Skip to main content

יי פנג פסטיבל הפנסים בצ’יאנג מאי, תאילנד

ובכן-משאלות שחרור לתוך הלילה Sky

יי פנג פסטיבל הפנסים בצ'יאנג מאי, תאילנד
זה הוגן לומר כי כמעט לכל אחד יש משהו שהוא או היא צריכה להרפות. רבים מאיתנו לשמור אותו נאגר בפנים, איפה הוא יכול לעשות נזק גדול הנפש שלנו, נשחק הנשמה שלנו מבפנים החוצה.

במשך העידנים, הבודהיסטים במה שהיה בעבר הממלכה התאילנדית הצפונית של לאנה בא עם דרך לעם הן לכבד את בודהה ואת לשחרר את כל הפחדים, רגשות שליליים וסבל שהיה מונח בתוכם.
או על ידי הדלקת פנס נייר או נר על רפסודה צפה שנקרא Krathong, אנשי תאילנד להרפות את כל זה כבר מכביד עליהם מבחינה רוחנית על הירח המלא שנופל בתוך 12 th החודש בלוח השנה התאילנדית.

בעוד כל מדינה בודהיסטית בדרום מזרח אסיה חוגגת החג השמח הזה בתפקיד כלשהו, ​​השמירה המרהיבה ביותר מבחינה ויזואלית של היום הקדוש הזה מתרחשת בעיר המוצא שלה, צ’אנג מאי.

אמנם זה נקרא לוי קרטונג בכל שאר תאילנד (מדי פעם תשמעו את השם הזה בצ’אנג מאי גם כן), בצפון הארץ, זה נקרא יי פנג, והוא מסומן על ידי שחרור המוני של פנסים ידי משפחות, החברים שלהם, ומטיילים רבים מחפשים להצטרף לחגיגה.

ההיסטוריה מאחורי יי פנג

המסורות שממנו יי פנג / לוי קרטונג נגזרה לבוא ממקורות Brahmanic בדת ההינדואיזם, בודהיסטים בתאילנד, על פי הצעתו של המלך ראמה הרביעי, לאייש את השימוש אורות פנסים מן האמונה הזאת כדרך כיבוד האדון בודהה, כמו גם דרך עבור אנשים כדי לשחרר את הסבל כי הם כבר מחזיקים בתוך עצמם לעומת השנה הקודמת.

בעוד אלה החלקים המרכזיים ודרומיים של האומה אמצו רק פרקטיקה זו על פני 150 השנים האחרונות, אלה המתגוררים בממלכה לאנה (הצפונית תאילנד)   כבר רמת פנסי נייר אורז למטרה דומה מאז 13 th המאה, ביצוע Chiang Mai המקום המושלם לחוות חגיגה תאילנדית המפורסם בעולם הזה.

יי פנג בעידן המודרני של היום

היום, יי פנג הוא חלומו של כל צלם שהתגשם, כמו ההזדמנויות עבור תמונות רוצח הן רבות דרך במהלך הפסטיבל הזה. בסביבות החפיר המקיף Chiang Mai, בשכלול נבנה פנסים בצורת דרקונים, לוטוסים, וניתן למצוא עיצובים אחרים בנימוק המקדש בכל השערים המאפשרות גישה לעיר העתיקה.

הזיקוקים מאירים את השמים עם הגדלה עוצמת כמו השיא של יי פנג גישות, והאירוע הגדול ביותר עבור צלמים נלהבים ללא ספק הוא השחרור המוני של פנסים המתרחש בבית מיי ג’ו האוניברסיטה. אלפי פנסים ממלאים את השמיים בבת אחת, המהווה אירוע כל כך אינטנסיבי מבחינת קנה המידה כי פקחי האוויר ולפעמים להגביל את הגישה אל המרחב האווירי סביב Chiang Mai במהלך האירוע הזה.

השתתפות באירוע זה

יי פנג בצ’יאנג מאי נופל על הירח המלא בתוך 12 th חודש בלוח השנה התאילנדי, אשר בדרך כלל האירוע מתקיים בין סוף אוקטובר ונובמבר. בדרך כלל סביב הירח המלא, אם כי מועד בדרך כלל משתחרר רק בעוד חודש בערך לפני, כך תוכניות נסיעה גמישות חיוניים אלה שמתכוונים להשתתף.

משחרר לנטרן, צפיית פסלים מנייר ברחבי החפיר ברקות, ואירועים אחרים הקשורים לחג זה יתקיים במהלך השבוע שלפני היום הגדול, ועל כן אין צורך לדאוג לגבי הכל בכושר בתוך המהלך כמה ימים.

יי פנג הוא חג של השתקפות עבור רבים תאילנדים, כך לזכור זאת כאשר השתתפות בחגיגות ידי לא שקיה משקאות אלכוהוליים העולה. על מנת לשחרר פנס משלכם באירוע המאורגן על מיי ג’ו אונ’ לרכוש אחד מספקים הפנימיים של אירוע – לא מאלה פנסים מוכרים מחוץ, כפי שהם אינם מורשים.

השתמש באחת הלפידים המרצדים כדי להדליק את הפנס ולאפשר לו לבנות חום לפני השחרור. זה יאפשר הגזים החמים לבנות בתוך הפנס, המאפשר לו לצוף משם אל השמיים כמעט בלא כל בעיה.

שים לב מיוחד שבו תשחרר הפנס שלך, כפי שיש להם הרגל מגונית או להסתבך עצים ועמודי חשמל.

מי שרוצה להשתתף שחרור המוני ב Mae Jo אוניברסיטת יצטרכו לתפוס songthaew ירוק משוק Warorot בצ’יינה טאון. רכב תחבורה ציבורי זה ייקח לך 16 קילומטר מחוץ לעיר אל שטח האוניברסיטה, והוא צריך רק לעלות לך 20 באט, אם כי נהגים רבים יוזמה ינסו לצטט לך מחיר הרבה יותר גבוה.