטיס בפועל על כספומטים ולהקליט נתונים המגנטיים של הכרטיס שלך כפי שהוא עובר. הרחפנים מתוחכמים אפילו להעסיק מצלמות או ממברנות זעירים על המקשים כדי להקליט את הקוד הסודי שלך.

הימנע פגיעה על הכרטיס שלך בעוד בחו”ל ידי כספומטים באמצעות רק באזורים מוארים היטב, רצוי עם שומרים או נוכחות אנושית 24 שעות ביממה. המכונה בתוך סניפי בנק, בשדה התעופה, או מרכזי תחבורה עסוקה הכי אידיאלי. כספומטים הרחוב התעלם בתכנון כהה ריקרדו שבו מישהו יכול להתקין חומרה נוספת בלי שיראו.

כמו בנקים לקחת נגד, הפושע את המשחק שלהם. התקנים תוך רפרוף גם יכול למצמץ עם נוריות עכשיו, בדיוק כמו חריץ לכרטיס בפועל. יחד עם הבחירה מכונית במקומות בטוחים, לנסות מנענע את חריץ הכרטיס כדי לראות אם משהו מרגיש “מצחיק.” אתה יכול גם להבטיח מוטל כלום בחלק העליון של לוח המקשים בפועל. מכסה את היד תוך לוחץ על PIN.

מכירת אלקטרוניקה מזויפת

מלזיה היא אחת מהמרכזים המובילים בעולם של מוליכים למחצה וייצור, אבל זה לא בהכרח אומר שאתה תמצא במחירי מציאה עבור מכשירים אלקטרוניים.

זה מחיר נמוך עד כדי גיחוך אתה מקבל בקניון עבור סמסונג או האייפון האחרון לצערי הוא טוב מכדי להיות אמיתי. בתים מלאי זיופים עשויים היטב. הטלפונים החכמים, הניידים ולטאבלטים הם 100 $ זולים יותר מאשר בבית מסיבה. הגודל והאיכות של חנות בקניון אינם אינדיקטורים אמין אם לאו המכשירים למכירה הנם מזויפים.

אם אתם מתכננים לרכוש אלקטרוניקה יקרה, מקל לחנויות מורשות (למשל, לקנות טלפון סמסונג ישירות מחנות סמסונג) ולא מוכרים של צד שלישי. גם חנות גדולה בקניון יוקרתי יכולה להיות מוכרת זיופים .

עוד סיבה טובה לא לקנות טאבלט, במחשבים ניידים או תוכנות גנובות בקואלה לומפור היא כי חלק גדול ממנה נפרץ או שונה. אלה תקליטורי DVD התוכנה זול שונו גם להתקין תוכנות זדוניות או דלת אחורית פוטנציאל במחשב. טלפונים וטאבלטים חלקם כבר “מושרשים” לדווח הפעילות והקשות שלך.

טיפ: דע כיצד תביעות אחריות בינלאומיות מטופלות לפני שאתה מתחייב רכישה בחו”ל. אתה לא יכול להיות מסוגל לקבל תמיכה או שירות עבור מכשיר שלא נרכש בארץ המוצא שלך. אם אתה עושה משהו לקנות, להוסיף קצת זמן נוסף בשדה התעופה להתאושש מס ליד חלון GST לפני צאתו.

מרמה אותך בקופה

קואלה לומפור ג’ורג’טאון פננג יש מגמת ריצה של קופאיות ומינימרקט במציאת דרכים להסיח ראשון אז לקוחות חיוב יתר. הבעיה היא לא רק בחנויות קטנות, עצמאיות; העובדים ברשתות ידועות למשוך אותה ההונאה, במיוחד בלילה.

כאשר בודקים עם הקופאית, לא מרשה לעצמך להיות מוסח. פקידים עשויים להתחיל שיחה ידידותית, שואלים אותך שאלות רבות ברחבי העסקה. ההונאה אז תתפתח באחת מכמה דרכים כפי שהם לא החסירו פעימה.

הם סוגרים את הקופה הרושמת, רומז כי עדיין לא קיבלת את השינוי ולשים אותה בפיזור לתוך הארנק שלך. טריק נוסף הוא לסרוק ברקוד שונה מול הקופה (במקום אחת על הפריט) שעולה קצת יותר טוב ממה שאתה רוכש. החלק המנוסה con זה יקבל את התשלום, לא לפתוח את הקופה, להסיח את דעתך, ואז להעמיד פן לא התקבל תשלום. נשמע מובן מאליו, אבל אתה רוצה להיות מופתע עד כמה קל להטיל ספק בעצמך. Pros משכנע מספיק כדי לגרום לך לשלם פעם שנייה!

נוסע חוץ נדיר לדבר על ההבדל הקטן במחיר מסריקות שווא. רבים חוששים ליצור סצנה ידי ספק באמינות של הקופאית ופשוט לשלם.

רכישות המקושקשות SIM Card

חלק מהעובדים בקיוסקי טלפון סלולרי וחנויות שכלל במעשה הונאה קלה פיתיון-ו-מתג. הם ישאלו איך ששולמו מראש אשראי כמה אתה רוצה להוסיף כרטיס SIM המלזי חדש שרכש. לפעמים אשראי העליון מעלה מגיע בצורת סריטה-off כרטיסים או קבלות עם קוד בכל שצריכים להיות מוקלד לתוך הטלפון. הם בדרך כלל יזכו לטלפון כחלק מהשירות שלהם.

עובד לפעמים גובה עבור 1 GB של שירות נתון אבל בעצם רק להגדיר את הטלפון למעלה עבור 500 מגה בייט של אשראי. אתה יכול לנחש מי שמחזיק ומשתמש אשראי נתונים נוסף!

נקודות WiFi Rogue

יותר ויותר נוכלים נקודות חמות של Wi-Fi הן צצות ברחבי קואלה לומפור. במקומות ציבוריים, בידיעה שהיא רשתות Wi-Fi בטוחות שאינם שהולך ונעשה קשה יותר. נקודות גישת נוכלים מוגדרות על מחשבים ניידים על ידי אנשים קרובים כדי ללכוד את אישורי הכניסה שלך על ידי מתנהג כמו “גבר באמצע.”

רק בגלל שאתה לקרות להיות בשדה התעופה, גידול SSID כגון “חינם משדה התעופה WiFi” לא יכול להיות הדבר האמיתי. התנועה לרחרח נקודות חמות אלה, כמו גם לספק מידע DNS מזויף ללקוחות הפניה לגרסות מזויפות של אתרים אמיתיים. ברגע שאתה נכנסת לדף הפייסבוק או Gmail המדומה, סיסמא היא שנקטפה למכור מאוחר יותר. אתה מקבל מופנה לאתר האמיתי בלי לדעת מה קרה.

השתמש רק אותות Wi-Fi שניתן לסמוך. אם מרגיש משהו “off” (למשל, נראה דף הכניסה של אתר מצחיק או תמונות מחולקות, למצוא חיבור מאובטח ולשנות את הסיסמה באופן מיידי. אינדיקציה נוספת עשויה להיות הצורך להיכנס פעמים, למרות שאתה בטוח שהקלדת הסיסמה שלך בפעם הראשונה בצורה נכונה.

טיפ: זכור כי SSIDs הן תלויות רישיות. “סטארבקס” הוא לא אותו דבר כמו “סטארבקס” או “ארומה”. לעתים קרובות האקרים לנצל ניואנסים במקרה בבחירת SSIDs מזויף.

קופים סביב המערות באטו

הקופים מקוק סביב מערות באטו רק מחוץ לעיר הם מתורגלים היטב רמאים. הם בין cheekiest בדרום מזרח אסיה, אולי מכות רק חוצפה ידי בני הדודים שלהם יער הקופים של אובוד .

היזהרו קופי שאוהבים לחטוף משקפי שמש, בקבוקי מים, וכל דבר אחר בהישג יד על תיירים רבים אשר לעלות במדרגות כדי לראות את המערות. הם לא היו חושבים פעמיים תופס כי האייפון יקר מידי שלך כמו שאתה ונשען על מעקה עבור הסלפי. זה קורה.

כדי להישאר קופים סביב בטוח , לסיים כל חטיפים או משקאות בגובה פני הקרקע לפני תחילת הטיפוס במעלה המדרגות. אל תישא המזון שלך daybag-הם יכולים אפילו לזהות שקית סגורה של אגוזים! אם קוף תופס כלום על האדם שלך, אתה לצערי תצטרך לתת לה לחמוק להימנע ביס או שריטה פוטנציאל. משחק משיכת חבל עם מקוק נחוש קרב אבוד מראש. אם ננשך, תצטרך ללכת לקבל סדרת זריקות נגד כלבת כואבות, יקרות. אפילו אנטיביוטיקה לגופם מאפס.

אם הקופים לתפוס משהו בעל ערך, אין פאניקה. הם לפעמים יגדלו משועממים של עצמים בלתי אכילים ושחררו אותם. אל תרדפו אחרי הקופים; בעשותו כן יגרום להם לרוץ רחוק מהישג ידם או לטפס גבוה. לחכות, לצפות בהם הפריט שלך נלקח, אז לבקש עזרה ממישהו שעובד סביב המערות.

אין לעודד התנהגות רעה על ידי האכלה או אינטראקציה עם הקופים!