למה כדאי לבקר בורדו בחוף האטלנטי של צרפת

Posted on

למה כדאי לבקר בורדו בחוף האטלנטי של צרפת

אטרקציות טובות בורדו

בורדו הוא חגיגה מפוארת של היסטוריה ואדריכלות הצרפתיות. מאז שקיבל מעמד אתר מורשת עולמית בשנת 2007 בזכות הארכיטקטורה הקלאסית והניאו-קלאסית שלה מעורבב עם פיתוח עירוני, את הככרות כבר שיפוץ עסוק בשיקום זה. הם כבר הצליחו היטב; השנה, 2015, בורדו זכתה בפרס יעד Best האירופי לקראת ליסבון ואתונה.

בורדו הוא בירת אזור מאקוויטיין ואחד הנמלים החשובים ביותר באירופה, יצוא, בין יתר, אלה יינות ומשקאות חריפים עשירים בורדו מפוארים לעולם אסיר תודה.

היום זו עיר חיה ותוססת עם כמה הארכיטקטורה האדיבה ביותר בצרפת; מוזיאונים טובים; אירועים עליונים יותר נתח ההוגן של בתי קפה, מסעדות, וברים. זה גורם מקום נהדר לשהייה קצרה או להשתמש בו כבסיס לחקור את ארץ היין הסובבת המפורסמת שלה.

קצת היסטוריה

בורדו אשתי-לשעבר.” עיר רומית ולאחר מכן ב -7 th המאה, נטען על הדוכסות החדשה מאקוויטיין ידי המלך הטוב Dagobert. עקב נישואיה של אלינור מאקוויטיין והנרי פלנטג’נט, דוכס נורמנדי הרוזן מאנז’ו ב 1152, בורדו הפכה לבירת שטח עצום של צרפת, ומתחרה מלך צרפת בגודל חשיבות. כל שאולי נעלם גם, אבל 1154 הנרי הצליח לכתר האנגלי כמו המלך הנרי השני והפך איום ממשי על צרפת. שלוש מאות שנים של לוחמה לסירוגין אחריו, שהגיעה לשיאה במלחמת מאה השנים שבמהלכן עיירות וערים החליפו ידיים, לעתים קרובות יותר מפעם אחת ומספרי ענק של אנשים נספו.

בשנת 1340 המלך האנגלי, אדוארד השלישי, שוב טען לכתר צרפת ושלח בנו, הנסיך השחור לבורדו להקים המפקדה הצבאית שלו. מבורדו, הוא יצא להלך אימים ולכבוש הרבה של האזור הכפרי שמסביב ועל התושבים, רובם בהצלחה עבור באנגלית לא פחות הרסני עבור הצרפתים. המלחמה נמשכה עד צרפתית ולבסוף ניצח ב 1453; הבריטים הובסו ואת המלחמה שנקראו מאה השנים הגיעה לסיומה.

17 th המאה ראתה תחייה ענקית בגורלו של הבורדו; בעוד 18 th המאה ראו את ייפוי של העיר כמו שדרות גרנד, מוקף בתים בסגנון ניאו-קלאסי מפואר לא פחות, החליף הרבעונים מהבזבוז, piggeldy ימי הביניים. עיר חשובה, בורדו עכשיו הפכה לנמל מסחר החשוב ביותר בצרפת.

לאורך ההיסטוריה, בורדו משך מבקרים, מן הצליינים עוברים בדרך לסנטיאגו דה קומפוסטלה בספרד (ראה בנתיבי עולי הרגל צרפתית) לתיירים של היום.

משרד התיירות : 12 Cours du 30 Juillet

טיילו דרך משולש הזהב של בורדו

כפי שאפשר לצפות מהשם, משולש הזהב הוא אזור מפואר. שהוקם על ידי שלוש שדרות, Cours קלמנסו, Cours de L’Intendance לבין Allées דה Tourny, זה המקום שבו 18 בגוונים חמימים ה בתי אבן מהמאה מוצלים על ידי עצים למלא את הרחובות גרנד.

אבל זה לא מוצג מוזיאונים; זו היא לב הליבה של הישן בורדו וכיום המקום עבור חנויות יוקרה, ברים ומסעדות. הקור de L’Intendance הוא רחוב הקניות המרכזי עם שמות בינלאומיים שהתחרו על המנהג שלך. אין 57 הוא הבית שבו אמן הגווייה חיה ומתה (1828), כיום מרכז תרבותי ספרדי ללמד את השפה הספרדית

בפינה הדרום-מזרחית, תיאטרון גרנד עומד על קצה של קומדיה דה לה מקום. הבניין הניאו-קלאסי מפואר, שנבנה בין 1773 ו 1780 באתר של מקדש גאלו-רומי, הוא לא פחות מרשים בתוך עם עמודות, כיפה, וגרם מדרגות שהיה ההשראה בית האופרה בפריז של גרנייה. כדאי להשתתף בקונצרט (במיוחד במהלך פסטיבל המוזיקה ביוני). אחרת, לקחת סיור שנמשך 45 דקות ביום רביעי ושבת אחר הצהריים. בעונה הגבוהה (יולי ואוגוסט) סיורים יומיים.

