חלפני כספים וכסף בבאלי

Posted on

חלפני כספים וכסף בבאלי

המטבע המקומי בבאלי, כמו עם שאר אינדונזיה, ידוע בתור רופיה (IDR, או RP). בזכות אינפלציה הסטורית, כסף אינדונזי מגיע בערכים ענקים החל IDR אלומיניום 50 מטבעי שטרות IDR 100,000 מדהימים.

הערות נייר לבוא בערכים של IDR 500, 1000, 5000, 10,000, 20,000, 50,000 ו 100,000. מטבעות לבוא בערכים של 50, 100, 200, 500 ו 1000, אם כי אלה הם קצת פחות שהופצו לעומת שטרות נייר. בדוק בדף זה כדי לסקור את שער הדולר-רופיה הנוכחי: האוצר יאהו – דולר אמריקאי רופי אינדונזי שער (חיצוני).

תיירות מוכווני העסקים של באלי הפכו מוכשרים מאוד פרידת מבקרים מכל כספם באמצעים כשרים או בלתי כשר. זה לא להכפיש את נהגים כנים בעיקר, מלצרים, בנקאים, ומדריכי טיולים בבאלי – אבל צריך להיזהר לא לקבל תלש בבאלי, שכן ישנם גם המון נוכלים רק מחכים להזדמנות לנצל.

עבור דוס אחרים ואל של בבאלי, לקרוא את המאמרים הבאים בנושא טיפים גנון בבאלי, בטיחות טיפים בבאלי, חוף בטיחות טיפים בבאלי, ובריאות טיפים בבאלי.

כסף חלפני מטבע חוץ בבאלי

ישנם שפע של מתקנים חילופיים בכל רחבי האזורים התיירותיים העיקריים של באלי, רובם מקבלים מטבעות כמו הדולר האמריקאי, דולר אוסטרלי, והלירה בבריטניה. הסוחרים הכנים לפעול לצד חלפנים מוצלים, וזה מאוד קשה להגיד אחד מן השני.

לפני היציאה יש החשבונות שלך השתנו, לבדוק בעיתון מקומי שיעורי עַדכָּנִי חליפין. אבל לא לוקחים את קצב הלב: חילופי וכתוצאה עלול בסופו של דבר נמוך בשל העמלות שגובים שקעים חלפנות.

אתה יכול השתנית כספך במקומות הבא, מסודר לפי סדר המהימנות:

  • בנקים: אתה לפחות צפוי להיות תלש כאשר החלפת מטבע בבנק. לחילופין, אתם יכולים לסגת כספומט הבנק באמצעות חיוב או כרטיס האשראי שלך.
  • מלונות: דלפקי קבלה במלון רבים מאפשרים החלפת מטבע, אבל מציעים שעיר חליפין נמוכים לעומת בנקי חלפני כספים קבועים.
  • חלפנים מורשים: בנק חלפנים אינדונזיה-מורשה לפרסם מעמדם Pedagang ממיר Asing Berizin או PVA Berizin (אינדונזית עבור “חלפן כספים מורשה”) עם לוגו ירוק PVA Berizin בחלון החנות. (ראה תמונה לעיל.)

בנקים באל

רוב הבנקים באל לקבל מטבעות זרות עבור חילופי. בימי חול, בנקים בבאלי פתוחים מ 08:00 כדי 3 אחה”צ.

הבנקים האינדונזיים פועלים בתוך באלי, ולספק כספומט over-the-counter שירותים. לחצו על הקישורים מחוץ לאתר ברשימה שלהלן כדי לגשת לאתרים בשפה האנגלית שלהם ולמצוא סניפים וכספומטים שלהם בבאלי.

מלבד החלפת מטבעות זרים בבנקים אלה, אתה יכול גם לקבל במזומן מראש על כרטיס האשראי שלך (או over-the-counter או ממכונת הכספומט שלהם), או להשתמש כספומטים שלהם לסגת כרטיס חיוב כספומט משלך. השתמש לאיתור הכספומט הבא כדי למצוא בנק בבאלי כי יקבל משייכות חיוב הכספומט או כרטיס אשראי שלך:

רוב הבנקים יש גבול הנסיגה העליון של IDR 3 מיליון (כ 330 $), למרות שחלקם מכונות יכול ללכת נמוך כמו IDR 1.25 מיליון או גבוה ככל IDR 5 מיליון.

הנוחות שמציעה כספומטים בבאלי עשויה להתקזז על ידי עמלות הנגבות עבור משיכות בחו”ל. בדוק עם הבנק או כרטיס האשראי שלך לפני ביצוע הנסיגה על כספומט באלי. הנה פירוט של עמלות שגובים המוסדות הפיננסיים בארה”ב עבור משיכות בכספומט ברכישות בכרטיסי: BankRate.com – עלויות המרת מטבע .

