המבקרים יוכלו להשתמש חינם בבריטניה שירותים רפואיים?

Posted on

 המבקרים יוכלו להשתמש חינם בבריטניה שירותים רפואיים?

מה קורה אם, כמבקר, אתה צריך רופא בבריטניה?

האם אתה יכול לקבל טיפול רפואי חינם תחת שירות הבריאות הלאומי (NHS) ?

התשובה לשאלה פשוטה זו היא אולי, אבל כנראה לא. זה מסובך.

תושבי בריטניה ואחרים מסוימים , המוגדרים על ידי חוקים מסובכים, יש גישה חופשית לרמות חלק מהשירותים הרפואיים אשר נמסרו על ידי שירותי הבריאות. The National Health הרשימה מאותם מדינות מחוץ לאיחוד האירופי עם הסכמי בריאות גומלין – ואת הגבולות של הסכמים אלה – היא אחד קצר. ייתכן גם צריך לשלם תשלום שירות בריאות הגירה (IHS) תעודה אם אתה מתראיין להישאר בבריטניה במשך יותר משישה חודשים. בדוק את הפטורים מן ההיטל זה כאן.

אם אתם מבקרים בטווח קצר, מחוץ לאיחוד האירופי, רק בבריטניה בחופשה, אתה עשוי לקבל גישה לחלק מהשירותים הללו מדי. אבל כללים לשים במקום כדי למנוע תיירות בריאות – המגיעה בבריטניה לטיפול רפואי חינם – כלומר עדיין תצטרך לנסוע ביטוח בריאות תהיה בדרך כלל צריך לשלם עבור רוב השירותים הלא-חירום רפואי שיניים.

היטלי בריאות חדשים עבור תלמידים ועובדים

בשלב מסוים, סטודנטים על קורסים ארוכי טווח – כגון קורסים באוניברסיטה – ועובדים של חברות זרות עובדים בבריטניה כוסו על ידי שירותי NHS חינם. אבל החוקים החדשים נכנסו לתוקף באפריל 2015 המחייב תשלום היטל הבריאות של 200 £ בשנה (150 £ בשנה לסטודנטים).
ההיטל מוטל כשאתה להגיש בקשה לויזת סטודנט או עבודה יש לשלם מראש (כדי לכסות כל שנת שהייתך) עם הבקשה שלך. 
אם אתה סטודנט ללמוד קורס באוניברסיטה 3 שנים, או עובד של חברה בשליחות רב שנתית, היטל עולה פחות מ ביטוח בריאות נסיעות עבור אותה תקופה. לאחר ההיטל ששולם, אתה תהיה מכוסה על ידי שירותי NHS חינם באותו אופן כמו נתינים בריטיים ותושבי קבע.

טיפול חירום ללא תשלום

אם יש לך תאונה או נזקק לטיפול רפואי דחוף, תקבל כי טיפול ללא תשלום, ללא קשר ללאום או מקום מגוריך עוד כי טיפול חירום מועבר ב:

 • מתקן טיפול ראשוני או במשרדו של הרופא הכללי, הידוע בתור כירורגיה של GP
 • חדר המיון בבית החולים, המכונה תאונות ו חירום (A & E) או פגיעה בבתי חולים בבריטניה
 • מרכז הליכה במתן שירותים דומים בחדר מיון.

שירות זה משתרע רק על מצב החירום המיידי. ברגע שאתה מתאשפז חולים – אפילו לניתוח חירום או טיפול חירום נוסף – אתה צריך לשלם עבור הטיפול והתרופות שלך. אם אתה מתבקש לחזור לביקור במרפאה למעקב וטיפול חירום שלך, אתה גם תצטרך לשלם בשביל זה. אם הרופא קובע תרופות, תצטרך לשלם את מלוא המחיר הקמעונאי ולא המחיר מסובסד שמשלמים תושבי בריטניה. כמו כן, אם אתה מפעיל את האשמות של 1000 £ ואתה או חברת הביטוח שלך לא תצליח לשלם תוך הזמן הנקוב, אתה יכול להיות הכחשת ויזה בעתיד.

שירותים אחרים, כי הם חינם לכל

המבקרים גם מקבלים גישה חופשית אל:

 • טיפול עבור חלק מחלות זיהומיות
 • ייעוץ דחוף מחלה מסכנת הכללי מעל קו סיוע ייעוץ רפואי שאינו חירום NHS – טלפון 111
 • טיפול פסיכיאטר חובה
 • שירותי תכנון המשפחה – לא כולל הפסקות או טיפולי פוריות
 • בדיקות HIV וטיפול זמני, כולל ARVs, במתכונת חירום, בעוד בבריטניה.

הם הכללים זהים עבור כל המבקרים?

מס ‘חלק המבקרים בבריטניה יש יותר גישה אל שירותי הבריאות מאשר לאחרים:

 • מבקרים ממדינות האיחוד האירופי ושאר חברי מה שנקרא באזור הכלכלי האירופי כפופים גישה קצת יותר על שירות הבריאות הלאומי. (זה עשוי להשתנות מתישהו אחרי סוף 2018 כתוצאה BREXIT, אך הפרטים הסופיים לא היו מסכימים בעת כתיבת שורות אלה – מאי 2018).
 • מבקר ממדינות אשר יש הסכם בילטרלי עם בריטניה עשוי להיות גם גישה לשירותים יותר.
 • אנשים עובדים סוגים מסוימים של עיסוקים – כגון עובדי נאט”ו וכמה עובדים מרצון – עלולים להיות גם גישה חופשית NHS.

לקבלת רשימה מלאה של מבקרים לאנגליה שיש להם גישה חופשית או בחינם חלקית לשירותי ה- NHS, לבדוק את אתר NHS.

מה אודות Brexit?

עכשיו במו”מ Brexit נמצא בעיצומם, כללים למבקרים אירופיים צפויים להשתנות. זהו מצב נוזל אז זה כנראה רעיון טוב אירופים מתכננים לנסוע בבריטניה אחרי אמצע 2018 כדי לקבל קצת ביטוח נסיעות בתקופת ביניים. 

הכללים למבקרי סקוטלנד ו ויילס הם דומים רחבים אך GPS ו רופאים בבית חולים יש כמה שיקול בשאלה מי צריך להיות מחויב.

בדוק ביטוח הנסיעות שלך בקפידה

לא כל ביטוח נסיעות שווה. אם אתם מעל גיל 60 או אם יש היסטוריה של טיפול הקודם עבור מצב חוזר, ביטוח הנסיעות שלך (בדיוק כמו הישן הנושן שלך, מראש ביטוח בריאות Obamacare) לא יכול לכסות אותך. לפני שאתם עוזבים את הבית, לוודא שיש לך ביטוח בריאות נאותים לכיסוי החזרה במידת הצורך.