כיצד לגלות אם אתה צריך בבריטניה ויזה

Posted on

 האם אתה צריך ויזה עבור בריטניה?
האם אתם זקוקים לויזה על הדרכון שלך להיכנס לבריטניה? עם כל חששות ההגירה הנוכחיים Brexit מתנשאים עבור בריטניה בעתיד להרחיק מדי לא, אתה לא רוצה לעשות טעויות שעלולות לסבך ששלחת אריזה עוד לפני שאתה כבר לדרוך על אדמת בריטניה. אל תיכנסו לפאניקה. זה לא באמת כל כך קשה, כל עוד אתה יודע מה אתה צריך לעשות מבעוד מועד.

בין אם אתם זקוקים לויזה עבור בריטניה תלוי מאיפה באת ולמה אתה מגיע. הנה העובדות החל מחודש ספטמבר 2018.

אשרות תייר

אם אתה לאומי של ארצות הברית, קנדה או אוסטרליה, או לחיות באופן חוקי במדינות אלה, אתה לא צריך לבקש ויזת תייר לפני שאתם נכנסים בריטניה. אשרות, בדרך כלל לביקורים של עד שישה חודשים, מוענקות על כניסה, כאשר אתה מציג את הדרכון שלך, כל עוד אתה לספק את פקיד ההגירה כי מטרת הביקור שלך פוגשת בבריטניה חוק ההגירה.

אין חיוב עבור סוג זה של ויזה ושאינו.

אותם כללים חלים על אזרחי ביותר, אך לא כולם, דרום אמריקה ומדינות האיים הקריביים וכן יפן.

אם יש לך עבר פלילי או אתה כבר מסורב לבריטניה לפני, זה כנראה רעיון טוב להגיש בקשה לויזה לפני שאתה להבלטת שדה תעופה או נמל הכניסה, רק כדי להיות בטוח.

ויזות סטודנט

אם אתם מתכננים ללמוד לתקופה של עד שישה חודשים, אתה צריך להחיל מראש לויזה במחקר בטווח קצר. בשנת 2018, אשרה זו עולה 97 £ לקורס לטווח קצר לתקופה של עד שישה חודשים ו £ 186 עבור 11 חודשים אם אתה לוקח קורס בשפה אנגלי.

אם אתה בן 16 ומעלה נוטלים קורס באוניברסיטה או קורס לימודים ארוך, אתה צריך להגיש בקשה Tier 4 ויזת סטודנט כללי  באמצעות מערכת נקודות בבריטניה. אשרה זו עולה 348 £ (ב 2018). אתה גם תצטרך לשלם את היטל בריאות (150 £ לכל שנת לימודים) בעת החלת. כללים שונים חלים על ויזות לימודי ילד אשרות לסטודנטים עם תלויים.

למידע נוסף אודות זכאות כללי ויזות סטודנט.

אשרות עבודה

הכללים החלים על אשרות עבודה תלוי איזה סוג של עבודה אתה עושה יהיה, תפקידך בארגון שלך, וכמה זמן אתה תהיה עובד בבריטניה. אם אתה בא ממדינת Commonwealth ולפחות אחד הסבים שלך היה אזרח בריטניה, אתה עשוי להיות זכאי לקבלת ויזת שושלת בבריטניה כי הוא טוב במשך חמש שנים. היטל הבריאות טעון לאנשים הקרובים לבריטניה לעבוד.

למידע נוסף על ויזות עבודה.

אשרות מיוחדות אחרות

תזדקק לויזה מיוחדת אם:

  • אתה מצטרף חבר המשפחה, שהינו אזרח בבריטניה או מי התיישבו באופן קבוע בבריטניה, לשהייה ארוכה יותר.
  • אתם באים לבריטניה כדי להתחתן.

אנשים שאינם זקוקים בבריטניה אשרות

אם אתה אזרח במדינה שהוא חבר של האיחוד האירופי (EU) , The באזור הכלכלי האירופי (EEA) או בשווייץ, אתה לא צריך ויזה כדי לבקר, לחיות או לעבוד בבריטניה. אבל זה ישתנה בקרוב (ראו תוכנית התיישבות האיחוד האירופי, להלן) תצטרך לשאת דרכון או תעודת זהות אירופית. אם אתם מגיעים בבריטניה כדיפלומט או בעניין ממשלתי רשמי עבור המדינה שלך אתה לא צריך ויזה. בני משפחה שהצטרף לך או נוסעים עם אתה כנראה תצטרך אחד אף.

