מידע למבקר קתדרלת נוטרדאם

Posted on

מידע למבקר קתדרלת נוטרדאם

ניתן לטעון את הקתדרלה הגותית המדהימה ביותר בעולם, קתדרלת נוטרדאם בפריז היא ללא ספק המפורסם ביותר. הגה במאה ה -12 והשלים ב -14, הקתדרלה עכשיו-איקוני היה דופק לבה של פריז של ימי הביניים. אחרי תקופה של הזנחה, זה כבש מחדש את הדמיון הפופולרי כאשר הסופר מהמאה ה -19 ויקטור הוגו הונצח אותו “הגיבן מנוטרדאם”.

המגדלים, הצריח הדרמטי של נוטרדאם, ויטראז, ופםלוני מובטחים כמעט לקחת ממני את נשימה.

התעמק יותר את ההיסטוריה של האנדרטה המרתקת ידי ביקור בקריפטה הארכאולוגי-הקרקע מתחת. טיפוס על המגדל הצפוני כדי לקבל הפרספקטיבה של גרגויל של פריז היא חובה, מדי.

מיקום ופרטי קשר

הקתדרלה נמצאת במיקום מרכזי על איל דה לה סיטה, באזור פריז המחלק את זכותה של העיר ובנקים עזבו. איל דה לה סיטה מוקף נהר הסיין. אטרקציות סמוכות כוללות את  אנדרטת גירוש מלחמת העולם השנייה , הקפלה Sainte-Chapelle, הרובע הלטיני, המארה שכונה וסיורים בסירה פריז.

כתובת: Place du ה”פרוויס” דה נוטרדאם, 4 הרובע
מטרו: סיטה או סן מישל (קו 4)
RER: סן מישל (קו C)
אוטובוס: קווים 21, 38, 47, או 85
טלפון: 33 (0) 142 345 610

התקופה הטובה ביותר לבקר

מומלץ בדרך כלל לבקר נוטרדאם בעונה נמוכה (בדרך כלל אוקטובר-מרץ): יהיה לך סיכוי טוב יותר להימנע המונים מסיביים בתורים ארוכים.

 בנוסף, בבקרים ובערבים בימי חול הם בדרך כלל הרבה יותר שקטים מאשר צהריים ובסופי השבוע. עם זאת, זכור כי הביקורים ערבים לקתדרלה לא יהיו אופטימליים לצפיית ויטראז היפה של נוטרדאם.

לבסוף, ביקור בשקיעה יעניק תצוגות מעוררות היראה של הוויטראז ‘של הקתדרלה, בעיקר, שלושת עלה חלונות.

טיולי קתדרלה

סיורים מודרכים חינם של האולם החיצוני העיקרי של הקתדרלה זמינים באנגלית לפי בקשה. התקשר שולחן המידע לפרטים נוספים: 33 (0) 142 345 610.

סיורים של מגדלי הקתדרלה להתחיל למרגלות המגדל הצפוני, הכרוכה בטיפוס סך של 402 צעדים. אזור התצפית על פעמון 13 הטון של הקתדרלה נמצא במגדל הדרומי. 20 מבקרים מתקבלים למגדלים כל 10 דקות, ואת קבלתה האחרונה היא בשעת 6:45 בערב

Giftshop והמוזיאון

חנות המזכרות ממוקמת באולם המרכזי של הקתדרלה ומוכרת תכשיטים Notre-Dame-נושאים, חולצות, ומתנות אחרות.

מוזיאון נוטרדאם ממוקם 10, rue du Cloitre-נוטר-דאם (מעבר לפינה מן הקתדרלה) ו הנעוץ של נוטרדאם והיסטוריה.

נגישות

נוטרדאם נגיש למבקרים עם ניידות מוגבלת. התקשר שולחן המידע לקבלת פרטים נוספים.

עובדות ותאריכים היסטורי מפתח

  • בית מקדש גאלו-רומי המוקדש יופיטר ושתי כנסיות מימי הביניים המוקדמים עמד פעם על יסודות של נוטרדאם.
  • בניית הקתדרלה החלה בשנת 1163. מאות פועלים ובעלי מלאכה עמל במשך כמעט 200 שנים כדי להשלים את יצירת המופת של האדריכלות הגותית המוקדמת.
  • נוטרדאם היה נבזז ניזוקו קשה במהלך המהפכה הצרפתית של המאה ה -18 מאוחרות. שחזורים מהמאה ה -19 בראשות ויולה-לה-לה-דוק משוכפל הרבה של זכוכית כתם פגום, פסלים, ואת הצריח הייחודי של הקתדרלה.
  • במהלך המהפכה הצרפתית , נוטרדאם הוסב זמנית “מקדש תבונה”.

פרטים לחפש

נוטרדאם מלא המושך את העין, פרטים כיד המלך, אבל אפילו יותר עדינים ולא נעלמו מעיניו.

מעוניין לחפור עמוק יותר לתוך ההיסטוריה של האתר המדהים הזה? כמו כן, חושב על ביקור בקריפטה הארכאולוגי בנוטרדאם עבור צצה מרתקת לתוך הגאלו-רומי היסודות של העיר וההתפתחויות הבאות שלה.