מדריך טיולים כדי מירי ב סארוואק, בורנאו

Posted on

מדריך טיולים כדי מירי ב סארוואק, בורנאו

בעוד קמע העיר קוצ’ינג הוא החתול, מירי שגבה את סוסון הים – מפורסם החן העדין שלה. למרות קומץ של בתי מלון לגובה פזורים בעיר, מירי עדיין שומר על הקסם של עיירה קטנה; העם תרבותית-ומגוונת מירי מאוד חם וידידותי למבקרים.

מירי היא העיר השנייה בגודלה במדינה המלזית של סארוואק על בורניאו. גילוי הנפט לפני 100 שנים שינו מירי מכפר הדייגים השקט לעיר לעשירים של כ 300,000 אנשים. גם בקרבה ברוני עושה מירי מאוד פופולארי עם לגולים עובדים עבור חברות הנפט.

מירי משמש בסיס מצוין לטיולים בפארקים לאומיים רבים סארוואק הצפוני כולל גונונג מולו הפארק הלאומי , רק מסרוואק אתר אונסק”ו. הגן הלאומי גבעות Lambir הוא רק 30 דקות מהעיר; הפרק הלאומי Niah – מפורסם המערות המסיביות שלה – הוא רק שעה אחת מן מירי.

נטייה

בניגוד החוף הנעים של קוצ’ינג, החוף המטונף ב מירי הוא בעיקר תעשייתי. במקום זאת, סצנת התיירות מתמקדת סביב Jalan צפון יו סנג – קטע סואן של מסעדות, בתי קפה, ובתי מלון.

מרכז המידע לתיירים, כמו גם משרד יערנות, ממוקם בסמוך למסוף האוטובוסים המרכזי בקצה הדרום-המערבי של העיר.

פרק גדול עם שבילים לבנים, גן סיני, וברכת הציבור תופס את רוב הצד המזרחי של העיר. מלבד רובע חיי הלילה – המכונה שטח הסקר, כל האתרים סביב מירי ניתן להגיע בקלות באמצעות הליכה.

רק ממערב מירי – 15 דקות נסיעה באוטובוס – היא טיילת החוף עם אזור פיקניק כי הוא מקום התכנסות פופולרי עבור משפחות מקומיות בסופי שבוע.

דברים לעשות

 • סן צ’ינג טיאן המקדש: ממוקם רק מחוץ 15 דקות של מירי, סן צ’ינג טיאן הוא המקדש הטאואיסטי הגדול בדרום מזרח אסיה. כדי לבקר במקדש, לקחת אוטובוס # 44 כדי Krokop.
 • תמן Selera חוף: רק 15 דקות ממערב מירי, חוף מזוהם זהו מקום פופולרי בקרב מקומיים בסופי שבוע. טיילת החוף היא אזור פיקניק נעים עם מסעדות מאכלי ים רבות לפתוח רק בשעות הערב. אוטובוסים # 11 ו # 13 עוברים ליד החוף; אתה חייב לספר לנהג לעצור.
 • הוואי החוף: חוף הוואי הוא מתיחה מפותחת, חול רחב ידות פחות מ 30 דקות ממערב מירי. קחו אוטובוס # 13 כדי לבקר בחוף; חוזר האוטובוס האחרון אל מירי בסביבות השעה 5
 • מירי עיר אוהדים: הפרק הגדול בחלק המזרחי של מירי מכיל גן סיני, אמפיתיאטרון, ברכה ציבורית, ועל טיילת נעימה.
 • Grand Old Lady: “הגברת העתיקה גרנד” הוא הכינוי שניתן הנפט הראשון של מלזיה היטב, אשר כיום אנדרטה במוזיאון המדע פטרוליום. האנדרטה ממוקמת ממש מעבר לכביש הראשי – Jalan מירי Pujut – דרומית מירי.
 • Tamu Muhibbah: חקלאים מגיעים לשוק זה כדי להציג פירות וירקות שלהם. השוק ממוקם דרומית למסוף האוטובוסים המרכזי.
 • הגן הלאומי גבעות Lambir: ממוקם במרחק 30 דקות, הפרק הלאומי הר Lambir מפורסם מגוון המדהים הגלום בו עצים וצמחים. הפארק הלאומי יש אירוח זול; לברר במשרד יערנות הממוקם בסמוך למסוף האוטובוסים המרכזי.

קניות

 • קניון קיסרי: ממוקם בחלק התחתון של מלון אימפריאל בג’לאן צפון יו סנג, הקניון הקיסרי הוא מתחם קניות מודרניות עם סופרמרקט גדול המצורף.
 • בקרוב ההוני קניות Complex: ממוקם בתוך מגה המלון, הקניון האפלולי הזה יש תחושה מלוכלכת לעומת הסמוכים קיסריים קניון.
 • קניון מגה Bintang: ממוקם על הכביש הראשי בדרום מירי, יוקרתית Bintang מגה קניון עובר בימים אלה מתיחת פנים רצינית; סטארבקס רק של העיר נמצאת בפנים.
 • מירי Handicraft Center: אמנם יש כמה אומני ביצוע מלאכות ייחודיות בתוך, מרכז Handicraft הוא בעיקר אוסף של חנויות מזכרות במחיר מופקעות תחת קורת גג אחת.
 • Boulevard Shopping Complex: מתחם קניות מאסיבי זה ממוקם ברובע המסחרי בשדרות ליד תחנת האוטובוסים המרכזית.

מזון

מירי היא מקום נהדר לאכילה. כמו מזון קוצ’ינג, מירי יש מזללות מעניין משלו המגישה אוכל טעים סארוואק, מלאית, תאילנדי, הודי, ופירות ים.

קפה של מינג בג’לאן צפון יו סנג היא מקום פופולרי, באוויר הפתוח המגישה אוכל מקומי הודי נפלא. למרות שהחלקים הגדולים והפופולרי, ארוחה ממוצעת הוא עדיין זולה.

חיי לילה

מלבד כמה ברים יקרים ופאבים קריוקי זולים הממוקמים בלב Jalan צפון יו סנג, את חלק הארי של חיי הלילה של מירי קורה הסקר באזור רק מחוץ לעיר. למרבה הצער, מונית נדרשה להגיע לאשכול של ברים ומועדוני לילה; כל הנהגים יודעים את הסורגים.

הנקודות החמות חי-הבידור וריקודים הנוכחיות הן “דובדבן פרותי יער” ו “מרפסת” – הן פתוחות עד 3 am מועדוני שניהם גובים כיסוי תלול בסופי השבוע.

הגעה אל מירי

בדרך אוויר: המותג החדש מירי International Airport (MYY) הוכרז לאחרונה התעופה העמוסה ביותר סארוואק. שניהם אייר אסיה מלזיה איירליינס להפעיל טיסות רבות ביום לכל חלקי מלזיה. MASWings הזעיר טס באזורים כפריים ואת הפרק הלאומי גונונג מולו.

על ידי אוטובוס: אוטובוסים בינעירוניות לרוץ בין קוצ’ינג, Sibu, בינטולו, ברוניי, ומירי. אוטובוסים מגיעים Corner Pujut מסוף האוטובוסים הבינעירוניים רק מחוץ לעיר. אוטובוס # 33A יוצא מידי שעה בין מסוף האוטובוסים המרכזי ומסוף אוטובוסים למרחקים ארוכים.

אם אתם מגיעים בשעות הערב, עליך לשכור מכונית פרטית כדי להגיע מירי ממסוף האוטובוסים הבינעירוניים או ללכת לכביש הראשי דגל לאוטובוס שנסע לכיוון העיר. באופן מפתיע, אין אוטובוסים או מוניות אחרי 6 בערב; להמתין לאוטובוס לעמוד קרוב לתחנת Petronas