Skip to main content

מדריך תרבותי כללי ההתנהגות בתאילנד – עשה ואל תעשה עבור ביקורך תאילנד

כללי התנהגות תרבותית בתאילנד

בעקבות כמה כללים פשוטים של תאילנד כלל התנהגות לא רק למנוע ממך לפגוע במישהו בטעות, כך יהיה להגדיר אותך מלבד התיירים רק העניין בקניות זולות או חופים אידילי. התבוננות כיבוד התרבות המקומית בהחלט ישפר את החוויה שלך.

תאילנד ידועה בשם “ארץ החיוכים” – אבל החיוך התאילנדי המפורסם יש משמעויות רבות. למרות תאילנדים הם מאוד סלחניים של עבירות, במיוחד כאשר הן מבוצעות על ידי הפדנג (זרים), התבוננות דוס בסיסיים אלה ואל תעשו ישמור אותם מחייכים.

תעשה להתבונן בתאילנד גנון

 • אל תכוונו את הרגליים: הצבעת הרגליים על מישהו, העלאת הרגליים גבוהות יותר מאשר הראש של מישהו, או פשוט לשים את הרגליים על שולחן או כיסא נחשבים מאוד לא מנומס בתאילנד. מכפות הרגליים הם מלוכלכים: לא מראים אותם אנשים! הימנע רגליים על בודהות. אם אתם יושבים על הקרקע, השתדלו לשבת בצורה שאינה להראות לאחרים את כפות הרגליים שלך.
 • אל תיגעו הראש של מישהו: בעוד הרגליים נחשבות החלקים הנמוכים המזוהמים של הגוף, הראש הוא נערץ כמו המקודש ביותר. אף פעם אל תיגע הראש או השיער של מישהו – זה כולל בשובבות פורעת את שערו של הילד. אל תרימו את הרגליים מעל הראש של מישהו; לדרוך על אנשים שיושבים או ישן על הרצפה.
 • אל תכוון: הצבעה על מישהו נחשב לא מנומס בתרבויות רבות, אך במיוחד כך בתאילנד. אם אתה חייב לציין אדם, לעשות זאת על ידי הרמת הסנטר לכיוון שלהם. כאשר ורומזים מישהו לבוא, לא להשתמש באצבעות הצביעו כלפי מעלה; לבצע תנועה טופחת עם האצבעות ישר ופאלם לכיוון הקרקע. הצבעה על חפצים דוממים ובעלי חיים היא בדרך כלל מקובל, אבל זה יותר מנומס להצביע עם היד שלך במקום אצבע אחת.
 • אל תאבדו המגניבות שלך: צעקות, נושבת העליונה שלך, או הפגנת רגשות חזקים הוא בדרך כלל בעין יפה בתאילנד. תמיד יש לזכור את הכללים לשמור על הכבוד. שמור על קור רוח גם כאשר דברים משתבשים; אתה תהיה מכובד לעשות זאת. לא מקונן כי התמוטטות אוטובוס. במקום זאת, צוחק ואומר ” ראי עט מיי .”
 • אין לזלזל המלך: לעולם לזלזל המלך או תמונות של המלך, זה כולל מטבע – תמונתו מופיעה על הבאט התאילנדי. למרות של תאילנד פגיעה במלכות חוקים שנויים במחלוקת, זלזול פתוח כלפי המלך באמת יכול לנחות אתה בכלא! אנשים קיבלו עונשי ממושך עבור הודעות פייסבוק כי דיבר נגד המלוכה.
 • אל תזרקו דברים: משליך חפץ או כסף בכיוון של מישהו הוא גס רוח. קח את הזמן כדי למסור דברים לאנשים כמו שצריך, עם הפנים כלפי מעלה, רצוי עם יד ימין שלך. Unfold כסף כאשר משלמים למישהו.

האם לפי הכללים האלה של תאילנד גנון

 • נעלך: כמו בתרבויות רבות באסיה, הסרת הנעליים שלך לפני הכניסה למקדש או ביקור בבית של מישהו הוא חיוני. כמה עסקים, מסעדות, וחנויות גם אתם מתבקשים להסיר את הנעליים שלך. אם אינך בטוח, רק להסתכל כדי לראות אם יש ערימה של נעליים בכניסה, או לבדוק אם צוות נועל נעליים. זו הסיבה נעלה פשוט הוא רעיון טוב בדרום מזרח אסיה. עדיף לא לדרוך על הסף כאשר פלשו לבתים ומקדשים.
 • החזרת וואי : וואי הוא מחווה תפילה דמוי של תאילנד עם הידיים ביחד מלפנים הראש מורכן מעט. כדי לא להחזיר וואי נחשב לא מנומס; רק המלך והנזירים לא צריך לחזור WAIS. נסה לא וואי תוך החזקת משהו בידיים שלך; וקד קידה קלה תספיק. אולי אתה רוצה ללמוד איך אומר שלום בתאילנדית.
 • אל יד ימין שלך: היד השמאלית נחשבת מלוכלכת, כפי שהוא ממשמש לעתים “פונקציות טואלט.” השתמש תמיד יד ימין שלך לעבור חפצים למישהו ומתי לשלם. תיגע לי ביד השמאל כדי זרועו הימנית שלך (מראה כי היא בבטחה מחוץ להישג ידם) אם אתם רוצים להפגין כבוד מיותר.
 • לאכול עם כפית: הדרך הנכונה ליהנות מאוכל תאילנדי טעים היא עם כף יד ימין והמזלג ב השמאל שלך. השתמש במזלג כדי לגרוף מזון אל הכף שלך; המזלג מעולם נכנס לפה. צ’ופסטיקס בדרך כלל משמש רק עבור מנות נודלס ופינוקים כגון אגרולים.
 • הצג ביחס נזירים: תיתקל נזירים רבים במקומות כגון צ’יאנג מאי; ולהתייחס אליהם בכבוד. כאשר ברכת נזיר, נזירים מקבלים וואי גבוה יותר מאשר אנשים רגילים; נזירים לא צריכים לחזור המחווה שלך. נשים אסור לגעת נזיר, לצחצח גלימות של נזיר, או משהו ביד כדי נזיר. יש לאפשר נזירים לאכול הראשונה בטקסים ומפגשים. נזירים בתאילנד הם דבר שבשגרה – לפעמים תראו אותם באמצעות טלפונים חכמים בבתי קפה אינטרנט!
 • Smile: את “החיוך התאילנדי” מפורסם, חיוני גנון תאילנד, ותאילנדי להראות את זה בכל פעם שהם יכולים. תמיד לחזור חיוך של מישהו. חיוכים משמשים במהלך המשא ומתן, התנצלות, להירגע בכל פעם משהו הולך לא כמתוכנן, ופשוט בחיי היומיום.

כללי התנהגות מקדשים תאילנד

ביקור במקדשים בתאילנד היא חובה עבור כל נסיעה, לעומת זאת, תיירים רבים נרתעים מקומות מעניינים כמו מקדש המנהרה בצ’יאנג מאי, כי הם לא מבינים בודהיזם או מנהגים המקומיים. הקפד לרענן את כללי ההתנהגות המקדש שלך, כך שאתה לא להעליב אף אחד המתפללים!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *