לרומא במרץ: אירועים ופסטיבלים

Posted on

 לרומא במרץ: אירועים ופסטיבלים

מרץ הוא הזדמנות נפלאה לבקר ברומא. המזג הוא בדרך כלל קריר ונעים ואתה יכול למצוא עסקות טיסה ומלון טובות. העיר יהיה צפוף ממש מעבר הפסחא (על שנים כאשר הפסחא נופל בחודש מרץ) אבל בדרך כלל, ישנם מבקרים פחות בחודש מרץ. ישנם גם כמה כיף, מעניין “רק ברומא” אירועים ופסטיבלים המתקיימים לרומא במרץ-הנה כמה הפופולרי ביותר.

מקרנבל

תלוי אם חל חג הפסחא בחודש מרץ או אפריל, הפסטיבל מראש התענית של מהקרנבל עשוי להתקיים בתחילת מרץ. החגיגות לשיא בסוף השבוע שלפני היום האחרון של מהקרנבל, המהווה יום שלישי השמן או Shrove יום שלישי. ישנם תהלוכות ומופעים הרכיבה על פיאצה דל פופולו, ואתה תמצא מדרכות של רומא מכוסה קונפטי נייר שנזרק על ידי קבוצות של תלמידי בית הספר. ועוד צעירים ופרועים רשאי לעסוק בקרבות הרחוב באמצעות ביצים לא מבושלות וקמח – לכן הקפידו להתרחק מקו האש!

אישה הבינלאומית היום (פסטה דלה דון)

8 במרס הוא יום האישה הבינלאומי ברחבי העולם, או דל פסטה דון באיטליה. גברים להביא את הנשים בצרורות חייהם של פרחים המימוזה צהובים ריחניים, וקבוצות של נשים בדרך כלל ללכת לארוחת ערב ביחד. אם אתה ברומא ביום הזה ויש לך מסעדה מסוים במוח, זה רעיון טוב לבצע הזמנה מראש. מוזיאונים ואתרים לפעמים מציעים כניסה חינם או מוזל לנשים ב -8 במרץ.

פסטה של ​​סנטה פרנצ’סקה רומנה – ברכת המכוניות

ב -9 במרץ, רומאים לנסוע Piazzale הקולוסאום ליד כנסיית סנטה פרנצ’סקה רומנה, שם יש להם את המכוניות שלהם מבורכות. פרנצ’סקה היה צדיק שחי במאה ה -14. היא הפטרון של נהגי רכב כי, כפי לשון האגדה, מלאך היה להדליק את הכביש לפני פרנצ’סקה כשהלכה, כדי להגן עליה.

לזכר מות יוליוס קיסר

ב -15 במרץ, הידוע גם בשם Ides of March, היום נרצח יוליוס קיסר, מותו מונצח ליד הפסל שלו הפורום הרומאי. אנשים גם להשאיר פרחים בבית המקדש של הקיסר בפורום.

יום פטריק הקדוש ברומא

כן, יום פטריק הקדוש באיטליה הוא דבר. למרות שלא חגג נרחב בעיר, רומא יש מספר לא מבוטל של גולים איריים וברים איריים שם תמצאו מוסיקה אירית ומזון. הפאב האירי טרקלין החוקר  יש מוסיקת חיה עם גינס ומנות איריות טיפוסיות ב -16 במארס ו 17. שני  הפאבים דרואידים האיריים  יש מוסיקה אירית חי ומבטיחים המפלגה של יום פטריק הקדוש. הפאב האירי של פיניגן  אומר שזה בפאב בבעלות האירי היחיד של רומא.

יום ראשון הדקל

אם אתם מבקרים ברומא בחודשי מרץ לקרות להיות שם במהלך חג הפסחא, אתה עבור אחת החוויות הרומיות ביותר ייחודי תייר יכול לחוות. השבוע הקדוש, בימים שלפני שישי הטוב של חג הפסחא יום ראשון, הוא אחד הזמנים העמוס ומלא חיים רוב השנה לבקר ברומא הוותיקאן, ועם סיבה טובה.

שבוע הפסחא מתחיל ביום ראשון פאלם עם מיוחד המוני אמר על ידי האפיפיור בכיכר פטרוס הקדוש. ברכת Palms, התהלוכה, והמסה מתקיימת בשעות הבוקר, בדרך כלל החל משעת 09:30. זה בחינם כדי להשתתף אבל אהיה מאוד צפוף, כך מתכנן להגיע מוקדם.

שישי טוב

ב’יום-שישי-הטוב’ קיים המוניים האפיפיור בשעה 5 אחה”צ בזיליקת פטרוס הקדוש. בערב הטקס של תחנות הצלב, או  Via Crucis , הוא נחקק ליד הקולוסיאום של רומא, בדרך כלל החל בשעה 9:15 PM. תחנות של Crucis ויה הוצבו לקולוסיאום 1744 על ידי האפיפיור בנדיקטוס הארבעה עשר ואת צלב ברונזה ב הקולוסיאום הוקם בשנת 2000, שנת היובל.

ב’יום-שישי-הטוב’, צלב ענק עם לפידים בוערים מדליק את השמים כמו תחנות הצלב מתוארות בכמה שפות. בסוף, האפיפיור נותן ברכה. זוהי תהלוכה מאוד מרגשת ומאוד פופולרית. אם אתה הולך, מצפה קהל גדול להיות מודע לאפשרות של כיסי בחירה, כפי שאתה נוהג לעשות בכל מקום תיירותי מאוד צפוף.

פסחא יום ראשון

הפסחא, או פסקואה , שנייה רק המולד כחג דתי החשוב ביותר בבית הוותיקן בכל איטליה. האפיפיור אומר הפסחא יום ראשון סעודת האדון בכנסיית פטרוס הקדוש בכיכר, בדרך כלל החל מהשעה 10:15. זהו עוד אירוע פופולרי מאוד צפוף. הכניסה חינם, אך הכרטיסים נדרשים ויש לבקשו דרך אתר פגישה עם האפיפיור .

בצהריים האפיפיור נותן את ההודעה הפסחא ברכה ביציע המרכזי של בזיליקת פטרוס הקדוש.

מרתון רומא

השנתית  di Roma Maratona מתרחשת בסוף מרץ או תחילת אפריל. זו הזדמנות עבור רצים כדי לקחת את המראות של רומא על מסלול 26.2 קילומטר המתפתל בעבר כל המונומנטים החשובים ביותר של העיר. כמו רחובות רבים ייסגרו לתנועה במהלך המרתון, מבקר גם לקבל הפסקה בתנועת כלי רכב ואת ההזדמנות לעודד רצים.

La Festa di San Giuseppe (יום האב)

La Festa di San Giuseppe (סנט ג’וזף, בעלה של מרי), 19 במרץ ידוע גם בשם יום האב באיטליה. היום, אשר היה אמור להיות חג לאומי, נחגג באופן מסורתי עם מדורות ולפעמים תחרויות עם סצינות מחייו של סנט ג’וזף. ילדים לתת מתנות על אבותם על סן ג’וזפה יום ו zeppole, כדורי בצק מטוגן בשמן עמוק דומה סופגניות, נאכלים באופן מסורתי.

שעון הקיץ

למרות שזה לא חג או אירוע, חשוב לדעת כי יום ראשון האחרון של חודש מרץ (או במוצאי שבת לפני) מסמן את תחילתו של שעון הקיץ חיסכון באירופה. מחוגי השעון לאחור שעה אחת אחורה. שים לב שתאריך זה הוא יאוחר שינוי הזמן בארצות הברית ובחלקים אחרים של העולם, כך לזכור את זה כאשר אתה קורא חברים ואהובים הביתה או תזמון הטיסה שלך.