לדעת לפני שיוצאים לדרך: מדריך לתייר בבריטניה מטבע

Posted on

לדעת לפני שיוצאים לדרך: מדריך לתייר בבריטניה מטבע
לפני שאתם מגיעים בממלכה המאוחדת, זה רעיון טוב כדי להכיר את המטבע המקומי. המטבע הרשמי של אנגליה, ווילס, סקוטלנד וצפון אירלנד היא הליש”ט (£), לעיתים קרובות מקוצר ל GBP. המטבע בבריטניה נותר ללא שינוי על ידי משאל האירופי של 2017. אם אתם מתכננים טיול ברחבי אירלנד, לעומת זאת, אתה צריך להיות מודע לכך הרפובליקה של אירלנד משתמשת האירו (€), לא קילו.

מטבע כסף

ליש”ט אחת (£) מורכבת 100 פנים (p). קוין העדות הן כדלקמן: 1P, 2P, 5P, 10p, 20p, 50p, £ 1 ו 2 £. הערות זמינות £ 5, 10 £, 20 £ ו 50 £ עדות, כל אחד עם צבע מיוחד משלהם. כל המטבע הבריטי שמציג תמונה של הראש של המלכה בצד אחד. הצד השני בדרך כלל מציג דמות הסטורית בולטת, אתר או סמל לאומי .

סלנג הבריטי יש שמות רבים ושונים עבור אלמנטים שונים של המטבע. אתה תהיה כמעט תמיד לשמוע פני המכונה “פיפי”, תוך 5 £ ו 10 £ הערות קרובות נקראות חמישיות ו בעשיריות. באזורים רבים של בריטניה, מטבע 1 £ נקרא “לירות”. הסברה היא כי מונח זה במקור נבעה הביטוי הלטיני ה”שמור לי ואשמור לך , המשמש להתייחס חילופי דבר אחד באחר.

מטבעים משפטיים בבריטניה

בעוד סקוטלנד וצפון אירלנד היא ליש”ט השימוש, שלהם השטרות שונים מאלו שהונפקו באנגליה ובוויילס. מבלבלים לגלות לשטר סקוטי ואירי אינו מוענק מעמד הלך חוקי רשמי באנגליה ובוויילס, אך ניתן להשתמש באופן חוקי בכל מדינה בריטית. רוב החנויות תקבלנה אותם בלי תלונה, אך הם אינם מחויבים לעשות כן. הסיבה העיקרית עבורם לסרב הערויות הסקוטיות או אירי שלך היא אם הם לא יודעים כיצד לבדוק את האותנטיות שלהם.

אם יש לך בעיות, רוב הבנקים יחליפו סקוטית או הערות איריות עבור אלה אנגלית ללא תשלום. לשטר אנגלי רגיל הם כמעט תמיד קבל ברחבי בריטניה.

מבקרים רבים טועים לחשוב כי אירו מקובל כמטבע חלופי בבריטניה. בעוד חנויות בכמה תחנות או בשדות תעופה הרכבת הגדולות מקבלים יורו, ברוב המקומות האחרים לא. יוצא מן הכלל הוא חנויות כלבו אייקונים כמו הרודס, סלפרידג’ס למרקס אנד ספנסר, אשר יקבל יורו אבל לתת עודף ליש”ט. לבסוף, כמה חנויות גדולות בצפון אירלנד עשויות לקבל אירו כויתור למבקרים מהדרום, אך הם אינם נדרשים מבחינה חוקית לעשות זאת.

החלפת מטבע בבריטניה

יש לך מספר אפשרויות שונות כאשר מדובר בהחלפת מטבע בבריטניה. לשכות דה פרטי שינוי שייך לחברות כמו Travelex  ניתן למצוא ברחובות הגבוהים של רוב העיירות וערים, וכן בתחנות רכבת גדולות, מסופי מעבורת ושדות תעופה. המחלקת פופולרית בחנות מרקס אנד ספנסר יש גם שולחן שינוי לשכת דה ברבי השקעים הארציים שלה. לחילופין, אתם יכולים להחליף כסף לכל היותר סניפי בנקים וסניפי דואר.

זה רעיון טוב לעשות קניות ברחבי, כמו שערי חליפין ועמלות יכול להשתנות במידה רבה ממקום אחד למשנהו. הדרך הקלה ביותר לגלות איזו אפשרות היא הטובה ביותר היא לשאול כמה קילוגרמים תקבל עבור הכסף שלך אחרי כל ההאשמות נוכו. אם אתה בראשותו באזור כפרי, זה גם רעיון טוב להחליף כסף בנקודת הכניסה הראשונה שלך. ככל שהעיר גדולה, האפשרויות יותר יהיה לך ואת השיעור הטוב שאתה צפוי לקבל.

באמצעות כרטיס האשראי שלך על כספומטים & Point of Sale

לחלופין, אפשר גם להשתמש בכרטיס הבנק הרגיל שלך לצייר במטבע מקומי בכספומט (המכונה לעתים קרובות מכספומט בבריטניה). כל כרטיס בינלאומי עם שבב ו PIN צריך להתקבל לכל היותר כספומטים – אף אלה עם ויזה, מסטרקארד, מאסטרו, Cirrus או סמל פלוס הוא ההימור הבטוח שלך. חיובים הם כמעט תמיד שנגרמו בחשבונות שאינם בבריטניה, אם כי אלה הם בדרך כלל מינימאליים ולעתים קרובות זולים יותר מאשר העמלה שגובה שינוי לשכות דה.

cashpoints Portable ממוקם בתוך חנויות נוחות, תחנות דלק, סופרמרקטים קטנים בדרך כלל גובה יותר כספומטים הממוקמים בתוך סניף בנק. הבנק שלך עשוי גם לגבות תשלום עבור משיכות בחו”ל נקודת המכירה (POS) תשלומים. זה רעיון טוב לבדוק מה העמלות האלה לפני שאתה הולך, כך שאתה יכול לתכנן את אסטרטגית הנסיגה שלך בהתאם.

כרטיסים בעוד כרטיסי ויזה ומאסטרקארד מתקבלים נרחב בכל מקום, כדאי לזכור כי אמריקן אקספרס ודיינרס אינם כה קבלו ברצון לתשלומי קופה (במיוחד מחוץ ללונדון). אם יש לך אחד משני הכרטיסים האלה, אתה צריך לשאת צורה חלופית של תשלום גם כן. תשלומים בכרטיס ללא מגע הופכים יותר ויותר פופולרי בבריטניה. ניתן להשתמש ללא מגע ויזה, מאסטרקארד ואמריקן אקספרס כרטיסי לשלם עבור תחבורה ציבורית בלונדון, ועבור תשלומים קופה תחת 30 £ ב חנויות ומסעדות רבות.