מדריך שלם ל ביקור הפירמידות בגיזה, מצרים

Posted on

מדריך שלם ל ביקור הפירמידות בגיזה, מצרים

על הגדה המערבית של הנהר הנילוס הטמון ביותר של מצרים המראה העתיק האייקונים : הפירמידות של גיזה. האתר מורכב משלושה מתחמי פירמידה נפרדים, כולל הפירמידה הגדולה של גיזה (הידוע גם בשם הפירמידה של ח’ופו), הפירמידה של ח’עפרע הפירמידה של מנכאורע. הספינקס הגדול של גיזה עומד סנטינל מעל כולם. כל שלוש הפירמידות נבנו על ידי הפרעונים הרביעיים Dynasty, מה שהופך אותם מעל 4500 שנים. יחד, הם מהווים חלק הנקרופוליס העתיק ממפיס ולעמוד בתור עדות העושר המדהים, הכח והיכולת האדריכלית של Ancient המצרי.

גלו כיצד לבקר בפירמידות עם המדריך הזה.

הפירמידה הגדולה של גיזה

הפירמידה הגדולה של גיזה היא גם הגדולה הבכור מבין הפירמידות בגיזה. הוא נבנה כקבר, אנדרטה עבור פרעה ח’ופו, והשלים סביב 2560 לפנה”ס כמו הפירמידות האחרות, הוא בנוי מקוביות המכריעות של גרניט ואבן גיר שהיה שנחצבו, מועברות והורכבו ביד. בסך הכל, כ -2.3 מיליון בלוקים של אבן שמשו כדי ליצור את הפירמידה, שהיה לכוד במקור גיר לבן וחלקים. על פי הרודוטוס ההיסטוריון היווני, הישג אדריכלי זה נדרש כוח עבודה של 100,000 גברים ו לקח 20 שנים כדי להשלים.

בימי השיא שלה, הפירמידה הייתה עומדת 481 רגל (146.5 מטר) גבוה. היה זה המבנה מעשה ידי אדם הגבוה בעולם במשך יותר מ 3800 שנה. הכניסה נמצאת על הפנים צפונה מוביל באמצעות סדרה של מסדרונות אל קווין ושל תאי המלך. הפירמידה נפתחה ונבזזה בידי הפרעונים של התיכון וניו Kingdoms, אשר ייתכן שהשתמשו תכולתו לרהט קברות שלהם ליד עמק המלכים ליד לוקסור . בתקופה ההלניסטית, הפירמידה הגדולה, שהוגדרה כאחת משבעת פלאי העולם.

למרות היותו הבכור של הפלאים העתיקים, הוא גם היחיד שעובד עד היום.

הפירמידה של ח’עפרע

השני בגובהו של הפירמידות בגיזה, הפירמידה של ח’עפרע נבנתה כמקום קבורתו של בנו ויורשו של ח’ופו. התאריכים המדויקים של השלמתו אינם בטוחים, למרות ח’עפרע פסק מרחבי 2558 כדי 2532 לפנה”ס. חלק שרידי חיפוי אבן הגיר המקורי של הפירמידה הזו סביב הקודקוד, למרות שאר הוסר בזמנים שונים לאורך ההיסטוריה שלה – כולל בתקופת שושלת התשע עשרה, כאשר רעמסס השני בזז את הגיר לאחד המקדשים שלו הליופוליס. יש פירמידה זו שתי כניסות אשר להוביל חדר קבורה יחיד קאמרית בת שעשויים שימשו למטרות אחסון.

פירמידת מנכאורע

הפירמידה של מנכאורע היא קטן האחרון מבין השלושה והושלם סביר בתחילה של המאה ה -25 לפנה”ס בניגוד שתי פירמידות האחרות, רק את החלק העליון היה מוקף גיר וחלקים החיצוניים הגרניט להופיע גמור. סביר להניח כי הבנייה הופרעה על ידי מותו של מנכאורע ולא סיימה. הפירמידה יש יחיד כניסה מובילה לחדר קבורה תת-קרקעי. בסוף המאה ה -12, זה היה הקורבן הראשון של סולטן אל-עזיז עות’מן ניסיון של להרוס את הפירמידות. למרבה המזל המשימה היתה קשה מדי והיה נטוש; עם זאת, נזק הפנים צפונה של הפירמידה נשאר כהוכחה ונדליזם.

הספינקס הגדול של גיזה 

הספינקס הגדול של גיזה הוא יצור אגדי עם גוף של אריה וראש של גבר. אגיפטולוגים מסכימים שייתכן הפנים שלה היו מגולפים בדמותו של ח’עפרע; וזה הגיוני בהתחשב בעובדה שזה שתחילתה שלטונו. זה הפסל המונומנטלי הידוע העתיק במצרים מרשימה במיוחד כאשר לוקחים בחשבון כי נחצב מתוך נתח אחד של סלע הגיר של הרמה. שכבות של צפיפות שונות בחשבון רוק על השחיקה המואצת בחלק האמצעי של הגוף של הספינקס בעוד תיאוריות בשפע לגבי הסיבה האף חסר שלה. הוא מודד 240 רגל (73 מטר) אורך ועומד 66 רגל (20 מטר) גבוה.

חיפושים מודרניים

הפירמידות בגיזה כבר את הנושא של חקירה ומחקר עבור כמעט כל עוד הם קיימים. בשנת 1800 המוקדמות, הארכיאולוג הצרפתי אוגוסט מארייט החלה העבודה אישור באתר גיזה. הארכיאולוגים המודרניים הראשונים לחקור בתוך הפירמידות כללו ג’ובאני Belzoni, ג’ון פרינג וריצ’רד ולהוורד-וייז, ואת קארל ריכרד לפסיוס. בשנת 1880, הארכיאולוג הבריטי סר ויליאם מתיו פלינדרס פיטרי נסע גיזה לעשות את הסקר המדעי הראשון של הפירמידות. הציורים והמדידות שלו היו כל כך מדויקים, כי הרבה של הבנתנו כיצד נבנו הם עדיין מבוססים על ממצאיו.

החפירות נמשכו לאורך כל המאה ה -20 ולתוך ה -21. בשנת 2010, ארכיאולוגים מצריים גילו אתר הקבורה של עובד כי הוכיח את הפירמידות נבנו על ידי אומנים שלמו ולא עבדים. לאחרונה, בחודש מאי 2019, בית קברות חדש סרקופגים נחשפו כי הם האמינו להיות מעל גיל 4500 שנים. בשנת 1979, הפירמידות של גיזה, הוכרזו כאתר מורשת עולמית של אונסק”ו יחד עם שאר המתים ממפיס .

דברים לראות & Do במרומי הפירמידה של גיזה

היום, שלוש הפירמידות העיקריות ואת הספינקס הם האטרקציות המרכזיות; אבל יש הרבה יותר מה לראות בגיזה כולל סדרה של, פירמידות בת קטנות, קברות כוך קבורה, ומקדשים. ניתן גם להציג את ההריסות של הכפר עובדים, הממוקם דרומית מזרחית הפירמידות ח’עפרע מנכאורע; ואת מוזיאון ספינת השמש . הבתים האחרונים סיירו כי נמצא קבורות למרגלות הפירמידה הגדולה ושחזרו בדקדקנות על ידי מומחים במשך 14 שנים. אם אתה נשאר לאחר רדת החשיכה, אתה יכול גם לצפות כמו הפירמידות מוארות הלילי הצג Sound & Light .

כרטיסים כלליים כוללים סיור בתוך אחת משלוש פירמידות הלווין של המלכה ח’ופו. אם אתה רוצה להציג בתוך שלוש הפירמידות העיקריות, אפשר לעשות זאת עם רכישת כרטיס נוסף. אין יותר מדי כדי לראות בפנים כמו מומיות ואוצרותיהם הוסרו (בין אם על ידי בוזזים, בביטחונם של המוזיאון המצרי ). בתקופת הממלכה הקדומה גם הפרעונים לא לקשט תאי הקבורה שלהם עם הירוגליפים כשליטים מאוחר עשו. עם זאת, הניסיון של להעז עמוק בתוך מבנים כגון עתיקים הוא שווה את זה עבור רבים מבקרים-אף claustrophobics צריך לוותר על עסקה. מטפס על הפירמידות אינו חוקי.

כיצד לבקר את הפירמידות של גיזה

חלק מהאנשים בוחרים להצטרף לסיור מאורגן . יתרונות כוללים איסוף מהמלון, העברות מקהיר, ודמי הכניסה כלולים ומדריך האגיפטולוג דוברי אנגלית; עם זאת, אתה תהיה נוסע בקבוצה גדולה בזמנו כאשר הפירמידות עמוסות ביותר. לחלופין, זה יקל עליכם לחקור את הפירמידות באופן עצמאי. הנסיעות במוניות או Uber ממרכז קהיר לקחת כשעה (תלוי בתנועה) והם יקרים להפליא. אוטובוסים ציבוריים גם נסיעות מחוץ למוזיאון המצרי אל הפירמידות.

כשתגיע לשם, אתה יכול לבחור לנדוד במתחם ברגל או לשכור גמלים או סוסים. זו האחרונה היא אופציה פופולרית עבור אלה שרוצים לצאת אל המדבר כדי לקבל תצוגה פנורמית של הפירמידות; עם זאת, רבים של בעלי חיים טיפול לקוי או וצנומה. הדעות הטובות ביותר הן מן הדיונות מאחורי הפירמידה של מנכאורע, וכוללים את כל שלושת המקדשים לצד זה כנגד הרקיע קהיר המודרנית ברקע הרחוק. נעליים יציבות, הגנה מפני שמש בשפע הרבה מים הן כל-חייב שתהיה ברשות להרפתקת הגיזה שלך.

אם אתה רוצה למנוע את ההמונים, לנסות לבקר קצת מאוחר יותר באותו היום, לאחר שרוב אוטובוסי הסיור היה והלכו (רוב להגיע בין 9:30 am ו 10:30 בבוקר).

שעות & דמי כניסה

לדברי הגורם הבכיר אתר התיירות המצרי , האתר נפתח בשעה 9 בבוקר כל יום ונסגרת בשעה 5 מחירי הכרטיסים מופיעים 60 לירות מצריות עבור הודאה כללית, 100 לירות מצריות עבור הכניסה הפירמידה הגדולה, 30 לירות מצריות עבור הכניסה הפירמידה של ח’עפרע 25 לירות מצריות עבור הכניסה פירמידת מנכאורע. הצלילי & Light Show עולה בארה”ב 15 $ וצריך להזמין מראש.