מדריך למתחילים כדי איטליה אורחת – כיצד לתכנן חופשה איטלקית שלך

Posted on

מדריך למתחילים כדי איטליה אורחת - כיצד לתכנן חופשה איטלקית שלך

איטליה מיקום וגיאוגרפיה:

איטליה היא מדינה ים תיכונית בדרום אירופה. החוף המערבי שלה הוא הים התיכון והחוף המזרחי הוא האדריאטי. צרפת, שווייץ, אוסטריה, סלובניה ו מהווים את גבולה הצפוני. הנקודה הגבוהה ביותר, במונטה ביאנקו, הוא 4748 מטר. היבשת היא חצי אי ואיטליה כוללת גם שני האיים הגדולים של סיציליה וסרדיניה.

יעדי תיירות עיקריים באיטליה:

יעדי הנסיעות העליונים באיטליה כוללים 3 הערים של רומא (בירת איטליה), ונציה, פירנצה, באזור טוסקנה, ועל חוף אמאלפי.

הסעה אל תוך איטליה:

ישנה רשת רכבות נרחבת ברחבי איטליה ונסיעות ברכבת הן די זולות ויעילה. המלצות ועצות רכבת איטליה ישנן גם מערכות באוטובוס טובות אז אפשר להגיע כמעט בכל עיר או כפר ידי צורה כלשהי של תחבורה ציבורית. ניתן גם לשכור או לחכור מכונית באיטליה. שני שדות התעופה הבינלאומיים המרכזיות הן ברומא ומילאנו. ישנם שדות תעופה רבות ברחבי איטליה לטיסות פנימיות אירופאיות.

אקלים מתי נופש באיטליה:

איטליה נהנתה אקלים ים תיכוני (עדין) בעיקר עם אקלים אלפיני קר בהרי המצפון ואקלים חם ויבש בדרום. החופים של איטליה נעימים כמעט כל השנה, למרות שחייה היא מוגבלת בעיקר בחודשי הקיץ. מרבית איטליה הוא חם מאוד בקיץ והקיץ הוא בשיא עונת החופשה. כנראה העונות הטובות ביותר לביקור באיטליה הן בסוף האביב ובתחילת סתיו.

האזורים של איטליה:

איטליה מחולקת 20 אזורים עם 18 ביבשת ושני איים, סרדיניה וסיציליה. למרות שהם כל איטלקי, בכל אזור עדיין מחזיק כמה מנהגים ומסורות משלהם ויש הרבה מאכלי מזון אזוריים.

השפה של איטליה:

השפה הרשמית של איטליה היא איטלקית, אבל יש ניבים אזוריים רבים. גרמנית מדוברת באזור הצפון-מזרחי של טרנטינו-אלטו אדיג’ה ויש אוכלוסיות דוברי צרפתית קטנה באזור Valle d’Aosta לצפון מערב מיעוט סלובנית דוברי באזור טריאסט לכיוון צפון-מזרח. סרדיניה רבים עדיין מדברים Sardo בבית.

מטבע איטלקי אזור זמן:

איטליה משתמשת האירו, באותו המטבע בשימוש ברוב אירופה. 100 סנט אירו = 1 יורו. בזמנו אירו האומץ, הערך שלו נקבע 1936.27 לירה איטלקית (היחידה הקודמת של מטבע).

הזמן של איטליה הוא 2 שעה לפני השעון גריניץ ‘(GMT + 2) וזה באזור זמן מרכז אירופה. שעון החורף נכנס בתוקף מיום ראשון האחרון של חודש מרץ דרך יום ראשון האחרון של אוקטובר.

הזנת איטליה:

למבקרים שאינם מהאיחוד האירופי לאיטליה צריכים דרכון בתוקף. האורך המרבי של שהייה אזרחית ארה”ב הוא 90 ימים. עבור שהייה, מבקרים יצטרכו היתר מיוחד. מבקרים ממדינות מסוימות עשויים להידרש לקבל ויזה כדי להיכנס איטליה. מבקרים אירופיים יכולים להזין איטליה עם תעודת זהות בלבד.

דת באיטליה:

הדת העיקרית היא קתולית אבל יש כמה קהילות פרוטסטנטיות יהודיות קטנות לבין אוכלוסיית מהגרים מוסלמת הגדלה. המושב של קתוליות הוא הוותיקן, מקום מגוריו של האפיפיור. הוותיקאן אתם יכולים לבקר בזיליקת פטרוס הקדוש, הקפלה הסיסטינית, ומוזיאוני הוותיקן נרחב.

מלונות איטלקים לינת נופש :

מלונות איטלקים מדורגים מאחד עד חמישה כוכבים, למרות שמערכת הדירוג לא אומרת את אותו הדבר שהיא עושה בארצות הברית. הנה הסבר של כוכבי מלון האירופיים מאירופה עבור מבקרים. עבור מלונות בראש הדירוג ב המקומות הפופולריים ביותר לראות המקומות הכי טובים להישאר יעדים למעלה

עבור שהייה, השכרת Agriturismo או חופשה היא רעיון טוב. השכרה אלו הן בדרך כלל על ידי בשבוע ולעתים קרובות כוללת כמה מתקני מטבח.

יש איטליה גם רשת טובה של אכסניות, המציעה אפשרויות לינה בתקציב. אלה הם כמה שאלות נפוצות Hostel משותפות.

שמירת כסף על החופשה:

אפילו עם הגדלת עלויות ולהפחית ערך דולר, איטליה עדיין יכולה להיות סבירה. ראה חינם דברים לעשות באיטליה טיפים איטליה תקציב נסיעות עבור הצעות כיצד לחסוך כסף על החופשה שלך.