הכל אודות נהר הסיין בפריז: עובדות מפתח, היסטוריה & המלצות ועצות

Posted on

הכל אודות נהר הסיין בפריז: עובדות מפתח, היסטוריה & המלצות ועצות

אולי הנהר המפורסם ביותר בעולם, נהר הסיין לא רק לוכדת דמיונותינו ימינו: זה הפך מהופנט פיתה אלו הנתקלים בו מאז ימי טרום ימי הביניים. מסודרת חלוקת העיר של פריז לבנקים על ימין ועל שמאל מובהק ( ריב גושה ועל droite Rive ), הנהר שימש כמקור מזון, מסחר, ונקודות מבט מרהיב מאז שבט קלטי של דייגים המכונה Parisii החליט להתיישב בין שלה בנקים, על רצועת אדמה הזעירה היום המכונים  סיטה La Ile de, ב המאה ה -3 לפנה”ס

זה יישוב מוקדם, מאוחר יותר בשם Lutetia ידי הרומאים, היה בסופו של דבר לגדול לתוך מטרופולין השרוע שאנחנו מכירים Revere היום. אבל זה די קל לשכוח כי הסיין, עכשיו נחשב בעיקר כמקור והזדמנויות צילום ציורי מתן נתיב עבור זרם קבוע של הפלגות תיור, הוא אוויר לנשימה של האוכלוסייה אחת הסיבות העיקריות המתנחלים הראשון נמשכו אל אזור מלכתחילה.

מאז 1991, נהר הסיין כבר כאתר מורשת עולמית של אונסק”ו, מה שאומר שהיא נהנית מהגנה משפטית והכרה כאתר טבעי ותרבותי חשוב. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד על ההיסטוריה שלה, ולקבל עצות איך ליהנות מזה בביקור הבא שלכם בבירה הצרפתית.

עובדות מעטים אודות הסיין:

  • הנהר זורם עבור 776 ק”מ (482 ק”מ) דרך צרפת אל תעלת למאנש ב Le Havre ו Honfleur (בלגיה). מקורו באזור הצרפתי של בורגונדי, והפה שלה הוא התעלה האנגלית.
  • בפריז, גדות הסיין מחוברים בשיעור מצטבר של 37 גשרים, כולל Alma Pont de l’ליד מגדל אייפל, פון דז אר, ואת Pont Neuf.
  • שמו של הנהר מקורו במילה הלטינית, “sequana”, אשר חלקם מאמינים מתייחס שם גאלי היה לייחס ידי המתיישבים הראשונים סלטיק. אין קונצנזוס על האטימולוגיה, אולם.

סיור וליהנות הסיין: למעלה דברים לעשות

רובכם לביקור בפריז ירצו לבקר ולחקור את גדות הסיין במהלך הטיול שלכם: זה אחת הסיבות שהוא מעריך בולט של המדריך שלנו לאטרקציות התיירותיות העיקריות בפריז. אנחנו בעיקר ממליצים להקדיש זמן על אתרים ופעילויות הבאים מרוכז סביב הנהר.

קחו סיור בסירה.  במיוחד בטיול ראשון בעיר, סיור בסירת סיור של הסיין ייתן לך את ההזדמנות כדי לקחת כמה מונומנטים ומקומות חשובים בעיר בעת שישב מאחור וליהנות מהנסיעה. מ קתדרלת נוטרדאם אל שופט Palais de והמוזיאון הלובר, בעדינות צף על הנהר מקנה חוויה ראשונה מרגיעה עדינה במיוחד של city– ויכול גם להיות דרך מצוינת עבור מבקרים עם ניידות מוגבלת לקחת חלק פריז של מקומות הסמליים ביותר.

אם אתה מבקר בחורף, לא לדאוג: הרוב המכריע של חברות לשייט בנהר להציע האזורים– מקורה ומחומם אז אתה עדיין יכול ליהנות שיוט, גם כאשר רוחות קפואות או אפילו גשם לנצח.

ארוז לפיקניק להשתרע עם שמיכה על גדות. גדות הסיין לספק הגדרה נפלאה לפיקניק פריזאי רגוע, במיוחד בחודשי האביב והקיץ.

אז להצטייד כמה בגטים, גבינות, פירות ולמצוא מקום נחמד לשבת על גדות הנהר. החשכה היא זמן נפלא במיוחד להעריץ את הצבעים מתחלפים בהיחבא של השמים, ואת הניצוץ של המים כמו סירות לזחול על ידי …

כדי להצטייד טובי פיקניק, עיין במדריך שלנו המאפיות הטובות ביותר בפריז, כמו גם ברשימה שלנו של אוכל גורמה הטוב חנויות וסופרמרקטים בפריז.

טיול רומנטי או מהורהר. גדות הנהר טבעי להציע כמה מן המקומות הרומנטיים ביותר בפריז לטיול עם מישהו מיוחד. עצור ליד פון דז אר  להעריץ את השמש השוקעת מעל המים, את הפרטים המצועצעים של הגשר, ואת מגדל אייפל באופק.

הבנקים הם גם מקום מצוין עבור אותו טיול בודד כדי לעזור לך לחשוב על בעיה או פרויקט מורכב. אני ממליץ להתחיל ליד Hotel de Ville, מעבר מעל גשר אל איל דה לה סיטה, ו ambling ממזרח למערב מימין והבנקים שמאלה (אני מציע ambling ב לפי כיוון שואב אותך).

עיין בספרים, פוסטרים ומזכרות בבית המוכרים הספרים הישנים. כמעט אף אחד לא יכיר הדוכנים מטאלי הירוקים של מוכרי ספרי פריז סן-לוואי הישן (bouquinistes) , אשר הופיעו אינספור סרטים ותמונות של העיר. אם אתה באמת רוצה למצוא מהדורה ישנה, מקסימה של הספר האהוב שלך או פשוט רוצה לגלוש, שזו דרך נעימה מאוד לבלות את אחר הצהריים.

אם אתה אוהב את זה, אתה יכול גם ליהנות מפעילויות אלו

לאחר שחקרתם הסיין, לשקול הזמנת סיור של תעלות פריזאי ותעלות המים: לשעבר עשוי להיות הגוף המפורסם ביותר של מים בפריז, אבל זה בהחלט לא היחיד ששווה נהנה.

אתה אפילו יכול להזמין טיול לסייר Marne נהר ידי בסירה – משהו שרוב התיירים לא חושבים לעשות. פיקניק על הגדות הירוקות שלה, שבעבר בהשראת ציירי אימפרסיוניסטים כוללים סיסלי ומאנה, הוא אחת פעילויות האביב והקיץ היפות באזור פריז, ואחד אני ממליץ באופן מלא.

שקלו גם לצאת לטיול יום מחוץ לפריז, כולל לבית והגנים של קלוד מונה ב Giverny, עם נימפאות שלה מקסימה זרמים שלווים.