טירת ונסן: המדריך השלם

Posted on

 טירת ונסן: המדריך השלם

בעוד ורסאי היא שם מוכר בכל בית, רוב התיירים מעולם לא שמעו ונסן Chateau de. עם זאת, זה טירה אימתני הממוקם בגבול המזרחי ליד פריז – ונגיש על ידי דילוג על מטרו.

מבצר מימי הביניים אמיתי להשלים עם donjon (לשמור), מגדלי חפיר, הטירה היה אתר מפתח עבור מלכי צרפת מ מוקדם ככל המאה ה -12. כמו כן שמש כדי להגן מפני התקפות פריז זרות, ואת המלוכה מהתקוממות עממית.

זה מכבר השתלט על ידי המדינה הצרפתית, וכעת בעיקר משמש תזכורת של שלטון מלכותי תעוזה צבאית. ובכל זאת, זה שווה ביקור עבור מי שמעוניין בהיסטוריה המלוכה בימי הביניים צרפתית, במיוחד במסגרת טיול יום אל השרוע, עלים  יער ונסן הפארק. 

היסטוריה של המבצר

האתר שבו עומדת הטירה היום היה במקור עילת בקתת ציד מלכותית, שהוזמן על ידי מלך צרפת, לואי השביעי בשנת אמצע המאה ה -12. חצר המלוכה אלו הורחבו לאחר מכן על ידי המלכים פיליפ אוגוסטוס לואי התשיעי לתוך אחוזה גדולה.

במהלך אמצע-סוף שנות המאה ה -14, זה הורחבה משמעותית לתוך מבצר מימי הביניים הגנתית. המלך פיליפ השישי הורה על בניית 170 מטרים גובהה לשמור, או donjon,  שהיה אז אירופה של הגבוה. זה ייקח בערך מאתיים שנה וצווים מלוכה רצופה כדי להשלים את החומות המבוצרות גרנדיוזי, המלבנית של המבנה, מוקפות תשעה מגדלים דרמטיים.

אלה הושלמו בסביבות 1410.

משפחות מלוכה רבים התמקמו שבעופל במשך מאות שנים, ואת וינסנס Chateau de היה מקום של שניהם על נישואין ולידה שליטים רבים. פיליפ III ו- IV של צרפת נישאו שם, בעוד המלך הנרי החמישי, מלך אנגליה נספו donjon ב 1422, לאחר מצור עקוב מדם בעיירה צרפתית של Meaux.

הייתה קרל החמישי ספרייה אישית הבנויה בטירה. המלך חזק לואי הארבעה עשר (המכונה גם “מלך השמש” שהה מעת לעת וינסנס בעוד פאלה דה ורסאי היה בבנייה.

יש חיבור מעניין בין וינסנס Chateau de וסנט-שאפל במרכז פריז. בעוד שהאחרון היה בבנייה, וינסנס נבחר להחזיק את השרידים זמניים של הכתר של קוצים. התפילה של וינסנס, שנבנתה ככל הנראה על ידי אותו האדריכל האחראי Sainte-Chapelle. עדיין מחזיק שבר מן הכתר.

במהלך המהפכה הצרפתית של 1789, אספסוף של כ 1000 עובדים תקף, שדדו ובחלקה הרס שאטו. במשך תקופה לאחר המהפכה שאטו ננטש, המשרתים זמני כמפעל פורצלן.

בתקופת שלטונו של הקיסר נפוליאון הראשון, שאטו הפכה ארסנל קסרקטין צבאי. זה שוב שימש כאתר הגנתי מפני התקפות חיצוניות.

למרות שזה כבר לא היה תחת שליטה מלכותית, שאטו המשיך לשמש בכלא במהלך המאה ה -19. אסירים מפורסמים כלולים סופר שנוי במחלוקת המרקיז דה סאד.

שאטו יש גם מקום מעניין בהיסטוריה האפלה של מלחמת העולם השנייה והכיבוש הנאצי של פריז.

במהלך הקרב על שחרור פריז באוגוסט 1944, חיילים גרמנים הוואפן SS נעצר והוצא להורג 26 שוטרים ואנשי צרפתית המחתרת הצרפתית במלון שאטו. לאחר שנודע כי פאריס שוחררה בידי חיילי בעלות הברית, חיילי SS לפיצוצים ב וינסנס, פגיעה קשה חלקים של המבצר. זהו אפוא חשוב, אם מתעלמים, אתר הנצחה להזכיר לנו זוועות הנאצים ואלה שהתנגדו להם.

כיום האתר מאכלס אוסף חשוב של ארכיונים צבאיים הגנתיים, כמו גם ספרייה.

מה לראות ולעשות שם

המבצר מימי הביניים מרשים וניתן לבקר ב כ 90 עד 120 דקות (קצת יותר אם אתה בוחר לבקר המפלסים העליונים של העופל ידי סיור מודרך).

כאשר תיור רצפת חוץ והכנסת קרקע, מבחין החפיר העצום (בעבר מלא מים), עצומים, קירות מבוצרים מלבניים donjon הדרמטי.

זה האחרון נותר donjon הביניים הנותרים הגבוה ביותר באירופה.  קל לדמיין כמה חזק Chateau זה בטח היה בתקופת ימי הביניים, כאשר זה היה אחד המבנים הבולטים באופק.

כמו כן, ודא לראות ונסן בסגנון גותי Sainte-Chapelle de, הושלמה במאה ה -14 המאוחרות ופורשות ויטראז עדין. זה דומה במובנים רבים למקבילו הנשגב שלה בפריז. זה עשוי להיות שווה לקחת סיור מודרך לטפס לרמות העליונות של העופל ולהשיג פרספקטיבה על שאטו, בפרק המיוער של וינסנס, ואת קו הרקיע של פריז במרחק הקרוב.

המתקנים במלון שאטו

יש מתנה באתר וחנות ספרים שבו אתה יכול לעיין מזכרות, פריטי אומנות וספרים.

אין מסעדות באתר או קפה במלון שאטו, אבל בתי היער ונסן מספר מסעדות ובתי קפה.

איך להגיע לשם

הטירה ממוקמת בפרבר ליד המזרחי של וינסנס, הנגיש בקלות ברכבת בקו נוסע במטרו או RER. ממרכז פריז, הדרך הקלה ביותר להגיע אל Chateau היא לקחת מטרו קו 1 ל טירת ונסן, ולאחר מכן פעל סימנים כדי להגיע לכניסה. אתה יכול גם לקחת ה- RER (רכבת פרברית) כדי וינסנס. בדירקטוריון Chatelet-les-Halles או Nation; זה רק טיול קצר מזרחה.

קווי אוטובוס 46, 56, ו 86 גם לשרת את שאטו.

נגישות:  האתר נגיש למבקרים עם שמיעה וליקוי ראייה. זהו רק באופן חלקי ונגישה לבעלי ניידות מוגבלת או בכיסאות גלגלים (בעיקר באזורים שמחוץ ובקומות קרקע). אחד מעוזריו המצורפים נדרש בשל השיפוע בהטיית ואת הנוכחות של חלוקי נחל. שבעופל ו “Chatelet” אינם נגישים. נגישות חלקית (באזורים שמחוץ, בקומת הקרקע מן donjon). האתר מצויד במתקני אמבטיה נגישים. ראה מידע נוסף אודות נגישות באתר זה כאן  (לחץ על לשונית “נכות”).

כרטיסים & שעות פתיחה

החל מ -22 בספטמבר כדי 20 מאי שאטו פתוח מדי יום בין 10 am כדי 5 בערב יוצא ה -21 במאי עד 21 בספטמבר הוא נשאר פתוח עד 6 בערב כל יום. בחנות המזכרות יש חנות ספרים באותו שעות.

היא סגורה בימי חופשת הבנקים הבאים: 1 בינואר, 1 במאי, 1 בנובמבר, 11 נובמבר ו -25 בדצמבר (חג המולד).

כרטיסים 9 יורו רוב המבקרים, אם כי הכניסה היא 7 יורו עבור אורחים מתחת 26 ומעלה 65. מבקרים עם דרכונים האיחוד האירופי או תעודות זהות יכולים להיכנס בחינם.

זה לא הכרחי בדרך כלל להזמין מראש או לקבל לדלג-the-line כרטיסי האטרקציה הזו, אבל אם אתם מעדיפים,  אתם יכולים להזמין באינטרנט בדף זה .

סיורים מודרכים שאטו

אם אתה רוצה לקחת סיור מודרך של שאטו, כדאי לדעת כי הם הציעו רק בצרפתית בשלב זה. עם זאת, סיורי אודיו עצמיים מודרך זמינים בשפות רבות יתאימו רוב המבקרים.

שים לב כי המפלסים העליונים של עמדת השמירה נגישים באמצעות סיור בלבד; אלה חייבים להיות שהוזמנו מראש בטלפון. הצג את הדף הזה מידע נוסף ופרטים ליצירת קשר. שוב, אלה נראים יוצעו כעת בצרפתית בלבד.

מה לראות ולעשות באזור

האטרקציה העיקרית סמוכה שאטו היא שרועה, עצי פרק היער ונסן. את שואבת של זה “עץ”, אחד משני המקיפים פריז, הן רבות. הם כוללים מאה דונמים של שבילים מיוערים, מדשאות לפיקניקים לשכלל, ברכות מעשה ידי אדם ואפילו מסלול מיושן מרוצה סוסים. אם אתה מעוניין צמחים, ראש חורשת הגן בוטני (Parc Floral) מלאי פריחות עבותות, ומסלול מיני גולף במה שמורים הופעות ג’אז הקיץ נינוחות.

ביום חם ושטוף שמש, אחרי ביקורך שאטו עם ארוחת פיקניק בפארק, או לשכור סירת משוטים וליהנות אגמים מעשה ידי אדם. הליכה ארוכה דרך השבילים המיוערים גם דרך נהדרת לבלות יום.

מאז הוא בטירה והפרק צודקת מחוץ לגבולות העיר, הם עושים טיול יום אידיאלי כאשר אין לך הרבה זמן, אבל עדיין צריכים קצת אוויר צח דחייה מן לטחון העירוני.

לבסוף, העיירה וינסנס עצמו יכול להיות כיף להסתובב. רחובות הקניות המרכזיים ברחבי המטרו אינם נרחבים, אך יש רגוע, כמעט נופך כפרי דמוי. אם הזמן מאפשר, לחקור את העיר קצת לפני מקפץ על הרכבת בחזרה לפריז “נאה”.