השפעת Brexit

נכון לספטמבר 2018, הכללים ויזה החלים על אזרחי האיחוד האירופי EEA לא השתנה אך הם צפויים לשנות או להתאים בתוך 2018. קרא על תוכנית התיישבות האיחוד האירופי

סכימת ה- Settlement האיחוד האירופי

אם אתם חיים בבריטניה כאזרח האיחוד האירופי ורוצים להישאר לאורך זמן, אתה צריך להגיש בקשה למעמד של קבע כדי להיות מסוגל להישאר כרגיל אחרי Brexit.

על מנת להישאר מעבר לדצמבר 2020, תצטרך להגיש בקשה לקבלת מעמד של קבע או המסולקות מראש . התוכנית ליישום יהיה פתוח לחלוטין עד מרץ 2019 תוכלו ותעיף לחול עד ל -30 ביוני 2021.

ניתן להירשם לקבלת עדכונים בדוא”ל כדי לברר מתי התוכנית נפתחת ההרשמה.

מצב Scheme להתיישבות (נכון לספטמבר 2018) לא הוכרעה על אזרחי נורבגיה, שווייץ, איסלנד וליכטנשטיין.

אזרחי אירלנד ובני משפחותיהם לעזוב להישאר בבריטניה ללא הגבלה זמן ואינו צריכים להגיש בקשה להסדר.

היטל הבריאות
בחודש אפריל 2015, ממשלת בריטניה מיושמת חוקים חדשים למניעת תיירי מרפא מגיעים לבריטניה כדי להשתמש בשירות הלאומי לבריאות בחינם (NHS). אם אתם מגיעים ללימוד ארוך טווח או לעבוד, חלק בתהליך בקשת הוויזה הוא לתשלום היטל בריאות. הדמים מכסים מדי שנת שהייתך בבריטניה. למרות שזה אולי נראה יקר, זה הרבה יותר זול מאשר ביטוח בריאות פרטי עבור אותה תקופה וזה מאפשר לך להשתמש NHS באותו אופן כמו אזרחים ותושבים בריטיים יכולים להשתמש בו.

האם ניתן בבריטניה ויזה לתת לי גישה לשאר אירופה?

לא זה לא. רוב של האיחוד האירופי, יחד עם מדינות מחוץ לאיחוד האירופי, כי הם חברי EEA, הם חברי אמנה הקובעת על אזור שנגן. (שנגן היא העיר בלוקסמבורג שבו נחתם ההסכם.)

בגבולות שנגנו, מבקר עם ויזה שנגן, יכול לנוע בחופשיות, ממדינה אחת לאחרת, בלי ביקורת גבולות. בריטניה ואירלנד בחרו שלא להשתתף בחלק זה של האמנה שנגן. אז אם אתה מבקר משני, תצטרך אשרה שנגן נפרדת לנסוע באירופה איסלנד וכן אשרה בבריטניה.

בדוק כאן לקבלת רשימה מלאה של מדינות כיום באזור שנגן.

איך אני יכול לגלות יותר

אם אתה עדיין לא בטוח אם אתה צריך ויזה, לבקר את השאלון באינטרנט שימושי מאוד בבריטניה האם אני צריך ויזה בבריטניה . זהו שאלון צעד-אחר-צעד שיוביל אתכם תשובות מוחלטות על תנאי הוויזה עבור אזרחי המדינה שלך ואת סוגי אשרות זמינים.

אם זה יתברר כי אתה צריך אחד, אתה צריך לאפשר לפחות שלושה חודשים שבקשתך יטופלו. אתה יכול לבקש, ובדרך כלל לשלם עבור, אשרה באופן מקוון ב Visa4UK . אתה חייב להיות מחוץ לבריטניה בעת ההחלה. לחלופין, אתה יכול להגיש בקשה לויזה במרכז בקשה לויזה בבריטניה במדינה משלכם.