השכרת אופניים בפריז: כיצד להשתמש בערכת סיטי Velib”?

Posted on

 השכרת אופניים בפריז: כיצד להשתמש בערכת סיטי Velib"?

הכל אודות תכנית עיר התקציב הידידותית

הושק ב 2007, תוכנית השכרת האופניים בעיר, Velib” פריז (תרגום גס ‘אופניים בחופש’) מונה כיום צי עצום של מעל 20,000 זוגות אופניים ו 1800 תחנות השכרה ברחבי העיר. זה הפך דרך פופולרית מאוד לעקוף פריז, הן מקומיים ותיירים, וללא ספק הפך את העיר למקום הרבה יותר לרכיבה על אופניים.

בעוד Velib” אכן יש חסרונות שלה (ראה הערות שלי על בטיחות בפרט), היא עשויה להיות אחת הדרכים הקלות יותר להגיע מהמקום למקום בפריז באופניים, אם אתה מעדיף לוותר על החנות להשכרה המסורתית. נא להיות מודע, עם זאת, כי אין השכרות קסדת אופניים זמינות עם Velib ‘- אני מאוד ממליץ לך להביא אחד במזוודה שלך אם אתה מתכנן לתת את הערכה להסתחרר על הטיול הבא שלך.

הקונספט: שכר וטוב עבור

הרעיון מאחורי Velib” הוא פשוט יחסית: לגנוב את כרטיס האשראי שלך בכל תחנת ברחבי הבירה (אתה תמצא אחד בערך כל 300 מטר / 984 רגל בכל שכונה נתונה) לשכור אופניים ליום או לשבוע. אתה תשלם דמי שטוח קטנים עבור רבים לטיולים כפי שאתה רוצה במהלך היום או השבוע. אם בסופו של דבר ורכיבה על פחות מ 30 דקות על טיול נתון, אתה לא תחויב מעל ומעבר את הדמים “המנויים” השטוחים. אתה לא צריך להחזיר את האופניים לתחנה שבו אתה שכורה it– אתה חופשי להשיל אותו בכל “נקודת Velib. זהו יתרון מובהק אחד למערכת לעומת נגד חנויות להשכרה. תחנות השירות עצמי פתוחות 24 שעות ביממה שבעה ימים בשבוע, וזה יתרון נוסף.

כרטיס האשראי שלך יחוייב פיקדון (כרגע 150 €, אבל זה עלול להשתנות בכל עת) כדי להבטיח כי האופנוע הוא חזר כמו שצריך והשאיר במצב טוב. הקפד לא להשאיר אותה ללא השגחה, אפילו עם מנעול: יש גנבי כלים רבים עצמה בימים אלה שיכולים יפלחו מנעולים קשים אפילו. קראו עוד על ההליך להשכרה, באמצעות והחזרת האופניים “Velib בעמוד הבא.

אבל … האם זה בטוח?

אני לא אשקר. רכיבה על אופניים בפריז יכולה להיות מלחיצה, ולא אידיאלי מבחינת תנאי בטיחות. התנועה היא לעתים קרובות כבד, הולכי רגל לא תמיד מסיימים את הכללים מעבר לכביש, ואת העיר מלאה של דרך חד סטרית, כיכרות בצמתים סואנים. הייתי מייעץ רוכבי אופניים עירוניים חוו רק כדי לנסות להשתמש האופניים בכבישים עסוקים, ורק לאחר ההתייעצות חוקי תנועה מקומית. לאלו מכם שאינם מורגלים אופני תנועה, אתה עדיין יכול להשתמש Velib”, אבל הייתי ממליצים בחום הראש להחנות באזורים כמו יער בולון או יער ונסן ולהישאר על שבילי אופניים בלבד.

הנושא השני, כפי שכבר הוזכר, הוא הקושי ייתכן פנים עם מציאת קסדה בעת שימוש Velib”. יש הטוענים שאין ראיות משמעותיות עבור קסדות הגנה מפני פגיעה חמורה או תאונות קטלניות, אבל מומחים רבים מתעקשים על הצורך שלהם כדי להגן על עצמך מפני פגיעה משמעותית על הכביש. גם אם אתה נשאר על שבילים ייעודיים, אתה עדיין יכול ליפול ולפצוע את הראש.

בסך הכל, Velib” יכול להיות דרך מצוינת להגיע ממקום למקום בעיר למי יש קצת ניסיון עם אופני עירוניים. זה בטוח למדי כל עוד אתה להכיר את עצמך עם חוקי תנועה, ואינו מניח כי יש לך זכות קדימה, מכוניות, הולכי רגל ורוכבי אופניים אחרים יכבדו את זה. לרכב בהתגוננות בדריכות.

כיצד להשתמש במכונות “Velib: הרשמה, תשלום ו חוזרים אופניים

שימוש Velib” יכול נראה קצת מסובך בהתחלה, אבל ברגע שנתת לו לנסות את זה צריך להרגיש קל יותר.

איך לשכור ולשלם

אם אתה משתמש לטווח קצר, ניתן לשכור אופניים “Velib למשך יום או שבוע. אתה צריך כרטיס אשראי כדי משכון על האופניים. אתה תשלם עמלה קבועה למשך יום או שבוע ( ראה מחירים נוכחיים כאן ), עבור כמה נסיעות כפי שתרצה במהלך התקופה. אם אתה משתמש אופניים בפחות מ 30 דקות בכל המסעות האלה, אתה לא תחויב מעל ומעבר את התשלום הקבוע, אבל אם אתה לוקח את האופניים החוצה לטיולים ארוכים יותר, אתם תסתבכו עמלות נוספות מצטברות. ההפקדה תבוצע מחדש זוכה אוטומטית לחשבון שלך.

צעד אחר צעד הוראות מקבלים האופניים שלך:

  • מצא התחנה “Velib
  • בצע את ההוראות שעל המכונה בשירות עצמי: לבחור אופניים להקליד את מספר האופנוע על פי בחירתך.
  • חכה עד שתראה אור ירוק, ולאחר מכן להסיר את האופניים.
  • הערה: עכשיו אתה יכול לשלם מראש באינטרנט

אם אתה רוצה לקנות מנוי לטווח ארוך, לראות בדף זה .

החזרת האופניים

כשתסיים עם האופניים, ולהחזיר אותו בכל תחנת Velib” ברחבי העיר. הם פתוחים 24 שעות ביממה.

  • דחוף את הקליפ אופניים ככל שאתה יכול לתוך פוסט אופניים. אם עשית את זה בצורה נכונה, תראה אור כתום ואחריו אור ירוק ושני קולות צפצוף. זה מאפשר לך לדעת, כי אתה כבר ננעל בהצלחה וחזר האופניים.
  • הדפס קבלה מהתחנה כך יש לך הוכחה כי האופנוע הוחזר. ההפקדה תבוצע מחדש שוב לזכות בכרטיס האשראי שלך.

לקבלת מידע נוסף על אופן השימוש Velib” ולקבלת מידע כגון תכונות אופניים והמלצות בטיחות, לראות את האתר הרשמי .

מחשבות סופיות: מכר של ה’ניו עבור שימוש Velib”

שאלה אחת ייתכן שיהיה הוא תזמון: כאשר הם רוב האופניים צפוי להיות זמין? במהלך חול, אולי כדאי לך להימנע משימוש Velib” בשעות נוסעים שיא בבוקר ואחר הצהריים מאוחרים (בערך 7-10 בבוקר, 5-7: 30 בערב), שכן רוב האופניים צפויים להילקח. בסופי שבוע, בשעות הבוקר המוקדמות ובשעות אחר כך בערב יכול להיות אידיאלי עבור נסיעה. בשעות היום לשיא, זה עלול להיות קשה יותר למצוא אופניים.