להסתנוור ב Quinconces Esplanade des

אחד מזרחה טיול קצר של Tourny דה Allées של משולש הזהב מביא לך הריבוע הריק חצץ העצום הזה מוקף עצים גבוהים ומצלים. זה ראוי לציון עבור פסלים של גיבורים מקומיים, הסופרים מישל דה מונטיין (1533-1592) וצ’ארלס מונטסקייה (1689-1755), וכן הז’ירונדיסטים aux אנדרטת יוצא דופן. יתר על-the-top משתפכים מזרקות ופסלים של מרכבות נצחון ודמויות אלגוריות שבראשו דמותו של   ליברטי Breaking בשלשלותיה  הוצבו בין 1894 ו 1902 לכבד הז’ירונדיסטים, במקור התומכים קולניים של המהפכה הצרפתית, אך בגיליוטינה ב 1792 על ההזמנות של רובספייר בפוליטיקה הביזנטית של עצרת המהפכה.

פלאס דה Quinconces

הליכה לאורך Riverfront ההסטורי של בורדו


גדות נהר גרון היו, לפני 15 שנים, שממה של מחסנים ריקים רציפים נטושים. היום הזה הוא אזור מדהים, להחיות עם חללים פתוחים וגינות. המחסנים לאורך הרציפים הישנים מלאים בחנויות, מסעדות, ברים, בתי קפה עושים את זה אחד הרבעים התוססים ביותר של בורדו.

לאחר בלב העיר, ברובע שמכונה סן פייר. לכו על גשר Pont-de-פייר עבור נוף נהדר בחזרה באולד quais שבתנופה לאורך גדות הנהר.

Palais de la Bourse ו ראי המים

The Place de la Bourse נפתח אל הנהר, עם Bourse Palais de la, בבורסה של המאה ה -18, הקפת הכיכר הנפלאה הזה שמריח הסחר הבטוח בעבר. בנייני האבן סימטרי להפוך את התפאורה המושלמת עבור מנצנץ Eau d’Miroir , מראה של רדוד מים מספיק כדי ללכת דרך המשקפת את הארמון המפואר. זה מואר בלילה כשהוא מתמודד עם איכות קסומה, כמעט סוריאליסטי. זה במחוז סנט פייר של בורדו.

מגדל הקתדרלה פאלה רוהן


מבנים אלה שלושה להפוך מקבץ נפלא של מקומות לבקר.

Tour Pey-ברלנד , שנבנו בין 1440 לבין 1446, עומד מלבד הקתדרלה. זהו אתר מרשים ונוף מלמעלה של העיר והמראות שלה הניח לפני שאתה שווה את הטיפוס של 231 צעדים במעלה גרם מדרגות לולייניות.

לצד זה עומדת קתדרלת סנט-אנדרה , בניין עצום שנבנה בין המאות ה -11 וה -15. פסלים מעטרים את רויאל Porte, בכניסה בצד ימין של הפתח בצפון, המתארת את שנים עשר השליחים ואת הדין האחרון. נסו לתפוס קונצרט עוגב בחינם בחודשים יולי ואוגוסט בימי שלישי בשעה 6 בערב.

ממש מאחורי הקתדרלה, ארמון הבישוף לשעבר הוא עניין מאוד גדול. פאלה רוהן נבנה ב -18 th המאה עבור הארכיבישוף, פרדיננד מקסימיליאן דה Meriadek, הנסיך של רוהאן, והיה הראשון בסגנון אדריכלי הניאו-קלאסית חדשה בצרפת. עכשיו העירייה, זה בהחלט שווה ביקור עבור מדרגות המדינה הגדולה שלה, חדרים מצופים בעץ מהמאה ה -18 באולם האירועים. זה נותן לך מושג על החשיבות של שניהם הכנסייה בעיר בורדו בצרפת.

אמנויות Musee des Beaux ו Musee des לאמנויות דקורטיביות

עיר כה מפוארת צריכה, ועושה, יש לאמנויות גרנד פיין דקורטיביות לאמנויות מוזיאונים. הצטופף ברחובות סביב הקתדרלה, המוזיאון לאמנות יש אוסף די מרשים של אמנות אירופאיות עם הטיפוסים של טיציאן, רובנס, וגם ברויגל, כמו גם יצירות המאה ה -20 טוב. המוזיאון גם לובש מתחלף טוב. מוזיאון לאמנות דקורטיבית מציגה החיים שאתה בעבר, עם ריהוט חרסינה תקופה, פסלים, כלי זכוכית ועוד ערוכים בחדרי אחוזה מהמאה ה -18.

Musée des Beaux Arts : 20 Cours d’Albret

לאמנויות דקורטיביות Musée des : 39 rue Bouffard

ומוזיאון d’Aquitaine

אם אתה רוצה לראות מה חיים כבר כמו באזור המערבי מדהים זו של צרפת, לבקר במוזיאון מאקוויטיין שלוקח ממך אדם קדמון ועד היום באמצעות תערובת רחבה ומרתקת של אובייקטים. יש יצירות אמנות מן 20,000 לפני הספירה; אוצר מן Tayac ב גארון; שחזור של חנות מכולת בראשית המאה ה -20; קברו של מונטיין, וחפצי זהב מן המאה ה -2 לפני הספירה. הסעיף הגאלו-הרומי מראה את חיי היומיום של בירת המחוז ב כלי זכוכית, פיסול, פסיפס, זכוכית, וכן מזבח שיש. המוזיאון עובר בימי הביניים על תור הזהב של בורדו; התכנון העירוני השאפתני שלה ואומנויות ומבנים מהמאה ה -18 שלה. זהו סוג של מסודרים היטב ערוכים מוזיאון מזמין אתכם לשוטט בעבר לוקח הרבה יותר זמן מכפי שציפית.

20 Cours פסטר

Contemporain אמנות Musee d’, את CAPC

כל הערים הגדולות של צרפת יש אוספי אמנות עכשווית טובה, ואת בורדו הוא לא יוצא מן הכלל. שוכן מחסן לשעבר של 1894, את מוזיאון לאמנות עכשווית מציג כמה מן האוספים של אמנויות d’מרכז Plastiques Contemporains דה בורדו , בתוספת עובד על הלוואה קבועה ממרכז פומפידו בפריז. המחסן עוצב מחדש באופן דמיוני הפקת פנים ענק שיכול להכיל גדול מאוד מפעלים ומתקנים כי לעתים רחוקות למצוא את חלל הגלריה תקין. זה טוב על אמנות מן -1960 ו -1970: להשגיח על קית הרינג, סול le ויט וריצ’רד לונג והיא מחזיקה בתערוכות מצוינות זמניות.

7 rue Ferrère

St-Michel Ste-Croix המחוזי Quayside

צא להליכה ליד quais של הנהר הגרון אחרי גשר Pont de Pierre מרהיב דרך אזור המאוכלס פעם על ידי בעלי המלאכה של בורדו: מקבלי חבל, סנדלרים, קדרים, נפחים, וכן חבית המקבלים, אל הכנסייה הגותית של סנט מישל. צריח שעמד חופשי שולט באזור, שזה הכי גבוה בעיר (וגם 114 מטרים, הצריח השני הגבוה ביותר בצרפת אחרי שטרסבורג), עם נוף יוצא דופן מלמעלה. אם אתם כאן ביום ראשון בבוקר אתה יכול לחטט בשוק הפשפשים בכיכר מציאות.

דרום נוסף מעט תבוא כנסיית הרומנסקית ​​הבנדיקטיני מנזר הסנאט. קרוא. נבנה במאות ה -12 ו-וה -13, ושוחזר במאה ה -19 לרעיונותיהם של רומנסקי, זה שווה הולך על יום רביעי בשעה 6 בערב להאזין לרסיטל איבר החופשי.

Basilique St-Michel : Canteloupe מקום et Meynard

Ste-Croix Abbey Church : מקום פייר Renaudel

טיולי יום ארץ היין של בורדו


אתה לא אמור להחמיץ את האזור הכפרי שמסביב שבו היינות מפורסמים בעולם של בורדו יוצר. אבל להתחיל בבורדו עצמה, על Musée du Vin et du negoce (4 rue Borie). ממוקם ביתו של סוחר אירי, פרנסיס בורק, ונבנה בשנת 1720, הוא מכסה יין ומחליפה הקשורים לייצור. בסוף, אתה מקבל בונוס נוסף של טעימת יינות 2.

חמושים בידע נוסף אודות יינות בורדו, לצאת לטיולים מחוץ לשמות הגדולים של אנטרה-Deux-Mers, סנט אמיליון, מרגו, סוטרן, מדוק, ושמות מפורסמים אחרים. אתה יכול גם לעשות את זה בעצמך או לקחת אחד הטיולים המאורגנים על ידי משרד התיירות .