Skip to main content

מידע לנסיעות תאילנד – מידע חיוני המבקר בפעם הראשונה

מידע לנסיעות תאילנד - מידע חיוני המבקר בפעם הראשונה

אם אתם מתכננים טיול לתאילנד, אתה כנראה יותר מתלהב חופים, מקדשים, ואוכל רחוב ממה שאתה עומד אשרות וחיסונים. עם זאת, יש כמה דברים שאתה צריך לטפל לפני שתוכל לבעוט לאחור וליהנות מהחופשה שלך.

אשרות מכס

אתה תהיה מותר רק לתוך תאילנד אם הדרכון שלך תוקף לפחות שישה חודשים לאחר הגעתו, עם דפים מספיק חותמת הפלגה עם הגיע, חייב להראות הוכחה די כספים ואילך או לחזור מעבר.

אזרחים אמריקאים, קנדים, ובריטניה לא צריכים לרכוש ויזה נשאר לא יותר מ 30 ימים. לפרטים נוספים, ניתן לבקר בממלכת משרד החוץ של תאילנד הדף על דרישות כניסה.

עבור הארכת האשרה צריך לחול באחד משרדי ההגירה התאילנדית. לפרטים ניתן לפנות למשרדי ההנהלה הראשית ההגירה הלשכה: Soi סואן-Plu, Rd Sathorn דרום, בנגקוק, תאילנד טלפון: 66 (0) 2 287 3101 עד 287 3110; פקס: 66 (0) 2 287 1310, 66 (0) 2 287 1516

מנהגים. אתה עשוי להביא פריטים אלה לתוך תאילנד מבלי לשלם מכס:

  • 200 סיגריות, או לכל היותר 500 גרם של עישון טבק
  • ליטר אחד רוחות / יין / מאלט ליקר.
  • עד 10,000 שווה בהט של קוסמטיקה, בושם, סבונים, משחות שיניים, וחפצים אישיים אחרים – בהנחה אלה נועדו לשימוש אישי בלבד
  • סרטים: כמות סבירה לשימוש אישי

דף מחלקת המכס רשמי תאילנדי יכול למלא לך על מה אתה יכול ולא יכול להביא.

סחר בסמים בתאילנד נושא עונש המוות – בשום פנים ואופן אי פעם תתפוס אותך נושאת שום בדרכך ב!

מס שדה התעופה. תחויב מס התעופה של 500 בהט בעת העזיבה על כל טיסה בינלאומית. נוסעי טיסות פנים יחויבו 40 באט.

בריאות חיסונים

תתבקש רק כדי להראות תעודות בריאות של חיסון נגד אבעבועות שחורות, כולירה, וקדחת צהובה אם אתם באים מאזורים נגועים ידועים.

מידע נוסף על בעיות בריאות ספציפיות תאילנד נדונים דף CDC על תאילנד ועל האינטרנט MDTravelHealth.

בטיחות

תאילנד ברובו בטוחה מבקרים זרים, על אף שהמדינה נמצאת באזור עם סיכון מוגבר טרור. המשטרה התאילנדית הוכחה כיעילה בעיקר בשמירה על ביטחונם של התיירים שלהם.

בגלל המשבר המתמשך במחוזות הדרומיים של תאילנד (Yala, פטאני, נאראתיוואט ו סונגקלה), נוסע מומלצים לא לבקר באזורים אלה, או נסיעות יבשות דרך הגבול המלזי עם תאילנד.

אלימות נגד תיירים היא לשמחה נדיר, אבל מבקרים יכולים להיות פגיעים כייסות, הונאה, וטריקי ביטחון. תחבולה נפוצה כרוכה רימה תיירים לקנות “תכשיטים בורמזיים מוברחים” מזויפים במחירים נמוכים מאוד. לאחר התייר מגלה שהם מזויפים, הספקים בדרך כלל נעלמו ללא עקבות.

תקיפות מיניות על נשים היו ידועות להתרחש, כך נוסעים נשיים צריכים לעמוד על משמר. היזהר מפני קבלת משקאות מאנשים זרים, לפקוח עין על דרכונים וכרטיסי אשראי שלך, ואל תשאו במזומן או תכשיטים יותר מדי.

החוק התאילנדי חולק את היחס דרקוני לסמים נפוצים בדרום מזרח אסיה. לקבלת מידע נוסף, קרא על החוקים ועונשים ותרופות בדרום מזרח אסיה – על ידי מדינה.

בענייני כספים

היחידה התאילנדית של מטבע נקראת באט (THB), והוא מחולק 100 satang. ההערות באות 10-באט, 20-באט, 50-באט, 100-באט וכל עדות 1000-באט. בדוק את שער החליפין של בהט מול הדולר האמריקאי לפני שאתה הולך. מטבע ניתן להחליף בשדה התעופה, הבנקים, בתי המלון החלפנים מוכרים.

אמריקן אקספרס, דיינרס קלאב, מסטרקארד וויזה כרטיסי אשראי מקובלים, אבל לא באופן אוניברסלי. הארחה ומסעדות זולות לא מקבלים פלסטיק.

כספומטים נמצאים רוב (אם לא כל) ערים ואזורים תיירות, כולל פוקט, קו פה נגאן, Ko Samui, Ko Tao, קו צ’אנג, ו Ko Phi Phi. בהתאם לבנק, את מגבלת הנסיגה עשויה לנוע בין 20,000B כדי 100,000B.

Tipping:  Tipping אינו מקובל תאילנד, כך שאתה לא נדרש לטיפ אלא שאל.

כל המלונות הגדולים ובמסעדות לגבות דמי שירות של 10%. נהגי מוניות לא מצפים להיות מוטים, אך לא יתלוננו אם אתה לעגל נסיעת המטר החוצה אל באט חמש או 10 הבאים.

אקלים

תאילנד היא מדינה טרופית עם אקלים חם ולח לאורך כל השנה. המדינה נמצאת שלה החם בין מרץ למאי, עם טמפרטורה ממוצעת של כ 93 ° F (34 ° C). בחודשי נובמבר עד פברואר, מונסון המזרח מוריד טמפרטורות במהירות עד 65 ° F-90 ° F (18 ° C-32 ° C) צלזיוס בבנגקוק, ואף נמוכים באזורים הצפוניים של הארץ. מזג האוויר בתאילנד הוא במיטבו מפברואר ועד מרץ; מזג האוויר ב המתון ביותר ואת החופים הם במיטבם.

כאשר / לאן ללכת:  תאילנד נחווית הטובה בין נובמבר לפברואר, בשל רוחות הקרירות והיבשות של מזרח המונסון. לילות קרירים – ותת-אפס טמפרטורות בגובה רב – הם לא בלתי מתקבלים על דעת.

ממרץ עד יוני, תאילנד עוברת הקיץ החם, היבש שלה, עם טמפרטורות ציפוי החוצה 104ºF (40º C). הימנע תאילנד במהלך הקיץ – אפילו המקומיים מתלוננים על החום!

מה ללבוש:  ילבש בגדי אור, קרירים ואגבי ברוב המקרים. באירועים רשמיים, ז’קטים ועניבות לגברים מומלצים, בעוד שנשים צריכות ללבוש שמלות.

אין ללבוש מכנסיים קצרים וחוף מחוץ לחוף, במיוחד אם אתם מתכננים לבקר במקדש או מקום פולחן אחר.

נשים לבקר במקדשים צריכות להתלבש בכבוד, שמירת כתפיים ורגליים מכוסות.

נכנס תאילנד

בדרך האוויר
נוסעים רוב להיכנס תאילנד דרך  Suvarnabhumi Airport ; שאר מגיעים דרך צ’אנג מאי, פוקט ו Hat Yai. רוב מדינות עם קשרים באסיה גם לטוס לבנגקוק.

אוברלנד
תיירים יוכלו להיכנס תאילנד ממלזיה דרך שלושת מעברי הכביש: סונגקלה, יאלה, ו נאראתיוואט. עקב האירועים במחוזות הדרומיים של תאילנד, לנסוע לחלקים אלה של המדינה עשויים להיות חכמים.

מעבר הגבול החוקי היחיד בין תאילנד וקמבודיה ממוקם Aranyaprathet, ליד העיירה הקמבודית פוי Pet. מעבר פתוח בין השעות 08:00 כדי 18:00 מדי יום.

נהר המקונג תוחם את הגבול בין תאילנד ולאוס, והוא חצה ידי הידידות’ תאילנדי לאו ליד נונג קאי.

ברכבת
תאילנד ומלזיה מחוברים באמצעות חיבור מעקה, אף על פי שרק  אקספרס מזרח & מזרחי  ממשיך ללא הפסקה מסינגפור לבנגקוק בטיול 41 שעות מקצה לקצה. זהו טיול נינוח אך מפואר שכולל עצירה של שעתיים ב Butterworth, סיור בפנאנג, טיול נהר קוואי, וטיול בסירה לאורך נהר קומות. פארס להתחיל ב- US $ 1200.

דרך ים
תאילנד משמשת כנמל עיקרי של שיחה על מספר קווי שיוט אזוריים, ובכלל זה:

שייט מהונג קונג, סינגפור, אוסטרליה, אירופה להפסיק בקביעות Laem Chabang ופוקט. סיורי החוף מסודרים בקלות עבור נוסעים בשיוט עם הגיעם תאילנד.

התמצאות תאילנד

בדרך האוויר
תיירים יכולים לטוס מנמל התעופה Suvarnabhumi בבנגקוק ואת הישן  התעופה הבינלאומי דון מואנג  מאתרי התיירות המרכזיים באמצעות טיסות מקומיות המופעלות על ידי  תאי איירווייזPB אוירנוק איירOne-Two-GO איירליינס , ו  בנגקוק איירווייס . הזמן מוקדם בעת נסיעה בעונות שיא תיירות וחופשות רשמיות.

ברכבת רכבת מדינת תאילנד  מפעילה ארבעה קווי רכבת לכת בכל פרובינציה תאילנדית למעט פוקט. לינה להפעיל את סולם של נוחות, מכרכרותיהם ממדרגה ראשונה נוח, ממוזג אל קרונות של מחלקה שלישית צפוף. פארס יהיה תלוי באורך הנסיעה שלך בכיתת מרכבה שנבחרה.

בתוך בנגקוק, מערכת מונורייל תחתית מודרנית מגישה מטרופולינים מרכזיים. פארס נע בין 10-45 באט, בהתאם לאורך הנסיעה שלך.

על ידי אוטובוס
אוטובוסים יוצאים מבנגקוק כמעט לכל נקודות בתאילנד. אפשרויות נוחות נעות בין אוטובוסים ממוזגים רגילים למאמני יוקרה עם כיבוד. רוב המלונות גדולים או סוכני נסיעות ישמחו להזמין טיול בשבילך.

By הושכר רכב 
תיירים המבקשים לשכור רכב משלהם רשאי לפנות לכל אחת מחברות השכרת הרכב הפועלות בתוך מאתרי התיירות המרכזיים של תאילנד. רץ, אוויס, וחברות השכרת רכב מכובדות אחרות יש סניפים בתאילנד.

במונית או טוק-טוק
מוניות לבין שלושת גלגלים מיניים-המוניות והנפוצות “טוק-טוק” ניתן למצוא בכל מקום בבנגקוק. טוק-טוק הם זולים יותר ויעילים לטיולים קצרים – כל מסע על א-טוק טוק יעלה לך מינימום של 35 באט, עם הנסיעה עולה יותר ככל שעולה. החוק מחייב נהגה לספק קסדות התרסקות לנוסעים – זה לא חוקי לרכב על טוק-טוק ללא אחד!

באמצעות סירה
בנגקוק הוא נחצה על ידי נהר צ’או פראיה ונקבו דרך עם נתיבי מים שנקרא “klongs” – זה צריך לבוא בתור הפתעה כי מעבורות נהר ומוניות מים הם אחת הדרכים הפופולריות ביותר להגיע ממקום למקום בעיר.

המעבורת בנהר צ’או פראיה זורמים בין קרונג טפ גשר נונטאבורי גובה בין 6 עד 10 באט. כמה מלונות Riverside עשויים לספק תחבורת נתיב המים שלהם.

המחוז הישן של Thonburi ניתן לראות klongs הרב. נחיתת Tha Chang, ליד ארמון גרנד, משמשת כנקודת יציאה עיקרית עבור המוניות הארוכות זנב שירות Thonburi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *