התמצאות רומא: מדריך תחבורה ציבורית

Posted on

 התמצאות רומא: מדריך תחבורה ציבורית
ברומא יש מערכת תחבורה ציבורית ענפה הכוללת של המטרו (הרכבת התחתית), אוטובוס, חשמלי, ושלושה קווי רכבת פרברים (FS) כי לנוע מיליון נוסע ברחבי הבירה האיטלקית בכל שנה. דרך נוחה וזולה יחסית לעקוף, התחבורה הציבורית של רומא, המופעלת על ידי ATAC , תחבר אתכם אל האטרקציות התיירותיות הפופולריות ביותר של עיר הנצח.

הנה מה שאתם צריכים לדעת על התמצאות רומא בתחבורה ציבורית.

איך לרכב התחבורה הציבורית של רומא

מערכת התחבורה הפנימית של רומא מאפשרת למחזיקי כרטיסים ומעבירה לנסוע על כל התחבורה בעיר בתוך הזמן הנקוב על הכרטיס נרכש. השיטה תבחר להשתמש יהיה תלוי לאן אתה הולך והעיתוי שלך. לדוגמה, אוטובוסים יכולים להסתבך תנועה, אבל החשמליות-נע מהר אינם מגיעים כאזורי תיירות מרכזיים רבים כמו אוטובוסים לעשות, ואת המטרו-קו שלוש גם לא יכול להיות נרחב מספיק כדי להביא לך איפה אתה צריך להיות . (קראו עוד על הספציפיים של כל שיטה הבאה.) בדוק את אתר ATAC כדי לתכנן את המסלול שלך.

שיטות של תחבורה ציבורית

מטרו (Metropolitana): הוא מורכב משלושה קווים: A (כתום), B (כחול) ו- C (צהוב). הפעלה על 60 קילומטר (37 מייל) של מסלולים עם 73 מיקום תחנות, מטרו היא מערכת יעילה של רכבות נוסעות הוא מחתרת (רכבת תחתית) ומעל הקרקע. תחנת טרמיני הוא המוקד העיקרי של מטרו, עם קווים A ו- B מצטלבים שם.

רכבות נוסעים (רכבות הממלכתיות אזוריות או FS): גם ישנם שלושה קווי רכבת פרבריים: רומא-לידו (אוסטיה), רומא-Giardinetti (מד צר, רכבת על-סטריט), וצוענים-יורד (עד פאתיה). קווי Commuter לכבד מטרו / אוטובוס / כרטיסים חשמליים, כל עוד אתם נוסעים בתוך גבולות העיר.

אוטובוסים: איטי אך אוטובוסים תכופים רובדי כבישים הראשיים ביותר ברומא ולהתחבר תחומי מטרו אינו מגיע. כדי לקבוע אילו תחנות אוטובוס שבו, להסתכל סימנים הגבוהים בתחנות האוטובוס על המדרכה, ולמצוא את קו האוטובוס (ים) שעוצר ליד או איפה אתה צריך ללכת. יותר ויותר, שלטים דיגיטליים לפרט את סדרת האוטובוסים אמורים להגיע בתחנה, כדי שתדע כמה זמן אתה צריך לחכות לאוטובוס שלך.

מחסני האוטובוס הגדולים ביותר במרכז רומא ואת אלה שאתה הכי עשוי להסתמך על לתיור ממוקם Piazza Venezia (עם רוב התחנות בצד ימין של אנדרטת Vittoriano), מול תחנת טרמיני. רוב האוטובוסים בדרכם לעצור הוותיקן בבורגו / פיאצה פיא (ב קסטל סנטאנג’לו) או ב Piazza del ריסורג’ימנטו, מול מוזיאון הוותיקן.

חשמליות: שישה קווים חשמליים לרוץ ברחבי רומא, ויש להם קסם מאסכולה ישנה מסוים. וחשמלית נמצאת בדרך כלל על משטחים מוגבהים באמצע רחובות סואנים, כדי להיות בטוח כדי להשתמש במעבר חצייה להולכי רגל מסומן להגיע או מהפלטפורמות האלו. מכיוון שקצת יותר נחמד ונקי יותר אוטובוסים, אולם, אלה לא לוקחים אותך למרכז העיר, וכן לא לרוץ ליד כל אטרקציות תיירותיות גדולות, ולכן הם לא הפתרון הטוב ביותר עבור טיול.

למרות היות צפופים כרוני מאחורי לוח זמנים, על פי רוב, האוטובוסים של רומא, חשמליות, רכבות נוסעות הם אמינים יעילים ביותר.

כרטיסים & פארס

איך לקנות: ברומא, עליך להיות בעל כרטיס לפני עליית תחבורה ציבורית. ישנם מספר מקומות שבהם אתה יכול לקנות כרטיסים BIT ( biglietti ), כולל קיוסקים בתחנות, בברים קפה, בבית Tabacchi (חנויות טבק) ו דוכני העיתונים ( edicole ). ניתן גם לקנות כרטיסים אזוריים הבינעירונית הרכבת באופן מקוון ב Trenitalia ו איטלו , והאוטובוס / חשמלית / נוסעים כרטיסי רכבת באמצעות האפליקציה MyCicero . רכישות באמצעות כרטיס אשראי יכולות להתבצע מכונות כרטיסים אוטומטיים או באינטרנט, אבל בעת רכישת כרטיס בודד, נדרש במזומן.

אופן שימוש: על מטרו, הכרטיס מוכנס לתוך מחסומי כרטיס אוטומטיים כאשר נכנסים ויוצא. על אוטובוסים, חשמליות הנוסעות ברכבת נוסעים חייבות לאמת את הכרטיס שלהם באחת המכונה כרטיס הצהוב בתוך הרכב. לפני שעלה על רכבת, תמצא מכונית אימות ירוקה ליד כניסות מסלול. רוב מפעילי היום המקבלים תשלום ללא מגע בטלפונים חכמים, ולכן במקרה זה, אין צורך לאמת. אבל כישלון להחתים כרטיס הנייר שלך יכול לגרור קנסות של 55 € ומעלה.

פארס:  רכיבות על כל קווי התחבורה הציבורית ברומא יעלה 1.50 €. ילדים 10 ומתחת נסיעה בחינם כאשר הם מלווים במבוגר.

פארס הנחה: בהנחה מעבר בתחבורה ציבורית מומלצים למבקרים, מתן ערך רב יותר מאשר לשלם כפי שאתה הולך. רכישה עוברת ליד מכונות אוטומטיות בכל תחנת מטרו, חנות טבק, או דוכן עיתונים. יש דרך לקנות כרטיסים באמצעות SMS (טקסט נשלח בסמארטפון שלכם), אבל אלא אם כן יש לך את מספר הטלפון איטלקית, אנחנו לא ממליצים על אפשרות זו. 24H רומא (1-יום) עולה 7 €; 48h רומא (2-יום) הוא 12.50 €; 72h וצוענים (3 ימים) לגבי 18 €. יש גם כרטיס שבועי (CIS) עבור 24 € (טוב 7 ימים קלנדריים).

מידע חיוני אודות התחבורה הציבורית של רומא

 • שעות: אוטובוסים, חשמליות, רכבות נוסעים פועלים מדי יום מ 5:30 בבוקר עד חצות, עם שירות אוטובוס הלילה מוגבל זמין. מטרו פתוח מ 05:30 am כדי 11:30 אחה”צ, בימים שני עד יום שישי וראשון (עד 1:30 בבוקר ביום שבת).
 • נתיבי מפתח: חלק קווי אוטובוסים מרכזיים תיירות: 40 (פטרוס הקדוש), 60 (הקולוסיאום), 62 (מדרגות ספרדיות), 64 (הוותיקן), 81 (Circus Maximus), H וחשמלית 8 (טרסטוורה).
 • התראות שירות: כמו בכל עיר גדולה, הפסקות בשירות לקרות. באיטליה, זה מן הנמנע לחוות שביתה כללית או תחבורה ( sciopero ) במהלך שהותכם. כדי לקבל חדשות מעודכנות על השיבושים ממשמשים ובאו ללכת MIT.gov .
 • העברות:  כרטיסים על רכבות מטרו FS טובים רק לסיבוב אחד, אולם אוטובוסים וחשמליות שתוכל להעביר כמה שיותר פעמים אתה רוצה בתקופה 100 דקות.

אפשרויות תחבורה אחרות

רוב האטרקציות התיירותיות העיקריות ממוקמות במרכז ההיסטורי, אבל כמה מהאתרים החשובים כמו ארמונות האפיפיור, גינות, הקטקומבות, פארקים, אגמים הם רחוק יותר. רבים ניתן להגיע על ידי לקיחת שילוב של המטרו ו / או באוטובוס, אבל אחרים קשים יותר להגיע. הנה כמה אפשרויות מעברים אלטרנטיביים שאתם צריכים לדעת על.

קטנוע for Hire

לאלו שמחפשים דרך מהנים וקלים לעקוף רומא, Scooterino היא אפליקציה ששולחת נהג קסדה נוספת תאסוף אותך-פשוט לקפוץ על גבה והם ייקחו אותך לאן שאתה רוצה ללכת. ישנם גם מספר חברות בעיר המציעות אופניים חשמליים, קורקינטים חשמליים, קורקינטים בנזין ו וספות בציר להשכרה, מדי.

אם אתה שוכר קטנוע ממונע ( motorino ) פיילוט עצמך, אתה חייב להיות בעל רישיון נהיגה בתוקף (ללא רישיון מיוחד נדרש עד 125cc). בהתחשב הקדחתנית של רומא הקרובה מהיר נהגה התנועה ללא חת, אנו ממליצים לך ניסיון מוצק הפעלת אופנוע. הערה: חבישת קסדה נדרש על פי חוק.

השכרות אופניים

ניתן לשכור אופניים בכביש מופעל אנושיים, אופני הרים, אופני טרקים, E-bikes, אופניים מהירים, ואופני טנדם. שקול להצטרף לסיור אופניים כדי להפיק את המרב של החוויה.

מוניות

המוניות הרשמיות של רומא הן לבנות, יש שלט “מונית” על הגג ומספר הרישיון שלהם מודפס על הדלתות. אתה לא יכול ברד מוניות ברחוב, אבל מתחת דרכים אחרות יכול להשיג מונית ברומא:

 • עבור אל באחד דוכני מונית המיועד הפזורים ברחבי העיר. אתה תמצא הדרגות מחוץ לתחנות, בכל פיאצות גדולות, ומסביב מאתרי תיירות פופולריים.
 • להזמין מונית באמצעות טלפון ישירות מחברת המונית.
 • סדר טנדר עם אפליקצית MyTaxi . זה עובד הרבה כמו Uber בכך שאתה מכניס בקשה ומיקום שלך וזה שולח את המונית הקרובה לאסוף אתכם.

שיעורי מוניות הן כדלקמן : 2.80 € (לק”מ) מ 7 am כדי 10 בערב ביום ראשון ובחגים: 4 €. בלילה בין 10 pm ו 5:30 בבוקר, 5.80 €. אם אתה עוזב מתחנת הרכבת טרמיני, יש היטל 2 €, בתוספת תשלום 1 € לכל מזוודה כי יש ללכת בתא המטען. פארס להתחיל כשתגיע או בזמן שאתם קוראים אחד (לא כשזה מגיע).

אפליקציית שיתוף Ride

ברומא, Uber מותרת רק לפעול UberX ו UberPOOL שלה שירות (ואן). נהגים נדרשים לקבל רישיון NCC מכונית בעיר, מה שהופך אותו באופן משמעותי יותר יקר מאשר שימוש במוניות.

השכרות רכב

אלא אם אתם מתכננים לנסוע מרומא ליעדים אחרים לא מחוברים באמצעות רשת הרכבות הארצית, אנחנו ממליצים לכם להימנע הנהיגה ברומא. לא רק שזה יקר (עלויות הדלק ככל 2 € לליטר, שווה בערך 8 $ לגלון), אבל חניה ברחוב הוא נדיר, והעיר מלאה של מסומנים היטב, דרך חד סטרית, ועל קנסות תעבורה יכול להיות תלול.

כדי לשכור רכב באיטליה אתה חייב להיות מעל גיל 21 שנים קיימת רישיון נהיגה במשך שנה לפחות. אם ביקור מחוץ לאיחוד האירופי, ייתכן שתידרש לקבל רישיון נהיגה בינלאומי (IDP), שבו אתה חייב להגיש בקשה לפני היציאה הביתה. בדוק עם האיגוד לכלי הרכב המקומי שלך לקבלת פרטים.

קבלה לרומא משדה התעופה

ישנם שני שדות תעופה המשרתים באזור המטרופולין של רומא והאזורים הסמוכים של לאציו, אומבריה וטוסקנה. נמל התעופה פיומיצ’ינו (FCO), הידוע גם בשם לאונרדו דה וינצ’י התעופה, היא רכזת גדול, בינלאומי מוגש על ידי בטיסות ארוכות. השנייה היא התעופה צ’יאמפינו (CIO), אשר מוגשת בעיקר על ידי חברות תעופה התקציב שעפים וממנה ערים ברחבי איטליה ואירופה.

העברות משדה התעופה ברכבת ובאוטובוס לקחת נוסעים לאחת משתי תחנות הרכבת המרכזית של רומא: רומא טרמיני (במרכז ההיסטורי) ו רומא טיבורטינה (מחוץ לחומות). יש תחנות הרכבת בשני אזורים יש מעבר לחיבור ליעדים מרכזיים ברומא.

נמל התעופה פיומיצ’ינו: ממוקם 31 ק”מ (22 ק”מ) ממרכז רומא, הדרך הקלה והמהירה ביותר להגיע לתחנת הרכבת המרכזית, טרמיני, היא על ידי לקיחת ליאונרדו אקספרס, רכבת הסעות ישיר. יציאה מתחנת הרכבת של שדה התעופה כל 20 דקות בערך, הרכבת עולה 14 € דרך אחת. מספר מפעילי אוטובוס לספק אופציה חסכונית לעיר עם פארס סביב € 6-7 למסע 45 דקות. אם אתם מעדיפים לקחת מונית, הם גובים מחיר אחיד של 48 € (לכל מקום בתוך חומת אורליאנוס) אך ניתן להוסיף היטלים נוסעים למטען נוסף.

Ciampino התעופה: שדה תעופה זה, 15 ק”מ (9 ק”מ) ממרכז העיר של רומא, מציע מספר אפשרויות העברת העיר, לעומת זאת, אין שירות רכבת ישירה. אוטובוסים לנמל התעופה מופעלים על ידי COTRAL , Terravision , אוטובוס משדה התעופה רומא , וכן לשבת , עם רוכב ומחירם נע בין 6 € ו 7 €. המסע לוקח בערך 30-40 דקות, תלוי בתנועה. מחיר הנסיעה במונית בתעריף רגיל (בכל מקום בין כותלי אאורליוס) הוא 30 €, אשר אינו כולל המטען ודמי נוסע נוסף.

נגישות על מערכת התחבורה הציבורית של רומא

 • יש מטרו קו A השירותים ביותר לרוכבים בעלי מוגבלויות, עם 39 רכבות המספקות מתקנים לכיסאות גלגלים, יחד עם אזעקות להפסיק רמקול ומערכות פתיחת דלת אוטומטית. עצירות רבות מצוידות מעליות ו / או adaptions עבור לקויי ראייה.
 • ישנם אוטובוסים לנוסעים בעלי מוגבלויות שנפוצו כל הקווים העירוניים העיקריים, אולם כיום, לא כל התחנות נגישות בשל לרסן בעיות גובה.
 • קו החשמלית 8 (Casaletto – ארגנטינה Torre) הינו נגיש לחלוטין. לקבלת מידע נוסף ללכת ATAC אתר של.

טיפים נוספים על התמצאות רומא

 • היזהר כייסים על מכוניות ואוטובוסים תחתיים צפופות.
 • נצל אפליקציות ניווט כמו גוגל מפות Mouversi .
 • לעולם אל תקבל טרמפ עם נהג לא במונית מורשה, לבנה.
 • רומא היא עיר מאוד אפשרית להליכה עם אטרקציות מפתח לגישה ברגל.