יי פנג ו- Loi Krathong פסטיבלים בתאילנד

Posted on

 יי פנג ו- Loi Krathong פסטיבלים בתאילנד
אולי אחת החגיגות מהפנט ויזואלית ביותר בעולם, את Loi Krathong (מאוית גם בשם לוי קרטונג) פסטיבל בתאילנד הוא מועדף עבור מבקרים ומקומיים כאחד. ללא ספק, Loi Krathong הוא הפסטיבל הפופולרי ביותר עבור תאילנד בסתיו.

אלף צף קטן, לאור נרות משתחררים על נהרות ותעלות מים כקורבן רוחות הנהר. ב צ’אנג מאי וחלקים אחרים של צפון תאילנד, פסטיבל Loi Krathong גם עולה בקנה אחד עם פסטיבל לאנה המכונה יי פנג, אשר כולל את שיגור אלף פנסי נייר המופעל אש באוויר למזל טוב. השמים נראים מלא של כוכבי שריפה, יצירת עולם חלומי שמופיע מדי סוריאליסטי ויפה להיות אמיתי.

עומד על גשר בצ’יאנג מאי במהלך Loi Krathong ו יי פנג הוא בלתי נשכחת הן נהר פינג ושמיים להיראות באש בעת ובעונה אחת. הוספה ליופי הם זיקוקין תמידיים מציגות-היא סנקציות ובלתי חוקי-שתורמים עוד יותר אש ואורות מבריקים להגדרה!

אודות Krathongs

Krathongs הם צפו קטנים, מקושטים עשויים עלים לחמים או בננה מיובשת אשר ממוקמים בתוך הנהר עם נר כמנחה. הכוונה היא להראות את הכרת תודה לאלת המים וכן לבקש סליחה על הזיהום כתוצאת החגיגה. לפעמים מטבע מושם על המצוף למזל טוב את צרתה צפה משם.

אם אתם רוצים להפוך את ההנפקה משלך לנהר, krathongs בגדלים ועלות שונים זמין מדוכנים ברחוב לרכישה. הימנע לתרום לנושאים הסביבתיים שעסקו לאחר פסטיבל גדול על ידי רכישה רק krathongs מחומרים מתכלים. הימנע אלה cheapies עשוי מקלקר בלתי מתכלה.

יי פנג הפסטיבל

פסטיבל יי פנג הוא למעשה חג נפרד חגג על ידי האנשים לאנה של צפון תאילנד, לעומת זאת, זה עולה בקנה אחד עם Loi Krathong והשניים נחגגים זמנית. פנסים צבעוניים מעטרים בתים ומקדשים, בינתיים, נזירים, מקומיים, ותיירים להשיק פנסי נייר לשמים. מקדשים הם פנסי מכירה עסוקים כדי לגייס כסף ולעזור לאנשים להשיק אותם.

פנסי השמים, המכונים khom Loi,  עשויים מנייר אורז דק מחוממים על ידי דיסק דלק. כאשר נעשו בצורה נכונה, והמנורות הגדולות לעוף גבוהות באופן מפתיע, לעתים קרובות להופיע כמו כוכבים לוהטים ברגע שעלו לגובה שיא. הודעות, תפילות ומשאלות למזל טוב נכתבות על הפנסים לפני ההשקה.

השקת פנס משלך הוא חלק המשתתפות בפסטיבל. פנסים ניתן לרכוש כמעט בכל מקום במהלך הפסטיבל Loi Krathong; מקדש למכור אותם לתיירים כדרך ליצירת כסף. הדליקו את סליל דלק, ואז מעביר את הפנס באופן שווה עד שהוא מתמלא אוויר חם מספיק כדי להמריא בכוחות עצמה. אל תכריחו את מעלה פנס או להטות אותו יותר מדי; הנייר הדק יכול לתפוס על האש בקלות.

פנסים מסוימים מגיעים עם חבילת חזיזים מצורפים בתחתית. הזיקוקים להשתבש לעתים קרובות יותר מאשר לא ושחררו מתפוצצים לתוך קהל תמים אז היזהרו ברחבי פנסי השיגור.

למה לצפות Loi Krathong בתאילנד

Chiang Mai תהפוך עסוק בצורה בלתי רגילה במהלך Loi Krathong כמו שני תיירים תאילנדים נוהרים למצוא מקום להישאר ולהשתתף בחגיגה. אל תצפו למצוא עסקאות כלשהן על מלונות, אלא אם אתם מגיעים מוקדם מאוד או להישאר בפאתי. התחבורה תהיה צפופה, ורבי כבישים סגורים עבור האירוע. כמו עם Songkran ופסטיבלים פופולאריים אחרים בתאילנד כי למשוך את ההמונים, אתה פשוט חייב להיכנס הלך הרוח הנכון וליהנות הכאוס.

צפה השמים להתמלא באש הוא שילוב פנסי זיקוקין זוהר. הפנסים לעוף גבוה מספיק כדי להיראות כמו כוכבים, בינתיים, הנהר מתחת לגשר Nawarat יתמלא krathongs ונרות צפים. ההגדרה היא גם מפחידה ורומנטי כאנשים בעליזות לחגוג באווירה יוצאת דופן.

תהלוכה רועשת, צבעונית תעבור דרך כיכר העיר העתיקה לפני שעשית את דרכו דרך שער Tapae, לעבור את החפיר, וכן לעבר הנהר.

תאילנדים צעירים להיכנס לחגיגה ידי ירי זיקוקים לכל הכיוונים; נהמת וכאוס המתמדת היא שבניגוד “בטוחים” כל זיקוקין להציג לך כנראה חוו במערב. המשטרה נקטו באמצעים חריפים מאוד על זיקוקים לא חוקיים.

עם כל כך הרבה נוסעים נוספים בעיר, החיים הלילה בצ’אנג מאי צריכים להיות תוססים.

היכן לחגוג Loi Krathong ו יי פנג

למרות חגיגות של גודל מסוים מתקיימות בכל רחבי תאילנד ואפילו בחלקים מסוימים של לאוס ומיאנמר, המוקד הוא ללא ספק בירת הצפון של צ’אנג מאי. צ’אנג מאי הוא ביתם של אוכלוסייה גדולה של אנשים לאנה. למרבה המזל, מקבל לצ’יאנג מאי וגם צ’יאנג ראי (מקום פופולרי נוסף לחגוג) הוא קל יותר מאשר אי פעם.

ב צ’אנג מאי, שלב יוקם בשער Phae Tha הראשי בצד המזרחי של העיר העתיקה, שם בטקס הפתיחה (בתאילנדית רק) יתקיים. התהלוכה מכן עוברת דרך העיר, מחוץ לשער, ולמטה Tha Phae כביש לכיוון צ’יאנג מאי העירייה. המון אדם, שרבים מהם ישיקו פנסים שלהם אל השמים, יהיה בעקבות המצעד.

למרות הרבה חוגגים יתקיים ברחבי החפיר, המקום הטוב ביותר לראות את krathongs צף, זיקוקים, פנסים הם על Nawarat גשר מעל נהר פינג. להגיע לגשר על ידי הליכה דרך Tha Phae שער והמשך ישר במורד הכביש הראשי במשך 15 דקות.

אחרי הפסטיבל, לשקול לברוח לעיירה שלווה יותר של פאי, רק בצפון שעות ספורות. עוד אופציה נהדרת היא בראש מצ’יאנג מאי עד קופנגן; האי יש להירגע אחרי מסיבת הפול מון בנובמבר גרם סיים.

תאריכים עבור Loi Krathong ב צ’אנג מאי

מבחינה טכנית, פסטיבל Loi Krathong מתקיים בערב הירח המלא של החודש הירחי -12. כלומר Loi Krathong ו יי פנג בדרך כלל יקרה בנובמבר, אך מועדי לשנות מדי שנה בשל האופי של לוח לוניסולארי.

הפסטיבל נמשך בדרך כלל סביב שלושה ימים, למרות הכנות ועיטורים נמצאים במקום במשך כשבוע לפני.

לוי קרטונג אינו חג לאומי רשמי בתאילנד. רוב הפעילויות מתקיימות בשעות החשיכה. בשנת 2019 בתאריכים 11 בנובמבר, 12 ו 13. ראו באתר זה עבור  פרטים של צ’אנג מאי החגיגות.

המהדורה של פנסים צפים מותרת רק על הימים השני והשלישי של הפסטיבל בין השעות 7 pm ו 1 בבוקר זה מראה לשנה עבור פנסים צפים ב -12 בנובמבר 13, 2019.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *