Skip to main content

התמצאות תאילנד – אפשרויות מובילות תחבורה בתאילנד

התמצאות תאילנד - אפשרויות מובילות תחבורה בתאילנד
התמצאות ב תאילנד היא מאוד קלה, הודות תשתית תיירותית מעולה ונפח גבוה של נוסעים. אבל לא כל אפשרויות התחבורה שווות כשמדוברות במחיר וטרחה.

טוק טוק

רכיבה בתוך טוק טוק היא חוויה ייחודית שלא כדאי לפספס בתאילנד. האזנת הנהג המהיר דיבור שלך ולהכניס פנימה את אדי מפלט הם כולם חלק מהחוויה. אבל אם אתה באמת צריך לנוע בנוחות, אתה יכול לקבל מונית מודד אוויר עבור סביב אותו המחיר – או פחות!

טוק-טוק נהגה בתאילנד ידוע ההונאות שלהם. תצטרך לשאת ולתת הנסיעה שלך לפני קבלת פנים, ולעולם לא יסכים להפסיק בחנויות הנהג ממליץ לאורך הדרך.

 • למידע נוסף בנושא שימוש טוק-טוק בתאילנד .

מוניות

מוניות בתאילנד הן לעתים קרובות זולות יותר ונוחות יותר מאשר ללכת טוק טוק, בהנחה שאתה להבטיח כי הנהג משתמש המטר. רק בגלל השלט על גבי קורא “מוניות מד” אינו מבטיח כי הנהג ישתמש המטר.

לפני שנכנס למונית, להבטיח כי המטר ישמש. אם נהג מסרב – והם עלולים, במיוחד בשעות העומס – פשוט להמשיך מזמינים מוניות עד שתמצא נהג כנה. תצטרך לשלם תוספת בעת שימוש מוניות קופון משדה התעופה. כמו כן, תוכל לצפות לשלם כל אגרה נתקלה.

מוניות אופנועים

בעוד כמה בעלים נפשעים עשויים להציע לך טרמפ על האופנוע שלהם, נהגי מוניות אופנוע רשמיים בתאילנד חייבים ללבוש אפוד בצבע. תצטרכו לשאת ולתת הנסיעה שלכם לפני מסתדר, אז תחזיק חזק – לוקח מונית אופנוע בערים עסוקות יכולה להיות חוויה מסמרת שיער!

הערה: הנהג שלך כנראה יהיה ללבוש את הקסדה היחידה זמינה. ביטוח נסיעות רחוק מכסה תאונות שקרו על אופנועים.

רכבות בתאילנד

נסיעה ברכבת בתאילנד יכולה להיות חוויה מאוד מהנה, במיוחד לטיולים קצרים, נופיים כגון המתיחה בין בנגקוק איוטאיה. בניגוד אוטובוסים ארוך לגרור, רכבות קרובות מתמלא במהירות בתאילנד; לנסות להזמין מראש כרטיסים כמה ימים שלך.

תאילנד יש מבחר של רכבות על מסילות, כך אם אתה בסופו של דבר עם כרכרה חדשה, מודרנית או חורק, מזדקן אחד הוא פשוט עניין של מזל. לא משנים, רכבות עדיפות אוטובוסים הן בשל נוף ואת החופש למתוח את הרגליים על הליכה.

עבור נסיעות לילה, נוסע בדרך כלל כברירת מחדל מכוניות Sleeper מדרגה שנייה. דיילת תתעשת להפוך את המושבים הספסל מול לשתי דרגשים עם וילונות לפרטיות. דרגשים עליונים הם מעט זולים אבל קצרים באורך; נוסע עם רגליים ארוכות יהיה מכווץ.

דיילות מרפקים למכור מזון באיכות נמוכה ומשקאות במחיר מופקעים ברכבות רדומות. תביא חטיפים משלך או שאתה יכול לבקר את מכונת האוכל בחלק האחורי של הרכבת.

 • למד הכל על הנסיעה ברכבת בתאילנד .

טיסות

בעוד בהחלט לא הטיסות הזולות, התקציב תמיד הדרך הבטוחה והנוחה ביותר לנוע ברחבי תאילנד. ככל שתקדים להזמין עם נשאים התקציב, הכסף יותר כי תוכל לחסוך. אתה עדיין תצטרך לשלם תשלום נוסף עבור מטען ולקבל תחבורה משלך לשדה התעופה.

כמה נמלי תעופה מרכזיים להשגת ברחבי בתאילנד:

 • בנגקוק (BKK)
 • צ’יאנג מאי (CNX) – עבור פאי ונקודות אחרות בצפון
 • קוסמוי (USM) – גישת איים כגון קופנגן וקו טאו
 • פוקט (לפי שעון הונג קונג) – גישת האי בצד המערבי של תאילנד
 • קראבי (KBV) – גישת האיים בחוף המערבי ומקומות כגון Railay
 • סוראט תאנה (אגד) – עבור גישת האיים במפרץ של תאילנד

קרא על התעופה Suvarnabhumi בבנגקוק ולמה לצפות.

אוטובוס תיירים או ממשלת אוטובוס?

המבקרים תאילנד לעתים קרובות יותר מאשר לא בסופו של דבר על אוטובוסים של תיירים בלבד עם כרטיסים שנמכרו על ידי סוכנויות נסיעות ושולחנות קבלה. בעוד הנפח לפעמים עושה מחירי תיירות אפילו זול יותר מאשר אוטובוס הממשלה, אוטובוסים לתיירים הם לרוב לא נעימים – נוסעים שרויים בתנאים כאלה בקר – ולפעמים אפילו המטרות של גניבה.

לקבלת חוויית אוטובוס, ארוך לגרור נוחה יותר, תצטרך לעשות את הדרך שלך במונית או בטוק-טוק לתחנת האוטובוס לרכוש כרטיסים משלך, ולא הולך דרך סוכן. ניווט לתחנה ומציאת התור התקין לפעמים יכול להיות אתגר, אולם, אוטובוסי הממשלה הם לעתים קרובות יותר נוחים וכוללים מים וחטיפים.

אוטובוסי הלילה בתאילנד

אם ניקח אוטובוס לילה בתאילנד יש כמה יתרונות גדולים. תחסוך הלילה אירוח, מתעוררים אל היעד, ולא יבזבז יום נעים עובר בין נקודות. אבל אלא אם כן אתה מתורגל היטב, לא מצפה לישון הרבה באוטובוס לילה כנהג שלך צופר ו careens בדרכים משובשות. מקום לרגליים יכול להיות צפוף, במיוחד אם נוסעים מולך משתרעת המושב שלהם במלואו.

למרות שפוף שירותים זעירים בדרך כלל יימצאו על אוטובוסים בלילה הלוח, אתה מקווה תכין או שתי תחנות, כך שהנהג יכול לקחת הפסקה. מפסיק במרכזי נסיעות הדרך השרועים הם בדרך כלל מאוד קצרים – להשתמש בשירותים ראשונים ואז לקנות אוכל ושתייה!

טיפ: להביא צמר או שמיכה איתך באוטובוס. למרות שמיכה לפעמים מסופקת, הם לעתים קרובות מלוכלכים. אתה תשמח שהבאת כמה בגדים חמים כמו מיזוג האוויר לעתים קרובות מגיע לטמפרטורות קפיאה.

גניבה על לילה אוטובוסים בתאילנד

אם אתה בוחר לקחת אוטובוס הלילה תייר, לא להשאיר דברי ערך כלשהם המטען שלך שיאוחסנו מתחת. בעיה בנות עשרות שנים, עוזרו של הנהג מטפסת לתוך תא המטען של האוטובוס בזמן שהוא מתגלגל במורד הכביש ופותח תיקים. פריטים קטנים כגון אולרים ומטעני טלפון תכופים עשויים להיעלם, והאוטובוס שלך ארוך יהיה בהמשך הדרך לפני לך לגלות מה נעלם.

כמה טיפים כדי למנוע גניבה על אוטובוסים בלילה:

 • גנבים לא תמיד ללכת על פריטים גדולים. אפילו קרם הגנה יקר לפעמים נגנב.
 • נעל את המטען שלך או להשתמש קשרי zip פלסטיק להתחבר רוכסנים; אתה יכול לנתק אותם אחרי שאתם מגיעים.
 • ארוז כביסה בלבד – רצוי מלוכלך – בחלק העליון של התיק שלך.
 • סגור את התיקים שלכם בצורה סודית, כך שאתה יכול לדעת אם הם כבר פתחו.
 • אין להציב שקיות סמוכות למעבר המרכזי ולעולם להירדם עם טלפון או נגן MP3 ביד שלך.
 • רשום את חברת האוטובוסים, לוחית רישוי, ולשמור את הכרטיס שלך.

הבעיה של גניבת לילה אוטובוס רצופה במיוחד על האוטובוסים של התיירים מן Khao San Road בבנגקוק לאיים התאילנדיים בצ’אנג מאי. למרבה הצער, אפילו דיווח גניבות למשטרה תייר לא תקבל את הפריטים בחזרה.

קטנוע השכרה

ניתן לשכור קטנועים ברחבי תאילנד בין ארה”ב 5 $ – 10 $ ליום. אם אתה מרגיש בנוח נהיגה אחד, השכרת אופנוע יכולה להיות דרך מצוינת, זולה לחקור אי לבקר באתרים מחוץ לעיר. אלא אם כן אתה רוכב מנוסה, להשאיר נהיגה בערים הגדולות לטיול אחר. וזכור: אתה לנהוג בצד שמאל בתאילנד!

למרבה הצער, על פי ארגון הבריאות העולמי, יש בתאילנד אחד מהמספרים הגבוהים ביותר של תאונות דרכים קטלניות לנפש בעולם.

התמצאות ב תאילנד

היעזר בהוראות ספציפיות האלה להעברה לאורך נתיבים פופולריים:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *