לוח אירועי רומא – חודש בחודשו מדריך האירועים ברומא

Posted on

לוח אירועי רומא - חודש בחודשו מדריך האירועים ברומא
תיירים יכולים למצוא אירועים ברומא בכל עת של השנה כי תמיד יש משהו קורה. בעוד הפסחא הוא זמן פופולרי עבור תיירים, יש שפע של אירועים חילונים ותרבותיים לסקרן גם הנוסע המנוסה ביותר.

הנה חודש אחר חודש רשימה של כמה מהאירועים הגדולים אחת הערים השובות ביותר בעולם.

ינואר: יום ויום אנתוני הקדוש של ראש השנה

ראש השנה האזרחי הוא חג לאומי באיטליה. רוב החנויות, מוזיאונים, מסעדות, ושירותים אחרים תהיינה סגורים, כך רומאים יכול להתאושש חגיגות הסילבסטר.

Jan. 6 הוא התגלות ו בפאנה. ההתגלות היא באופן רשמי היום שתיים עשרה של חג מולד ואחד שבו ילדים איטלקים לחגוג את הגעתו של לה בפאנה, מכשפה טובה. בשנת הוותיקאן תהלוכה של מאה אנשים לבושים בתלבושות מימי ביניים צועדות לאורך השדרה הרחבה שהובילה הוותיקן, נושאת מתנות סמליות עבור האפיפיור שאומר מסת בוקר בסיליקת פטרוס הקדוש עבור התגלות.

17 Jan. הוא יום סנט אנתוני (Festa di San Antonio אבאטה). חג חוגג הקדוש הפטרון של הקצבים, חיות בית, מקבלי סל, ואת הקברנים. ברומא, יום חג זה נחגג בכנסייה של Sant’Antonio אבאטה על גבעת אסקווילין ואת “ברכת החיות” המסורתי שמלווה את היום הזה מתרחש Sant’Eusebio פיאצה הסמוכים.

פברואר: תחילת קרנבלה

בהתאם לתאריך של חג הפסחא, תחילת תענית קרנבל עשויה להתחיל מוקדם ככל פבואר 3. קרנבלה ו התענית הן בין התקופות המרגשות ביותר להיות ברומא, כמו גם את החגיגות מראש תענית (קרנבלה) ואת התהלוכות הדתיות , אשר תחל ביום רביעי של האפר, הם חלק מהמסורת בבירה והוותיקן. אירועי קרנבל ברומא להתחיל עשרה ימים לפני מועד קרנבלה בפועל, עם אירועים רבים המתרחשים פיאצה דל פופולו.

מרץ: די רומא יום ו Maratona נשים

הפסטה הדלה דון או יום האישה נחגג על מרץ 8. מסעדות ברומא בדרך כלל יש תפריטי יום האישה מיוחדים.

ב -14 במרץ, הידוע גם בשם Ides of March, הסימן של רום השנה למותו של יוליוס קיסר בפורום הרומי ליד הפסל שלו.

הפסחא, אשר בדרך כלל נופל בחודש מרץ או אפריל, היא אחת התקופות העמוסות ביותר בשנה ברומא הוותיקאן, עם אירועים דתיים רבים כדי לסמן את מותו ותחייתו של ישו בכנסייה נוצרית. אירועי לשיאה עם במיסת הפסחא בכיכר פטרוס הקדוש.

ואז מאוחר יותר בחודש מארס, די Maratona השנתי רומא (מרתון של רומא) מתקיים בעיר, עם קורס שלוקח הרצים בעבר המונומנטים המפורסמים ביותר של העיר העתיקה.

אפריל: אביב ייסודה של רומא

כמו הפסחא, יום לאחר חג הפסחא, La Pasquetta, הוא גם חג לאומי ברומא. רומאים רבים לחגוג עם טיולי יום או פיקניקים מחוץ לעיר, ואת יום מסתיים עם זיקוקים מעל נהר הטיבר.

הפסטה דלת Primavera, פסטיבל אשר מציין את תחילתו של האביב, רואה את המדרגות הספרדיות מעוטרות מאות אזאליאות ורודה. באמצע חודש אפריל, הרומאים לסמן את דלה Settimana קולטורה או שבוע של תרבות. יש מוזיאונים לאומיים ואתרים ארכאולוגיים כניסה חינם וכמה אתרים לא נורמלי פתוחים לקהל הרחב עשויים להיות פתוח.

ייסודה של רומא (יום הולדתו של רומא) נחגג על או ליד 21 באפריל רומא הוא אמר כבר נוסדה על ידי התאומים רמוס ורומולוס ב 753 לפנה”ס. אירועים מיוחדים, כולל תצוגות ההתגוששות על הקולוסיאום, הם חלק בחגיגות.

וב -25 באפריל, רומאי לסמן יום השחרור, היום איטליה שוחרר בסוף מלחמת העולם השני. טקסי הנצחה מתקיימים בארמון קווירינלה ובמקומות אחרים ברחבי העיר והארץ.

מאי: יום העבודה פתוח האיטלקי

פרימו מאג’יו, 1 במאי, הוא יום חג לאומי באיטליה לרגל יום עבודה, החגיגה של עובדים. יש קונצרט ב Piazza San Giovanni, ובדרך כלל, מחאת עצרות גם כן. רוב האתרים והמוזיאונים הם סגורים, אבל זה יום טוב לקחת חלק מהאתרים באוויר הפתוח בתוך ומסביב לעיר.

קבוצה חדשה של המשמרות שווייצריות הושבעה בוותיקן כל 6 במאי, התאריך המציין את ביזת רומא ב 1506. הציבור הרחב אינו מוזמן לטכס הזה, אבל אם אתה יכול לתאם סיור מודרך של הותיקן באותו יום , ייתכן שתוכל לתפוס הצצה של ההשבעה.

מתישהו בתחילת או אמצע מאי, רומא תארח את איטליה Internazionali BNL d’, המכונה גם Open איטלקית, במגרשי הטניס ב סטאדיו אולימפיקו. אירוע תשעה ימים, חימר המשפט זהו טורניר הטניס הגדול לפני הטורניר באליפות צרפת הפתוחה גראנד סלאם והוא מושך טניסאים גדולים רבים.

יום הרפובליקה ואת קורפוס דומיני: יוני

יום הרפובליקה או פסטה דלה רפובליקה נחגג 2. ביוני האחרון חג לאומי גדול משול ימי העצמאות במדינות אחרות, המנציח את התאריך 1946 כי איטליה הפכה לרפובליקה. מצעד ענק מוחזק על אימפריאלי הפורה dei ויה ואחריו מוסיקה בגני קווירינלה.

הרומאים חוגגים חגים דתיים רבים ביוני, כולל קורפוס דומיני, 60 ימים לאחר יום ראשון של חג הפסחא, חג סנט ג’ון (San Giovanni) ב -23 ביוני, ו הקדושים פטרוס ופאולוס יום ב -29 ביוני.

יולי: אקספו הטיבר ועל פסטה dei Noantri

אקספו הטיבר יצירה הוגנת משתרע לאורך גדות הטיבר מן הגשר סנטאנג’לו כדי פונטה קאבור, עם אוכל אומן עומד למכור יינות, שמני זית, חומץ. הוא יוצג בתחילה עד אמצע יולי הוא מקום מצוין עבור תיירים לרכוש מרכולתם רומית אותנטית.

במהלך השבועיים האחרונים של חודש יולי, פסטה dei Noantri (המתרגמת כמו “פסטיבל עבור כולנו”) נחגג, התרכזו סביב חג סנטה מריה דל כרמינה. פסטיבל מקומי מאוד זו רואה את הפסל של סנטה מריה, מעוטר בבגדים בעבודת יד, מועבר סביב מכנסיה לכנסייה בשכונת טרסטוורה מלווה בתזמורות וצליינים דתיים.

במהלך יולי ואוגוסט, יהיו מופעי מוסיקה בבית קסטל סנטאנג’לו ומקומות אחרים מחוץ לבית, כולל כיכרות ופארקים של רומא ומרחצאות עתיקים של קרקלה.

אוגוסט: פסטה דלה מדונה דלה נווה

דל פסטת מדונה דלה הנווה ( “מדונה של השלג”) חוגג את האגדה של שלג אוגוסט הפלאי כי נפל במאה ה -4, איתות המאמינה לבנות את כנסיית סנטה מריה מג’ורה. מחדש חקיקת האירוע מתבצעת עם שלג מלאכותי צליל מיוחד ולהראות אור.

ההתחלה המסורתית של חופשת הקיץ עבור רוב איטלקי היא פראגוסטו, אשר נופל על החג הדתי של ההנחה, אוגוסט 15. ישנם פסטיבלים מחולים ומוסיקה ביום הזה.

ספטמבר: Sagra dell’Uva ופוטבול

חום הקיץ מתחיל להתפוגג בספטמבר, מה שהופך פעילויות חוצות קצת יותר מקומות נעימים ציבור קצת פחות צפוף עם תיירים. בתחילת ספטמבר, חג האסיף המכונה Sagra dell’Uva (פסטיבל של ענבים) מוחזקת על בזיליקת קונסטנטינוס בפורום. במהלך החג הזה, רומאי חוגג את הענבים, מזון המהווה חלק עצום של חקלאות איטלקית, עם בושל גדול של ענבים ויין למכירה.

ובתחילת ספטמבר הוא גם תחילתה של כדורגל (כדורגל) העונה. ברומא יש שני צוותים: AS רומא לאציו, יריבים החולקים את מגרש המשחקים סטאדיו אולימפיקו. משחקים מתקיימים בימי ראשון.

ספטמבר מאוחר רואה ירידי אמנויות, מלאכות עתיקות רבות ברחבי רומא.

אוקטובר: חג סנט פרנסיס ואת פסטיבל הג’אז רומא

בחודש אוקטובר, רומא רואה הרבה אומנויות ואירועי תיאטרון, יחד עם חגיגה דתית גדולה אחת. חגיגת פרנציסקוס מאסיזי, ב -3 באוקטובר, מציינת את יום השנה 1226 של מותו של הקדוש אומבריה. הרומאים חוגגים עם בהנחת זרים ליד הבזיליקה של סן ג’ובאני ב- Laterano.

מאז 1976, פסטיבל ג’אז רומא משך כמה מהמוסיקאים ג’אז העליונים מרחבי העולם. זה היה אמור להיות מוחזק במהלך הקיץ אבל עכשיו בסוף אוקטובר, בבית Musica אודיטוריום פארקו הדל.

נובמבר: יום כל הקדושים ואת פסטיבל אירופה

ב -1 בנובמבר, כל הקדושים הוא חג ציבורי כאשר האיטלקים זוכרים יקיריהם שנפטרו שלהם על ידי ביקור בקברי ובתי קברות.

פסטיבל אירופה רומא נמשכת לאורך כל חודש נובמבר. התכנית כוללת מגוון רחב של אמנות מייצגת, מחול עכשווי, תיאטרון, מוסיקה, וסרטים. ופסטיבל הקולנוע הבינלאומי ברומא צעיר אך משגשגת באמצע נובמבר מתקיים Musica דלה Parco אודיטוריום.

ב -22 בנובמבר, הרומאים חוגגים את חג סנט ססיליה בסנטה ססיליה בטרסטוורה.

דצמבר: חג המולד Hannukkah

במהלך ימי החנוכה, הקהילה היהודית הגדולה של רומא נראית פיאצה ברבריני, שבו נרות על חנוכייה ענקית מוארים בכל ערב.

חג המולד ברומא מתחיל בתחילת דצמבר, כמו שווקי חג המולד להתחיל למכור מתנות בעבודת יד, עבודות יד, ופינוקים. התצוגה המולד ב Sala del ושרמנטי ליד פיאצה דל פופולו כולל סצינות המולד מרחבי העולם.

ב -8 בדצמבר, חג של ההיריון מרוח הקודש, האפיפיור מוביל קרוואן מהוותיקן פיאצה די ספניה, שם הוא מניח זר על קולונה dell’Immacolata מול כנסיית מונטי Trinita dei.

ערב חג המולד הוא הלילה כאשר מציגים מולד הושלמו באופן מסורתי על ידי הוספת התינוק ישו או הם חשפו, כגון מולד בגודל הטבעי בכיכר פטרוס הקדוש. ביום חג המולד, רוב העסקים סגורים, אבל המוני חצות בזיליקת פטרוס הקדוש היא חוויה ייחודית הרומית, אפילו עבור אלה שאינם נוצרים מאמינים.

ובדיוק כפי שהוא בכל רחבי העולם, הסילבסטר, אשר עולה בקנה אחד עם חגיגה של סנט סילבסטר (San Silvestro), נחגג ברוב פאר ברומא. פיאצה דל פופולו יש החגיגה הציבורית הגדולה ביותר של העיר עם מוסיקה, ריקודים, זיקוקים.