המגדל הנטוי של פיזה: המדריך השלם

Posted on

 המגדל הנטוי של פיזה: המדריך השלם

העיר פיזה, הממוקמת בצפון טוסקנה כ 50 קילומטרים מערביים לפירנצה, היא ביתם של המגדל הנטוי מהמאה ה -13 האייקונים של פיזה (מבוטא peez-אה, לא פיצה ). המגדל העקום המפורסם הוא אחד ממוקדי המשיכה העיקרית של איטליה, ציור מיליוני מבקרים מדי שנה כדי להתפעל שלה מרתקת, אם נכשלו, הנדסה והאדריכלות המפוארת שלה.

אתה תמצא את המגדל הנטוי של פיזה, יחד עם הדואומו (קתדרלה) ו Battistero (הטבילה) על Piazza del Duomo או, כפי שהוא נקרא יותר נפוץ, קמפו דיי מיראקולי (שדה הניסים).

היסטוריה של המגדל הנטוי

הבנייה החלה במאה ה -12 על מגדל הפעמונים, או  מגדל הפעמונים , של הדואומו. השיש הלבן, מגדל בצורת cylindrically מעוצב דפוסים גיאומטריים בהשראת ערבית, יחד עם שלושת הבניינים האחרים באתר, נחשב הדוגמה הטובה ביותר לאדריכלות הרומנסקית בכל טוסקנה.

זה לקח יותר מ 200 שנים כדי להשלים את המגדל, אבל הנטוי נכתב הרבה לפני האבן האחרונה הונחה. בגלל הקרקע הרכה מתחת וחוסר תשתית נאותה, המגדל החל נשען עוד לפני בונים סיימו את הסיפור השלישי. כדי לפצות על ההטיה והפצת משקל אחידה, מעצבים במאה ה -13 עשו קומות רצופות גבוהות בצד אחד יותר מהשני – כך המגדל בעצם יש עקומה קלה אליו. אולם עבור 800 שנים, זה המשיך לרדת בשיעור של כמעט שני מילימטרים בשנה עד הפעמונים הכבדים הוסרו, והוא מעוגן באדמה.

היום, מהנדסים ייחשב מגדל בטוח ויציב, ואומרים שזה סוף סוף הפסיק לזוז.

מה לעשות במגדל הנטוי ו קמפו דיי מיראקולי

לטפס לחלק העליון של המגדל. אחרי חבר צוות מציג לכם היסטוריה קצרה של המגדל כמה עובדות כיף, תתחיל עלייתך במעלה 297 מדרגות המדרגות הלולייניות.

המגדל יש שמונה רמות והוא 184 רגל (56 מטר) גבוה. שש מהרמות גלריות פתוחות, כלומר הם מציעים נופים נהדרים של העיר ושל האזור הכפרי שמסביב.

בקר הדואומו במוזיאון. מרשים עם בולט חזית ארבעה קומות, לבן אכסדרת האולמות שלה, דלתות הברונזה ספון גרנדיוזי התכונות החיצוניות של הדואומו המכילות תבליט מטילות ידי בונאנו פיזאנו. Portale di San Ranieri במיוחד מרהיב. בתוך הקתדרלה, אתה תמצא בימה מהמאה ה -14 מגולפים בשיש, קבר ידי טינו דה Camaino שמכיל את שרידי הקיסר הנרי השביעי (של האימפריה הרומית הקדושה), ו פסיפס מרהיב של ישו הוד ב האפסיס.

בשנות ה צ’ארטרהאוז לשעבר של הקתדרלה, מוזיאון הדואומו (Museum of Works קתדרלת) ממוקם בקצה המזרחי של הכיכר. האוספים שלה כוללים פריטים מן הדואומו, בית הטבילה ואת Camposanto, יחד עם ציורים, רומי וממצאים האטרוסקית, ואוצרות הכנסייתי. הערה : המוזיאון סגור לרגל שיפוצים עד יוני 2019

מעבר בתוך בית הטבילה ( Battistero ). החל בשנת 1152, הטבילה החוזרת נכנסה כמה מאות שנים כדי להשלים בשל חוסר תקופתי של קרנות – בעיקר כאשר פיזה הייתה במלחמה עם ערי מדינת שכנות כגון פירנצה לסיינה.

הטבילה נבנתה בסגנון גותי מצועצע, והוא ידוע בזכות האקוסטיקה המדהימה שלה. עמודים מחזיקים את תכונת דוכן המשושה כורעת אריות חשבו לייצג את מעלותיו. גופן המתומן המשובץ שיש ידי גווידו דה קומו הוקם בשנת 1246.

אלמנטים אחרים להעריץ בתוך הטבילה הם ניקולה ג’ובאני פיזאנו תבליטים מגולפים דוכן של המתארים, בין היתר, המולד, הערצת האמגושים, צליבת ישו, ואת הדין האחרון. שים לב הפיזור הלבן ואפור של פן – זו הייתה מוטיב נפוץ כי תראה בקתדרלות איטלקיות אחרות מאותה התקופה, בעיקר על סיינה אורבייטו.

להסתובב Camposanto (הקברות). למרות שזה לעתים קרובות התעלם ידי מבקרים,  Camposanto, או בית קברות, הוא בהחלט שווה ביקור. הבניין הארוך מכיל דשא מרכזי הוא בשורה של אולמות מקורים, אשר מלאות המצבות ואנדרטאות קבורה של האריסטוקרטיה הרנסנס של פיזה.

האכסדרה פעם שנערכה פרסקו מימי ביניים שרידים רומים, שרובם נהרסו או ניזוקו קשה במהלך מלחמת העולם השנייה.

בקרו במוזיאון Sinopie.  שוכן בית חולים לשעבר, המוזיאון מכיל את sinopias, או ציורי הקלף המקוריים שהיו פעם מאחורי ציורי הקיר של Camposanto. כאשר Camposanto נפגע במהלך מלחמת העולם השנייה ואת ציורי נהרס ברובו, סקיצות אלה נמצאו על קירות מאחוריהם, ושמר בקפדנות.

כיצד לבקר את קמפו דיי מיראקולי

מיקום: קמפו דיי מיראקולי, 56,100 פיזה, איטליה

דמי כניסה: ביקורים למגדל עולה 18 € וניתן שמורות עד 20 ימים מראש דרך האתר הרשמי של קמפו דיי מיראקולי אטרקציות. כניסת הדואומו היא בחינם בכל העת. מחירים לבקר באתרים ובמוזיאונים אחרים מבוססים על כמה אתם רוצים לבקר, כדלקמן: 5 € עבור אחד; € 7 לשני, ו 8 € לשלושה.

שימו לב כרטיסי המגדל הנטוי צריכים בהחלט לרכוש מראש. הכניסה מוגבלת באמצעות כרטיס מתוזמן, כך שזה לא סביר מאוד כי אתה תהיה מסוגל פשוט תיגש לקנות כרטיס לאותו היום.

שעות: קמפו דיי מיראקולי: פתוח כל יום. סגור 1 ינואר ודצמבר 25. מגדל: am-8pm 8 פתוח כל יום (פעמים עשויות להשתנות בשל אירועים מיוחדים); הדואומו: 10:00-20:00 פתוח כל יום (פתוח רק בשעות אחר הצהריים בימי ראשון); טבילה: am-8pm 8 פתוח כל יום; Camposanto (הקברות): פתוח כל יום 08:00-10:00; האופרה דל דואומו מוזיאון: am-8pm 8 יומי.

הערה: כניסה חינם לכל הבניינים למבקרים עם מוגבלויות ובן לוויה אחת, כמו גם עבור ילדים 10 ומטה.

אטרקציות בקרבת מקום

אורטו Botanico הוא אחד הגנים הבוטניים העתיקים של אירופה, מקום נחמד, לא צפוף להקדיש זמן.

פיאצה דיי Cavalieri יושב בצד הצפוני של של פיזה Cavalieri dei Palazzo. היום, זה הבית של אחת האוניברסיטאות היוקרתיות של איטליה, אבל ברגע שימש כמטה של סטפנו Stanto Calvalieri di -hence שמה.