כיצד לבקר בזיליקת פטרוס הקדוש בקריית הוותיקן

Posted on

כיצד לבקר בזיליקת פטרוס הקדוש בקריית הוותיקן
כמו אחת הכנסיות החשובות ביותר של האמונה הקתולית והכנסייה השנייה בגודלה בעולם, בזיליקת פטרוס הקדוש היא אחד המראות מלמעלה רואים הוותיקאן ובכל רומא. עם הכיפה המרשימה שלה, המוקד העירוני של רומא, ואת הריהוט המהודר שלו, פטרוס הקדוש הוא, ללא ספק, יענג את העין. עבור רבים, זה הוא גולת הכותרת של ביקור ברומא, ועם סיבה טובה.

הן החיצוני והפנימי של הבזיליקה נועדו להציף, והם מצליחים בכך. פייטרו בפיאצת סן מסיבי, הסגלגל (כיכר פטרוס הקדוש) משמש כניסה מרשימה ל- הבזיליקה המכרעת, עם תקרות הדאייה שלה ושיש מפורטים מסובך, אבן, פסיפס ועיטורים מוזהבים על כל צעד ושעל.

הכנסייה מושך מיליוני מבקרים מדי שנה, כולל אלה נמשכים מסיבות דתיות כמו גם למשתמשים המעוניינים ומשמעותו ההיסטורית, האמנותית והאדריכלית. זהו גם מקום מנוחתו של האפיפיורים לשעבר רבים, כולל יוחנן פאולוס השני ואת פטרוס הקדוש, האפיפיור הראשון של הנצרות ואת מייסד הכנסייה הקתולית.

צליינים גם נוהרים פטרוס הקדוש בחגים דתיים, כגון חג מולד וחג הפסחא, כמו האפיפיור מבצע המונים מיוחדים אל הבזיליקה בזמנים אלה. הוא נותן ברכות בחג המולד וחג הפסחא, כמו גם הברכה הראשונה שלו וכאשר ייבחר, ​​מהמרפסת של החלון המרכזי מעל הכניסות אטריום.

פטרוס הקדוש ברומא

התיאולוגיה הנוצרית גורסת כי פיטר היה דייג מהגליל שהיה לאחד 12 השליחים של ישו המשיך לקדם את תורתו של ישו לאחר מותו בצליבה. פיטר, יחד עם השליח פאולוס, נסע לרומא הקים קהילה של מאמיני ישו. מתוך חשש מרדיפה על תורתו, פיטר לכאורה ברח לרומא, רק כדי להיתקל חזון של ישו כפי שהוא היה בדרכו אל מחוץ לעיר.

זה שכנע אותו לחזור לרומא מול מסירות הנפש הבלתי נמנעת שלו. הן פיטר ופול הוצאו להורג בפקודת נירון קיסר רומי, מתישהו אחרי השריפה הגדולה של רומא ב 64 לספירה, אך לפני מותו של עצמו Nero ידי התאבדות 68 לספירה. פטרוס הקדוש נצלב במהופך, לכאורה לבקשתו.

פיטר מת מות קדושים בקרקס של נירון, אתר טורנירים ומשחקים בצד המערבי של נהר הטיבר. הוא נקבר סמוך, בבית קברות המשמשים קדושים נוצרים. קברו הפך תוך זמן קצר לאתר של ההערצה, עם קברים נוצריים אחרים שנבנו סביבו, כמו נאמן ביקש להיקבר ליד סנט פיטר. עבור קתולים, התפקיד של פיטר כשליח, ותורתו ומסירות נפש ברומא זיכו אותו בתואר של הראשון הבישוף של רומא או האפיפיור הקתולי הראשון.

היסטוריה בזיליקת פטרוס הקדוש

במאה ה -4, הקיסר קונסטנטינוס, הקיסר הנוצרי הראשון של רומא, פיקח על בניית בזיליקה באתר הקבורה של פטרוס הקדוש. עכשיו המכונה העתיקה סנט בזיליקת פטרוס, כנסייה זו עמד על יותר מ 1000 שנה והיה מקום קבורתו של כמעט כל האפיפיור, מן פיטר עצמו עד האפיפיורים של 1400s.

במצב קשה של הזנחה על ידי המאה ה -15, הבזיליקה עברה סדרה של שינויים תחת מספר אפיפיורים שונים. כאשר האפיפיור יוליוס השני, ששלט בשנים 1503 עד 1513, לקח פיקוח חידוש, הוא מכוון כדי ליצור את הכנסייה הגדולה ביותר בכל העולם הנוצרי. הוא היה כנסיית -4 המקורי מהמאה נהרסה והורה על הקמת בסיליקה שאפתנית חדשה, מפוארת במקומו.

ושרמנטי עשה את התוכניות הראשונות של הכיפה העיקרית של פטרוס הקדוש. בהשראת הכיפה של הפנתיאון, תכניתו קראה צלב יווני (עם 4 זרועות שווים באורכם) התומכים כיפה מרכזית. אחרי יוליוס השני מת ב 1513, האמן רפאל הופקד של העיצוב. שימוש בצורת הצלב הלטיני, תוכניותיו הוארכו התווך (החלק שבו המתפלל לאסוף) והוסיפו קפלות קטנות משני הצדים אותו.

רפאל נפטר בשנת 1520, וקונפליקטים שונים ברומא ואת חצי האי האיטלקי נתקע ההתקדמות של הבזיליקה. לבסוף, בשנת 1547, האפיפיור פאולוס השלישי מותקן מיכלאנג’לו, כבר נחשב אדריכל אמן ואמן, כדי להשלים את הפרויקט. העיצוב שלו המשמש תכנית הצלב היוונית המקורית של ושרמנטי וכולל כיפה מהסיבית, אשר נותרה הגדול ביותר בעולם ואחד ההישגים הגדולים של אדריכלות רנסנס.

מיכלאנג’לו נפטר 1564, הפרויקט שלו רק להשלים חלקית. אדריכלים לאחר לכבוד העיצובים שלו כדי להשלים את הכיפה. אולם התווך המוארך, החזית ואת האכסדרה (הכניסה המקומרת) היו התרומות של קרלו Maderno, בניהולו של אפיפיור פאולוס V. בניית “ניו פטרוס הקדושה” -The בסיליקה שאנו רואים היום-הושלמנו 1626, יותר מ 120 שנים לאחר בראשיתו.

האם פטרוס הקדוש הכנסייה החשובה ביותר ברומא? 

בעוד רבים חושבים פטרוס הקדוש ככנסיית אמא של קתוליות, הבחנה ששייכת למעשה סנט ג’ון לאטרן (Basilica di San Giovanni in Laterano), הקתדרלה של הבישוף של רומא (האפיפיור) ולכן הכנסייה המקודשת ביותר עבור קתולים . זאת בגלל ההיסטוריה שלה, שרידים, קרבה למקום מגוריו של אפיפיור הוותיקן גודל עצום, פטרוס הקדוש היא הכנסייה שמושכת המוני תיירים נאמנים. בנוסף פטרוס הקדוש וסנט ג’ון לאטרן, 2 כנסיות האפיפיור האחרות ברומא הן הבזיליקה של סנטה מריה מג’ורה סנט פול מחוץ לחומות.

הבהרה של בקר כנסיית פטרוס הקדוש

כדי לבחון כל קבר ואת אנדרטה, לקרוא כל כתובת (בהנחה שאתה יכול לקרוא לטיני), ולהתפעל כל שי יסולא בפז בכנסייה פטרוס הקדוש ייקח ימים, אם לא שבועות. אם יש לך רק כמה שעות להקדיש לביקור, לחפש מדגיש הבא:

 • התווך. כשנכנס הבזיליקה, אתה תהיה נדהם מן הממדים של האולם, החלק הארוך, העיקרי של הקתדרלה, שם מתפללים יושבים במהלך מונית. זה יותר מ -600 מטרים (כמעט באורך של 2 מגרשי כדורגל) וכמעט 90 מטרים רוחבו, וייפו עשיר על כל משטח.
 • פייטה. ומתחרה דוד כמו הפיסול הידוע ביותר של מיכלאנג’לו, גילום נוקב זו של מרי מחזיק את הגוף של ישו המת נמצא הקפלה הראשונה מהימין, כאשר אתה מזין הבזיליקה. האמן מגולף בעבודה כשהיה רק בן 24 שנים.
 • ארד פסל פטרוס הקדוש. ליד המזח תקין או תמיכה מסיבית של בית הרוחב, ניצב פסל ברונזה של פטרוס הקדוש, חשבתי עד כה על 1200s. רגל ימין שלו כבר שחוק מבריק וחלק על ידי מאות המתפללים לשפשף או אפילו לנשק אותו כשהם עוברים.
 • Baldacchino. החופה מסיבי, העבודה של הפסל והאדריכל ג’אן לורנצו ברניני, היה בעל מבנה מתקופת הברונזה נלקח מן הפנתיאון. הוא משתרע על המזבח הראשי של הבזיליקה, שבו רק האפיפיור מותר לומר מסה. המזבח נבנה מעל קברו של פטרוס הקדוש, והוא בלב הסמלי ורוחני של הבזיליקה.
 • הכיפה. מוקפות 16 חלונות ועליו אותיות יותר 6 מטרים, הכיפה של מיכלאנג’לו, שאותה לא ראתה מעולם הושלמה, הוא כמעט 400 מטרים מן הרצפה שלה הפנס, או הכיפה שלו.
 • אנדרטת אלכסנדר השביעי.  הקברים האפיפיור רבים מפואר בכנסיית פטרוס הקדוש, אנדרטה של ברניני כדי האפיפיור אלכסנדר השביעי הוא אולי הכי מכושפת. אפיפיור אדוק שמתפלל בעוד דמות שלד המוות עולה מתחת שמיכה המגולפת מאבן ישפה. הוא מחזיק שעון, כתזכורת האפיפיור (ו לצופים) כי זמנו עבר.
 • כלי קודש ואת אוצר מוזיאון. כדי להציג כמה מן האוצרות הרבות של הוותיקן, כוללים צלבים, בגדי אפיפיור (בגדים), תכשיטים ואת תיבות שרידים, לבקר את כלי הקודש, אוצר המוזיאון. זה עולה 5 אירו למבוגר ו 3 יורו עבור ילדים מתחת לגיל 12.
 • הוותיקן Grottoes. כפי שאתם יוצאים הבזיליקה, לעקוב אחר השילוט בנקרות הוותיקן קופולה (כיפה). בנקרות המחתרת להכיל את הקברים של עשרות אפיפיורים, כולל יוחנן פאולוס השני. מזבח עשיר ומוזהב בנוי על מה נחשב הקבר של פטרוס הקדוש. המזבח הראשי Baldacchino הוא בדיוק מעל נקודה זו. הכניסה למערות היא בחינם.
 • טיפוס אל קופולה.  אם אתם מרגישים אנרגטיים, אתה יכול לטפס על 551 מדרגות (או רק 320 אם אתה לוקח את הדרך במעלית חלק) אל הכיפה, או החלק העליון של כיפת פטרוס הקדוש, כדי להיות מתוגמלים עם נופים מדהימים של רומא. זה עולה 10 אירו אם אתה לוקח את המעלית או 8 היורים, אם תעלה את הדרך כולה.

מידע אורח בזיליקת פטרוס הקדוש

אפילו כשאין קהל אפיפיור או אירועים מיוחדים אחרים שקורה, הבזיליקה היא כמעט תמיד צפופה. הזמן הטוב ביותר לבקר בלי קהל הוא בדרך כלל בשעות הבוקר המוקדם, מ -7 ל 9 בבוקר.

 • מידע: הבזיליקה נפתח בשעה 7 בבוקר וסוגר בשעה 7 בקיץ 06:30 בערב בחורף. לפני שאתה הולך, זה רעיון טוב כדי לבדוק את  אתר בסיליקת פטרוס הקדוש  במשך שעות נוכחיות ומידע נוסף.
 • מיקום:  כיכר סן פייטרו (כיכר פטרוס הקדוש). כדי להגיע בתחבורה ציבורית, לקחת את קו Metropolitana לתחנת אוטאביאנו “סן פייטרו”.
 • דמי כניסה:  זה בחינם להיכנס לבזיליקה בנקרות, עם שכר (ראה לעיל) עבור כלי הקודש, לאוצר המוזיאון, הטיפוס אל הכיפה. הכיפה פתוחה מ 07:30 am עד 6 pm מאפריל עד ספטמבר, ו עד 5:00 pm מאוקטובר עד מרץ. כלי הקודש, מוזיאון אוצר הם פתוחים בין שעות 9 am כדי 06:15 pm אפריל עד ספטמבר כדי 17:15 מאוקטובר עד מרץ.
 • קוד לבוש:  מבקרים שאינם לבושים בלבוש הולם לא תותר כניסתם הבזיליקה. להימנע קצרים לובשים, חצאיות קצרות, או חולצות ללא שרוולים כאשר אתה מבקר פטרוס קדוש ו / או להביא צעיף או טיוח אחר. כללים אלה ללכת על כל המבקרים, זכר או נקבה.

מה כדאי לראות בזיליקת פטרוס הקדוש הקרוב

מבקרים לעתים קרובות לבקר בזיליקת פטרוס הקדוש ואת מוזיאון הוותיקן, כולל הקפלה הסיסטינית, באותו יום. קסטל סנטאנג’לו, בזמנים שונים בהיסטוריה במאוזוליאום, מבצר, בית סוהר ועכשיו, מוזיאון, הוא גם קרוב הוותיקאן.