מטבע במצרים: צריך אותך לדעת הכל

Posted on

מטבע במצרים: צריך אותך לדעת הכל

אולי אתם מתכננים שיוט הנילוס או חופשת צלילה בים אדום, או אולי יש לך נסיעת עסקים קרובה לקהיר. תהא הסיבה אשר תהא הרפתקה המצרי שלך, דבר אחד בטוח: תצטרך להוציא כסף בזמן שאתה שם. במאמר זה נסביר מה שאתם צריכים לדעת על כסף במצרים, מהזרמים ושערי חליפין כדי טיפים על שימוש בכספומט.

מטבע וכל עדות

המטבע הרשמי של מצרים הוא לירה מצרית (EGP). לירה מצרית אחת מורכבת של 100 אגורות. הזרמים הקטנים הם 25 אגורות ו 50 אגורות, אשר שניהם זמינים מטבע או טופס פתק. הערות לבוא גם הזרמים הבאים: 1, 5, 10, 20, 50, 100 ו 200. הערות קטנות יותר שימושיות במיוחד עבור מפנה אך מצויים במחסור ויותר. לכן, זה רעיון טוב כדי לאגור אותם כאשר אתה יכול ידי ציור כמויות חריגות מן הכספומטים או הבטחת שינוי ידי תשלום חשבונות גדולים במפעלים מתקדמים.

למרות השפה הרשמית של מצרים היא ערבית, פתקים הם דו-לשוניים לבין הסכומים נכתבים באנגלית בצד אחד. ההדמיה משקפת את ההיסטוריה העתיקה של המדינה. הפתק 50 פיאסטר, למשל, מתאר רעמסס השני; בעוד הערות קילו אחד 100 מתארים המקדשים של אבו סימבל ואת הספינקס הגדול של גיזה בהתאמה. לעתים קרובות תוכל לראות מחירים קדמו הקיצור LE. זה מייצג Livre égyptienne , התרגום לצרפתית של הלירה המצרית. המטבע יקוצץ לפעמים כמו E £ או £ E בפורומים באינטרנט.

שערי חליפין ועלויות

בעת פרסום, שערי החליפין המשוער עבור המטבעות העיקריים היו כדלקמן:

1 USD = 16 EGP

1 CAD = 12 EGP

1 GBP = 20 EGP

1 EUR = 17 EGP

1 AUD = 10 EGP

כמובן, שערי חליפין כפופים לשינוי מתמיד. על פי רוב השיעורים עַדכָּנִי להשתמש ממיר מטבע מקוון כמו XE.com. XE.com הוא גם זמין כיישום עבור טאבלט או סמארטפון שלך וזה רעיון נהדר כדי להוריד אותו לפני היציאה שלך. בדרך זו תוכל לבצע המרות מהירות בדרכים ואת תדע אם אתה נשאר במסגרת התקציב כאשר משלמים עבור ארוחות, מזכרות, ואת הנסיעות במוניות.

אפשר למטיילים בתקציב לחיות על מעט ככל 600 EGP (כ 40 דולר) ליום במצרים. זה כולל חדר בסיסי, אוכל מקומי, תחבורה, וכניסת אטרקציה תיירותית מרכזית אחת. עבור טיולי אמצע טווח, אנו ממליצים תקצוב עד 1800 EGP (כ 120 דולר) ליום, בעוד טיולי יוקרה עם אירוח 5 כוכבים, סיורים פרטיים, ואוכל משובח יכול לעלות כפול.

מטבע חילופי & טיפי מזומנים אחרים

מטיילים רבים אוהבים להגיע עם קצת כסף מקומי כדי לשלם עבור הוצאות ראשוניות כגון תחבורה משדה התעופה למלון שלך. עם זאת, לא מתכנן להחליף את כל המזומנים תצטרך עבור הנסיעה שלך לפני שאתה מגיע לשם. רשות התיירות המצרי נמסר, כי נוסעים אינם מורשים להביא יותר מ 5000 EGP (כ 320 דולר) לתוך המדינה במטבע המקומי. אתה יכול להביא עד 10,000 דולר או שווה ערך במטבע חוץ ולאחר מכן להחליף אותו לירות מצריות בכל מטבע. חילופי מטבע נמצאים בכל שדות התעופה ובתי מלון גדול רב. בנקים גם יחליפו הערות זרות. חלק מפעילי תיירות ובתי מלון דווקא מעדיפים להיות משולם בדולרים ולכן מומלץ לדאוג כמה הערות הצידה.

כאשר מחליפים את הכסף שלך זה רעיון טוב לעשות קניות ברחבי עבור המחיר הטוב ביותר. הקפד לשאול כמה תקבל לאחר כל החיובים והעמלות נוכו לפני שהסכים לעסקה. ברגע שיש לך לירות מצריות שלך, להישאר בטוח בכך שהוא הגיוני לגבי האופן בו אתה לשאת אותם. זה רעיון טוב כדי להסתיר המזומנים שלך חגור כסף כדי לפקוח סליק חירום החבוי בתוך המזוודה שלך או בכספת המלון. הקפד לבקש הרבה זרמים קטנים יותר עבור מפנה, משלם עבור מוניות, ומיקוחים בשווקים מקומיים. מהבהב פתקים גדולים יכול לגרום לך מטרה עבור כייסים.

באמצעות כרטיס האשראי שלך לצייר בכספומט

לפעמים הדרך הקלה והזולה ביותר להגיע במזומן היא לסגת ממנו בכספומט מקומי. כספומטים זמינים בערים גדולות כמו קהיר או אלכסנדריה. אם אתה בראשותו באזור מרוחק יותר, לוודא לצייר מספיק מזומנים לפני שאתה עוזב כפי שאתה עלול להתאמץ כדי למצוא כספומט פעם שתגיע ליעד שלך. השתמש רק כספומטים באזורים מכובדים להיזהר מי שמנסה לסייע לכם. רוב הכספומטים יגבו תשלום קטן עבור שימוש בכרטיס זר ולכן הגיוני לצמצם עלויות על ידי ציור כמויות גדולות יותר. יש כמה כספומטים גבול 2000 EGP, אולם; לחפש מכונת Banque du Caire אם ברצונך לצייר יותר מזה.

כרטיסי חיוב ואשראי מבנקים זרים גדולים צריכים להתקבל ברחבי מצרים (ויזה וכרטיסי מסטרקארד הם בדרך כלל הימור בטוח). לפני שאתם נוסעים, פנו לבנק כדי לאשר את הכרטיס שלך יעבוד לשאול על דמי נסיגה בצד שלהם. כמו כן כדאי לבקש מהם לעשות לעצמך את התאריכים המבוקשים כדי שלא יחשבו הכרטיס נגנב ולבטל אותו בפעם הראשונה שאתה משתמש בו בכספומט מצרי. כרטיס לגיבוי הוא רעיון טוב אם יש לך אחד, כמו עושה לעצמך מספר קו סיוע הבנק בחו”ל שלך במקרה חירום.

מילה אחרונה

המזומן הוא מלך במצרים ומסעדות מקומיות רבות, חנויות, ומפעילי תיירות לא יהיו מתקני כרטיס. עם זאת, אתה אמור להיות מסוגל לשלם אלקטרוני במרבית חנויות אמצע הטווח מתקדמים, מסעדות, ובתי מלון; רק לוודא לבדוק תחילה לפני צובר שטר ענק. המחאות נוסעים הן מיותרות במצרים. אתה תהיה דחף קשה למצוא מקום כי יקבל אותם ובנקים יהיו חיוב יתר לך במזומן אותם.