כיצד לבקר את הקפלה הסיסטינית ומה לראות

Posted on

 כיצד לבקר את הקפלה הסיסטינית ומה לראות
הקפלה הסיסטינית היא אחת האטרקציות העיקריות לבקר בקריית הוותיקן. גולת הכותרת של ביקור במוזיאוני הוותיקן, הקפלה המפורסמת מכילה ציורי קיר תקרה מזבח על ידי מיכלאנג’לו, והוא נחשב לאחד ההישגים הגדולים של האמן. אבל התפילה מכילה יותר מסתם עובד על ידי מיכלאנג’לו; הוא מעוטר מן הרצפה ועד התקרה על ידי כמה מהשמות המפורסמים ביותר בציורי הרנסנס.

ביקור בקפלה הסיסטינית

הקפלה הסיסטינית היא בחדר האחרון שמבקרים רואים בעת טיול למוזיאון הוותיקן. זה תמיד מאוד צפוף וקשה לראות את כל העבודות בתוכו מטווח קצר. מבקרים יכולים לשכור מדריכי שמע או ספר אחד של כמה סיורים מודרכים למוזיאון הוותיקן כדי ללמוד עוד על ההיסטוריה ויצירות האמנות של הקפלה הסיסטינית. אתה יכול למנוע את ההמונים הענקים על ידי לקיחת סיור כניסה חסוי או  סיור לאחר שעות פרטיות .

חשוב לציין כי, בעוד הקפלה הסיסטינית היא חלק מסיור מוזיאון הוותיקן, זה עדיין נמצא בשימוש על ידי הכנסייה עבור פונקציות חשובות, המפורסם ביותר להיות באתר שבו הישיבה הסגורה לבחור אפיפיור חדש מתכנס.

הקפלה הסיסטינית היסטוריה

קפלת Grand כי ידועה ברחבי העולם כמו הקפלה הסיסטינית נבנתה 1475-1481 לבקשת סיקסטוס הרביעי (השם הלטיני סיקסטוס, או סיסטו [איטלקית], הלוואות שמה “הסיסטינית”). החדר המונומנטלי מודד 40.23 מטר על 13.40 מטר רוחב (134 על ידי 44 רגל) ומגיע 20.7 מטר (כ 67.9 רגל) מעל פני הקרקע בנקודה הגבוהה ביותר שלה. הקומה משובצת שיש צבעוני והחדר מכיל מזבח, גלריה ילדי מקהלה קטנה, ומסך שיש שישה ספונים המחלק את החדר לתחומים עבור כמורה מתפללת.

ישנם שמונה חלון ריריות בדרגים הגבוהים של הקירות.

ציורי הקיר של מיכלאנג’לו על התקרה המזבח הם הציורים המפורסמים ביותר הקפלה הסיסטינית. האפיפיור יוליוס השני הזמין האמן אמן לצייר חלקים אלה של הקפלה ב 1508, כמה שנים לאחר 25 הקירות צוירו על ידי אוהב של סנדרו בוטיצ’לי, גירלנדיו, פרוג’ינו, Pinturrichio, ואחרים.

מה כדאי לראות את הקפלה הסיסטינית

תקרת הקפלה הסיסטינית תקרת מחולק 9 פאנלים מרכזיים, אשר מתארים בריאת העולם , גירושם של אדם וחוה , ואת סיפורו של נח . אולי המפורסם ביותר של תשעת לוחות אלה הם בריאת האדם , אשר מציגה את דמותו של אלוהים נגיעת האצבע של אדם על מנת להביא אותו לחיים, ואת הסתיו מגרייס הגירוש מגן עדן , אשר מתאר אדם וחווה משתתף של התפוח האסור בגן עדן, אז לעזוב את גן בושה.

כדי בצידי הפנלים המרכזיים של הסהרונים, מיכלאנג’לו צייר תמונות גרנדיוזיות של הנביאים ודלפית.

יום הדין מזבח פרסקו:  צבוע ב 1535, פרסקו הענק זה מעל מזבח הקפלה הסיסטינית מתאר כמה סצנות מבעיתות מתוך יום הדין. הרכב מתאר לעזאזל כפי מתואר על ידי המשורר דנטה ב”קומדיה האלוהית שלו. במרכז הציור הוא משיח שיפוטים, נקמני והוא מוקף מכל צדדיו דמויים עירומות, כולל שליחים קדושים. פרסקו מחולק ההנשמות המבורכות, בצד ימין, הארור, בצד ימין. הערת הדימוי של גוף כפרח של סנט ברתולומיאו, שעליו מיכלאנג’לו צייר את הפנים שלו.

צפון קיר של הקפלה הסיסטינית:  הקיר מימין למזבח מכיל סצנות מחיי ישו. הפנלים והאמנים המיוצגים כאן הם (משמאל לימין, החל המזבח):

 • טבילת ישוע על ידי פרוג’ינו
 • הפיתוי של ישו על ידי בוטיצ’לי
 • קוראים מחסידיו הראשונים של גירלנדיו
 • הדרשה על ההר ידי רוסלי
 • מסירת המפתחות פטרוס הקדוש ידי פרוג’ינו (עבודה ראויה לציון מאוד בקרב ציורי קיר לקיר)
 • הסעודה האחרונה על ידי רוסלי

סאות סטריט של הקפלה הסיסטינית:  בדרום (או שמאל) הקיר מכיל סצנות מחיי משה. הפאנלים ואמנים המיוצגים על הקיר הדרומי הם (מימין לשמאל, החל המזבח):

 • מסע משה דרך מצרים ידי פרוג’ינו
 • סצינות מחיי משה לפני מסעו דרך מצרים על ידי בוטיצ’לי
 • חציית ים סוף על ידי רוסלי ו d’אנטוניו
 • עשרת הדיברות ידי רוסלי
 • העונש של קורח, דתן, ואבירם ידי בוטיצ’לי
 • משה גמר מעשי ומוות ידי לוקה סיניורלי

כרטיסים הקפלה הסיסטינית

כניסה אל הקפלה הסיסטינית כלולה עם כרטיס המוזיאונים של הוותיקן. קווי כרטיס המוזיאונים של הוותיקן יכולים להיות ארוכים מאוד. אתה יכול לחסוך זמן על ידי רכישת כרטיסים מוזיאון הוותיקן באינטרנט מבעוד מועד.