מדריך איסן המזון בתאילנד: מטבח האזורים הכי הפופולרי של תאילנד

Posted on

מדריך איסן המזון בתאילנד: מטבח האזורים הכי הפופולרי של תאילנד
איסן, באזור הצפון המזרחי של תאילנד, מייצג כ 30% מהאוכלוסייה אלא האגרופים של המדינה הרבה מעל המשקל שלה כשמדובר הדומיננטי שלה ממטבח תאילנדי. למרות מזון איסאן הוא פחות נפוץ מחוץ תאילנד, בתוך המדינה זה ניתן למצוא בכל מקום, מיצרני אוכל רחוב בצ’יאנג מאי למסעדות יוקרה בבנגקוק. זה יכול להיות משהו לעשות עם העובדה שמיליוני אנשים איסן עזבו את האזור מחפש עבודה; כנראה, הם כבר הביאו את האוכל שלהם איתם.

זה יותר מזה, אם כי, כמו המטבח הוא כמעט אוניוורסלי מועדף בקרב הלא-איסן תאילנדי ומבקרים, מדי.

מה הופך מזון איסן שונה ממה מערביים חושבים כשהם חושבים על אוכל תאילנדי? ישנם כמה טעמים וחומרי גלם שנראים שולטים: פלפלים צ’ילי, לימון, בוטנים, שרימפס מיובשים, פירות וירקות טריים, אורז דביק, כוסברה, נענע, ועשבי תיבול טריים אחרים. למרות שכבות טעם הם מורכבים מאוד, הכנת מזון היא לעתים קרובות די פשוט, ובמקום קארי אשר בישל במשך שעות, טריים, סלטים מלוחים בטעם במאור מהווים את עמוד השדרה של המטבח איסן. בשרים על אש או מטוגנים בתחמיץ פשוט ואורז דביק קרובות מלווים אחד מני הרב של האזור “Tams,” או סלטים.

כלי איסן

  • אורז דביק. בשנת אורז איסן מוכן כמו גוש גדול, דביק אחד להבדיל את הגרגרים הרכים, נפרדים כנראה שאתה רגיל (ואתה תמצא ברוב החלקים אחרים של תאילנד ואסיה). אורז דביק מוגש אידוי או שקית קטן ביותר לאכול עם האצבעות שלך כמו זה פחות או יותר בלתי אפשרי לאכול עם מזלג. המקומיים ימשכו את סבך של אורז דביק ולטבול אותו לתוך הסלט או אחר מאכל שהם אוכלים לפני שהחלון אותו לתוך הפה שלהם.
  • סום טאם . מנת איסן הפופולרית ביותר ברחבי הוא תם סום, סלט פפאיה חריף המורכב פפאיה ירוקה גרוסה, שעועית ירוקה, עגבניות, בוטנים, ליים, שרימפס מיובש, שום, פלפל צ’ילי, רוטב דגים, סוכר דקלים. כל המרכיבים נמצאים הלם יחד במכתש והתוצאה היא סלט מלוח, חריף, מתוק מעט ולפעמים מאוד פיקנטי, קריספי. ישנן וריאציות רבות על סום טאם, ברוב המקרים אתה צפוי למצוא אותו עשה עם סרטנים מלוחים ברחוב. סלטים דומים אחרים עשויים עם חצילים תאילנדיים, בננה ירוקה או מנגו ירוק.
  • Larb ו נאם טוק. Larb, אשר הוא עשה עם בשר טחון, ו שאכטה נאם, אשר הוא עשה עם בשר בגריל פרוס, הם דומים בכך שהם חולקים את אותה רוטב: תערובת של מיץ לימון, רוטב דגים, עשבי תיבול ותבלינים, ואורז קלוי פריך. Larb, אשר נעשה בדרך כלל עם בשר חזיר טחון, לפעמים גם יש פיסות כבדות חזיר זה, מדי (סועד שמבחינתם לא מושך כל כך לוודא לשאול לפני ביצוע ההזמנה). למרות התיירים אינם מרבים לדעת על larb ו Nam Tok, הם הופכים מועדפים מהר ברגע שהם כבר ניסו!
  • גיא יאנג. עוף בגריל. עוף בגריל פשוט, לעתים קרובות עשוי על גריל פחמים קטן בצד של הכביש, הוא מצרך מזון איסן. כמו כן תמצאו צוואר חזיר צלוי ודגים צלויים, מדי. הבשרים לעתים קרובות מושרים ברוטב פשוט עם מיץ לימון, סוכר, ומרכיבים אחרים אבל הטעמים הם בדרך כלל לא משתלטים.
  • גיא טוד . עוף מטוגן. למרות שאנו נוטים לשייך עוף מטוגן עם הדרום האמריקאי, מכל סיבה שהיא אנשי איסן לטגן עד ציפור מתכוונת! הציפוי הפריך הוא לפעמים קצת מתוק, לפעמים מנומר עם שומשום, ותמיד מוגש עם רוטב טבילה פיקנטי על. למרות שילוב איסן הקלסי הוא גאי יאנג, סום טאם, ואורז דביק, אם אתה רוצה להתפנק קצת, יש כמה טוד גאי במקום.
  • Moo פינג. שיפודי בשר במרינדה, בדרך כלל בשר החזיר, בגריל ומוגש על המקל עם רוטב לטבילה, הם מאוד נסיעה איסן פופולרית. המשרה היא בדרך כלל קצת מתוק, מלוח ומלא שום ואת הבשר הוא שומן ואת במכרז. במשך 5-10 באט מקל, הם עושים חטיף כביש גדול או אפילו ארוחה עם שקית קטנה של אורז דביק. למרות פינג Moo טעות נפוצה המכונה סאטה, שהאחרון הוא מוכן עם מרינדת קוקוס מבוסס וכנראה שמקורו באינדונזיה.
  • נקניק איסן. נקניק חזיר ואורז זה מאוד פופולרי כמו חטיף הערב משתמש בו לעתים קרובות ערוך כדורים קטנים המחוברים זה לזה מבושלים על גריל. מה הופך הנקניק הזה, שנקרא הסאים crok, איסאן, מיוחדת הוא כי תערובת הבשר והאורז ממולא לתוך תרמילים אז מותססים במשך כמה ימים לפני בישולה השירה. זה נשמע מסוכן אבל את טעם השום, החמוץ הוא נשגב.
  • משקאות אלכוהוליים איסן. באר הוא פופולרי איסאן, ואת מותג הבירה התאילנדי הפופולרי ביותר הוא ליאו, אם כי ניתן למצוא צ’אנג ו, במקומות מסוימים, Singha, מדי.