חלפני כספים באלי

מטבעות חוץ כמו הדולר האמריקאי, קילו בבריטניה דולר אוסטרלי ניתן לשנות בקלות רבה באחד חלפני כספים הרבים בבאלי. חלפני כספים ללכת לאן התיירים הם – משדה התעופה עד שבמעלה ההר כפרים גדולים יותר. למרבה הצער, חלפני כספים באל רכשו מוניטין מפוקפקים בשל הרפרטואר שלהם הנרחב של טריקים מלוכלכים. קראו מאמר זה על ידי Travelfish.org – הונאות להחלפת מטבע בבאלי עבור הבנה טובה יותר של איך זה עובד.

כדי להגן על עצמך מפני קורבן חלפני רמאות, להתנשא אינדונזיה-מורשה חלפני כספים בבנק בלבד. חלפני כספים אלה מוכרים על ידי הרשויות המוניטריות האינדונזיות כמו Pedagang ממיר Asing Berizin או PVA Berizin (אינדונזי עבור “חלפן כספים מורשה”). יש חברי PVA Berizin הולוגרמה בנק אינדונזיה ולוגו ירוק מגן PVA Berizin בחלון החנות.

במשך כל שׁוּלְחָנִי אתה נתקל בבאלי, בצע את הפעולות הפשוטות הבאות כדי להבטיח כי אתה לא מקבל תלש כאשר החלפת המטבעות הזרים.

השלב הראשון: לחשב את השיעור עצמך. בדוק את שיעורי המפורסם של חלפן הכספים ראשון, ואז להשתמש במחשבון משלך כדי להבין את התוצאה מול הסכום שאתה רוצה להחליף. זה חשוב: כמה חלפנים מפוקפקים למעשה מבוימים המחשבונים שלהם כדי לספק קצב נח.

שלב שני: בדוק אם חלפן הכספים שאתה מתקרב יגבה עמלה. חלפני כספים עם שיעור גבוה מרגיל קרובות גובים עמלה שיכרתו קצת את החלק העליון של המסך. חלפני כספים שאינם גובים עמלה בדרך כלל למכור במחירים נמוכים יותר. חלפנים אלה לפרסם מחסורם הקדמי עד עמלה.

שלב שלישי: ליידע אותם על הסכום שאתה רוצה לשנות. חלפן הכספים ישתמש מחשבון משלהם כדי להבין את כמות הרופים שיוחלף. הנתון שמתקבל יוצג לך. (זה המקום שבו שלב ראשון שימושי.)

שלב רביעי: אל תיקחו הערות משלך, אבל לא למסור אותם עדיין. מניחים אותם מולך שבו אתה יכול לפקוח עין על אותם.

שלב חמישי: לקחת את רופיה מן חלפן כספים ולספור אותם בעצמך. אין בכיס אותם עדיין, אבל בשום פנים ואופן אתה צריך לתת רופיה חזרה חלפן כספים עבור ספירה. אם הוא מתעקש, להתרחק ולקחת במטבע שלכם איתכם.

שלב שישי: אם אתה מרוצה עם כמות שקיבלת, אז תן את שׁוּלְחָנִי לקחת המט”ח שלך ולהשלים את העסקה. אתה צריך לקבל קבלה עבור העסקה. אם אתה לא מקבל אחד, לבקש אחד.

טיפים חלפנות שלך בבאלי

הנה כמה טיפים איך לוודא שאתה מקבל את המרב של כל עסקה חלפנות.

  • אין לבחור אך ורק על בסיס השיעור-המפורסם הטוב. טוס-ידי-לילה פעולות להשתמש כמעט מדי טובות לעתיד-נכון בשערי חליפין לצייר פריירים ב. לעשות עסקים עם חברי PVA Berizin רצויים, אם אתה לא יכול למשוך את הסכום שאתה צריך בכספומט מקומי.
  • תביא טרי, פריך שטרות 100 $ ל- Exchange. מקומט או יידחו שטרות ישנים על ידי רוב החלפנים, או יחויבו שער חליפין נמוך. כנ”ל לגבי חשבונות חדשים בבית העדות תחתונה; לשאול אם הם הנחת שטרות פחות מ 100 $ בשווי. בילס נקוב 10 $ ומטה עלול שלא להתקבל חליפין. טרי ממכבש הדפוס שטר 100 $ שלך נראה, כך גדל הסיכוי שאתה כדי לקבל את המחיר הטוב ביותר עבור אותו בתמורה.
  • סופר את הכסף שלך לפני שאתה לשנותה; לספור אותו, ולספור אותו שוב לאחר ששינית את זה.
  • היה האדם האחרון כדי להתמודד עם הכסף בעסקה. אל תאפשרו חלפן הכספים כדי לקבל את הכסף בחזרה, “לספור אותו למקרה”.
  • הימנע החלפנים הבאים: חלפני כספים המצורפת כעסק משני לעסק אחר, כמו מכון קעקועים שעושה שׁוּלְחָנוּת בצד; וחלפנים המציעים שיעורים בחשדנות גבוהים משיעור הבנק הרווח.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *