טיפים גנון למטיילים באלי, אינדונזיה – תרבות דוס ו לעשות כאשר לא של באלי ביקור

Posted on

טיפים גנון למטיילים באלי, אינדונזיה - תרבות דוס ו לעשות כאשר לא של באלי ביקור

כמו “מערבי” ומודרני כמה שיותר באל מציג את עצמו, את תרבות יליד באל מספקת איתן סלע מוחשי שבו התנהגות ומערכות יחסים באלינזי בנויות.

אז אם אתה הולך לבקר באל עם מוח כדי ביקור במקדשים של אי מפגש עם האנשים המקומיים, תצטרך ולהתנהג בנימוס להישאר ביחסים טובים עם המקומיים. הנה כמה טיפים איך לשמור על יחסים הבינאישיים חלקים בבאלי, לכל מקום שאתה הולך באי.

  • עבור דוס אחר ואל של בבאלי, לקרוא מאמרים בנושא בטיחות טיפים בבאלי, טיפים לבטיחות חוף בבאלי, ובריאות טיפים בבאלי.

להתלבש ולהתנהג בצניעות. המקומיים באלינזי הרבה יותר שמרני מאשר רוב אנשי המערב; הם מתנגדים לשימוש גילויי חיבה פומביים. לכן, כאשר בתוך או ליד המקדשים באלינזי או יישובים כפריים, לשמור את הפריטים ומזמוזים עד למינימום.

כנ”ל עם בגדים: להתלבש כמו בצניעות ככל האפשר, במיוחד בעת ביקור במקדשים. כאשר משלמים ביקור במקדש באלינזי, גברים ונשים כאחד צפויים ללבוש חולצות שמכסות את הכתפיים וחלק הזרועות העליונות. כפכף הוא מקובל לחלוטין, כל עוד את המראה הכללי הוא צנוע.

רעלות הרגל הבאות הן חובה עבור הגברים ונשים כאחד מתכוננים להיכנס למקדש באלינזי:

  • סרונג (גם ידוע מקומית Kain kamben ) סביב הרגליים
  • צעיף המקדש (המכונה selendang ) סביב המותניים שלך

פריטים אלו בדרך כלל מושכרים לכל היותר כניסות מקדשות, אבל אתה חופשי לחלוטין כדי להביא משלך.

  • קרא עוד על המקומות הקדושים באלינזי: פורה Luhur Uluwatu, פורה Besakih ו גואה Gajah.

אין להשתמש ביד שמאל כדי לגעת או לתת. יש אמצעי זהירות זה לעשות ביד שמאל בשימוש בעיקר למטרות היגיינה. באלינזי מסורתי לא להשתמש בנייר טואלט, שימוש במים כדי להתרחץ במקום; יד שמאל “עושה את העסק” של הכביסה את האזורים התחתונים.

לכן מצד שמאל הוא מזוהם למדי, ואף פעם לא צריך לשמש כדי לגעת באנשים אחרים או למסור משהו מעל. היוצא מן הכלל הוא כאשר אתה משתמש בשתי הידיים למשהו למסור למישהו; זה נחשב מחמאה גבוהה.

אין להשתמש אצבע מורה להצביע או מזמינות. אם אתה צריך להפנות את תשומת לב מישהו, קוראים לו / לה להגיע הארכת היד שלך, עם יד כלפי מטה, מה שהופך גל כלפי מטה.

אם אתה צריך להצביע על משהו, אחיזה רופפת / כוס האצבעות שלך להצביע באמצעות האגודל במקום האצבע המורה שלך.

אל תאבד את השליטה העצמית שלך. באלינזי מאמינים כי קולו של העלאת אחד הוא וולגרי, להיות עימות הוא פוגע, ואת מתחילה להתעצבן של אחד היא פשוט מבישה. מקומיים באלי מעולם להראות כעס או תשוקה בגלויה, ולמצוא את הנטייה המערבית לכיוון עוצם ורגש פתוח קצת מעליב.

אל תיגעו ראשים של אנשים. הנשמה אמורה לשכון בראשו של אחד, מה שהופך אותו מחוץ לתחום עבור אנשים כדי לגעת. לא ילדים ואפילו (ילדים באלינזי, כי הוא) צריך להיות נגע על ראשם, ולכן לא noogies.

אל תזין מקדש אם יש לך מחזור. זה עשוי להיות מרגיז לכל אישה, אבל יש לך התרבות של האי כולו נגדך על זה. כל אישה על התקופה שלה, או מישהו (בלי קשר למינו) עם פצע כואב או דימום ריצה לצורך העניין, נחשבת טמאה ולא תתאפשר הכנסת כל מקדש באלינזי.

Canang שרי

אין לדרוך על הנפקות (סארי canang) ברחוב. סארי Canang מוצע הבורא ידי הדבר הראשון מקומי בבוקר. כאשר יוצא, אתה תמצא את החבילות הקטנות האלה של עלי דקל ארוגים, פרחים וצמחי תבלין בכל מקום, אפילו על מדרכות ומדרגות.

דריכה על אחד יכולה להיות פוגעת עמוק לכל באלינזי מי עדי הצעד המוטעה שלך. אך היזהר לאן אתה עוקף באלי, במיוחד בחלק מוקדם יותר של היום, אז אתה לא לדרוך על סארי canang.

אל תפריעו כל תהלוכות דתיות. תהלוכות דתיות בבאלי להתרחש באופן קבוע למדי, במיוחד במהלך ימים נוראים כמו Galungan ו Nyepi. תהלוכות הדתיות באלינזי אלה עדיפות על פני הטיול שלך, לא שאלה.

אז אם אתם תקועים מאחורי תהלוכה בכביש צר, לא לצפור בצופר שלך או אחר לגרום מהומה.

בתוך מקדש באלינזי, ישנם כמה כללים שאתה צריך לבצע כדי לשמור על התנהגות נאותה במהלך כל אירוע דתי. רמת הראש שלך לא צריכה להיות גבוהה יותר מזה של הכומר, למשל. הימנע משימוש צילום פלאש במקדש. ותחת שום מצב שבו אתה צריך ללכת מול מתפלל באלינזי!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *