חוגגים חג הפסחא באיטליה – ממצוות הדת השבוע הקדוש באיטליה

Posted on

חוגגים חג הפסחא באיטליה - ממצוות הדת השבוע הקדוש באיטליה
אם אתה בר מזל מספיק כדי להיות באיטליה לחג הפסחא, לא תראה את השפן המפורסם או ללכת על חיפוש ביצי פסחא. אבל הפסחא באיטליה הוא חג ענק, שני רק מולד בחשיבותו עבור האיטלקים. בעוד בימים שלפני חג הפסחא באיטליה כוללים תהלוכות המונים חגיגיות,  פסקואה, כפי שהוא נקרא באיטלקית, היא לחגיגה שמחה מסומנת טכסים ומסורים. La Pasquetta , את יום שני לאחר יום ראשון של חג הפסחא , הוא גם חג ציבורי ברחבי איטליה.

פסחא עם האפיפיור ברומא ב פטרוס הקדוש

ב’יום-שישי-הטוב’, האפיפיור חוגג את  Crucis ויה  או תחנות הצלב ברומא ליד הקולוסיאום. צלב ענק עם לפידים בוערים מדליק את השמים כמו תחנות הצלב מתוארות בכמה שפות. בסוף, האפיפיור נותן ברכה. במיסת הפסחא מתקיים בכל כנסייה באיטליה, עם חגג הגדולים והפופולריים ביותר על ידי האפיפיור ב בזיליקת פטרוס הקדוש. עיריית האפיפיור, הגוף האחראי על ארגון קהלי אפיפיור, ממליץ הזמנת כרטיסים , מהם בחינם, לפחות בחודשי 2-6 מראש.

יום שישי הטוב של חג הפסחא שבוע תהלוכות באיטליה

תהלוכות דתיות חגיגיות מתקיימות בערים איטלקיות ועיירות על יום שישי או יום שבת שלפני חג הפסחא ולפעמים על יום ראשון של חג הפסחא. יש כנסיות רבות פסלים מיוחדים של הבתולה מריה וישו שניתן צעדו ברחובות העיר או לראווה בכיכר הראשית.

משתתפי מצעד לבושים קרובים בתלבושות מסורתיות עתיקות, וענפי זית משמשים לעתים קרובות יחד עם כפות תמרים בתהלוכות ו לקשט כנסיות.

אנה, בסיציליה, יש תהלוכה גדולה על יום שישי הטוב, עם יותר מ 2000 נזירים לבושים בתלבושות עתיקות הליכה ברחובות העיר. טרפאני, גם בסיציליה, הוא מקום טוב כדי לראות תהלוכות, שנערך כמה ימים במהלך השבוע הקדוש. תהלוכת יום שישי הטוב שלהם, Misteri di טרפאני , הוא ארוך 24 שעות. התהלוכות האלו הן מאוד משוכללות למדי דרמטיות.

מה הנראה תהלוכת יום שישי הטוב העתיקה ביותר באיטליה נמצא צ’ייטי באזור אברוצו. התהלוכה, עם Miserere של Secchi בגילומו של 100 כינורות, הוא מאוד מרגש.

כמה ערים, כגון מונטפלקו ו Gualdo Tadino באומבריה, להחזיק מחזות תשוקה חיים במהלך הלילה של יום שישי הטוב. אחרים העלו הצגות חקיקת תחנות של הצלב, או Via Crucis. תהלוכות לפידים יפות מוחזקות באומבריה בערי גבעה כגון Orvieto ו אסיסי.

הפסחא בפירנצה ואת  קארו Scoppio דל

בפירנצה, חג הפסחא יחוג עם Scoppio הדל קארו  (הפיצוץ של העגלה). עגלה ענקית, מעוטרים נגרר דרך פירנצה ידי שוורים לבנים עד שהוא מגיע פיורה Basilica di Santa Maria del במרכז ההיסטורי של פירנצה.

אחרי המונית, הארכיבישוף שולח טיל בצורת יונה לתוך עגלת הזיקוקים מלאים, יצירת תצוגה מרהיבה. מצעד של אמנים בתלבושות מימי הביניים כדלקמן.

La מדונה צ’ה Scappa בפיאצה אברוצו אזור

בסולמונה, באזור אברוצו, חוגגת יום ראשון של חג הפסחא עם La מדונה צ’ה Scappa בפיאצה . ביום חג פסחא יום ראשון אנשים מתלבשים בירוק ולבן, צבעים של שלום, תקווה, ותחייתו, ולאסוף בפיאצה העיקרית. האשה שמנגנת Virgen מרי לבוש בשחור. כשהיא עוברת המזרקה, יונים משתחררים האישה לבושה פתאום בירוק. מוסיקה ו מעקב משתה.

השבוע הקדוש באי סרדיניה

האי סרדיניה הוא חלק איטליה הבקיא במסורת ומקום טוב לחוות חגים ומועדים. בגלל הקשר הארוך שלו עם ספרד, כמה מסורות חג הפסחא מקושרים חזק אל ספרדית סנטה Semana .

מזון הפסחא באיטליה

מאז חג הפסחא הוא סוף עונת התענית, אשר דורשת קרבה ובמילואים, מזון ממלא חלק גדול בחגיגות. מזונות פסחא מסורתיים ברחבי איטליה עשויים לכלול כבש או עז, ארטישוק ולחמים פסחא מיוחדים להשתנות מאזור לאזור. Pannetone ואת קולומבה לחם (בצורת יונה) מקבלים לעתים קרובות כמתנות, וכך גם ביצי שוקולד חלולה כי בדרך כלל באים עם הפתעה בפנים.

הפסחא יום שני באיטליה:  La Pasquetta

ביום שני של חג הפסחא, בערים מסוימות להחזיק ריקודים, קונצרטים בחינם, או משחקים יוצאי דופן, לעתים קרובות מעורבות ביצים. בעיירת הגבעה אומבריה של Panicale, גבינה היא הכוכב. Ruzzolone משוחק על ידי גלגול הגלגלים עצום של גבינות, במשקל של כ 4 ק”ג, מסביב לחומות הכפר. המטרה היא לקבל הגבינה שלך ברחבי כמובן באמצעות המספר הקטן ביותר של שבץ. בעקבות תחרות הגבינה, יש להקה של פיאצה וכמובן, יין.