מוזיאוני גבעת הקפיטול גבעת הקפיטולין ברומא

Posted on

מוזיאוני גבעת הקפיטול גבעת הקפיטולין ברומא
מוזיאוני הקפיטולין ברומא, או Musei Capitolini, מכילים חלק מאוצרות האמנות הגדולות של רומא ארכאולוגיות. למעשה אחד במוזיאון פרוש בשני מבנים – את Palazzo dei Conservatori ואת Palazzo Nuovo – מוזיאוני הקפיטולין ניצבת בראש גבעת הקפיטול, או Campidoglio, אחד משבע הגבעות המפורסמות של רומא. הכבושים מאז לפחות לפנה”ס -8 המאה, גבעת הקפיטול היה שטח של מקדשים עתיקים. המשקיף על הפורום הרומאי ואת גבעת הפלטין מעבר, זה היה והינו המרכז הגיאוגרפי הסמלי של העיר.

המוזיאונים הוקמו על ידי האפיפיור קלמנט XII ב 1734, מה שהופך אותם המוזיאונים הראשונים בעולם פתוח לקהל הרחב. עבור כל אורח עם עניין בהבנת ההיסטוריה וההתפתחות של רומא מהתקופה העתיקה ועד הרנסנס, מוזיאוני הקפיטולין הם חובה לראות

כדי להגיע אל גבעת הקפיטול, רוב המבקרים לטפס על Cordonata, מדרגות אלגנטיות, מונומנטליות שעצבו מיכלאנג’לו, שעצב גם את Campidoglio הפיאצה דל דפוס הגיאומטרי בראש המדרגות. במרכז הכיכר ניצבת פסל הברונזה המפורסם של הקיסר מרקוס אורליוס על סוס. פסל הארד הגדול מים קדם רומי, את הגרסה על הכיכר היא למעשה העתק-המקור נמצא במוזיאון.

Palazzo dei Conservatori


כשאתה עומד בראש של Cordonata, את Palazzo dei Conservatori הוא מימינך. זהו המבנה הגדול ביותר של גבעת הקפיטול הוא נשבר לכמה חלקים, כולל דירות משמרים, החצר, Palazzo dei Conservatori מוזיאון, ואולמות אחרים. יש גם בית קפה וחנות ספרים הממוקמת באגף הזה של גבעת הקפיטול.

Palazzo dei Conservatori מכיל כמה יצירות אמנות מפורסמות מימי קדם. חשובות מביניהן הוא ברונזה הזאבה ( La Lupa ), אשר ראשיתו במאה החמישית לפני הספירה, והוא דה פקטו הסמל של רומא. הוא מתאר את רומולוס ורמוס , מייסדים העתיקים של רומא, מיניקת זאבה. יצירותיו המוכרות אחרים מימי קדם הם Il Spinario , שיש לפנה”ס המאה הראשונה של ילד הסרת קוץ מכף רגלו; מאנדרטת הפרש המקורית של מרקוס אורליוס, ושברים מן הפסל ענקי של הקיסר קונסטנטינוס.

אגדות הניצחונות של רומא גם מוצגים ציורי הקיר, הפסלים, מטבעות, כלי קרמיקה, תכשיטים עתיקים של Conservatori Palazzo dei . כאן תוכל למצוא תיאורים של המלחמות הפונית, כתובות של מגיסטראט, היסודות של מקדש עתיק המוקדש יופיטר אלוהים, ואת אוסף מדהים של פסלים של ספורטאים, אלים ואלות, לוחמים, וקיסרים החל ימי האימפריה הרומית לתקופה הבארוק.

בנוסף ממצאים רבים ארכיאולוגיים ישנם גם ציורים ופסלים של אמנים מימי הביניים, הרנסנס, הבארוק. הקומה השלישית יש גלריה תמונה עם יצירות מאת קאראווג’ו ורונזה, בין היתר. יש גם חזה מפורסם מאוד של ראש המדוזה מפוסל על ידי ברניני.

Galleria Lapidaria ו טאבולאריום

בשנת מעבר תת קרקעי המוביל מן Palazzo dei Conservatori אל Palazzo Nuovo היא גלריה מיוחדת שנפתחת אל נוף של הפורום הרומאי. The Galleria Lapidaria מכיל מוטו, epitaphs (כתובות קבר) ואת היסודות של שני בתים רומים עתיקים. זהו גם מקום בו תוכל למצוא את טאבולאריום , המכיל יסודות נוספים ושברים מרומא העתיקה. כשעבר Galleria Lapidaria ואת טאבולאריום היא דרך מעולה כדי להשיג הבנה טובה יותר של רומא העתיקה ולקבל תצוגה ייחודית של הפורום הרומאי.

Palazzo Nuovo

בעוד Palazzo Nuovo הוא הקטן מבין שני המוזיאונים של הקפיטול, הוא לא פחות מרהיב. למרות שמו, את “הארמון החדש” כולל גם חפצים רבים מימי קדם, כולל פסל רובצים גדול של אל המים שנקרא “Marforio”; סרקופגים מצועצעים; הפסל של זורק דיסקוס ; ופסיפסים ופסלים התאוששו הווילה של אדריאנוס בטיבולים.

מידע הקפיטולין ביקור במוזיאונים

מיקום: Piazza del Campidoglio, 1, על גבעת הקפיטול

שעות: יומי, 9:30 עד 7:30 בערב (הכניסה האחרונה 06:30 בערב), סוגר בשעה 2:00 ב -24 בדצמבר ו -31 ימי שני סגורים ו 1 בינואר, 1 במאי -25 בדצמבר.

מידע: בדוק את האתר במשך שעות מעודכנות, מחירים, ואירועים מיוחדים. תל. (0039) 060608

דמי כניסה: 15 € (נכון 2018). אלה תחת 18 או מעל 65 לשלם 13 €, וילדים 5 ותחת להיכנס בחינם. שמור על הודאה עם פס רומא.