מדריך טיולים מצרים: עובדות ומידע חיוני

Posted on

מדריך טיולים מצרים: עובדות ומידע חיוני

בית לאחת התרבויות העתיקות ביותר והמשפיעים ביותר על פני כדור הארץ, מצרים היא אוצר בלום של היסטוריה ותרבות. מבירת קהיר אל דלתת הנילוס, הארץ היא ביתם של מראות עתיקים אייקונים כולל הפירמידות בגיזה המקדשת של אבו סימבל. בנוסף, מציעה חופי הים האדום במצרים הזדמנויות רבות עבור מרגיע, שחייה וצלילה על כמה שוניות אלמוגים וטהור ביותר בעולם.

הערה: בטיחות תיירות במצרים יכולה להיות דאגה. אנא בדוק אזהרות מסע בקפידה לפני ביצוע הזמנת הטיול שלכם.

מידע בסיסי אודות מצרים

מצרים תופסת בפינה הצפון מזרחית של יבשת אפריקה. היא גובלת בים התיכון בצפון והים האדום במזרח. היא חולקת גבולות יבשתיים עם עזה, ישראל, לוב וסודן, וכוללת את חץ האי הסיני. זה האחרון מגשר על הפער בין אפריקה ואסיה.

עם שטח כולל של קצת יותר מ 386,600 קילומטרים רבועים (1 מיליון קמ”ר), מצרים היא כ פעם בגודל של ספרד שלוש פעמים את הגודל של ניו מקסיקו.

למדינה יש אקלים מדברים, וכפי אוויר מצרי כזה הוא חם בדרך כלל ושטוף שמש בכל ימות השנה. במהלך החורף (נובמבר עד ינואר), הטמפרטורות הן הרבה יותר מתון, ואילו בקיץ ניתן המזיעה בטמפרטורות העולה באופן קבוע 104 F / 40 ג ירידת גשמים נדירים במדבר, אם כי קהיר בדלתא של הנילוס לראות כמה משקעים בחורף.

מזג-חכם, הזמן הטוב ביותר לנסוע למצרים הוא מאוקטובר עד אפריל, כאשר טמפרטורות הן בבית שלהם הכי נעים. עם זאת, יוני וספטמבר הם זמנים טובים כדי נסיעה מחוץ לעונת עסקות לטיולים וחדרי אירוח אבל להיות מוכן חום ולחות גבוהים. אם אתם נוסעים אל הים האדום, בריזה החוף להפוך לנסבל חום אפילו בקיץ (יולי עד אוגוסט).

על פי הערכות 2016 יולי שפרסמה ספר העובדות העולמי של ה- CIA, למצרים יש אוכלוסייה של קצת יותר מ 94.6 מיליון בני אדם. השפה הרשמית של מצרים היא ערבי מודרני רגיל. הערבי מצרי הוא לשון משותפת, תוך השכבה המשכילה קרובות מדברים אנגלית או צרפתית גם כן. האיסלאם הוא דת השלטת במצרים, והיווה 90% מכלל האוכלוסייה. הסוני הוא המלים הפופולריים ביותר בקרב מוסלמים. נוצרים להסביר את 10% הנותרים של האוכלוסייה, עם האורתודוקסית הקופטית להיות המלים העיקריים.

להגיע לשם

השער הראשי של מצרים הוא נמל התעופה הבינלאומי בקהיר (CAI). ישנם גם רכזות בינלאומיות מאתרי תיירות מרכזיים כמו בשארם א-שייח, אלכסנדריה ו אסואן. רוב המטיילים זקוקים לויזה כדי להיכנס למצרים, אשר יכול להיות מיושמת עבור מראש מן השגרירות המצרית הקרובה למקום מגוריך. מבקרים מארה”ב, קנדה, אוסטרליה, בריטניה והאיחוד האירופי זכאים לויזה עם הגעה בשדות תעופה מצרית לנמל אלכסנדריה. הקפידו לבדוק עַדכָּנִי תקנות ויזה לפני הזמנת הכרטיסים שלך.

המטבע של מצרים הוא לירה מיצרית. בדוק שערי החליפין עַדכָּנִי.

דרישות רפואיות

כל הנוסעים למצר צריך להבטיח כי חיסונים השיגרתי הם עַדכָּנִי. החיסונים המומלצים אחרים כוללים הפטיטיס A, טיפוס הבטן וכלבת. קדחת צהובה היא לא בעיה במצרים, אך המבקרים ממדינה חומה-אנדמי צהובה חייבים לספק הוכחה של חיסון עם הגעה. לקבלת רשימה מלאה של חיסונים מומלצים, לבדוק את אתר ה- CDC.

הפירמידות של גיזה

ממוקם ממש מחוץ לקהיר, הפירמידות של גיזה הן ללא ספק המפורסם ביותר של מראות עתיקים של מצרים. האתר כולל את הספינקס האייקונים ושלושה מתחמי פירמידה נפרדים, שכל אחד מהם שוכן חדר הקבורה של פרעה שונה. הגדול מבין השלושה, הפירמידה הגדולה, הוא הבכור מבין שבעת פלאי תבל של העולם העתיק. זהו גם אחד בלבד עדיין עומד.

לוקסור

לעתים קרובות המכונה המוזיאון הפתוח הגדול בעולם, בעיר לוקסור בנויה על האתר של עיר הבירה העתיקה של תבאי. זהו ביתם של שני מתחמי המקדש המרשים ביותר של מצרים – קרנק ו לוקסור. על הגדה הנגדית של הנילוס טמון עמק המלכים ואת עמק המלכות, שבה המלוכה העתיקה קבורה. במקרה המפורסם, העיר המתה כולל קברו של תות ענח ‘אמון.

בקהיר

כאוטיות, צבעוני קהיר היא עיר הבירה של מצרים כאתר מורשת עולמית של אונסק”ו. הוא מלא ציוני דרך תרבותית, מן התלייה הכנסייה (אחד המקומות העתיקים של פולחן נוצרי במצרים) אל מסגד אל-תיזהר (האוניברסיטה השנייה העתיקה ביותר לרוץ ברציפות בעולם). הבתים המוזיאון המצרי מעל 120,000 פריטים, ובהם מומיות, סרקופגים ונכסי צאן ברזל של תות ענח ‘אמון.

Red Sea Coast

חופי הים האדום במצרים מפורסם כאחד מיעדי צלילה הטובים בעולם. עם מים צלולים, חמימים שפע של שוניות אלמוגים בריאות, זה מקום מצוין ללמוד צלילה. אפילו צוללנים מנוסים יהיו מאושרים עם תאונות מלחמת העולם באזור ומינים ימיים דלי רשימה (חושב כרישים, דולפינים ותריסניות). נופש מוביל כולל בשארם א-שייח ‘, Hurghada ו מרסה עלאם.