המלצות מסע מצרים – האם זה בטוח לנסוע למצרים?

Posted on

המלצות מסע מצרים - האם זה בטוח לנסוע למצרים?

מצרים היא מדינה יפה כי משכה תיירים במשך אלפי שנים. היא מפורסמת בזכות המראות שלה עתיקות, פלגות נהר הנילוס שלה ואתרי הנופש בים האדום שלה. למרבה הצער, זה גם הפך לשם נרדף בשנים האחרונות עם תהפוכות פוליטיות מוגבר בפעילות טרור. מספר האנשים בוחרים לבקר במצר בחופשה נפל לשפל של כל הזמנים ב 2015, כאשר תמונות יצאו הראה אייקונים כמו הפירמידות של גיזה והספינקס הגדול שוכב נטושות.

עם זאת, סוכני נסיעות דיווחו על עלייה משמעותית בהזמנות באביב 2018 ו עד סוף השנה, 9 מיליון תיירים ביקרו במצרים בהשוואה ל -5.4 מיליון ב 2016 – מה שמרמז כי תעשיית התיירות היא גם בדרכה להחלמה. במאמר זה, אנחנו נסתכל על המצב הביטחוני במצרים בשנים האחרונות ולתת עצות על דרכים להישאר בטוח אם אתה מחליט לנסוע לשם בעתיד.

הערה: הקפד לבדוק את דיווחי החדשות האחרונים אזהרות מסע הממשלה לפני הזמנת הטיול שלכם. המצב הביטחוני במצרים יכולה להשתנות בכל עת.

רקע פוליטי

התסיסה האחרונה של המדינה החלה בשנת 2011 כאשר סדרה של מחאות אלימות ושביתות עובדים בסופו של דבר גרמה להרחקתם של הנשיא חוסני מובארק. הוא הוחלף על ידי הצבא המצרי, ששלט במדינה עד מוחמד מורסי (חבר של האחים המוסלמים) זכה בבחירות לנשיאות בשנת 2012. בחודש נובמבר 2012, עימותים מעורבים הממשלה מפגינים כנגד האחים המוסלמים הסלים לתוך סצינות אלימות בקהיר ואלכסנדריה . בחודש יולי 2013, הצבא התערב מודח הנשיא מורסי, החליף אותו עם נשיא ביניים עדלי מנסור.

בתחילת 2014, חוקה חדשה אושרה, ובהמשך הנשיא הנוכחי באותה שנה עבד אל-פתאח א-סיסי נבחר.

מצב העניינים הנוכחי

היום, יציבות פוליטית וכלכלית של מצרים נמצאת במגמת עלייה. אזהרות מסע מן בבריטניה ו ממשלות ארה”ב להתמקד יותר על האיום של פעילות הטרור, אשר גדלה גם בשנים האחרונות. ארגוני טרור פועלים מספר גבולות מצריים. הכי פעיל הוא Daesh-סיני, הידועה גם בשם המדינה האסלאמית של עיראק ואת הלבנט (ISIL) או ISIS. היו זוועות טרור מספר בחמש השנים האחרונות, כולל התקפות נגד הממשלה וכוחות הביטחון, דרכי תחבורה ציבורית, מקומות תיירותיים ותעופה אזרחית.

במיוחד, התקפות נראות למקד האוכלוסייה הקופטית הנוצרית של מצרים.

ב -26 במאי, 2017, ISIL נטל אחריות למתקפה שבה חמושים פתחו באש לעבר אוטובוס הסעת נוצרים קופטים, והרג 30 אנשים . ב פאלם יום ראשון באותה שנה, פיצוצים בכנסיות בטנטא ואלכסנדריה טען 44 אחר חייהם; וביום 24 בנובמבר 2017, מחבלים נהרגו מעל 300 אזרחים בבית התפילה במסגד בצפון סיני. לאחרונה, החמושים נהרגו שבעה בני אדם באוטובוס מלא נוצרים קופטים בנובמבר 2018. עם זאת, כוחות הביטחון המצריים הגבירו הגנה צבאית באזור סיני בפברואר 2018 בחסות מבצע סיני 2018 , והתקפות מתרחשים בתדירות נמוכה יותר וכתוצאה מכך .

אזהרות מסע

בשל סכנת הטרור, את הנסיעות מזהירים מממשלת בריטניה מייעץ נגד כל הנסיעות אל חצי האי סיני בצפון. מייעצת ארה”ב מרחיב כי האזהרה אל חצי האי סיני כולו למעט עיירת נופש איקוני הים האדום בשארם א-שייח. שתי הממשלות גם מייעצים נסיעות שאינן חיוניות אל המדבר המערבי. עם זאת, אין אזהרות מסע ספציפי נגד נסיעות לקהיר או בדלתא של הנילוס (אם כי חשוב להיות מודע לכך אם למרות אמצעי אבטחה גבוהות בתחומים אלו, פעילות הטרור נשארה בלתי צפויה). הארץ שצוינה מאתרי התיירות המרכזיים (כולל אבו סימבל, לוקסור , Philae , הפירמידות של גיזה ואת חופי הים האדום) הם עדיין נחשבים בטוחים.

הוראות כלליות לשמירה על הבטיחות

בעוד בחיזוי פיגוע טרור בלתי אפשרי, ישנם אמצעים שמבקרים יכולים לנקוט כדי בטוח שהייה. בדקו אזהרות מסע הממשלה בקביעות ולוודא לשים לב עצתם. הדריכות חשובה, כפי ביצוע ההוראות של גורמי ביטחון מקומיים. נסה להימנע באזורים צפופים (אמנם משימה קשה בקהיר), במיוחד בחגים דתיים או ציבוריים. לטפל נוסף בעת ביקור במקומות פולחן . אם אתה מבקר בשארם א-שייח, לשקול את האפשרויות שלך על איך להגיע לשם בזהירות. ממשלת בריטניה מייעצת נגד עף אל עיירת הנופש לאחר שפצצה התפוצצה על שארם אל הטיסה בסנט פטרסבורג ב 2015, להרוג את כולם על הלוח. עם זאת, מדינות ממשלת ארה”ב כי נסיעה בדרך היבשה דרך חץ האי הסיני היא יותר מסוכנת.

הונאות, גניבות קטנות ופשע

כמו ברוב המדינות עם רמת עוני גבוהה, גניבות קטנות נפוצות במצרה. קח אמצעי זהירות בסיסיים כדי להימנע מלהיות קורבן – כולל להיות במיוחד מודעים חפצי הערך שלך באזורים צפופים כמו תחנות רכבת ושווקים. לשאת כמויות קטנות של כסף על גופך בתוך חגורת כסף, שמירת שטרות גדולים וחפצי ערך אחר (כולל הדרכון שלך) בכספת נעולה במלון שלך. פשע אלים הוא יחסית נדיר אפילו בקהיר, אבל זה עדיין לא רעיון טוב ללכת לבד בלילה. הונאות הן שכיחות כוללות בדרך כלל דרכים מתוחכמות כדי לגרום לך מוצרי רכישה אתה לא רוצה, או פטרון חנות “של יחסים”, מלון או טיול חברה. רוב הזמן, אלה הם מעצבנים ולא מסוכנים.

חששות בריאות חיסונים

טכניקה רפואית בערים הגדולות של מצרים ועיירות טובה מאוד, אבל פחות באזורים כפריים. בעיות הבריאות העיקריות למטיילים נתקלים בעיות שיגרתיות החל כוויות שמש כדי קלקול קיבה. הקפד לארוז תיק עזרה ראשונה , כך שאתה יכול עצמית תרופות במידת הצורך. בניגוד למדינות שמדרום לסהרה, מצרים אינה דורשת מספר חיסונים או טיפול מונע כנגד מלריה . עם זאת, זה רעיון טוב כדי לוודא שכל החיסונים השיגרתי שלך מעודכן. חיסונים טיפוס הבטן ודלקת כבד נגיפית A מומלץ, אבל לא חובה. הוכחת חיסון קדחת צהובה היא דרישה של הכניסה אם אתם נוסעים ממדינה עם קדחת צהובה.

נשים נסיעה למצרים

פשע אלים נגד נשים הוא נדיר, אבל תשומת לב לא רצוי היא לא. מצרים היא מדינה מוסלמית ואם אתם מחפשים להעליב (או לצייר מבטים לא נוחים), זה רעיון טוב להתלבש באופן שמרני. Opt עבור מכנסיים ארוכים, חצאיות שרוולים ארוכות חולצות ולא מכנסיים קצרים, חולצות חצאיות מיניות או טנק. כלל זה הוא פחות קפדני בעיירות התיירות של חופי הים האדום, אבל שיזוף בעירום הוא עדיין לא מילה גסה. בתחבורה ציבורית, לנסות לשבת ליד אישה או משפחה אחרת. הקפד להישאר במלונות מכובדים ואינו להסתובב בלילה לבד.